*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175664 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #770 στις: Αύγουστος 17, 2010, 05:32:11 μμ »
Διάβασα 47 σελίδες με το χριστιανικο τιτλο"το τελος των ΟΑΕΔιτων".Διδασκω 15 χρονια οχι μόνο στον ΟΑΕΔ του νομού μου αλλά και σε γειτονικούς .Είμαι 3 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ και πήγαινα σχεδον αδιάβαστη γιατι μεγαλώνω μονη μου 2 αγγελουδια και τα απογευματα εκανα προετοιμασια πτυχιων για να βγαινω οικονομικα.Τα τελευταια 4 χρονια που διδασκω στο Παιδειας μου φαινεται περιπατος γιατι ειχα συνηθίσει τα 30αρια και 35αρια τμήματα του ΟΑΕΔ όπου επιπλέον δεν υπήρχε βιβλιο στην δικη μου ειδικοτητα και ετοιμαζα μονη μου τα παντα .Τους μηνες που ειχα αδεια εγκυμοσυνης ,με αντικατεστησε μια συναδελφος η οποια δεν εκανε ποτε ξανα αιτηση για ωρομισθια στον ΟΑΕΔ γιατι η διαχειριση της ταξης δεν ειναι ευκολη.
Ολα αυτα τα χρονια ποτε δεν ειχα ξεστομισει ειρωνιες ουτε συκοφαντιες για συναδελφους με κατοχυρωμενη προυπηρεσια ούτε μου αρέσει η Μάρθα Βούρτση κι αν εχω κονε με υπουργους και ειμαι λαμογιο πώς και χρησιμοποίησα το βύσμα μου για να παίρνω 5-6 ώρες στον ΟΑΕΔ κι όχι να διοριστω απο την πισω πόρτα;
Στις 23 -8 θα παρουσιασω 50 μηνες συνολικα προυπηρεσιας ενω αναγνωριστηκε το 1/3 της αντιστοιχης του ΟΑΕΔ
Χαριτογλου Κυριακη ΠΕ05
3 επιτυχίες ΑΣΕΠ, μεγάλη προσπάθεια και μονογονεική οικογένεια...
Κυριακή, σου εύχομαι καλό διορισμό και να είσαι καλα εσύ και τα παιδάκια σου.  :)
Δεν πρόκειται να σε πειράξει κανείς. Πρόλαβες στον κλάδο σου την ύστατη στιγμή... ;)
Δεν σε θεωρώ "αντιπροσωπευτικό δείγμα Οαεδίτη".
Εσύ, βέβαια, μπορείς να αυτοπροσδιορίζεσαι όπως θέλεις... ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:26:04 »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #771 στις: Αύγουστος 17, 2010, 05:38:41 μμ »
Το χρέος μας το κάναμε.Δεν μείναμε απαθείς απέναντι σε μία κατάσταση που μας υποτιμούσε τόσα χρόνια ως υπεύθυνες προσωπικότητες.
Από εκεί και πέρα,ό,τι αποφασίσει το δικαστήριο είναι καλοδεχούμενο.
Δεν σημαίνει όμως βέβαια πως ό,τι είναι νόμιμο,είναι και ηθικό.
Δεν μπορεί κανείς να με υποχρεώσει να θεωρώ συναδέλφους αυτούς που επέδειξαν τόσο αντισυναδελφική συμπεριφορά.
Αυτό φυσικά δεν ισχύει για όλους.
Το διαπίστωσε αυτό καλά φίλος μου ,από την "αντίπερα όχθη",με 3 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ, που αρνιόταν φέτος επίμονα να ταυτιστεί με προκλητικές συμπεριφορές ακόπως διορισμένων.
 :)

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #772 στις: Αύγουστος 17, 2010, 05:47:53 μμ »
Συγνώμη για τη διακοπή ...συνεχίζω

για να  μην ξεχνιόμαστε, προς ενημέρωσή σας:

'Εχουμε στα χέριια μας τις δικαστικές αποφάσεις σύμφωνα με τις οποίες συνάδελφοί μας οαεδίτες δικαιώθηκαν και μονιμοποιήθηκαν αναδρομικά.

