*

Αποστολέας Θέμα: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!  (Αναγνώστηκε 39403 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 02, 2010, 03:50:14 μμ »
ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΟΝ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:58:42 »

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 02, 2010, 03:50:59 μμ »
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ
ΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ,


Μην απαντάτε!

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 02, 2010, 03:53:02 μμ »
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ
ΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ,
Να σου πω ρε φίλε, όταν ήσουνα μικρός σε έδερνε η μανούλα στου ή είναι τόσο μικρά τα "προσόντα" σου που νομίζεις ότι εδώ μπορείς να κάνεις ότι αδυνατείς να κάνεις στο κρεβάτι;
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 02, 2010, 03:53:11 μμ »
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ
ΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ,

Ο mlks όσα πρόσωπα κι αν αλλάξει...τις ίδιες mlks θα λέει!!! ppaio=pasok=papariet=mlks!!!! Μαζί μας ασχολείσαι....πόσο mlks είσαι!!!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:58:42 »

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 02, 2010, 03:55:40 μμ »
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ
ΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ,
Να σου πω ρε φίλε, όταν ήσουνα μικρός σε έδερνε η μανούλα στου ή είναι τόσο μικρά τα "προσόντα" σου που νομίζεις ότι εδώ μπορείς να κάνεις ότι αδυνατείς να κάνεις στο κρεβάτι;

Ναι, δείξε και εσύ τώρα το επίπεδό σου! Να καμαρώνει ο κόσμος τους εκπαιδευτικούς που έχει...

(Μην απαντάτε, αν δεν σας αρέσει η άλλη άποψη, ακόμα και αν είναι εμπρηστική!)
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 02, 2010, 04:17:42 μμ »
Εντάξει ρε παιδιά χαλαρώστε..... παίζει το παιδί....αφού το δηλώνει ....m@l@k@s
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος papariet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 02, 2010, 04:19:20 μμ »
Λέω την άποψή μου χωρίς να βρίσω και χωρίς να μειώσω κανέναν σε αντίθεση με εσάς που επειδή σας χαλάω την "αγωνιστική" διάθεση αντί για επιχειρήματα εκτοξεύετε ύβρεις. Αυτό άλλωστε μαρτυρά και το επίπεδό σας, και θέλετε να γίνετε και εκπαιδευτικοί. Ντροπή
(Απευθύνομαι μόνο σε όσους προηγουμένως χρησιμοποίησαν υποτιμητικά σχόλια για το άτομό μου και όχι σε όλους
Δεν ξέρω γιατί με συγχέεται με άλλο άτομο. Ίσως σας συμφέρει έτσι να θεωρείται ότι μόνο εσείς έχετε δίκιο και να μην θέλετε να ακουστεί η άλλη άποψη. Αυτό δείχνει πόσο δημοκράτες είστε. Αλήθεια αν αύριο μπείτε στην τάξη (πράγμα απίθανο λόγω των τελευταίων εξελίξεων) έτσι θα μιλάτε στα παιδιά που έχουν διαφορετική άποψη με εσάς?

Να γιατί ο κόσμος έχει σιχαθεί τους εκπαιδευτικούς. Γιατί το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι ο διορισμός στο δημόσιο, θέλουν απλά να αράξουν και δεν κάνουν απολύτως τίποτα για τα κακά της παιδείας. Στην αρχή το παίζουν όλοι αγωνιστές και μόλις διοριστούν τα ξεχνάνε όλα.

Και επειδή παρατηρώ ότι υπάρχει πολλή οργή εναντίον των πολιτικών θα ήθελα να σημειώσω τα εξής:
   Τώρα θυμηθήκατε ότι μας κυβερνάνε κλέφτες και ξένα κέντρα? Όταν πηγαίνατε στον βουλευτή σας για να σας δώσει τα μόρια της ΠΔΣ το ξεχνάγατε? μάλλον έχετε επιλεκτική μνήμη. Αλήθεια πόσοι από εδώ που φαίνονται οργισμένοι με τους πολιτικούς ψήφιζαν τα 2 μεγάλα κόμματα? Μήπως εσείς είστε οι πραγματικοί υπεύθυνοι για το χάλι μας και όχι οι πολιτικοί? πόσοι από εδώ στις τελευταίες εκλογές το έπαιξαν αντιρρησίες και έκαναν αποχή? Να τα αποτελέσματα κύριοι. Εσείς τους βγάλατε. λουστείτε τους τώρα!!!

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 02, 2010, 04:29:38 μμ »
φιλαράκο όλοι εργαζόμαστε και προφανώς η συντριπτική πλειοψηφία όχι στον δημόσιο τομέα !

εσύ έχεις δώσει ποτέ ΑΣΕΠ; papariet!!!!

