*

Αποστολέας Θέμα: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα  (Αναγνώστηκε 8827 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« στις: Μάιος 03, 2010, 08:08:40 μμ »
      σδ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2010, 07:38:24 μμ από phys »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:40:31 »

Αποσυνδεδεμένος phys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 04, 2010, 03:28:25 μμ »
κλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2010, 07:41:17 μμ από phys »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 04, 2010, 03:33:36 μμ »
δεν υπαρχει τιποτα..το απεσυραν;;;;;τι ελεγε;;
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 04, 2010, 03:43:45 μμ »
Για κάποιο λόγο δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δώ μπλόγκ, τί έλεγε με δυο λόγια?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:40:31 »

Αποσυνδεδεμένος phys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
γφωξ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 04, 2010, 03:58:02 μμ »
στδ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2010, 07:39:09 μμ από phys »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 04, 2010, 08:23:49 μμ »
Αυτά τα παιδιά δε γνωρίζουν οτι από αυτό το σημείο και μετά, θα ξοδέψουν πάρα πολλά χρήματα, θα καταβάλλουν τεράστια προσπάθεια, για να πάρουν ένα χαρτί χωρίς αντίκρυσμα και χωρίς καμία χρησιμότητα.
Δυστυχώς ο κόσμος ακόμα δεν έχει καταλάβει οτι το πανεπιστήμιο εμποδίζει την επαγγελματική εξέλιξη αντί να τη βοηθά.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος phys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 04, 2010, 09:13:03 μμ »
χφ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2010, 07:39:54 μμ από phys »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 04, 2010, 10:56:59 μμ »
Δεν έχω κάνα λόγο να υποστηρίξω τα φροντιστήρια (τα οποία δεν είναι "αθώες περιστέρες") αλλά τo τρωκτικό προσωπικά δεν το θεωρώ δημοσιογραφική πηγή(για την ακρίβεια δεν το θεωρώ ούτε σοβαρή πηγή) για 2 λόγους: 
 οι καταγγελίες είναι ανώνυμες και δεν μεταφέρουν την "άλλη" άποψη
Την συγκεκρικμένη πρακτική το blog την ακολουθεί και σε άλλα θέματα, θυμάμαι μια περίπτωση πριν κάτι μήνες που πάλι "ανώνυμα" φωτογράφιζαν συγκεκριμένο καθηγητή πανεπιστημιου ότι τα "πέρνει"
για να περνάει φοιτητές... τηρώντας όλους τους κανόνες δημοσιογραφικής δεοντολογίας ;)




Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 04, 2010, 11:10:31 μμ »
Αν ισχύουν αυτά, ντροπή τους! Είναι κατάπτυστοι! >:(
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος phys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 04, 2010, 11:47:20 μμ »
φωηξκ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2010, 07:40:17 μμ από phys »

Αποσυνδεδεμένος tkmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 05, 2010, 01:44:53 πμ »
Επειδή είναι χρήσιμο και ωφέλιμο να ακούγεται και η άλλη άποψη είμαι υποχρεωμένος, για να βγουν τα σωστά συμπεράσματα, να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία.
Είμαι καθηγητής στο συγκεκριμένο φροντιστήριο 12 έτη. Φέτος διδάσκω τμήματα δευτέρας και τρίτης λυκείου θετικής και τεχνολογικής κατεύθυνσης. Οι σημειώσεις μου σε μορφή βιβλίου δίνονται σε κάθε μαθητή του φροντιστηρίου από την στιγμή της εγγραφής του! Ποτέ δεν μου έχει αρνηθεί οποιοσδήποτε να βγάλω φωτοτυπίες στο φωτοτυπικό του φροντιστηρίου και να τις μοιράσω στους μαθητές μου. Δεν έχουν φύγει 10 μαθητές από την πρώτη λυκείου τα τελευταία 12 έτη που δουλεύω στο φροντιστήριο. Το πιο πιθανό να μην έχει φύγει κανένας μαθητής της πρώτης λυκείου το τελευταίο τρίμηνο, χωρίς να είμαι βέβαιος για αυτό, γιατί δεν κάνω μάθημα στην πρώτη λυκείου.
Για την δουλειά που κάνω στο φροντιστήριο νιώθω περήφανος!  Οι μαθητές μου έχουν να πουν τα καλύτερα λόγια, οι καθηγητές ανταγωνιστικών φροντιστηρίων και σχολείων της περιοχής επίσης.
Θεωρώ λοιπόν άδικο να γίνεται αυτή η συζήτηση από τον phys με μοναδικό γνώμονα την δημοσίευση ανώνυμης και ψευδούς καταγγελίας σε ένα μικρό και άγνωστο blog, την αναφορά ενός μαθητή του φροντιστηρίου, που το μόνο κακό που είχε να πει για το φροντιστήριο ήταν ότι ο ιδιοκτήτης του ήταν τσιγκούνης και την προσωπική του αντίληψη από μία και μόνο συνέντευξη.
Θα ήταν προτιμότερο να βγάζουμε τα συμπεράσματά μας και πολύ περισσότερο να διαμορφώνουμε άποψη, όπως τα βγάζουμε και στην επιστήμη μας. Αν δεν κάνω λάθος φιλοξενούμαστε σε ιστοσελίδα που αναφέρεται σε κοινότητα εκπαιδευτικών, δηλαδή επιστημόνων και όχι σε μεσημεριανή εκπομπή.
Θοδωρής Κουρούκλης.
Μαθηματικός.