 
Όσο για τον knkn σίγουρα κατάλαβες πως έκανα χιούμορ.

ΥΓ.

Δεν ήξερα για το μωρό, να σου ζήσει (από την καρδιά μου η ευχή)
Τα δικαστήρια κάνουν και λάθος. Για αυτό υπάρχει το Εφετείο και ο Άρειος Πάγος

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #773 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:00:36 μμ »
Το χρέος μας το κάναμε.Δεν μείναμε απαθείς απέναντι σε μία κατάσταση που μας υποτιμούσε τόσα χρόνια ως υπεύθυνες προσωπικότητες.
Από εκεί και πέρα,ό,τι αποφασίσει το δικαστήριο είναι καλοδεχούμενο.
Δεν σημαίνει όμως βέβαια πως ό,τι είναι νόμιμο,είναι και ηθικό.
Δεν μπορεί κανείς να με υποχρεώσει να θεωρώ συναδέλφους αυτούς που επέδειξαν τόσο αντισυναδελφική συμπεριφορά.
Αυτό φυσικά δεν ισχύει για όλους.
Το διαπίστωσε αυτό καλά φίλος μου ,από την "αντίπερα όχθη",με 3 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ, που αρνιόταν φέτος επίμονα να ταυτιστεί με προκλητικές συμπεριφορές ακόπως διορισμένων.
 :)

rublev

το  αν μας θεωρείς συναδέλφους σου ή όχι αφορά εσένα  και τις δικές σου διαπροσωπικές σχέσεις μέσα σε μια σχολική μονάδα. Εγώ προσωπικά όπου και αν έχω δουλέψει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.Τα πάω τέλεια με όλους.
Για να μην ξεχνιόμαστε, να ξαναπώ για όσους δεν γνωρίζουν πως είσαι διορισμένος εκπαιδευτικός, άρα δεν έχεις κανένα έννομο προσωπικό συμφέρον με το αν διοριστούν ή όχι οι οαεδίτες. Εκτός και αν  υπάρχει κάποιο "σχοίνισμα κληρονομίας" ΄που σε κάνει να βρίσκεσαι συνεχώς και αποκλειστικά και μόνο εναντίον μας.

ΥΓ

1. Πολύ παινεύεις τον εαυτό σου. Να το ψάξεις.
2. Ανακατεύεσαι με θέματα που δεν σε αφορούν. Να το ψάξεις ( μήπως κάνεις μετάθεση προβλήματος;)

3. Για να μην ξεχνιόμαστε:

Υπέρ μας συνηγορούν.

1. Ανεξάρτητη Αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη
2. Νομικό Συμβούλιο του Κράτους
3. Όλες οι κοινοβουλευτικές ομάδες

4. Υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις με τις οποίες δικαιώθηκαν και διορίστηκαν συνάδελφοί μας οαεδίτες αναδρομικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:26:04 »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #774 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:04:29 μμ »
Το χρέος μας το κάναμε.Δεν μείναμε απαθείς απέναντι σε μία κατάσταση που μας υποτιμούσε τόσα χρόνια ως υπεύθυνες προσωπικότητες.
Από εκεί και πέρα,ό,τι αποφασίσει το δικαστήριο είναι καλοδεχούμενο.
Δεν σημαίνει όμως βέβαια πως ό,τι είναι νόμιμο,είναι και ηθικό.
Δεν μπορεί κανείς να με υποχρεώσει να θεωρώ συναδέλφους αυτούς που επέδειξαν τόσο αντισυναδελφική συμπεριφορά.
Αυτό φυσικά δεν ισχύει για όλους.
Το διαπίστωσε αυτό καλά φίλος μου ,από την "αντίπερα όχθη",με 3 επιτυχίες σε ΑΣΕΠ, που αρνιόταν φέτος επίμονα να ταυτιστεί με προκλητικές συμπεριφορές ακόπως διορισμένων.
 :)

