*

Αποστολέας Θέμα: Σε περιπτωση χρεωκοπιας  (Αναγνώστηκε 11965 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 08, 2010, 11:54:17 πμ »
Νομίζω πως αυτή είναι ακριβώς η αίσθηση που θέλουν να μας περάσουν ώστε να δεχόμαστε πλέον τα πάντα αδιαμαρτύρητα και να αυθαιρετούν χωρίς να συναντούν την παραμικρή αντίσταση. Σε λίγο θα μας πουν πως αφού το 2012 θα έλθει η συντέλεια του κόσμου ποιο νόημα έχει αν θα διοριστούμε ή όχι..

Ήθελα να 'ξερα σ' αυτόν τον λογαριασμό αλληλεγγύης πόσα έχουν βάλει η Διαμάντω και οι υπόλοιποι 299 από τον μισθό τους..

+++++++++++++++ Έτσι! Να κάνουμε κατάσχεση στα κότερα και στις βίλες των λαμόγιων Μας και να τα πουλήσουμε στα λαμόγια του εξωτερικού, μπας και περιοριστεί κάπως το χρέος...
Πόθεν έσχες για όλους τώρα!!!
Χρήματα υπάρχουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:13 »

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5744
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 08, 2010, 12:43:47 μμ »
Ένα άρθρο από το παρελθόν για τo ιστορικό της φράσης  "δυστυχώς, επτωχεύσαμεν" του Χ. Τρικούπη. Δυστυχώς επίκαιρο...

Το ιστορικό του "δυστυχώς, επτωχεύσαμεν"
http://www1.rizospastis.gr/story.do?id=3682932&publDate=


Δείτε και εδώ για το ίδιο θέμα: http://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=48984
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2010, 12:53:06 μμ από apri »
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος GCB

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 08, 2010, 12:50:10 μμ »
Λοιπόν....θα ξεκινήσω με τους καημένους του ιδιωτικού τομέα που εδώ και 1-2 χρόνια ζουν με τον εφιάλτη της απόλυσης, με τα ελαστικά ωράρια και τις υποχρεωτικές άδειες και θα φτάσω στους δημόσιους υπαλλήλους που ήδη έχουν χάσει μέρος του μισθού τους και αρχίζουν να σκέφτονται το ενδεχόμενο της απόλυσης.Φαντάζεστε να αρχίζουν να απολύουν  και μόνιμους δημόσιους υπαλλήλους την στιγμή  που ο ένας κάνει διακοπές στην Ιταλια, ο άλλος κανό και όλοι οι κλέφτες που μας οδήγησαν σε αυτό το σημείο τρώνε και πίνουν στη υγειά των κορόιδων, αντί να σαπίζουν στη φυλακή.Θα γυρίσουμε στο Μεσαίωνα και θα στηθούν ξανά κρεμάλες ( κανονικά για μερικούς από αυτους θα έπρεπε ήδη να έχουν στηθεί )!!!!
Πάντως εγώ ήδη έχω συνεισφέρει στο λογαριασμό για την απόσβεση του δημόσιου χρέους.Έχω καρδιά και αγαπώ την παρτίδα μου και γι΄αυτό το λόγο έχω κάνει κατάθεση 1 λεπτό και στο όνομα του καταθέτη έχω βάλει το όνομά μου "ΚΟΡΟΙΔΟ"!!!!

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:00:37 μμ »
Λοιπόν....θα ξεκινήσω με τους καημένους του ιδιωτικού τομέα που εδώ και 1-2 χρόνια ζουν με τον εφιάλτη της απόλυσης, με τα ελαστικά ωράρια και τις υποχρεωτικές άδειες και θα φτάσω στους δημόσιους υπαλλήλους που ήδη έχουν χάσει μέρος του μισθού τους και αρχίζουν να σκέφτονται το ενδεχόμενο της απόλυσης.Φαντάζεστε να αρχίζουν να απολύουν  και μόνιμους δημόσιους υπαλλήλους την στιγμή  που ο ένας κάνει διακοπές στην Ιταλια, ο άλλος κανό και όλοι οι κλέφτες που μας οδήγησαν σε αυτό το σημείο τρώνε και πίνουν στη υγειά των κορόιδων, αντί να σαπίζουν στη φυλακή.Θα γυρίσουμε στο Μεσαίωνα και θα στηθούν ξανά κρεμάλες ( κανονικά για μερικούς από αυτους θα έπρεπε ήδη να έχουν στηθεί )!!!!
Πάντως εγώ ήδη έχω συνεισφέρει στο λογαριασμό για την απόσβεση του δημόσιου χρέους.Έχω καρδιά και αγαπώ την παρτίδα μου και γι΄αυτό το λόγο έχω κάνει κατάθεση 1 λεπτό και στο όνομα του καταθέτη έχω βάλει το όνομά μου "ΚΟΡΟΙΔΟ"!!!!

