*

Ψηφοφορία

Αίτηση παραίτησης της Υπουργού Παιδείας κα Διαμαντοπούλου Άννας

Ναι
247 (87.6%)
Όχι
35 (12.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 280

Αποστολέας Θέμα: Αιτούμαστε την παραίτηση της κα Διαμαντοπούλου Άννας από το Υπουργείο Παιδείας  (Αναγνώστηκε 39151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ

Δεν είναι 2, είναι 5 παρακαλώ! ::)
Και θα αντέστρεφα αυτό που είπε πιο πάνω η geo33, λέγοντας ότι δεν μπορούμε να έχουμε υπουργό που μας μισεί.


Έγιναν 9...  ::)
Σίγουρα ο 1 είναι ο papariet ή pasok ή...  8)  :-X



Πιστεύω ότι είναι μείγμα και της συγκεκριμένης άθλιας πολιτικής αλλά και του συγκεκριμένου προσώπου. Νομίζω ότι δεν υπήρξε ποτέ άλλος υπουργός που να έχει απαξιώσει τόσο πολύ τους εργαζόμενους που υπάγονται στο υπουργείο του.


+++++++++++++



Καλύτερα να αιτηθούμε την παραίτηση της κυβέρνησης Παπανδρέου που αλλιώς παρουσίαζε την κατάσταση προεκλογικά.


Τώρα, συνάδελφε, κατάλαβες πως κάθε προεκλογική περίοδος είναι γεμάτη ψέματα;;;  ???  ???
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ

Νομίζω ότι δεν υπήρξε ποτέ άλλος υπουργός που να έχει απαξιώσει τόσο πολύ τους εργαζόμενους που υπάγονται στο υπουργείο του.


συμφωνω, ΑΠΟΛΥΤΑ !!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος προδρομος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος. Το πρόβλημα είναι η Διαμαντοπούλου;Αυτό ειλικρινά πιστεύετε; Μόνη της παίρνει αποφάσεις, χωρίς την έγκριση πρωθυρπουργού και υπουργικού συμβουλίου;και αν φύγει;θα έρθει άλλος καλύτερος και άλλες ιδέες και πολιτική σε άλλη κατεύθυνση και προσανατολισμό;
Η ασκούμενη πολιτική δεν είναι φορέας ενός προσώπου, αλλά μιας ομάδας-κόμματος-κυβέρνησης
Το ερώτημα είναι αν θα πρέπει να παραιτηθεί - φύγει αυτή η κυβέρνηση και όχι αν θα παραιτηθεί η εκάστοτε Διαμαντοπούλου
Η όλη κουβέντα μου θυμίζει το ρητό με το δάχτυλο που πονάει(υπουργός Παιδείας) και αν το κόψουμε θα σταματήσουμε να πονάμε

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
αγαπητε συναδελφε, αυτο που λες ειναι αληθινο. Ομως, προσωπικα κρινω τη σταση της απενατι στους εκπ/κους και οχι την πολιτικη βουληση της. θα μπορουσε τουλαχιστον να μην ειναι τοσο απαξιωτικη.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος. Το πρόβλημα είναι η Διαμαντοπούλου;Αυτό ειλικρινά πιστεύετε; Μόνη της παίρνει αποφάσεις, χωρίς την έγκριση πρωθυρπουργού και υπουργικού συμβουλίου;και αν φύγει;θα έρθει άλλος καλύτερος και άλλες ιδέες και πολιτική σε άλλη κατεύθυνση και προσανατολισμό;
Η ασκούμενη πολιτική δεν είναι φορέας ενός προσώπου, αλλά μιας ομάδας-κόμματος-κυβέρνησης
Το ερώτημα είναι αν θα πρέπει να παραιτηθεί - φύγει αυτή η κυβέρνηση και όχι αν θα παραιτηθεί η εκάστοτε Διαμαντοπούλου
Η όλη κουβέντα μου θυμίζει το ρητό με το δάχτυλο που πονάει(υπουργός Παιδείας) και αν το κόψουμε θα σταματήσουμε να πονάμε

Και όμως το πρόβλημα (σε μεγάλο βαθμό) είναι η Διαμαντοπούλου. Αυτό που κάνει είναι πολιτική αυτοκτονία. Άρα για να το κάνει, σημαίνει ότι έχει πλάτες που τη στηρίζουν (βλ. ΜΜΕ, εγχώριους νταβατζήδες).