rublev

το να αν μας θεωρείς συναδέλφους σου ή όχι αφορά εσένα  και τις δικές σου διαπροσωπικές σχέσεις μέσα σε μια σχολική μονάδα. Εγώ προσωπικά όπου και αν έχω δουλέψει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.Τα πάω τέλεια με όλους.
Για να μην ξεχνιόμαστε, να ξαναπώ για όσους δεν γνωρίζουν πως είσαι διορισμένος εκπαιδευτικός, άρα δεν έχεις κανένα έννομο προσωπικό συμφέρον με το αν διοριστούν ή όχι οι οαεδίτες. Εκτός και αν  υπάρχει κάποιο "σχοίνισμα κληρονομίας" ΄που σε κάνει να βρίσκεσαι συνεχώς και αποκλειστικά και μόνο εναντίον μας.

ΥΓ

1. Πολύ παινεύεις τον εαυτό σου. Να το ψάξεις.
2. Ανακατεύεσαι με θέματα που δεν σε αφορούν. Να το ψάξεις ( μήπως κάνεις μετάθεση προβλήματος;)

3. Για να μην ξεχνιόμαστε:

Υπέρ μας συνηγορούν.

1. Ανεξάρτητη Αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη
2. Νομικό Συμβούλιο του Κράτους
3. Όλες οι κοινοβουλευτικές ομάδες

4. Υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις με τις οποίες δικαιώθηκαν και διορίστηκαν συνάδελφοί μας οαεδίτες αναδρομικά
1. Καλά κάνει και τον παινεύει και τον παινεύουμε όλοι
2. Ανακατεύεται γιατί δεν θεωρεί ότι αφού διορίστηκε οι άλλοι πρέπει να κόψουν το λαιμό τους. Εσύ βέβαια λές διαρκώς τα ίδια και κολλάς σε λεπτομέρειες. Αυτό λέγεται καταναγκασμός.
3. Για να μην ξεχνιόμαστε, υπάρχει και το Εφετείο που θα αποφασίσει αν οι προηγούμενοι είχαν δίκιο. Βγάλε πια την κασέτα. ΔΕΝ μας ενδιαφέρει αν συνηγορούν όλα υπέρ σας, μέχρι να φτάσουμε στον Άρειο Πάγο τίποτα δεν έχει αποφασιστεί. Όσο για τις κοινοβουλευτικές ομάδες, αυτό δείχνει ότι έχετε μέσα παντού και τίποτα άλλο

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #775 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:06:59 μμ »
Το οτι είναι διορισμένος θα έπρεπε να σημαίνει αποκλειστικά κάτι κακό?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #776 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:07:19 μμ »
ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΟΑΕΔΙΤΩΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΝ:

1. Ανεξάρτητη Αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη
2. Νομικό Συμβούλιο του Κράτους
3. Όλες οι κοινοβουλευτικές ομάδες

4. Υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις με τις οποίες δικαιώθηκαν και διορίστηκαν συνάδελφοί μας οαεδίτες αναδρομικά
 


OVER.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #777 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:09:47 μμ »
ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΟΑΕΔΙΤΩΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΝ:

1. Ανεξάρτητη Αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη
2. Νομικό Συμβούλιο του Κράτους
3. Όλες οι κοινοβουλευτικές ομάδες

4. Υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις με τις οποίες δικαιώθηκαν και διορίστηκαν συνάδελφοί μας οαεδίτες αναδρομικά
 


OVER.

