*

Ψηφοφορία

Απεργία στις πανελλαδικές

υπερ
κατά

Αποστολέας Θέμα: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές  (Αναγνώστηκε 65580 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #154 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:38:02 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεσται τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D

Οχι. Σπουδάζουμε ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Θα σπουδάζαμε πρώτα για την αυτοβελτίωσή μας αν είχαμε λυμένα τα προβλήματα επιβίωσης μας, και μόνο έτσι.
Και σίγουρα αν ήταν να σπουδάσω για την αυτοβελτίωσή μου, δε θα σπούδαζα μ' αυτούς τους άθλιους καθηγητές που έχουν τα πανεπιστήμιά μας.
τωρα μας φταινε και οι ακαδημαίκοι μας δασκαλοι;;;ηρεμησε γιαννη εχεις παρει φορα και τα ισοπεδωνεις ολα! :P ;D

κατσε ρε γιαννη γιατι οποιος ειναι αντιθετος με την εποχη της απεργιας ειναι πρασινος;; μια χαρα τα λεει ο συναδελφος

Θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω περισσότερα για τους καθηγητές πανεπιστημίου, έχοντας κάνει 4 χρόνια διδακτορικό.
σου επιτρεπω!! ;D ;D αλλα πιστεψε με δεν ειναι ολοι ιδιοι..ειναι καποιοι που ειναι πανω απ ολα δασκαλοι ειχα την τιμη να γνωρισω εναν τετοιον στην Αθηνα..
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #155 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:40:06 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεσται τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D

Οχι. Σπουδάζουμε ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Θα σπουδάζαμε πρώτα για την αυτοβελτίωσή μας αν είχαμε λυμένα τα προβλήματα επιβίωσης μας, και μόνο έτσι.
Και σίγουρα αν ήταν να σπουδάσω για την αυτοβελτίωσή μου, δε θα σπούδαζα μ' αυτούς τους άθλιους καθηγητές που έχουν τα πανεπιστήμιά μας.
τωρα μας φταινε και οι ακαδημαίκοι μας δασκαλοι;;;ηρεμησε γιαννη εχεις παρει φορα και τα ισοπεδωνεις ολα! :P ;D

κατσε ρε γιαννη γιατι οποιος ειναι αντιθετος με την εποχη της απεργιας ειναι πρασινος;; μια χαρα τα λεει ο συναδελφος

Θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω περισσότερα για τους καθηγητές πανεπιστημίου, έχοντας κάνει 4 χρόνια διδακτορικό.
σου επιτρεπω!! ;D ;D αλλα πιστεψε με δεν ειναι ολοι ιδιοι..ειναι καποιοι που ειναι πανω απ ολα δασκαλοι ειχα την τιμη να γνωρισω εναν τετοιον στην Αθηνα..

Φυσικά και υπάρχουν τέτοιοι, αλλά το πανεπιστημιακό σύστημα ευνοεί την υπαρξη άσχετων, δολοπλόκων και κουτοπόνηρων πανεπιστημιακών. Εγώ είχα την ατυχία να γνωρίσω απ' αυτούς.  :(
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #156 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:41:47 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεσται τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D

Οχι. Σπουδάζουμε ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Θα σπουδάζαμε πρώτα για την αυτοβελτίωσή μας αν είχαμε λυμένα τα προβλήματα επιβίωσης μας, και μόνο έτσι.
Και σίγουρα αν ήταν να σπουδάσω για την αυτοβελτίωσή μου, δε θα σπούδαζα μ' αυτούς τους άθλιους καθηγητές που έχουν τα πανεπιστήμιά μας.
τωρα μας φταινε και οι ακαδημαίκοι μας δασκαλοι;;;ηρεμησε γιαννη εχεις παρει φορα και τα ισοπεδωνεις ολα! :P ;D

κατσε ρε γιαννη γιατι οποιος ειναι αντιθετος με την εποχη της απεργιας ειναι πρασινος;; μια χαρα τα λεει ο συναδελφος

Θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω περισσότερα για τους καθηγητές πανεπιστημίου, έχοντας κάνει 4 χρόνια διδακτορικό.
σου επιτρεπω!! ;D ;D αλλα πιστεψε με δεν ειναι ολοι ιδιοι..ειναι καποιοι που ειναι πανω απ ολα δασκαλοι ειχα την τιμη να γνωρισω εναν τετοιον στην Αθηνα..