Αποσυνδεδεμένος takitos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 05, 2010, 02:25:34 πμ »
συναδελφε κουρουκλη κουραγιο,,,,ειμαι σιγουρος για το δικιο σου......μονο ενας ψυχοπαθης η ενας παρανοικος ανταγωνιστης θα καταφευγε σε τετοιο διασυρμο συναδελφων ακομα και αν καπου ηταν παρατυποι οι συναδελφοι,,,,,τα φροντιστηρια ευτυχως η δυστυχως τα κρατανε στη ζωη μονο η καλη φημη που εχουν απο τους μαθητες στη κοινωνια και τακλεινει αντοιστοιχα η κακη τους φημη....καπιοι φαινεται απελπιστηκαν να περιμενουν και αποφασισαν να σας κλεισουν με κατινιες ,,,,η τατιανα εχει κανει μεγαλη σχολη............να διευκρινισω πως δεν σας ξερω καθολου ουτε σαν προσωπο ουτε σαν φροντιστηριο μπορει ναστε καλοι η κακοι η μετριοι ηεκει κοινωνια θα σας κρινει αλλα κατ αρχην εχετε την πληρη μου συμπαθεια οπως καταρχην εχουν ολοι οι συναδελφοι μου και δη οι μαχιμοι.............

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Καλλιθέα
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 05, 2010, 01:51:03 μμ »
Επειδή είναι χρήσιμο και ωφέλιμο να ακούγεται και η άλλη άποψη είμαι υποχρεωμένος, για να βγουν τα σωστά συμπεράσματα, να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία.
Είμαι καθηγητής στο συγκεκριμένο φροντιστήριο 12 έτη. Φέτος διδάσκω τμήματα δευτέρας και τρίτης λυκείου θετικής και τεχνολογικής κατεύθυνσης. Οι σημειώσεις μου σε μορφή βιβλίου δίνονται σε κάθε μαθητή του φροντιστηρίου από την στιγμή της εγγραφής του! Ποτέ δεν μου έχει αρνηθεί οποιοσδήποτε να βγάλω φωτοτυπίες στο φωτοτυπικό του φροντιστηρίου και να τις μοιράσω στους μαθητές μου. Δεν έχουν φύγει 10 μαθητές από την πρώτη λυκείου τα τελευταία 12 έτη που δουλεύω στο φροντιστήριο. Το πιο πιθανό να μην έχει φύγει κανένας μαθητής της πρώτης λυκείου το τελευταίο τρίμηνο, χωρίς να είμαι βέβαιος για αυτό, γιατί δεν κάνω μάθημα στην πρώτη λυκείου.
Για την δουλειά που κάνω στο φροντιστήριο νιώθω περήφανος!  Οι μαθητές μου έχουν να πουν τα καλύτερα λόγια, οι καθηγητές ανταγωνιστικών φροντιστηρίων και σχολείων της περιοχής επίσης.
Θεωρώ λοιπόν άδικο να γίνεται αυτή η συζήτηση από τον phys με μοναδικό γνώμονα την δημοσίευση ανώνυμης και ψευδούς καταγγελίας σε ένα μικρό και άγνωστο blog, την αναφορά ενός μαθητή του φροντιστηρίου, που το μόνο κακό που είχε να πει για το φροντιστήριο ήταν ότι ο ιδιοκτήτης του ήταν τσιγκούνης και την προσωπική του αντίληψη από μία και μόνο συνέντευξη.
Θα ήταν προτιμότερο να βγάζουμε τα συμπεράσματά μας και πολύ περισσότερο να διαμορφώνουμε άποψη, όπως τα βγάζουμε και στην επιστήμη μας. Αν δεν κάνω λάθος φιλοξενούμαστε σε ιστοσελίδα που αναφέρεται σε κοινότητα εκπαιδευτικών, δηλαδή επιστημόνων και όχι σε μεσημεριανή εκπομπή.
Θοδωρής Κουρούκλης.
Μαθηματικός.

;


Δυστυχώς συνάδελφε η ποιότητα των "περί την εκπαίδευση"  "καθηγητών" είναι αυτή που βλέπουμε όλοι. Αβασάνιστοι παπαγάλοι ηλίθιων "φημών" που στερούνται οποιασδήποτε επάρκειας (γνωστικής -αποτυχόντες ΑΣΕΠ, διδακτικής -αποτυχόντες στον ιδιωτικό στίβο και ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ ΗΘΙΚΗΣ).
Ξέρεις που να τους γράψεις....
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.