Ξεκόλλα...ξέρουμε τι υπάρχει. Έχουμε βαρεθεί να τ'ακούμε.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #778 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:13:51 μμ »
ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΟΑΕΔΙΤΩΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΝ:

1. Ανεξάρτητη Αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη
2. Νομικό Συμβούλιο του Κράτους
3. Όλες οι κοινοβουλευτικές ομάδες

4. Υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις με τις οποίες δικαιώθηκαν και διορίστηκαν συνάδελφοί μας οαεδίτες αναδρομικά
 


OVER.
Υπάρχει είπαμε και το Εφετείο. Να πας να δεις αυτή την εμμονή σου. Είναι κακό σημάδι. Δείχνει καταναγκασμό (επιστημονική έκφραση)

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #779 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:37:52 μμ »
Το οτι είναι διορισμένος θα έπρεπε να σημαίνει αποκλειστικά κάτι κακό?
Συμφωνώ απόψεις όλοι έχουν και μπορούν να τις εκφράσουν

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #780 στις: Αύγουστος 17, 2010, 07:16:06 μμ »
Παιδιά,πραγματικά οι ύβρεις  απο τα συγκεκριμένα άτομα αποτελούν τιμή για εμένα.Φυσικά δεν πρόκειται να πέσω σε τέτοιο επίπεδο κατινιάς και να απαντήσω. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2010, 08:34:37 μμ από rublev »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #781 στις: Αύγουστος 18, 2010, 08:11:28 πμ »
Παιδιά,πραγματικά οι ύβρεις  απο τα συγκεκριμένα άτομα αποτελούν τιμή για εμένα.Φυσικά δεν πρόκειται να πέσω σε τέτοιο επίπεδο κατινιάς και να απαντήσω. :)


rublev,

εξακολουθείς να συμπεριφέρεσαι σαν να είσαι ένας εκπαιδευτικός που έχει πάρει αρκετά μεταπτυχιακά και διδακτορικά, αν και τέτοιοι εκπαιδευτικοί ή επιστήμονες είναι απλοί και ταπεινοί.
Κανένας δεν σε βρίζει, αντιθέτως εσύ είσαι αυτός που από την αρχή ακόμη είσαι προκλητικός. Να σου θυμίσω ίσως γιατί φαίνεται πως έχεις επιλεκτική μνήμη τι έχεις πει;

...Απορώ τί έχουν να δώσουν αναξιοπρεπή άτομα στους μαθητές.Πώς να κοιτάς το βόλεμά σου χωρίς να σε νοιάξει ποτέ αν το άξιζες ή όχι....

Και ποιος είσαι εσύ που θα χαρακτηρίσεις εμένα και τους συναδέλφους μου αναξιοπρεπή; Και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνει τη σχέση μου με τους μαθητές μου και το έργο μου στην τάξη;

Κάπου σε αυτό ή σε άλλο τόπικ γράφτηκε πως πληρώσατε 220 ευρώ το άτομο σε δικηγόρο. Κανένας δεν σας είπε πως το ποσό είναι υπερβολικό;
Δικαίωμα του κάθε νομικού είναι να ζητά ότι ποσό θέλει, αλλά δεν μπορούσες να βρεις κάποιον φθηνότερο;

Επίσης δεν σου είπε ο δικηγόρος σου πως υπάρχουν αποφάσεις δικαστηρίων υπέρ οαεδιτών με τις οποίες αποφάσεις συνάδελφοί μας έχουν ήδη διοριστεί αναδρομικά;
Δεν σου εξήγησε ο δικηγόρος σου για τα πραγματικά αίτια της δικής μας παρέμβασης;
Με τόσα λεφτά που του δώσατε έπρεπε να προβλέψει τις κινήσεις μας.

