*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175701 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #378 στις: Ιούνιος 27, 2010, 10:13:36 πμ »
.
Επαναλαμβάνω πως το θέμα δεν είναι αν δικαιούμαστε να μπούμε ή όχι στους πίνακες, αλλά η παραλαβή των αιτήσεων

Στην καταγγελία σας ομως διάβασα:

Σύμφωνα με παράπονα συναδέλφων οι καταχωρητές του συγκεκριμένου Γραφείου αρνούνται να παραλάβουν αιτήσεις καθηγητών Γενικής Παιδείας στα πρώην ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, στις οποίες είναι συμπληρωμένα τα πεδία: πίνακας 24 μήνου και πίνακας 30 μήνου αντίστοιχα, στους οποίους πίνακες οι συνάδελφοι επιθυμούν να ενταχθούν, με συνέπεια κάποιοι εξ αυτών να έχουν ήδη εξαναγκαστεί να καταθέσουν την αίτησή τους χωρίς την συμπλήρωση των αντίστοιχων πεδίων με αποτέλεσμα στο αντίγραφο της αίτησης να εμφανίζονται οι ενδείξεις ΟΧΙ στις προτάσεις « επιθυμώ την ένταξή μου στον πίνακα 30μήνου και Επιθυμώ την ένταξή μου στον πίνακα 24 μήνου».

Αυτό που καταλαβαίνω απο την καταγγελία είναι   οτι αρνούνται την συμπλήρωση των συγκεκριμένων  πεδίων και οχι την  παραλαβή των αιτήσεων οπως αναφέρεις στα μηνυμάτά σου


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:04:32 »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #379 στις: Ιούνιος 27, 2010, 10:44:23 πμ »
KAI EMEIΣ ME 3  ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ 24ΜΗΝΟ?ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΠΘ?ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΑΠΟ ΤΟ 24ΜΗΝΟ  ΚΑΙ ΤΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΔΣ, ΤΗΣ ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΏΝ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ 3 ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ, ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΩΝΑ ΔΙΑΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΤΕΡΗΣΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #380 στις: Ιούνιος 27, 2010, 10:47:00 πμ »
κι εγώ με 4 συνεχόμενες επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και 20 μήνες προυπηρεσία γιατί να μη δηλώσω το 24μηνο? κι εγώ μαζί σου...

αλλά από πότε οι 20 μήνες μας κάνουν άθροισμα 24?
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #381 στις: Ιούνιος 27, 2010, 10:57:15 πμ »
έχω προυπηρεσία απο σχολεία του υπεπθ, ωρομίσθια σε πρωινό στου διαόλου τη μάνα αναπληρώτρια φέτος στου διάόλου τη μάνα επίσης......οι 23μήνες είναι από σχολεία του υπεπθ στα οποία δούλεψα εξαιτίας των μορίων από τον ασεπ...ο οαεδ είναι 2,5 μήνες.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:04:32 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #382 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:04:27 πμ »
κανείς δεν τα έβαλε μαζί σου αλλά και κάποιοι άλλοι με αυτή τη λογική έχουν προυπηρεσία και σε ΤΕΕ νοσηλευτικών σχολών που δεν έχουν εισαχθεί ακόμα... και μπορούν να έρθουν με μεγαααααααααααάλες προυπηρεσίες.

 καταλαβαίνω πολύ καλά την ένσταση σου και την αγανάκτηση σου... αντιλαμβάνεσαι τα παραθυράκια του συστηματος και την αναστάτωση που τελικά μας προκαλούν?
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #383 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:10:13 πμ »
αντιλαμβάνομαι όμως και πονάω  βλέποντας συνομίληκους μου να έχουν διοριστεί μόνο με πδσ και να γράφουν 18 αρια στον ασεπ....και αυτό που με τρομάζει είναι τα παραθυρα που θα ανοίξουν με τους αμω.....

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #384 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:15:30 πμ »
παράθυρα... παράθυρα... παράθυρα... θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #385 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:21:59 πμ »
τρέμω στην ιδέα πως ένας με λιότερα μόρια θα δουλέψει ακω και εγω και ο καθένας που μαζέψαμε προυπηρεσία με το αίμα της καρδιάς μας να πάμε αμω...αυτό είναι μεγάλη αδικία...

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #386 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:22:55 πμ »
VIR έχεις απόλυτο δίκιο για τους ΑΜΩ.
Για τα υπόλοιπα τώρα.
Οι συνάδελφοι του ΟΑΕΔ, με μεγάλες προυπηρεσίες, ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ με το 40%, πετώντας έξω 24μηνίτες+ ΑΣΕΠ ακόμη κι απ΄το 40%!! Στον κλάδο μου αυτό συμβαίνει σε πολύυυυυυ μεγάλο ποσοστό.
Γιατί άραγε θέλουν να μπουν και στο 24μηνο;
Για να διαλέξουν καλές περιοχές διορισμού. ΜΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΟ.
Έστω κι αν αυτό σημαίνει ότι άλλοι συνάδελφοι 24μηνίτες ΔΕΝ θα διοριστούν καθόλου.
Αυτό κι αν είναι συναδελφικό!!
Αυτά όσον αφορά την ουσία.

