*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008  (Αναγνώστηκε 71112 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #560 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 08:45:05 μμ »
Στην ένσταση τι συμπληρώνουμε εδώ?

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:....../....../200

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:55:19 »

Αποσυνδεδεμένος KASIANOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #561 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 09:11:07 μμ »
ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑς ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΙΑ  Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..........αντι να ειμαστε εξω βολτα   να διαβαζουμε κανενα βιβλιο καθομαστε  εδω μεσα και ζηταμε πληροφοριες ο ενασ απο τον αλλον (μισο εσυ  150 γραμμαρ οτι ξερει ο αλλος )ΑΣΤΕΙΟ δεν ειναι?
 ΓΕΛΟΙΟ!!  αυτο λεγεται καταντια ΛΟΙΠΟΝ ΠΕς μου τι ξερειις για αυτο το τμημα  χ α χ α χ α  :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #562 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 09:58:38 μμ »
πρεπει  να αποθηκευσεις το αρχειο και μετα να το ανοιξεις. αν δ εχεις κατεβασε το winrar για να μπορεσεισ να το ανοιξεις...

Συγχαρητηρια σ'οσους τα καταφερανε!
Ολα καλα ως εδω.. Απο δω και περα τι γινεται!?
Για το τμημα της Θεσσαλονικης καποιος παλιος μπορει να μας ενημερωσει σχετικα με τις ωρες παρακολουθησης και τα μαθηματα??? Θα το εκτιμουσα αφανταστα.. πρεπει σιγα σιγα να κανονισουμε και τις δουλειες μας   :-\

jetry είσαι στους εισαγόμενους? εγώ θα κάνω ένσταση μιας και δεν μοριοδοτήθηκα για το πιστοποιητικό γαλλικών(4 μόρια).Μοριοδοτήθηκα σύνολο 19,9 μόρια και με τα γαλλικά είμαι στους εισαγόμενους. Θα βάλω όλα τα μέσα, ότι έχω και δεν έχω, εδώ που έφτασα. θα τους σκίσω τους αγράμματους. θα γυρίσω το σύμπαν και θα εκτοπίσω έναν, άτυχο που γέλασε γρήγορα.  Βουρ για δικαίωση. Ηδη πήρα το γνωστό μου καθηγητή για να μιλήσει για την επανεξέταση του φακέλλου αξιολόγησης μου. δεν φτάσαμε μεχρι εδώ για το τπτ. ;)

Ειμαι ειμαι!!!  ;D ;D ;D
Οσο για τα γαλλικα σου, η οντως απο λαθος δεν σου τα μετρησανε (γκουχου γκουχου,... λαθη δε συγχωρουνται αλλα που να βρεις το δικιο σου) η προεκυψε καποιο προβλημα με την επικυρωση. Εγω βασικα πρωτη φορα εκανα αιτηση αλλα εχω ακουσει απο γνωστους που εχουν κανει 2 και 3 φορες οτι την πατησαν με τις επικυρωσεις. Ευχομαι να δικαιωθεις!!!!

geok_salonika σ'ευχαριστω και νομιζω οτι θα σε πρηξω λιγο αν χρειαστω κατι μιας και ξερω οτι τα περασες  ;)

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #563 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 10:04:59 μμ »
πρεπει  να αποθηκευσεις το αρχειο και μετα να το ανοιξεις. αν δ εχεις κατεβασε το winrar για να μπορεσεισ να το ανοιξεις...

Συγχαρητηρια σ'οσους τα καταφερανε!
Ολα καλα ως εδω.. Απο δω και περα τι γινεται!?
Για το τμημα της Θεσσαλονικης καποιος παλιος μπορει να μας ενημερωσει σχετικα με τις ωρες παρακολουθησης και τα μαθηματα??? Θα το εκτιμουσα αφανταστα.. πρεπει σιγα σιγα να κανονισουμε και τις δουλειες μας   :-\


jetry είσαι στους εισαγόμενους? εγώ θα κάνω ένσταση μιας και δεν μοριοδοτήθηκα για το πιστοποιητικό γαλλικών(4 μόρια).Μοριοδοτήθηκα σύνολο 19,9 μόρια και με τα γαλλικά είμαι στους εισαγόμενους. Θα βάλω όλα τα μέσα, ότι έχω και δεν έχω, εδώ που έφτασα. θα τους σκίσω τους αγράμματους. θα γυρίσω το σύμπαν και θα εκτοπίσω έναν, άτυχο που γέλασε γρήγορα. Βουρ για δικαίωση. Ηδη πήρα το γνωστό μου καθηγητή για να μιλήσει για την επανεξέταση του φακέλλου αξιολόγησης μου. δεν φτάσαμε μεχρι εδώ για το τπτ. ;)

