*

Αποστολέας Θέμα: Αναζήτηση πληροφοριών  (Αναγνώστηκε 6372 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος msimara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναζήτηση πληροφοριών
« στις: Μάιος 19, 2006, 03:58:07 μμ »
ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΟ 2003 ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ.

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ (12 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ). ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΘΩ ΠΩΣ ΜΕΤΡΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ, ΠΩΣ ΜΕΤΡΙΕΤΑΙ Η ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ, ΠΟΣΗ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ, ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΗΚΩ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2006, 04:36:08 μμ από Dr_Michael »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναζήτηση Πληροφοριών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:07:45 »

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Αναζήτηση Πληροφοριών
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 19, 2006, 04:35:49 μμ »
Αγαπητή συναδέλφισσα, αφού σε παρακαλέσω να σβήσεις το caps lock του Η/Υ σου, σου απαντώ ότι όλα τα ερωτήματά σου βρίσκονται απαντημένα στα διάφορα threads του forum. Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασέ τα όλα. Εδώ προσπαθούμε να κρατάμε ένα αξιοπρεπές επίπεδο, οπότε δεν θα βρεις πολλές φλυαρίες και περιττά μηνύματα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος aelleni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 30, 2006, 11:27:36 πμ »
Καλημέρα!!! Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το forum και βρίσκω ότι είναι από τα πιο αξιόπιστα και υψηλού επιπέδου συζήτησης απ όσα έχω επισκεφτεί! Είμαι Π19, πήρα πτυχίο το Νοέμβριο και έχω απελπιστεί λίγο πολύ από αυτά που βλέπω να συζητούνται κατα καιρούς στα forum. Λίγο η μείωση των θέσεων των Π19-Π20, λίγο η δυσκολία διορισμού και έχω πελαγώσει  :'(! Θα κάνω τα χαρτιά μου (όταν με το καλό βγει η προκήρυξη!) για ωρομίσθια αλλά θα δώσω και ΑΣΕΠ. Θέλω να με ενημερώσει κάποιος αν μπορέσω να μπω ωρομίσθια πόσες κατά μέσο όρο ώρες πρέπει να έχω εβδομαδιαία για να διοριστώ ( λέμε τώρα!) σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα με συγκέντρωση μορίων (ωρομίσθια-αναπληρώτρια-διορισμός) και πόσο πάνω κάτω θα είναι αυτό. Παρακολούθησα συζητήσεις για 3,8 και πλέον μόρια για διορισμό. Τέλος, με ΑΣΕΠ ή με συμπλήρωση μορίων είναι πιο "εύκολος",  ή καλύτερα λιγότερο ψυχοφθόρος, ο διορισμός; Dr.Michael αν υπάρχει κάποιο σχετικό link στο forum θα ήμουν ευγνώμων να μου το υποδείξεις  :-\.  Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 30, 2006, 05:19:22 μμ »
Θέλω να με ενημερώσει κάποιος αν μπορέσω να μπω ωρομίσθια πόσες κατά μέσο όρο ώρες πρέπει να έχω εβδομαδιαία για να διοριστώ ( λέμε τώρα!) σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα με συγκέντρωση μορίων (ωρομίσθια-αναπληρώτρια-διορισμός) και πόσο πάνω κάτω θα είναι αυτό.

Διάβασε αυτό το θέμα, θα σε καθοδηγήσει πιστεύω:

http://www.pde.gr/index.php?topic=183.0

Παράθεση
Τέλος, με ΑΣΕΠ ή με συμπλήρωση μορίων είναι πιο "εύκολος",  ή καλύτερα λιγότερο ψυχοφθόρος, ο διορισμός; Dr.Michael αν υπάρχει κάποιο σχετικό link στο forum θα ήμουν ευγνώμων να μου το υποδείξεις  :-\.  Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!

Όλα εξαρτώνται από το ... χρόνο. Εσύ που έχεις πρόσφατο πτυχίο, καλύτερα να πας μέσω ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:07:45 »

Αποσυνδεδεμένος Lemmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 07:26:59 μμ »
Γεια χαρά,
από την πρωτοβάθμια μαθαίνω οτι οποιοι πληροφορικής εχουν δηλώσει ολοήμερα δημοτικά, θα τους παρουν. Από όσο ξέρω πρόκειται για 12 ώρες την εβδομάδες. Μπορεί κάποιος να μου πει τι πληρώνουν αυτές οι θέσεις (και πότε);

Αποσυνδεδεμένος nchristina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 09:39:26 μμ »
Γνωρίζετε αν αυτοί (ΠΕ 20) που θα πάνε φέτος στα ολοήμερα χωρίς προυπηρεσία έχουν κάποια ελπίδα για μόνιμο διορισμό κάποτε και αν ναι μετά απο πόσο καιρό;

