*

Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 3316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« στις: Μάιος 26, 2007, 02:56:12 πμ »
Οι θέσεις των Χημικών ήταν 160.Ηρθα σειρά 168.Περαστικά μου βέβαια.Υπάρχει πιθανότητα να διορισμού μου ως μόνιμου λόγω πχ άρνησης κάποιων να διορισθούν?Από την εμπειρία σας υπάρχει πιθανότητα να γίνει κάτι τέτοιο ίσως με κάποιο άλλο τρόπο?Υπάρχει ελπίδα?
Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση σας και τις τυχόν απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:44:25 »

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 26, 2007, 07:28:10 πμ »
Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου! 
Φίλος και συνάδελφος διορίστηκε ως επιλαχών στον προηγούμενο διαγωνισμό, όπως και άλλοι 7-8, αν θυμάμαι καλά. Οπότε φυσικά και υπάρχει πιθανότητα για διορισμό, αν και μικρή αφού τώρα ο κλάδος έχει σπάσει στα τέσσερα. Μην το αφήσεις πάντως, να παρακολουθείς τις ανακοινώσεις. Κάνε πολλή υπομονή και σου εύχομαι να διοριστείς σύντομα!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 26, 2007, 09:28:41 πμ »
Καταρχήν και απο μένα συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Χωρίς να το "δέσεις κόμπο" και γω θα σου πω το ίδιο με vsk. Έχει συμβεί ακόμη και στον δικό μου κλάδο των ΠΕ10 που οι θέσεις είναι μετρημένα κουκιά. Συγκεκριμένα διορίστηκαν τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε 2  συνάδελφοι από τον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ διότι δύο από τον πίνακα των διοριστέων δεν πήγαν. (Για το ένα άτομο ξέρω ότι διορίστηκε μέσω ενιαίου πίνακα αναπληρωτών για το άλλο υποθέτω ότι δεν δέχθηκε).
Μακάρι να σου συμβεί κάτι τέτοιο γιατί ξέρω πως είναι να φτάσεις στη πηγή και να μην πιεις νερό. Έχε το νού σου αλλά μη το σκέφτεσαι από τώρα γιατί αν είναι να συμβεί δεν θα συμβεί απο φέτος. Επιπλέον δεν ξέρω αν είσαι στον πίνακα αναπληρωτών αλλά αν δεν είσαι έχε τα μάτια σου ανοιχτά για να μπεις φέτος ως επιτυχόν.
Καλή συνέχεια :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 26, 2007, 10:20:07 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 26, 2007, 10:14:28 πμ »
Μακάρι να σου συμβεί κάτι τέτοιο γιατί ξέρω πως είναι να φτάσεις στη πηγή και να μην πιεις νερό...Επιπλέον δεν ξέρω αν είσαι στον πίνακα αναπληρωτών αλλά αν δεν είσαι έχε τα μάτια σου ανοιχτά για να μπεις φέτος ως επιτυχόν.

Ειναι σκληρο να φτασεις στη πηγη και να μη πιεις,συμφωνω.Ευχομαι και γώ να εισαι επιτυχόν του χρονου και τα ματια σου δεκατέσσερα,μια καλη ιδεα ειναι αυτο το φορουμ,δύσκολα βρισκεις τέτοιο επήπεδο,αποδω μπορεις,ολη μερα να μαθαινεις χιλια δυο,εξάλου δεν εχεις και τιποτα καλιτερο να κανεις,αφου το νερο της πηγης δεν ειναι για σενα!Υπομονη και επιμονή,θα την πιασουμε τη καλη!
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:44:25 »