Όσο για το επίπεδό σου αυτό προδίδεται πίσω από το γεγονός ότι καλυπτόμενος πίσω από την ιντερνετική ανωνυμία καταφέρεσαι απέναντι σε μια ομάδα εργαζομένων και απέναντι σε ανθρώπους που αντικειμενικά και αξιολογικά δικαιούνται διορισμό.
Μάλλον κανένας παρασιτικός οργανισμός θα είσαι. Σε κάθε περίπτωση όμως είσαι τσάμπα - μάγκας....
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος mlks

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 02, 2010, 04:31:01 μμ »
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ
ΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ,

Ο mlks όσα πρόσωπα κι αν αλλάξει...τις ίδιες mlks θα λέει!!! ppaio=pasok=papariet=mlks!!!! Μαζί μας ασχολείσαι....πόσο mlks είσαι!!!!!

Δεν εχω καμια σχεση με τους προαναφερομενους.Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 02, 2010, 04:33:09 μμ »
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ
ΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ,
Να σου πω ρε φίλε, όταν ήσουνα μικρός σε έδερνε η μανούλα στου ή είναι τόσο μικρά τα "προσόντα" σου που νομίζεις ότι εδώ μπορείς να κάνεις ότι αδυνατείς να κάνεις στο κρεβάτι;

Ναι, δείξε και εσύ τώρα το επίπεδό σου! Να καμαρώνει ο κόσμος τους εκπαιδευτικούς που έχει...

(Μην απαντάτε, αν δεν σας αρέσει η άλλη άποψη, ακόμα και αν είναι εμπρηστική!)
Μη γίνεσαι πουριτανός, να χαρείς. Μια χαρά είναι και το δικό μου το επίπεδο και άλλων εδώ μέσα. Γι' αυτό ακριβώς δεν μπορώ να ανεχτώ τέτοιους προβοκάτορες...
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 02, 2010, 04:38:19 μμ »
Λέω την άποψή μου χωρίς να βρίσω και χωρίς να μειώσω κανέναν σε αντίθεση με εσάς που επειδή σας χαλάω την "αγωνιστική" διάθεση αντί για επιχειρήματα εκτοξεύετε ύβρεις. Αυτό άλλωστε μαρτυρά και το επίπεδό σας, και θέλετε να γίνετε και εκπαιδευτικοί. Ντροπή
(Απευθύνομαι μόνο σε όσους προηγουμένως χρησιμοποίησαν υποτιμητικά σχόλια για το άτομό μου και όχι σε όλους
Δεν ξέρω γιατί με συγχέεται με άλλο άτομο. Ίσως σας συμφέρει έτσι να θεωρείται ότι μόνο εσείς έχετε δίκιο και να μην θέλετε να ακουστεί η άλλη άποψη. Αυτό δείχνει πόσο δημοκράτες είστε. Αλήθεια αν αύριο μπείτε στην τάξη (πράγμα απίθανο λόγω των τελευταίων εξελίξεων) έτσι θα μιλάτε στα παιδιά που έχουν διαφορετική άποψη με εσάς?

Να γιατί ο κόσμος έχει σιχαθεί τους εκπαιδευτικούς. Γιατί το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι ο διορισμός στο δημόσιο, θέλουν απλά να αράξουν και δεν κάνουν απολύτως τίποτα για τα κακά της παιδείας. Στην αρχή το παίζουν όλοι αγωνιστές και μόλις διοριστούν τα ξεχνάνε όλα.

Και επειδή παρατηρώ ότι υπάρχει πολλή οργή εναντίον των πολιτικών θα ήθελα να σημειώσω τα εξής:
   Τώρα θυμηθήκατε ότι μας κυβερνάνε κλέφτες και ξένα κέντρα? Όταν πηγαίνατε στον βουλευτή σας για να σας δώσει τα μόρια της ΠΔΣ το ξεχνάγατε? μάλλον έχετε επιλεκτική μνήμη. Αλήθεια πόσοι από εδώ που φαίνονται οργισμένοι με τους πολιτικούς ψήφιζαν τα 2 μεγάλα κόμματα? Μήπως εσείς είστε οι πραγματικοί υπεύθυνοι για το χάλι μας και όχι οι πολιτικοί? πόσοι από εδώ στις τελευταίες εκλογές το έπαιξαν αντιρρησίες και έκαναν αποχή? Να τα αποτελέσματα κύριοι. Εσείς τους βγάλατε. λουστείτε τους τώρα!!!
Επειδή κι εγώ σου επιτεθηκα, ενημερωτικά να σου πω ότι ποτέ δεν απευθύνθηκα σε κανένα βουλευτή και για κενένα βίσμα. Το νέο νομοσχέδιο θα έπρεπε να είχες καταλάβει ότι δεν θίγει μόνο τους διορισμούς, Δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Μετατρέπει το σχολείο σε σούπερ μάρκετ οργουελικής κοινωνίας. Αν θεωρείς ότι το δικό σου - υψηλό - επίπεδο ανταποκρίνεται στο επερχόμενο σχολείο, τα λόγια είναι περιττά. Και για την ιστορία, άλλο οι χυδαίες λέξεις και άλλο οι χυδαίοι άνθρωποι (με το κομψό τους λεξιλόγιο). Όσοι θέλετε κρατάτε τον τύπο, θα μο επιτρέψετε να αναζητήσω την ουσία.
Ούτε έχω ψηφίσει ποτέ κανέναν από δαύτους, αλλά δυσττυχώς τους λούζομαι στο όνομα μιας στρεβλής δημοκρατίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2010, 04:39:50 μμ από isambo »
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #137 στις: Μάιος 02, 2010, 04:39:27 μμ »
Λέω την άποψή μου χωρίς να βρίσω και χωρίς να μειώσω κανέναν σε αντίθεση με εσάς που επειδή σας χαλάω την "αγωνιστική" διάθεση αντί για επιχειρήματα εκτοξεύετε ύβρεις. Αυτό άλλωστε μαρτυρά και το επίπεδό σας, και θέλετε να γίνετε και εκπαιδευτικοί. Ντροπή
(Απευθύνομαι μόνο σε όσους προηγουμένως χρησιμοποίησαν υποτιμητικά σχόλια για το άτομό μου και όχι σε όλους
Δεν ξέρω γιατί με συγχέεται με άλλο άτομο. Ίσως σας συμφέρει έτσι να θεωρείται ότι μόνο εσείς έχετε δίκιο και να μην θέλετε να ακουστεί η άλλη άποψη. Αυτό δείχνει πόσο δημοκράτες είστε. Αλήθεια αν αύριο μπείτε στην τάξη (πράγμα απίθανο λόγω των τελευταίων εξελίξεων) έτσι θα μιλάτε στα παιδιά που έχουν διαφορετική άποψη με εσάς?