Αποσυνδεδεμένος aloprosalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 08:59:45 πμ »
Γνωρίζετε αν αυτοί (ΠΕ 20) που θα πάνε φέτος στα ολοήμερα χωρίς προυπηρεσία έχουν κάποια ελπίδα για μόνιμο διορισμό κάποτε και αν ναι μετά απο πόσο καιρό;


Αν είσαι χωρίς προυπηρεσία όπως λές τότε περίμενε να βγεί πρώτα ο πίνακας Γ και να δείς τη σείρά σου. Αν έχεις δηλώσει Νομό Αττικής τότε έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε φωνάξουν. Πρέπει πρώτα να εξαντληθεί ο πινακας Β και μετά ξεκινάει ο πίνακας Γ.
Όσο για μόνιμο διορισμό προς το παρόν ξέχασε το. Άγνωστο πότε θα ξαναπροκύψει τέτοιο θέμα και πόσο σύντομα. Ωρομίσθια δουλειά χωρίς προοπτική δηλαδή αν μας φωνάξουν σε ολοήμερα. Εσύ αποφασίζεις!

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 10:06:01 πμ »
Παράθεση
Αν έχεις δηλώσει Νομό Αττικής τότε έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε φωνάξουν

Από πού προκύπτει αυτό και πώς είσαι σε θέση να το ξέρεις? Ο καθείς ό,τι θέλει λέει τελικά εδώ μέσα...
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος aloprosalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 02:53:31 μμ »
Παράθεση
Αν έχεις δηλώσει Νομό Αττικής τότε έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε φωνάξουν

Από πού προκύπτει αυτό και πώς είσαι σε θέση να το ξέρεις? Ο καθείς ό,τι θέλει λέει τελικά εδώ μέσα...

Δεν συνηθιζω να γράφω οτι μου κατέβει!
Απο την εμπειρία μου προκύπτει και πρόσεχε λίγο τους τρόπους σου.

Αποσυνδεδεμένος Lemmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 03:09:07 μμ »
Μπορώ να ρωτήσω τι είναι η παιδαγωγική κατάρτιση που βλέπω στους ενιαίους πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 03:09:50 μμ »
ΑΣΠΑΙΤΕ

Αποσυνδεδεμένος WrathChild

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 06:32:09 μμ »
Έχω πληροφορηθεί ότι φέτος οι ΠΕ19-ΠΕ20 δεν θα δώσουν ΑΣΕΠ. Ισχύει αυτό το ενδεχόμενο?

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 04, 2006, 02:48:40 μμ »
Καλημέρα παιδιά!
Ειμαι καινούριος στο PDE, όμως το έψαξα λίγο και έχω να κάνω 2 ερωτησούλες αφού πρώτα παραθέσω τα δεδομένα για μένα.

ΔΕΔΟΜΕΝΑ
1)Είμαι ΠΕ20(αυτό δεν είναι για ΤΕΙ???) με κτύση πτυχίου το 2006.
2)Εκανα τα χαρτιά μου και ειμαι στους πίνακες με μηδενική προϋπηρεσία (Πινακας Γ σωστά???).

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
1)Αν κάνω (και πόσο ευκολο είναι να περάσω) το πρόγραμμα εκπαιδευτικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ, αφου το ολοκληρώσω θα μπορέσω να μπω στον εννιαίο πίνακα ετσι ώστε να μπορέσω να διοριστώ οκόμα και αν έχω μηδενική προϋπηρεσία?
2)Μήπως γνωρίζει κανένας που θα βρώ κάποιων πίνακα που θα αναφέρονται οι περιοχές που έχουν την μεγαλύτερη έλλειψη από πληροφορικάριους (γιατι δεν νομίζω να μην υπάρχουν ελλείψεις!)

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση πληροφοριών
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 12:31:05 μμ »
Παράθεση
Αν κάνω (και πόσο ευκολο είναι να περάσω) το πρόγραμμα εκπαιδευτικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ, αφου το ολοκληρώσω θα μπορέσω να μπω στον εννιαίο πίνακα ετσι ώστε να μπορέσω να διοριστώ οκόμα και αν έχω μηδενική προϋπηρεσία?
Με μηδενική προϋπηρεσία ξεχασέ το..χρειάζεσαι τουλάχιστον μία ώρα για να αλλάξεις πίνακα και να πας στο Β..
Και μια ερώτηση: "Είμαι ΠΕ20(αυτό δεν είναι για ΤΕΙ???)" η ερώτηση απευθύνεται στον εαυτό σου ή αποτελεί απορία που θες να λυθεί από κάποιον άλλον εδώ μέσα...?

"Σκέπτομαι άρα υπάρχω.." (ή μήπως όχι?)

"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.