*

Αποστολέας Θέμα: Το νέο νομοσχέδιο  (Αναγνώστηκε 520025 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #560 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:15:46 πμ »
οι πινακες δεν θα τροφοδοτουνται με μορια η με καινουργια ονοματα μετα 6/2010?
για τη μεταβατικη οσοι μπηκαν μπηκαν, ο θεος να την κανει μεταβατικη, για να μιλαει η κλωσσα για ομαλη μεταβαση στα καναλια, πως θα γινει με λιγους διορισμους;
Ελα μου ντε....εδω ειπε οτι τα σχολεια θ ανοιξουν με λιγοτερους καθηγητες απο το προβλεπομενο γιατι δεν επιτρεπει το συμφωνο σταθεροτητας...κατω απο 10.000....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:49 »

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #561 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:19:56 πμ »
Παιδιά την Πέμπτη όλοι στο υπουργείο όσοι είμαστε Αθήνα. Να ΜΗΝ ξεκολλήσουμε από κει ΑΝ ΔΕ ΜΑς ΕΓΓΥΗΘΟΎΝ ΌΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ.

Πως θα πάμε αυριο να κάνουμε μάθημα?? Είμαι ένα ράκος...
Θα παμε για να πούμε στους μόνιμους ότι από του χρόνου Και θα έχουν τμήματα 30αρια ΚΑΙ θα κάνουν υπερωρίες ΚΑΙ θα τρέχουν κάποιοι σε δυο σχολεια ή παραπάνω και όλα αυτά με μείωση μισθού.
Επίσης όσοι αδιόριστοι ακόμα κι αν δεν ειναι σε σχολείο είναι βασικό να πάνε στο υπουργειο την Πέμπτη. Δυστυχώς είμαι σε άλλη πόλη και δεν ξέρω αν προφταίνω να έρθω κι εγώ.
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος mlks

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #562 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:20:54 πμ »
οι πινακες δεν θα τροφοδοτουνται με μορια η με καινουργια ονοματα μετα 6/2010?
για τη μεταβατικη οσοι μπηκαν μπηκαν, ο θεος να την κανει μεταβατικη, για να μιλαει η κλωσσα για ομαλη μεταβαση στα καναλια, πως θα γινει με λιγους διορισμους;

Ερωτηση: Οταν κλειδωσουν οι πινακες δεν θα πρεπει να βγουν πινακες διορισμου ολων αυτων που υποτιθεται οτι θα διοριστουν με την μεταβατικη; Αλλα προβλεπω να κανεις ελαχιστους διορισμους και οσοι νομιζατε οτι ειχατε βολευτει με την μεταβατικη να πηγαινετε πακετο με το 24μηνο στον επομενο ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #563 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:22:06 πμ »
Eγω θα παω...ραντεβου εκει...ΟΛΟΙ...μη βαρεθειτε...η ζωη μας ειναι...οι κοποι μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:49 »

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #564 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:23:08 πμ »
Εγώ που είμαι νέα σχετικά στο χώρο και επειδή έτρεχα όλη μέρα και προσπαθώ να βγάλω άκρη να ρωτήσω και όποιος κατάλαβε να μου πει...Έχω 3 μόρια προϋπηρεσία πέρσι και φέτος. Και ας πούμε περνάω και τον Ασεπ. Η προϋπηρεσία μου που αποκτήθηκε τα τελευταία δύο χρόνια θα μετρήσει στα συνολικά μόρια για διορισμό΄;;;; Και για πόσο διάστημα;; Μέχρι να διοριστώ ακόμα και σε 5 χρόνια από τωρα;; Ή για κάποια μεταβατική περίοδο;; Ή άδικα έτρεχα στα κατσάβραχα να κάνω μάθημα;;;
Τι χάλια είναι αυτά;; Κάθε χρόνο και με κάθε κυβέρνηση όλα αναιρούνται...Έλεοςςςςςςςςςςςςςς
Ας μου απαντήσει όποιος ξέρει...παρακαλώ  :)

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #565 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:26:26 πμ »
Μα γιατι το 24 μηνο βγαινει εκτος?Θα σας πω μονο για πε60 που ειμαι εγω.ΠΧ με λενε Μαρια και ειμαι στο 24 μηνο ομως ειμαι γραμενη και στο 40%.Αρα αφου δεν με παρουν απο το 24 μηνο θα με παρουν απο το 40%.Σε σας ισχυει κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Και αυτοι οι ΒΡΩΜΟΠΑΠΑΓΑΛΟΙ,οι δημοσιογραφοι ,καθονται και την καμαρωνουν να λεει τα ΑΙΣΧΗ.Εγω τουτο ξερω,αν μιλουσε ετσι ενας υπουργος του χοντρου,η ο χοντρος προχωρουσε σε τετοια λεηλασια δικαιωματων,θα ειχε καει η Αθηνα και θα ηθελε ανοικοδομηση.Τωρα δεν ανοιγει ρουθουνι..(μην παρεξηγηθω μονο ,δεν υποστηριζω κανεναν)