Να γιατί ο κόσμος έχει σιχαθεί τους εκπαιδευτικούς. Γιατί το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι ο διορισμός στο δημόσιο, θέλουν απλά να αράξουν και δεν κάνουν απολύτως τίποτα για τα κακά της παιδείας. Στην αρχή το παίζουν όλοι αγωνιστές και μόλις διοριστούν τα ξεχνάνε όλα.

Και επειδή παρατηρώ ότι υπάρχει πολλή οργή εναντίον των πολιτικών θα ήθελα να σημειώσω τα εξής:
   Τώρα θυμηθήκατε ότι μας κυβερνάνε κλέφτες και ξένα κέντρα? Όταν πηγαίνατε στον βουλευτή σας για να σας δώσει τα μόρια της ΠΔΣ το ξεχνάγατε? μάλλον έχετε επιλεκτική μνήμη. Αλήθεια πόσοι από εδώ που φαίνονται οργισμένοι με τους πολιτικούς ψήφιζαν τα 2 μεγάλα κόμματα? Μήπως εσείς είστε οι πραγματικοί υπεύθυνοι για το χάλι μας και όχι οι πολιτικοί? πόσοι από εδώ στις τελευταίες εκλογές το έπαιξαν αντιρρησίες και έκαναν αποχή? Να τα αποτελέσματα κύριοι. Εσείς τους βγάλατε. λουστείτε τους τώρα!!!
Δεν ξερω που εχεις μεινει αλλα πλεον η εκπαιδευση εχει γεμισει με νεα παιδια με ορεξη και οχι τεμπελια για κατι ουσιαστικο!! και το μονο που απογοητευει ολους εμας ειναι το αθλιο εκπαιδευτικο συστημα! Οταν υπαρχει ενδιαφερον για αυτο που κανεις δεν νιωθεις κοπο οσο κι αν δουλεψεις!
Η ημιμαθεια αγαπητε ειναι πολυ χειροτερη απο την αμαθεια! Μαθε τι συμβαινει ουσιαστικα και μετα ξαναελα στη συζητηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2010, 04:42:01 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος papariet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 02, 2010, 04:45:33 μμ »
Φίλε μου είμαι επιτυχών του ΑΣΕΠ, το οποίο όμως δεν έχει σημασία γιατί διορίζομαι φέτος αφού έχω πάνω από 6 χρόνια προυπηρεσία σε ιδιωτικό σχολείο, που σημαίνει ότι δεν καθόμουν όλη μέρα αλλά δούλευα.
Αν και τα μέτρα θα με έθιγαν αν δεν διοριζόμουν φέτος, είμαι υπέρ γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει άλλη λύση.

φιλαράκο όλοι εργαζόμαστε και προφανώς η συντριπτική πλειοψηφία όχι στον δημόσιο τομέα !
εσύ έχεις δώσει ποτέ ΑΣΕΠ; papariet!!!!

@giokspy
Αναφέρεσαι στα νέα παιδιά τα οποία γεμάτα όρεξη για δουλειά έχουν γεμίσει τα γραφεία του ΥΠΕΠΘ ενώ παίρνουν τα μόρια της οργανικής τους?

@isambo
Για τα βύσματα γενικά μιλούσα δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά από ότι φαίνεται όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 02, 2010, 04:56:32 μμ »
τι ποσοστο ειναι στο υπεπθ?? το 0.01%? αντιπροσωπευτικο δειγμα!! Δεν ειναι ολοι του βολεματος!!
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160947
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 32
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 592

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.