Εξετάσεις στα αφεντικά της δίνει η Διαμαντοπούλου (Ε.Ε., ΔΝΤ, διεθνείς νταβατζήδες) για μελλοντική πρωθυπουργός της Ελλάδας.

xriana1

  • Επισκέπτης
Νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος. Το πρόβλημα είναι η Διαμαντοπούλου;Αυτό ειλικρινά πιστεύετε; Μόνη της παίρνει αποφάσεις, χωρίς την έγκριση πρωθυρπουργού και υπουργικού συμβουλίου;και αν φύγει;θα έρθει άλλος καλύτερος και άλλες ιδέες και πολιτική σε άλλη κατεύθυνση και προσανατολισμό;
Η ασκούμενη πολιτική δεν είναι φορέας ενός προσώπου, αλλά μιας ομάδας-κόμματος-κυβέρνησης
Το ερώτημα είναι αν θα πρέπει να παραιτηθεί - φύγει αυτή η κυβέρνηση και όχι αν θα παραιτηθεί η εκάστοτε Διαμαντοπούλου
Η όλη κουβέντα μου θυμίζει το ρητό με το δάχτυλο που πονάει(υπουργός Παιδείας) και αν το κόψουμε θα σταματήσουμε να πονάμε

Ισως να έχεις ένα δίκιο στα λεγόμενά σου, όμως το δαχτυλο της υπουργου που περιπαιχτικά δείχνει τους καλους εκπαιδευτικούς που ξεχωρίζουν από τους κακούς θέλει τουλάχιστον κόψιμο. Η απαξίωση ενός συνόλου ανθρώπων που αλλωνίζουν την Ελλάδα για 400 Ευρώ είναι τουλάχιστον ασυγχώρητη.

Αποσυνδεδεμένος konrallis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
  • Δηλώνω ό,τι θέλω ... στην Ελλάδα ζω άλλωστε !
    • Προφίλ
Νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος. Το πρόβλημα είναι η Διαμαντοπούλου;Αυτό ειλικρινά πιστεύετε; Μόνη της παίρνει αποφάσεις, χωρίς την έγκριση πρωθυρπουργού και υπουργικού συμβουλίου;και αν φύγει;θα έρθει άλλος καλύτερος και άλλες ιδέες και πολιτική σε άλλη κατεύθυνση και προσανατολισμό;
Η ασκούμενη πολιτική δεν είναι φορέας ενός προσώπου, αλλά μιας ομάδας-κόμματος-κυβέρνησης
Το ερώτημα είναι αν θα πρέπει να παραιτηθεί - φύγει αυτή η κυβέρνηση και όχι αν θα παραιτηθεί η εκάστοτε Διαμαντοπούλου
Η όλη κουβέντα μου θυμίζει το ρητό με το δάχτυλο που πονάει(υπουργός Παιδείας) και αν το κόψουμε θα σταματήσουμε να πονάμε

Και όμως το πρόβλημα (σε μεγάλο βαθμό) είναι η Διαμαντοπούλου. Αυτό που κάνει είναι πολιτική αυτοκτονία. Άρα για να το κάνει, σημαίνει ότι έχει πλάτες που τη στηρίζουν (βλ. ΜΜΕ, εγχώριους νταβατζήδες).

Εξετάσεις στα αφεντικά της δίνει η Διαμαντοπούλου (Ε.Ε., ΔΝΤ, διεθνείς νταβατζήδες) για μελλοντική πρωθυπουργός της Ελλάδας.
LOL........πρωθυπουργός; με τί....; αφού ούτε οι πέτρες δε θα την ψηφίσουν! Ήμαρτον!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

απλήρωτος ωρομίσθιος 5 σχολείων

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Ψάξτε, βρείτε ποιοι είναι σύμβουλοι...τι σημαίνει "no child left behind", πώς πάει αυτό εκεί κτλ...
Το έργο ήταν και είναι το ίδιο, άλλαξε μόνο ο σκηνοθέτης ....
Γυρίζει μονοκάμερο, τρέχοντας με τη μηχανή στον ώμο...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
LOL........πρωθυπουργός; με τί....; αφού ούτε οι πέτρες δε θα την ψηφίσουν! Ήμαρτον!