Γιατί μήπως γνωρίζουν οι αγράμματοι τα θέματα της εκπαίδευσης; Τώρα έμαθαν τη λέξη spread και πουλάνε μούρη στους διανοητικά υστερούντες... Παίζει να βγάλει καινούριο dvd η Τζούλια όταν θα ψηφίζεται το νομοσχέδιο.... >:(
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #567 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:27:43 πμ »
ναι καθε κλαδος εχει αλλους αριθμους

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Η πιο σκληρή τσόντα είναι αυτή που γυρίζεται με εμάς πρωταγωνιστές  και μάλιστα ακούσια και χωρίς αμοιβή..και δυστυχώς απ ό,τι φαίνεται θα υπάρξει και νούμερο 2..3..4..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #569 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:34:11 πμ »
Μα γιατι το 24 μηνο βγαινει εκτος?Θα σας πω μονο για πε60 που ειμαι εγω.ΠΧ με λενε Μαρια και ειμαι στο 24 μηνο ομως ειμαι γραμενη και στο 40%.Αρα αφου δεν με παρουν απο το 24 μηνο θα με παρουν απο το 40%.Σε σας ισχυει κατι αλλο?


Στο δικό σας πίνακα δε θα μπουν εμβόλιμοι άλλοι να παραμορφώσουν το 40% Σε μας ειδικά τους φιλολόγους όλο το 40% θα είναι οι εμβόλιμοι του οαέδ
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #570 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:40:44 πμ »
οταν το 40% ειναι 52 ατομα και του οαεδ 65 τι αλλο θες; πλακα με κανεις αξημερωτα;

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #571 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:42:04 πμ »
6ωρο «χειρόφρενο» σε λεωφορεία και ΗΣΑΠ την Πέμπτη
13-04-2010
48ωρη απεργία στα ταξί αύριο και μεθαύριο
Προβλήματα στις μετακινήσεις στην Αθήνα αναμένεται να προκληθούν την Πέμπτη 15 Απριλίου, καθώς μετά τους οδηγούς λεωφορείων, 6ωρη στάση εργασίας κήρυξαν και οι εργαζόμενοι στον ηλεκτρικό σιδηρόδρομο.

Οι εργαζόμενοι στην ΕΘΕΛ (λεωφορεία) και τον ΗΣΑΠ (ηλεκτρικός σιδηρόδρομος) θα πραγματοποιήσουν γενικές συνελεύσεις και προκειμένου να διευκολυνθεί η συμμετοχή τους σε αυτές, τα σωματεία κήρυξαν στάση εργασίας από τις 11 το πρωί ως και τις 5 το απόγευμα της Πέμπτης.

Στο μεταξύ, άφαντα θα είναι και τα ταξί, καθώς από τα ξημερώματα της Τετάρτης ξεκινά νέα 48ωρη απεργία των αυτοκινητιστών. Οι επαγγελματίες διαμαρτύρονται για τις προωθούμενες αλλαγές στον τρόπο φορολόγησής τους και θα πραγματοποιήσουν αύριο 14 Απριλίου συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο Μεταξουργείο και πορεία προς τη Βουλή.

Από το αλφαβητα...
ΟΥΤΕ ΣΥΝΕΝΟΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΗΤΑΝ!!! Ηθελα να ήξερα ΠΩΣ θα πάει κανείς στο υπουργείο για την παράσταση διαμαρτυρίας...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Η πιο σκληρή τσόντα είναι αυτή που γυρίζεται με εμάς πρωταγωνιστές  και μάλιστα ακούσια και χωρίς αμοιβή..και δυστυχώς απ ό,τι φαίνεται θα υπάρξει και νούμερο 2..3..4..

Δυστυχώς θα υπάρξει και νούμερο 2..3..4..
Για ποιο λόγο άλλωστε οι Πανελλαδικές ξεκινούν τόσο νωρίς;
Όλα είναι μελετημένα.

Αποσυνδεδεμένος ιωάννα φιλόλογος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο νομοσχέδιο
« Απάντηση #573 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:47:49 πμ »
καλημέρα σε όλους!τι έχει γίνει?ήμουν ένα μήνα στο νοσοκομείο και δεν έιχα καμία επαφή.διαβάζω εδώ και δυο ώρες και δεν έχω βγάλει άκρη.εκτός το 40 μηνο και το 24,δεν θα υπάρξει πίνακας Γ για αυτούς με μηδανικά ΄μόρια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161812
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 517
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 461
Σύνολο: 473

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.