Εχει ο ΓΑΠ την ιδια περιουσια με τον Κωστακη; Και για αυτο μπορει να πεταγεται στην Ιταλια. Δυστυχως ο Κωστακης εχει χασει καθε αισθηση πολιτικου χρονου αλλα πρπει να ξερει οτι λογαριασμος απο το λαο παει στο κομμα αυτο φαινεται και απο τις δημοσκοπησεις.Και πως ειναι δυνατο να μην γινει ετσι αφου ειναι ο υπευθυνος για το χαλι σημερα. Βεβαια τεχνικα η χρεωκοπια μιας χωρας δεν ειναι το ιδιο με αυτην μια επιχειρησης.Αλλα η φημολογια διαλυει τον ιδιωτικο τομεα και κατα συνεπεια και τον δημοσιο (δεν εισπρατει φορο).Μιλαμε για σταματημα της οικονομιας αυτην την στιγμη. Η οικονομια ειναι αλυσιδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:13 »

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:18:02 μμ »
Λοιπόν....θα ξεκινήσω με τους καημένους του ιδιωτικού τομέα που εδώ και 1-2 χρόνια ζουν με τον εφιάλτη της απόλυσης, με τα ελαστικά ωράρια και τις υποχρεωτικές άδειες και θα φτάσω στους δημόσιους υπαλλήλους που ήδη έχουν χάσει μέρος του μισθού τους και αρχίζουν να σκέφτονται το ενδεχόμενο της απόλυσης.Φαντάζεστε να αρχίζουν να απολύουν  και μόνιμους δημόσιους υπαλλήλους την στιγμή  που ο ένας κάνει διακοπές στην Ιταλια, ο άλλος κανό και όλοι οι κλέφτες που μας οδήγησαν σε αυτό το σημείο τρώνε και πίνουν στη υγειά των κορόιδων, αντί να σαπίζουν στη φυλακή.Θα γυρίσουμε στο Μεσαίωνα και θα στηθούν ξανά κρεμάλες ( κανονικά για μερικούς από αυτους θα έπρεπε ήδη να έχουν στηθεί )!!!!
Πάντως εγώ ήδη έχω συνεισφέρει στο λογαριασμό για την απόσβεση του δημόσιου χρέους.Έχω καρδιά και αγαπώ την παρτίδα μου και γι΄αυτό το λόγο έχω κάνει κατάθεση 1 λεπτό και στο όνομα του καταθέτη έχω βάλει το όνομά μου "ΚΟΡΟΙΔΟ"!!!!

Εχει ο ΓΑΠ την ιδια περιουσια με τον Κωστακη; Και για αυτο μπορει να πεταγεται στην Ιταλια. Δυστυχως ο Κωστακης εχει χασει καθε αισθηση πολιτικου χρονου αλλα πρπει να ξερει οτι λογαριασμος απο το λαο παει στο κομμα αυτο φαινεται και απο τις δημοσκοπησεις.Και πως ειναι δυνατο να μην γινει ετσι αφου ειναι ο υπευθυνος για το χαλι σημερα. Βεβαια τεχνικα η χρεωκοπια μιας χωρας δεν ειναι το ιδιο με αυτην μια επιχειρησης.Αλλα η φημολογια διαλυει τον ιδιωτικο τομεα και κατα συνεπεια και τον δημοσιο (δεν εισπρατει φορο).Μιλαμε για σταματημα της οικονομιας αυτην την στιγμη. Η οικονομια ειναι αλυσιδα.

O φίλος σου ο GAP δεν γνωρίζω αν έχει ίδια περιουσία με τον Κωστάκη...

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι με τις άστοχες κινήσεις που έκανε μέχρι τώρα έχει καταφέρει να

φτάσει το spread 440 μονάδες από 150 επί Καραμανλή!

Πως μεταφράζεται αυτό :

Ετήσια επιβάρυνση για φέτος γύρω στα 15 δις ευρώ μόνο για τόκους (πάνω απ΄πο το κανονικό)...

Από τις περικοπές στους μισθούς έβγαλε μόλις 1,2 δις...

Να τον χαίρεσαι ...
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος GCB

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:23:50 μμ »
Έχουμε χάσει την ουσία!!!!!