Όσον αφορά το νόμο, είναι ξεκάθαρος.
Μιλάει για σχολεία του ΥΠΕΠΘ.
Ευτυχώς.
Μακάρι να μην ερμηνευθεί διαφορετικά και να διοριστούν και συνάδελφοι που κινδυνεύουν αν μπουν οι ΟΕΔΙτες και στο 24μηνο...
Μήπως από μόνοι τους έπρεπε να κάνουν λίγο στην μπάντα, μιας και δεν διακυβεύεται ο διορισμός τους αλλά η περιοχή διορισμού;
Αλλά πού φιλότιμο...

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #387 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:27:50 πμ »
vikoulaki
Δώσε αν θελεις στοιχεία για το τι θα συμβεί στους πρώτους 30 πρώτους μαθηματικούς αν μπουν οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ στο 24μηνο

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #388 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:37:58 πμ »
εμένα διακυβεύεται ο διορισμός μου γιατί η προυπηρεσία μου από τον οαεδ έιναι 2, 5  μόνο μήνες...χωρία αυτή πέφτω στους 23,5...προσωπικά θίγομαι γιατι αυτοί οι 23, 5 μήνες είναι προυπηρεσία λόγω των 3 συνεχόμενων επιτυχιών μου στον ασεπ με υψηλή βαθμολογία... θα κινηθώ δικαστικά έστω και σε προσωπικό επίπεδο....όταν έκανα εγώ μεταπτυχιακό και έδινα ασεπ οι άλλοι αλώνιζαν με  11 ώρες πδσ σε δυσπρόσιτα...η κοροιδία τέλος...

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #389 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:38:30 πμ »
VIR αν δεν είχες αυτά τα 2,5 μόρια απο τον οαεδ θα πήγαινες φέτος αναπληρώτρια??

Παράθεση
βλέποντας συνομίληκους μου να έχουν διοριστεί μόνο με πδσ
Οσοι είμαστε Α΄ηλικίας το έχουμε ζήσει αυτό και  χειρότερα ακόμη να βλέπουμε  πολύ μικρότερους να διορίζονται έτσι

Το θέμα την ΠΔΣ πρέπει να λήξει, γιατι οι καιροί που ο κόσμος διορίστηκε αποκλειστικά με αυτή τελείωσε
Εδω και μια 5ετία  αυτό που μετρά είναι ο  ασεπ  και για την ωρομισθία και την αναπλήρωση , χωρίς αυτό να σημαίνει οτι κάποιοι που θα διοριστούν φέτος  δεν έχουν μόρια απο ΠΔΣ  ή δεν υπήρχαν μεγάλα βύσματα της ΠΔΣ τα οποία βασικά τους  είναι άχρηστα τώρα

Να μου έλεγες για Εκκλησιατικά, Σιβιτανίδειο ,  Ιδιωτικά ναι να το δεχτώ οτι είναι ή μάλλον ήταν μεγάλα παράθυρα
Και οσο αφορά τα Ιδιωτικά μπήκαν και αυτοί στους πίνακες των αναπληρωτών  αλλά στο 24μηνο μόνο οταν είχαν προϋπηρεσια  τουλάχιστον 24μηνών απο  σχολεία του υπεπθ

Κρίνουμε και την ΠΔΣ  και τον οαεδ , με ποιό κριτήριο?? ποιο είναι ποιο ισχυρό μέσο για να  διοριστεί κάποιος??Γιατι αυτή την εντύπωση μου δίνεται οταν αναφέρεσται σε αυτή και οχι πως αποκτήθηκαν τα 40 ή 50 ή 70 μόρια των οαεδιτών

Οπως πήραμε κάποιοι απο εμας την ΠΔΣ έτσι πήρατε και εσεις τον ΟΑΕΔ.
Υπάρχει ομως μια μεγάλη διαφορά: η  ΠΔΣ  δεν χάρισε άμεσα σε κανέναν Αναπλήρωση δηλ οποιος είχε ΠΔΣ  ήταν ωρομίσθιος κάποιων ωρών ενω οι οαεδίτες μια χαρά Αναπληρωτές για 2-3  χρόνια και στο σπιτάκι τους

Αναγνωρίζω οτι εσυ με τα 2,5 μόρια δεν ανήκεις σε αυτούς που αναφέρω

Και τέλος πάντων  θέλατε να εφαρμοστούν οι νόμοι πιστά και οι αποφάσεις του Συνήγορου  του πολίτη και ολα τα συναφή που έχετε αναφέρει
Ολοι αυτό θέλουμε, πιστή εφαρμογή των νόμων
Αλλά
Τώρα τι έγινε??  

Τα  θέλετε  ολα βλέπω


Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #390 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:41:50 πμ »
ναι θα πήγαινα, όχι με την πρώτη φάση που πήγα....vikoulaki όλοι που πήγαμε είναι από ασε αναπληρωτές?εγ΄τουλάχιστον ναι...

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #391 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:45:11 πμ »
τα μόρια μου ήταν φέτος 31 από τα οπόια μόνο 2, 5 από οαεδ...κάνε την αφαίρεση να δεις πόσα ήταν από ασεπ ....και αν δικαιούμουν να πάω ή όχι αναπληρώτρια....αφαίρεσε από το 31 2,5...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161402
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 481
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.