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 29, 2007, 06:34:28 μμ »
Παιδιά είμαι και εγώ τέταρτη επιλαχούσα στους βιολόγους. Πήραν 85 άτομα και είμαι στο 89, έχασα τον διορισμό για 0,16 μόρια ???
Αν τελικά καλέσουν επιλαχόντες πώς θα το μάθουμε; Θα βγει κάποια ανακοίνωση και αν ναι πότε περίπου θα γίνει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 29, 2007, 07:12:57 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια κι ας είσαι λίγο πρίν την πόρτα. Λοιπόν για το επιλαχόντες καλό θα ήταν να μη το "δένεις κόμπο" παρόλο που σου εύχομαι να σου συμβεί. Όμως αν είναι να συμβεί θα συμβεί για το σχολικό έτος 2008-2009 αφού δηλαδη έχουν τελειώσει οι διορισμοί και για τα δύο έτη και τότε προκύξουν κενά από όσους δεν δεχτούν να διοριστούν από τους επιτυχόντες. Βγαίνει συμπληρωματική εγκύκλιος διορισμών στο site του ΥΠΕΠΘ κάπου Σεπτέμβρη, πριν αρχίσει η σχολική χρονιά και καλεί σχεδόν ονομαστικά δηλαδή, αναφέροντας τα μόρια αυτών που έχουν δικαίωμα να καταθέσουν τα χαρτιά τους για διορισμό.
Για καλό λοιπόν δικό σου και όσων ελπίζουν θα σας συμβούλευα να μην αρχίζει απο τώρα να δουλεύει αυτή η εκδοχή στο μυαλό σας γιατί αυτή η αναμονή νομίζω ότι είναι πολύ χειρότερη απο αυτή που ζούμε τώρα όλοι οι υπολοιποι.
Σου εύχομαι πάντως το καλύτερο ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 29, 2007, 08:14:33 μμ »
Mat ευχαριστω πολύ για την πληροφόρηση και τις ευχές σου :)
Μία διευκρίνηση μόνο..η εγκύκλιος για τους συμπληρωματικούς διορισμούς θα βγεί φέτος τον Σεπτέμβρη και θα αφορά την σχολική χρονια 2008- 2009 ή του χρόνου τον Σεπτέμβρη;
Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 30, 2007, 02:04:38 μμ »
Απο ότι διαπίστωσα γίνεται στο τέλος της διετίας. Δηλαδή για τη σχολική χρονιά 2008-2009. Τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε έγιναν οι συμπληρωματικοί διορισμοί και μάλιστα στην ειδικότητα ΠΕ04 προσλήφθηκαν 9 άτομα. ;)
Για του λόγου το αληθές σου στέλνω συνημμένα δύο αρχεία.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 30, 2007, 03:12:42 μμ »
Mat, ήσουν άκρως κατατοπιστική. Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα :)

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 30, 2007, 08:07:47 μμ »
Mat, ήσουν άκρως κατατοπιστική. Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα :)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΓΙΑ 30 ΜΗΝΙΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ?ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 30, 2007, 09:10:20 μμ »
Συγνώμη την ερώτηση προς ποιόν την απευθύνεις?
Να υποθέσω σε μένα δηλαδή τη mat ή τον viologos?
Αν την απευθύνεις πάντως σε μένα ειλικρινά δεν ξέρω τίποτα άλλο απο αυτό που συνέβη και παλαιότερα και το πληροφορήθηκα κι εγώ απο τους παλαιότερους. Δηλαδή ότι αφού δεν υπάρχουν τόσοι 30μηνίτες που λέει το ΥΠΕΠΘ ότι θα διορίσει θα συμπληρώσει τον αριθμό από τον πίνακα των αναπληρωτών. Με άλλα λόγια δηλαδή εμμέσως πλην σαφώς καταστρατηγεί το ποσοστό 60%-40%.


Σημ. Και μια συμβουλή μη γράφεις με κεφαλαία γιατι γράφω με κεφαλαία σε ένα φορουμ σημαίνει φωνάζω. Πράγμα που δεν νομίζω ότι ήθελες να κάνεις. ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 30, 2007, 09:34:48 μμ »
Καλησπέρα, δεν έχω ιδέα για αυτο.Πιστεύεις ότι θα πάρουν από τους επιλαχόντες; Και αν ναι, αυτό θα γίνει με την εγκύκλιο συμπληρωματικών διορισμών φέτος τον Σεπτέμβρη;

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 30, 2007, 09:53:33 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΓΙΑ 30 ΜΗΝΙΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ?ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ

Σου έχω απαντήσει εδώ: http://www.pde.gr/index.php?topic=1859.0

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 31, 2007, 12:15:33 πμ »
Συγγνώμη για τα κεφαλαία.γνωρίζω ότι μου έχεις απαντήσει και σ ευχαριστώ πολύ.Ξέρω επισης ότι έχουν γίνει προσφυγές απο επιλαχόντες ασεπ για την καταστρατηγηση των ποσοστών 60% - 40% αλλά δεν γνωρίζω τι τύχη είχαν.θα γίνει και πάλι φασαρία για το θέμα αυτό

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161437
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.