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5744
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:26:42 μμ »
To χρέος δεν δημιουργήθηκε τα τελευταία πέντε χρόνια, αλλά από το 1974 και μετά. Αυτό σημαίνει ότι ΟΛΟΙ έχουν τις ευθύνες τους, και οι προηγούμενοι για το τι παρέδιδαν στους επόμενους, αλλά και οι νυν για το πώς διαχειρίζονται την κατάσταση.  

Από αυτήν την άποψη, το θέμα αυτήν τη στιγμή δεν είναι τι κάνει ο τέως πρωθυπουργός. Το θέμα είναι τι έκαναν όλοι οι προηγούμενοι και το κυριότερο, τι κάνει ο εν ενεργεία μαζί με την υπόλοιπη κυβέρνηση, για να αντιμετωπίσουν την κατάσταση, η οποία πάει από το κακό στο χειρότερο, γιατί κανείς δεν έχει εμπιστοσύνη στους χειρισμούς της.

Βλέπε και εδώ για τη σημερινή δραματική μέρα:

http://www.capital.gr/Markets.asp?id=940766

http://www.bankingnews.gr/
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:27:26 μμ »
Θα βγω λίγο εκτός θέματος, αλλά πιστεύω ότι είναι σημαντικό...
Επειδή γράφουν συνέχεια για τον ΓΑΠ (χρησιμοποιώντας το πατρώνυμο στη μέση), αν αντί για πατρώνυμο χρησιμοποιήσουμε το μεσαίο του όνομα, που είναι Jefrey (ελληνιστί Τζέφρει), τότε θα προκύψουν από τα αρχικά... Γ.Τ.Π. :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:33:36 μμ »
Βρε παιδιά, όλοι το ίδιο συνάφι είναι εκεί μέσα. Λέτε να μην ήξερε ο Γιωρίκας τί έκανε ο Κωστίκας και το αντίστροφο τόσα χρόνια; Εγώ δεν το πιστεύω. Αυτοί συνεδριάζουν στη Βουλή για να αποφασίσουν τι ψέμματα θα μας πουνε, όλα κάτω από το τραπέζι γίνονται. Απλά όσα έφαγαν οι άλλοι σε 20 χρόνια, οι επόμενοι τα έφαγαν σε 5 γιατί ήταν πιο πεινασμένοι! 8) Ό,τι και να λέμε οι πολίτες πάντα μέσα στην κοροιδία θα ζούμε, γιατί και να αλλάξουμε τους 300 δεν μπορούμε να αλλάξουμε τη νοοτροπία του Ελληνάρα που μόλις πάρει μια εξουσία σεληνιάζεται. :( Το πιο σωστό είναι νομίζω αυτό που ειπώθηκε,να βρεθεί το πόθεν έσχες όλων των καθαρμάτων εκεί μέσα και να μπουν οι δικές τους περιουσίες στο λογαριασμό της ξεφτίλας - αν και πολύ ουτοπικό μου μοιάζει,αυτά στην Ελλάδα δεν γίνονται! >:( Ούτε σεντ δεν πάω να καταθέσω, προτιμώ να δώσω πολύ περισσότερα σε ανθρώπους που έχουν πραγματικές ανάγκες. Ας βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον εδώ που φτάσαμε γιατί η πολιτεία είναι ανύπαρκτη. :(

Θα βγω λίγο εκτός θέματος, αλλά πιστεύω ότι είναι σημαντικό...
Επειδή γράφουν συνέχεια για τον ΓΑΠ (χρησιμοποιώντας το πατρώνυμο στη μέση), αν αντί για πατρώνυμο χρησιμοποιήσουμε το μεσαίο του όνομα, που είναι Jefrey (ελληνιστί Τζέφρει), τότε θα προκύψουν από τα αρχικά... Γ.Τ.Π. :D

Θεϊκό!!!χιχιχι!! ;D ;D ;D ;D
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 08, 2010, 01:33:57 μμ »
To χρέος δεν δημιουργήθηκε τα τελευταία πέντε χρόνια, αλλά από το 1974 και μετά. Αυτό σημαίνει ότι ΟΛΟΙ έχουν τις ευθύνες τους, και οι προηγούμενοι για το τι παρέδιδαν στους επόμενους, αλλά και οι νυν για το πώς διαχειρίζονται την κατάσταση.  