Για όσους είναι έξω από την εκπαίδευση, η Διαμαντοπούλου αυτή την στιγμή είναι ιδιαίτερα δημοφιλής. Κάνει νοικοκύρεμα. Προωθεί την αξιοκρατία. Την αξιολόγηση. Το νέο σχολείο. Πρώτα ο μαθητής. Γιατί όσοι δεν γνωρίζουν, ενημερώνονται από τους κ.κ. Καμπουρακη, Οικονομεα, Χασαποπουλο και την ξανθιά που μιλούσε για τους τετραμηνιτες που ήθελαν να διοριστούν.

Όταν η Διαμαντοπούλου ήταν επίτροπος, είχε λυσσάξει να είναι δεύτερη επίσημη γλώσσα του ελληνικού κράτους τα Αγγλικά. Τώρα μειώνει το κόστος  του Υπουργείου της, πατώντας επί πτωμάτων ωρομίσθιων – αναπληρωτών και στο μέλλον επί μονίμων αλλά και των μαθητών με 30αρια τμήματα και με κλείσιμο σχολείων. Έχει δώσει το στίγμα της εκεί που πρέπει.

Έχεις δίκιο λοιπόν. Ούτε οι πέτρες δεν θα την ψηφίσουν. Γιατί θα έχουν προλάβει τα "ντουβάρια", μετά από μακρόχρονη παραπληροφόρηση και πλύση εγκεφάλου.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
LOL........πρωθυπουργός; με τί....; αφού ούτε οι πέτρες δε θα την ψηφίσουν! Ήμαρτον!
Δυστυχώς ζουμε στην Ελλάδα!Μέχρι πριν λίγο καιρό ούτε εγώ πίστευα ότι θα υπάρχει Έλληνας (πέρα από τα κομματόσκυλα) που θα ψηφίσει και θα βγάλει ένα άτομο που δεν ήξερε ούτε να εκφραστεί..και όμως ο Γιωργάκης έγινε πρωθυπουργός!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Η κυρία Διαμαντοπούλου και οι υφυπουργοί της αποδεικνύουν σε κάθε τους συνέντευξη την άγνοιά τους στα εκπαιδευτικά θέματα,ακόμη και σε ότι αφορά το πολυνομοσχέδιο που αυτοί προωθούν.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
σε λιγο θα ακολουθησει και η ανακηρυξη της αγγλικης ως δευτερης επισημης γλωσσας του κρατους..........που το εχει κ καημο η Διαμαντοπουλου...... :-\

ημουν απο την αρχη αρνητικη με τη συγκεκριμενη υπουργινα.......κ συνεχιζω...... :-\

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος. Το πρόβλημα είναι η Διαμαντοπούλου;Αυτό ειλικρινά πιστεύετε; Μόνη της παίρνει αποφάσεις, χωρίς την έγκριση πρωθυρπουργού και υπουργικού συμβουλίου;και αν φύγει;θα έρθει άλλος καλύτερος και άλλες ιδέες και πολιτική σε άλλη κατεύθυνση και προσανατολισμό;
Η ασκούμενη πολιτική δεν είναι φορέας ενός προσώπου, αλλά μιας ομάδας-κόμματος-κυβέρνησης
Το ερώτημα είναι αν θα πρέπει να παραιτηθεί - φύγει αυτή η κυβέρνηση και όχι αν θα παραιτηθεί η εκάστοτε Διαμαντοπούλου
Η όλη κουβέντα μου θυμίζει το ρητό με το δάχτυλο που πονάει(υπουργός Παιδείας) και αν το κόψουμε θα σταματήσουμε να πονάμε

Ισως να έχεις ένα δίκιο στα λεγόμενά σου, όμως το δαχτυλο της υπουργου που περιπαιχτικά δείχνει τους καλους εκπαιδευτικούς που ξεχωρίζουν από τους κακούς θέλει τουλάχιστον κόψιμο. Η απαξίωση ενός συνόλου ανθρώπων που αλλωνίζουν την Ελλάδα για 400 Ευρώ είναι τουλάχιστον ασυγχώρητη.

συμφωνώ απόλυτα! έχει μεγάλο θράσος η στάση της και πρόκληση!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.