Φυσικά και υπάρχουν τέτοιοι, αλλά το πανεπιστημιακό σύστημα ευνοεί την υπαρξη άσχετων, δολοπλόκων και κουτοπόνηρων πανεπιστημιακών. Εγώ είχα την ατυχία να γνωρίσω απ' αυτούς.  :(

μη γενικευουμε ομως...τεσπα καλοι και κακοι υπαρχουν παντου ..το θεμα ειναι τι αφηνουμε να μας αγγιξει.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #157 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:46:43 μμ »
και εγώ υπέρ της απεργίας αλλά είμαι σίγουρος ότι θα στρέψουν την κοινωνία μας εναντίον μας και μπορεί επίσης να την κρίνουν παράνομη και καταχρηστική.
εγώ προτείνω μια άλλη λύση (δεν ξέρω αν κάποιος την ανέφερε πριν)
να γράψουν τα παιδιά κανονικά, για να μην λένε ότι παίζουμε με την αγωνία τους, και μόλις δοθεί το τελευταίο μάθημα....λουκέτο στα γραπτά!!!
να μην διορθωθεί κανένα μέχρι να ικανοποιήσουν τα αιτήματα μας.
θεωρώ ότι έτσι θα έχουμε λιγότερες αντιδράσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:13:04 »

pasok

  • Επισκέπτης
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #158 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:48:00 μμ »
    

Αφηστε το νεο νομοσχεδιο να εφαρμοστει.
Αφηστε τις απεργιες στις εξετασεις.
Αφηστε την κυβερνηση που επελεξε ο λαος να εκτελεσει την πολιτικη της που τωρα μολις αρχισε.
Αν πατε κοντρα τι θα κερδισετε? Η ψαλιδα ειναι διψηφιος αριθμος

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #159 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:49:00 μμ »
και εγώ υπέρ της απεργίας αλλά είμαι σίγουρος ότι θα στρέψουν την κοινωνία μας εναντίον μας και μπορεί επίσης να την κρίνουν παράνομη και καταχρηστική.
εγώ προτείνω μια άλλη λύση (δεν ξέρω αν κάποιος την ανέφερε πριν)
να γράψουν τα παιδιά κανονικά, για να μην λένε ότι παίζουμε με την αγωνία τους, και μόλις δοθεί το τελευταίο μάθημα....λουκέτο στα γραπτά!!!
να μην διορθωθεί κανένα μέχρι να ικανοποιήσουν τα αιτήματα μας.
θεωρώ ότι έτσι θα έχουμε λιγότερες αντιδράσεις.

σωστο πολυ σωστη και καλη προταση!
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #160 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:52:45 μμ »
και εγώ υπέρ της απεργίας αλλά είμαι σίγουρος ότι θα στρέψουν την κοινωνία μας εναντίον μας και μπορεί επίσης να την κρίνουν παράνομη και καταχρηστική.
εγώ προτείνω μια άλλη λύση (δεν ξέρω αν κάποιος την ανέφερε πριν)
να γράψουν τα παιδιά κανονικά, για να μην λένε ότι παίζουμε με την αγωνία τους, και μόλις δοθεί το τελευταίο μάθημα....λουκέτο στα γραπτά!!!
να μην διορθωθεί κανένα μέχρι να ικανοποιήσουν τα αιτήματα μας.
θεωρώ ότι έτσι θα έχουμε λιγότερες αντιδράσεις.