Από αυτήν την άποψη, το θέμα αυτήν τη στιγμή δεν είναι τι κάνει ο τέως πρωθυπουργός. Το θέμα είναι τι έκαναν όλοι οι προηγούμενοι και το κυριότερο, τι κάνει ο εν ενεργεία μαζί με την υπόλοιπη κυβέρνηση, για να αντιμετωπίσουν την κατάσταση, η οποία πάει από το κακό στο χειρότερο, γιατί κανείς δεν έχει εμπιστοσύνη στους χειρισμούς της.

Βλέπε και εδώ για τη σημερινή δραματική μέρα:

http://www.capital.gr/Markets.asp?id=940766

http://www.bankingnews.gr/

+++++++++++++++++++++

Δυστυχώς για τη χώρα...
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 08, 2010, 02:33:02 μμ »
Για ποιό λόγο να χρεωκοπήσουμε εμείς;
Γιατί να χάσει ο κοσμάκης τις δουλείες τους;
Να απαιτήσει ο κόσμος βγαίνοντας στους δρόμους να μην πληρωθούν οι 300 για ένα χρόνο.Αρκετά καλά δεν περάσανε μέχρι σήμερα;Να μην δούνε πως περνάμε κι εμείς;
Γιατί να μην κοπεί ο μισθός ο δικός τους και πρέπει να κοπεί του κόσμου; Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω!!!
Δηλαδή ο λαός δεν θα ξεσηκωθεί;Θα πρέπει να τους πληρώσουμε των τόσων χρόνων τα κλεμένα;

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 08, 2010, 02:37:16 μμ »
Δυστυχώς για αυτή την κατάσταση φταίμε και εμείς εκτος από τα γνωστά 300 λαμόγια καριερίστες, στυγνούς επαγγελματίες ......και τους παρατρεχάμενους τους ....
γιατί και τους ψηφίζουμε .... και τους υποστηρίζουμε σαν καλά προβατάκια.... λες και μας ταίζουν με τα λεφτά τους..... και τους δίνουμε και αξία με το να τους ζητάμε τα προφανή σαν χάρες π.χ. το γεφυράκι και τον δρόμο στο χωριό....το παιδάκι μου στο δημόσιο....κ.λ.π.....
Φταίμε γιατί όλοι έχουμε αλλοιωθεί..... όλοι κλέβουμε την εφορία... λίγο ή πολύ γιαυτό και ανεχόμαστε να κατακλέβουν οι άλλοι...κοιτάμε μόνο τον εαυτούλη μας εις βάρος των άλλων .....δίνουμε φακελάκια ... παρακάμπτουμε σειρές  και το σοβαρότερο......δεν διεκδικούμε τα δικαιώματά μας και δεν προστατεύουμε και τα δικαιώματα των άλλων, γιναμε ανήθικοι και κυβερνιώμαστε από ανήθικους ...... απλά τώρα αναγκαστικά ανοίξανε τα ματάκια μας γιατί ....μας πονάει.....
Δεν νομίζω ότι αλλάζει εύκολα αυτό πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία...... για να προλάβουμε να σώσουμε τίποτα από την Ελλαδίτσα που την έχουν περιλάβει όλα τα μεγάλα σκυλιά να την κατασπαράξουν...... και τότε να μας δω....για να δούμε αλήθεια ποιοι θα είναι οι επόμενοι 300....

Αποσυνδεδεμένος Plara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 08, 2010, 02:48:43 μμ »
Ειναι απλό: Ζητάμε να δημοσιοποιήσουν οι 300 της Βουλής ΔΗΛΑΔΗ οι 298 ΟΝΟΙ, ο 1 Σαμαράς και ο 1 Πεταλωτής πόσους ακριβώς έχωσαν στο Δημόσιο απο τον καιρο του Παγκαλου (ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ) και το μετέτρεψαν σε κουμπαρά ψήφων!!!!! Και όχι μόνο αλλα πόσα έφαγαν και οι ίδιοι.....
ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΟΣ     Γ Λ Ε Ν Τ Α Ε Ι  (το ειπα ευγενικα νομίζω!!!!)  Και ΑΛΛΟΣ    Π Λ Η Ρ Ω Ν Ε Ι !!!!!! ΝΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΩ!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2010, 02:50:25 μμ από Plara »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 08, 2010, 03:09:25 μμ »
 Πάμε καλά πολύ καλά    και θα πάμε ακόμη καλύτερα τώρα που μάθαμε ότι ο Γιωρίκας  μπορεί να φτάσει με κανό στην Ύδρα……….μπράβοοοοοο ;)

Αυτό είναι είδηση και ας μην είναι φρέσκια , σημερινή  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 755
Σύνολο: 759

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.