*

Αποστολέας Θέμα: Μη αποδοχή διορισμού...  (Αναγνώστηκε 2707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sgeorge

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μη αποδοχή διορισμού...
« στις: Ιούνιος 01, 2007, 07:26:24 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, και συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν! Καλό κουράγιο, και ό,τι καλύτερο, για όλους, διορισθέντες και μη...

Είμαι από τους διοριστέους των Μαθηματικών, και με πολύ καλή σειρά, μέσα στους πρώτους 60. ΑΛΛΑ (και εδω ειναι το πρόβλημα...) ζω στο εξωτερικό, και δεν μπορώ να γυρίσω από φέτος... Μου αρέσει όμως πάρα πολύ σαν δουλειά, πέρα από όλα τα θετικά της...

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο ώστε να μην διοριστώ φέτος, αλλά και να μην χάσω την σειρά, ώστε να διοριστώ του χρόνου??

Ξέρω ότι αν κάνεις ελλιπή δήλωση, κάτι γίνεται, αλλά φοβάμαι πως η σειρά μου είναι πολύ καλή για να την γλιτώσω...

Please, πείτε μου αν ξέρετε κάτι... Ο καθένας με τον πόνο του, θα μου πείτε, αλλά, σκέψου, να εχω γράψει πάνω από 85% και τελικά να χάσω την θέση...

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:46:30 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 01, 2007, 07:30:32 μμ »
Μην ανησυχείς, το έχω ψάξει το θέμα και δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Λοιπόν, μπορείς την πρώτη χρονιά, φέτος δηλαδή, να μην κάνεις καθόλου τα χαρτιά σου για διορισμό κι απλά δεν πας πουθενά. Τουχρόνου, όμως, πρέπει να τα κάνεις οπωσδήποτε αλλιώς θα χάσεις τον διορισμό. Του λόγου το αληθές πάρε τηλ. στα : (210) 3442262-3-5-7 (ΥΠΕΠΘ- Τμήμα διορισμών)

Συγχαρητήρια και καλοφάγωτος (ο διορισμός!!!!  ;))

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 01, 2007, 07:44:40 μμ »
Συγχαρητήρια!  :D
Να προσθέσω ότι αν διοριστείς του χρόνου θα έχεις και τη δυνατότητα να τοποθετηθείς σε μία από τις πρώτες σου επιλογές. Κι αυτό γιατί όχι μόνο θα διατηρήσεις την πολύ καλή θέση σου, αλλά θα είναι και αναβαθμισμένη αφού οι περισσότεροι που είναι πιο πάνω από σένα κατά πάσα πιθανότητα θα επιλέξουν να διοριστούν από φέτος. Επομένως, μπορεί αυτή η καθυστέρηση να σου βγει και σε καλό!  :)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 01, 2007, 09:01:42 μμ »
Μην ανησυχείς, το έχω ψάξει το θέμα και δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Λοιπόν, μπορείς την πρώτη χρονιά, φέτος δηλαδή, να μην κάνεις καθόλου τα χαρτιά σου για διορισμό κι απλά δεν πας πουθενά. Τουχρόνου, όμως, πρέπει να τα κάνεις οπωσδήποτε αλλιώς θα χάσεις τον διορισμό. Του λόγου το αληθές πάρε τηλ. στα : (210) 3442262-3-5-7 (ΥΠΕΠΘ- Τμήμα διορισμών)

Συγχαρητήρια και καλοφάγωτος (ο διορισμός!!!!  ;))
Παιδιά καλό θα ήταν να μη δίνουμε τέτοιες πληροφορίες γιατί μπορεί να πάρουμε κανέναν στο "λαιμό μας". Πχ εγώ έχω άλλη πληροφορία ότι πρέπει όποσδήποτε να κάνεις τα χαρτιά σου. Καλό είναι η φίλη μας να το διασταυρώσει απο χίλιες δύο μεριές. ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:46:30 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 01, 2007, 10:14:26 μμ »
mat με ενδιαφέρει το θέμα και πριν λίγες μέρες ακριβώς αυτό ρώτησα στο υπουργείο που πήρα τηλ. Ακριβώς αυτό θέλω κι εγώ να διασφαλίσω για τον εαυτό μου σε περίπτωση που είμαι στους διοριστέους. Και μάλιστα, επειδή είμαι και πολύ ψείρα μ' αυτά, πήρα και 3 φορές τηλ. με διαφορά κάποιων ημερών για να μη γίνει καμιά στραβή. Σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα κάτι τόσο σοβαρό αν δεν ήμουν σίγουρη, αυτό θα ήταν ανευθυνότητα. Έδωσα και τα τηλ. για να πάρει και ο ίδιος.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μη αποδοχή διορισμού...
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 01, 2007, 10:18:36 μμ »
ΟΚ rica :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.