Δεν είναι άσχημο σαν ιδέα...Αλλά σιγά, και τότε θα λένε ότι παίζουμε με τις αγωνίες των παιδιών. Ότι και να κάνουμε θα επιχειρήσουν να μας συκοφαντήσουν. Τα ΜΜΕ κάνουν τη δουλειά του Μπόμπολα, του Λάτση και όλου αυτού του συναφιού. Τώρα που βρήκαν ευκαιρία να ξεριζώοσυν ότι είχε απομείνει από τα λαϊκά δικαιώματα θα αφήσουν την ευκαιρία να πάει χαμένη; Μην ποντάρετε σε αυτούς, ότι και να κάνουμε θα μας χτυπάνε όπως χτυπούσαν και τους αγρότες και άλλους. Το θέμα είναι να καταλάβουν οι γονείς και οι μαθητές τι γίνεται. Εκεί θα κερδηθεί ή θα χαθεί το παιχνίδι.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #161 στις: Απρίλιος 17, 2010, 05:01:02 μμ »
Για να πιάσει απεργία διαρκείας μέσα στις πανελλαδικές, πρέπει να ΚΛΕΙΣΟΥΝ τα σχολεία τελείως εκείνες τις μέρες, να μπει λουκέτο κανονικά από τον κάθε διευθυντή και το σύλλογο διδασκόντων. Αλλά δυστυχώς δεν περιμένω από την πλειοψηφία των μόνιμων να πάνε σε κάτι τέτοιο. Λένε συνέχεια "έχουμε παιδιά, οικογένεια, δεν μπορούμε να στερηθούμε το μισθό" κλπ. Εν μέρει τους καταλαβαίνεις, αλλά δεν αντιλαμβάνονται ότι αν δεν αντιδράσουν τώρα, θα χάσουν και οι ίδιοι το μέτριο μισθό που έχουν τώρα (δεν μιλάω καν για άλλες απώλειες που θα υπάρξουν).
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #162 στις: Απρίλιος 17, 2010, 05:06:13 μμ »
και εγώ υπέρ της απεργίας αλλά είμαι σίγουρος ότι θα στρέψουν την κοινωνία μας εναντίον μας και μπορεί επίσης να την κρίνουν παράνομη και καταχρηστική.
εγώ προτείνω μια άλλη λύση (δεν ξέρω αν κάποιος την ανέφερε πριν)
να γράψουν τα παιδιά κανονικά, για να μην λένε ότι παίζουμε με την αγωνία τους, και μόλις δοθεί το τελευταίο μάθημα....λουκέτο στα γραπτά!!!
να μην διορθωθεί κανένα μέχρι να ικανοποιήσουν τα αιτήματα μας.
θεωρώ ότι έτσι θα έχουμε λιγότερες αντιδράσεις.

Πολύ σωστό!Να μην πάει κανένας να διορθώσει γραπτά και φυσικά να μην παραδοθεί καμία βαθμολογία από τα σχολεία, για όλες τις τάξεις!Να δω πώς θα προχωρήσουν μετά στην έκδοση των αποτελεσμάτων!Το ερώτημα, όμως, είναι αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο!

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #163 στις: Απρίλιος 17, 2010, 05:08:17 μμ »
γιατί να μην μπορεί να γίνει;;απλώς χρειάζεται σωστός συντονισμός και συμμετοχή όλων μας.

Αποσυνδεδεμένος GCB

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #164 στις: Απρίλιος 17, 2010, 05:23:28 μμ »
To ξαναγράφω και τονίζω οτι δεν εχω ψηφίσει ποτέ τα δυο μεγάλα κόμματα , ούτε αριστερά, ούτε έχω παιδί που γράφει....
δε βλέπετε πέρα από τη μύτη σας.
Παίζετε με το μέλλον των μαθητών σας, χωρίς καθόλου ντροπή!!!Όλοι έχετε μια χαζή δικαιολογία για να γίνει απεργία στις εξετάσεις και πραγματικά το λέω θα ντρεπόμουν αν  είχα καθηγητές που σκέφτονται όπως εσείς!!!Το στενό μυαλό σας δεν μπορεί να σκεφτεί άλλον τρόπο διαμαρτυρίας εκτός από το να παίξετε με τις ελπίδες και των μαθητών σας;;;;;;ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Αποσυνδεδεμένος achilleas01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #165 στις: Απρίλιος 17, 2010, 06:45:47 μμ »
τα ΜΜΕ είναι έτοιμα να ρίξουν λάσπη σε περίπτωση απεργίας στις Πανελλαδικές ώστε να περάσει στη συνέχεια και ο όρος του ΔΝΤ για αρκετές απολύσεις στο χώρο της εκπαίδευσης πιο εύκολα είτε φέτος είτε του χρόνου μετά τις συγχωνεύσεις σχολείων που θα έρθουν ως αποτέλεσμα του νέου νομοσχεδίου.
να υπενθυμίσω στον χρήση pasok ότι από την Δευτέρα ο νέος μας πρωθυπουργός είναι ο Στρος Καν και ο κυβερνητικός εκπρόσωπος η Καρολάιν Άτκινσον...είμαστε υπό οικονομική κατοχή και από κει και πέρα είναι επιλογή μας η παθητική στάση και η αποδοχή συνεχών μειώσεων και απολύσεων(μέχρι να έρθει και η δική μας σειρά) ή η κοινωνική εξέγερση...μάλλον το 2ο θα είναι αναπόφευκτο όταν η ανεργία φτάσει το 20% μετά τις απολύσεις που θα έρθουν γιατί εδώ δεν είναι Ουγγαρία ή Ρουμανία...τα video με την Αργεντινή τα έχετε δεί?? μπορεί και να γυριστούν ξανά στην Αθήνα αν τα μέτρα του ΔΝΤ οδηγήσουν σε βαθιά ύφεση.


« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2010, 06:48:59 μμ από achilleas01 »

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #166 στις: Απρίλιος 17, 2010, 08:51:05 μμ »
αν γίνουν απεργ στις πανελλαδικές τα παιδιά και με το δίκιο τους θα μισήσουν τους εκπαιδευτικούς. σκεφτείτε όταν δίναμε εμείς; θα σας άρεσε μια τέτοια αναστάτωση και παράταση της αγωνίας; βέβαια μερικά γερόντια των συδικαλιστικών οργάνων που αποφασίζουν κάτι τέτοιες κουταμάρες έχουν ξεχάσει αυτά που τράβαγαν ως μαθητές. αισθάνομαι πραγματικά ότι κάποιοι άνθρωποι δεν άχουν επαφή με τους μαθητές. αυτό που σου λένε τα παιδιά τώρα είναι: αυτό που θέλουμε είναι να τελειώσει το μαρτύριο των πενελληνίων.

καταλαβαίνεται τι πάτε να κάνετε; θα στραφούν όλες οι οικογένειες εναντίον μας. 100% ΟΧΙ!


Στο τέλος θα δουλεύουμε για ...την ψυχή της μανούλας μας !

Θα σκεφτούμε τι θα πουν οι Κυριακάτικες .... φυλλάδες στον κόσμο ;

Στο κάτω κάτω ας το σκεφτόντουσαν οι αδιάλλακτες σιδηρές κυρίες με τις αποφάσεις που πήραν ,

αγνοώντας αλλαζονικά το ... διάλογο!

Οι αποφάσεις βαρύνουν τις ίδιες! Αυτές έφτιαξαν το ... τρομονομοσχέδιο , εμείς θα το λουστούμε..

τι να κάνουμε...κάποιοι προτιμούν να δουλεύουν για τη ψυχή του Μαρξ... όλα καλά ! αλλά ο Τσε πιο συμπαθής
καλή η πρόταση για απεργία και κλείδωμα των γραπτών αφού δώσουν τα παιδιά

Αποσυνδεδεμένος iason

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #167 στις: Απρίλιος 17, 2010, 09:01:03 μμ »
To ξαναγράφω και τονίζω οτι δεν εχω ψηφίσει ποτέ τα δυο μεγάλα κόμματα , ούτε αριστερά, ούτε έχω παιδί που γράφει....
δε βλέπετε πέρα από τη μύτη σας.
Παίζετε με το μέλλον των μαθητών σας, χωρίς καθόλου ντροπή!!!Όλοι έχετε μια χαζή δικαιολογία για να γίνει απεργία στις εξετάσεις και πραγματικά το λέω θα ντρεπόμουν αν  είχα καθηγητές που σκέφτονται όπως εσείς!!!Το στενό μυαλό σας δεν μπορεί να σκεφτεί άλλον τρόπο διαμαρτυρίας εκτός από το να παίξετε με τις ελπίδες και των μαθητών σας;;;;;;ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.