Συνάδελφε rublev,
άσχετα αν εσύ δεν μας μιλήσεις αν μας συναντήσεις σε κάποια σχολική μονάδα, ή αν εσύ δεν μας θεωρείς συναδέλφους, και έχεις για μας μια απαξιωτική και μειωτική συμπεριφορά  πες τουλάχιστον "΄Δόξα τω Θεώ"που έχεις διοριστεί, ενώ κάποιοι άλλοι όχι.
Και αν πρέπει να σκεφτούμε τη συμπεριφορά μας μέσα στην τάξη , επειδή σε προηγούμενο μήνυμα μας κατηγορείς για το τι έχουμε να προσφέρουμε εμείς τα αναξιοπρεπή άτομα στους μαθητές μας, εγώ απλά σου θυμίζω κάτι που προφανώς το ξεχνάς.
Γιατί τι Θεολόγος είσαι αν δεν θυμάσαι τις επιστολές του Αποστόλου Παύλου;

Ἐὰν ταῖς γλώσσαις τῶν ἀνθρώπων λαλῶ καὶ τῶν ἀγγέλων, ἀγάπην δὲ μὴ ἔχω, γέγονα χαλκὸς ἠχῶν ἢ κύμβαλον ἀλαλάζον. καὶ ἐὰν ἔχω προφητείαν καὶ εἰδῶ τὰ μυστήρια πάντα καὶ πᾶσαν τὴν γνῶσιν, καὶ ἐὰν ἔχω πᾶσαν τὴν πίστιν, ὥστε ὄρη μεθιστάνειν, ἀγάπην δὲ μὴ ἔχω, οὐδέν εἰμι...

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #782 στις: Αύγουστος 18, 2010, 08:58:03 πμ »
Προς Panos 2
Συναδελφε δεν ειναι μονο ο ΑΣΕΠ αγωνας.Οι του παιδειας που δεν εδωσαν ΑΣΕΠ ή δεν πετυχαν , δεν εφτυσαν αιμα για να παρουν το πτυχιο τους;Δεν στερηθηκαν οι γονεις τους΄;Ή μήπως δεν είναι καλοι καθηγητες;Διαβασε τις προηγουμενες σελιδες και πες μου αν αυτος ο τροπος εκφρασης ταιριαζει σε εκπαιδευτικους που σε 3 βδομαδες θα μπουν στην ταξη.Στο πρωτο μου μηνυμα εγραψα 5 σειρες κι ομως ο ενας καταλαβε οτι εχω 60 μηνες στον πινακα ο αλλος μου προτεινε να κατσω να διαβασω ΑΣΕΠ.Το να μην καταλαβαινει τι διαβαζει καποιος ειναι εμπαθεια στον μεγιστο βαθμο και ναι ,ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα ΟΑΕΔιτη ,εκανα υπεροχες φιλιες στον ΟΑΕΔ ,λατρεψα τα φιλοτιμα παιδια που κουρασμενα απο τη  δουλεια ερχονταν στο σχολειο να μαθουν δυο πραγματα, με λατρεψαν κι αυτα κι εμαθα να απαντω με επιχειρηματα κι οχι με οργη  .Σε ποιους να θελω ν'ανηκω;Σ'αυτους που επειδη περασαν ΑΣΕΠ θεωρουν τους αλλους βυσματουχους και βλεπεις πως εκφραζονται; Που δεν μπορουν να καταλαβουν οτι για να αποφανθει υπερ μας ο συνηγορος του πολιτη  που ειναι το αποκούμπι του πολιτη, δεν ειναι βυσματικο και γλειψιματικο;
 Αντι να κινηθειτε εναντιον αλλης μεριδας εκπαιδευτικων καλυτερα να συνασπιστειτε και να διεκδικησετε κατι υπερ σας,έγιναν τοσο λιγοι διορισμοι που ειδα στην πολη μου άξιες συναδελφισσες των γαλλικων να μενουν απ'εξω και λυπηθηκα .Αυτες ήταν οι πρωτες που εγκαρδια μου ευχηθηκαν .ΑΣΕΠιτισσες οι περισσοτερες.Με αυτες θελω να 'μαι συναδελφος οπως και με ενα ευγενικο ατομο οπως εσυ

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #783 στις: Αύγουστος 18, 2010, 11:23:59 πμ »
Παιδιά,πραγματικά οι ύβρεις  απο τα συγκεκριμένα άτομα αποτελούν τιμή για εμένα.Φυσικά δεν πρόκειται να πέσω σε τέτοιο επίπεδο κατινιάς και να απαντήσω. :)


rublev,

εξακολουθείς να συμπεριφέρεσαι σαν να είσαι ένας εκπαιδευτικός που έχει πάρει αρκετά μεταπτυχιακά και διδακτορικά, αν και τέτοιοι εκπαιδευτικοί ή επιστήμονες είναι απλοί και ταπεινοί.
Κανένας δεν σε βρίζει, αντιθέτως εσύ είσαι αυτός που από την αρχή ακόμη είσαι προκλητικός. Να σου θυμίσω ίσως γιατί φαίνεται πως έχεις επιλεκτική μνήμη τι έχεις πει;

...Απορώ τί έχουν να δώσουν αναξιοπρεπή άτομα στους μαθητές.Πώς να κοιτάς το βόλεμά σου χωρίς να σε νοιάξει ποτέ αν το άξιζες ή όχι....

Και ποιος είσαι εσύ που θα χαρακτηρίσεις εμένα και τους συναδέλφους μου αναξιοπρεπή; Και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνει τη σχέση μου με τους μαθητές μου και το έργο μου στην τάξη;

Κάπου σε αυτό ή σε άλλο τόπικ γράφτηκε πως πληρώσατε 220 ευρώ το άτομο σε δικηγόρο. Κανένας δεν σας είπε πως το ποσό είναι υπερβολικό;
Δικαίωμα του κάθε νομικού είναι να ζητά ότι ποσό θέλει, αλλά δεν μπορούσες να βρεις κάποιον φθηνότερο;

Επίσης δεν σου είπε ο δικηγόρος σου πως υπάρχουν αποφάσεις δικαστηρίων υπέρ οαεδιτών με τις οποίες αποφάσεις συνάδελφοί μας έχουν ήδη διοριστεί αναδρομικά;
Δεν σου εξήγησε ο δικηγόρος σου για τα πραγματικά αίτια της δικής μας παρέμβασης;
Με τόσα λεφτά που του δώσατε έπρεπε να προβλέψει τις κινήσεις μας.

Συνάδελφε rublev,
άσχετα αν εσύ δεν μας μιλήσεις αν μας συναντήσεις σε κάποια σχολική μονάδα, ή αν εσύ δεν μας θεωρείς συναδέλφους, και έχεις για μας μια απαξιωτική και μειωτική συμπεριφορά  πες τουλάχιστον "΄Δόξα τω Θεώ"που έχεις διοριστεί, ενώ κάποιοι άλλοι όχι.
Και αν πρέπει να σκεφτούμε τη συμπεριφορά μας μέσα στην τάξη , επειδή σε προηγούμενο μήνυμα μας κατηγορείς για το τι έχουμε να προσφέρουμε εμείς τα αναξιοπρεπή άτομα στους μαθητές μας, εγώ απλά σου θυμίζω κάτι που προφανώς το ξεχνάς.
Γιατί τι Θεολόγος είσαι αν δεν θυμάσαι τις επιστολές του Αποστόλου Παύλου;

Ἐὰν ταῖς γλώσσαις τῶν ἀνθρώπων λαλῶ καὶ τῶν ἀγγέλων, ἀγάπην δὲ μὴ ἔχω, γέγονα χαλκὸς ἠχῶν ἢ κύμβαλον ἀλαλάζον. καὶ ἐὰν ἔχω προφητείαν καὶ εἰδῶ τὰ μυστήρια πάντα καὶ πᾶσαν τὴν γνῶσιν, καὶ ἐὰν ἔχω πᾶσαν τὴν πίστιν, ὥστε ὄρη μεθιστάνειν, ἀγάπην δὲ μὴ ἔχω, οὐδέν εἰμι...
Απορώ γιατί δεν μας λες γιατί δεν έκανες χαρτιά διορισμού εσύ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161395
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.