Δεν πρόκειται να εκτοπίσεις κανέναν... Όσοι έχουν ήδη μπει, μπήκαν... οπότε να μην έχεις και τύψεις...
Αν θες μια συμβουλή από αρχαιότερο συνάδελφο... μη προσβάλεις κανένα (αγράμματοι κλπ).
Κατα πάσα πιθανότητα έχεις κάνει κάποια μ....α με τις επικυρώσεις και σε έκοψαν. Με νεύρα δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου... "οργανώσου". Την έχω πατήσει και γω έτσι αλλού δυστυχώς...

όντως ζητάω συγγνώμη, για τον ορισμό, είμαι έξαλλοσ
υποψιάζομαι τι έγινε.ΔΕΧΟΝΤΑΙ μεταφράσεις πιστοποιητικών αλλοδαπών αρχών απο ΜΟΝΟ από ΥΠ.ΕΞ.(Μεταφραστική υπηρεσία) και όχι από το Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών διότι δεν είναι δημόσιος φορέας. Αυτό υποψιάζομαι φταίει. Anyway ήδη έχω κινήσει διαδικασίες για να κάνω την ένσταση.Αυριο παραλαμβάνω το έγγραφο του ΥΠ.ΕΞ. οπότε θα είμαι κύριος. Και το άλλο είναι ότι μπαίνω και πρώτος στους εισαγόμενους ;)

Εγω παντως για τα γερμανικα μου εστειλα μεταφραση απο το Ινστιτουτο Γκαιτε και το δεχτηκανε μια χαρα κ ας μην ειναι δημοσιος φορεας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:55:19 »

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #564 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 10:27:27 μμ »
μάλιστα, anyway θα τα πούμε αν είναι. ::)

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #565 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 10:43:26 μμ »
ρε κορίτσια πες τε μου δεν είναι άτιμο να έχω τα ουσιαστικά προσόντα και να εξαιρούμαι. Οχί πες τε μου. :)

Αποσυνδεδεμένος shark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • the ocean is deep!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #566 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 03:53:19 μμ »
Στην ένσταση τι συμπληρώνουμε εδώ?

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:....../....../200

Προφανώς, συμπληρώνεται από τη Γραμματεία της ΑΣΠΑΙΤΕ. Όλα τα εξερχόμενα/εισερχόμενα έγγραφα πρωτοκολλούνται από τον φορέα. Το ίδιο θα ίσχυε και για τις αιτήσεις που κάναμε τον Ιούνιο, καθώς όμως φέτος εστάλησαν όλες στα κεντρικά δεν πήραμε Αρ.Πρωτ.

PS: Καλή επιτυχία!!

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #567 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 05:28:05 μμ »
Γεια και χαρά...πέρασα στην ΑΣΠΑΙΤΕ στην Πάτρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με κάτι που διάβασα σε ένα παρεμφερές φόρουμ. Κάποιος είπε ότι η διάρκεια της σχολής είναι 2 έτη, ήτοι ότι ενώ στην ουσία βγαίνει σε έναν χρόνο μπορεί κάποιος αν θέλει να την τελειώσει σε δύο. Για να γίνω πιο σαφής: Μου έχει τύχει μία καλή προσφορά για εργασία στην ΑΘήνα και παράλληλα πληροφορήθηκα ότι έγινα δεκτός στην ΑΣΠΑΙΤΕ και είμαι σε ένα δίλημμα. Μπορώ να γραφτώ και να την παρακολουθήσω από το νέο έτος; Αν ναι, θα αναγκαστώ να πληρώσω "δίδακτρα" και για τα τέσσερα εξάμηνα;
Και μιας και σας βρήκα εύκαιρους ας σας θέσω κι άλλα δύο ερωτήματα...
α)Ξέρει κανείς τις ώρες των μαθημάτων; Είναι 4-8 όντως;
β) Τι ισχύ έχει το λεγόμενο "πιστοποιητικό" της ΑΣΠΑΙΤΕ; Θέλω δηλαδή να ρωτήσω αν "μετράει" το χαρτί σε άλλους διαγωνισμούς του Δημοσίου. (Σαν μεταπτυχιακό, δεύτερο πτυχίο κλπ)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #568 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 05:32:08 μμ »
Στην ένσταση τι συμπληρώνουμε εδώ?

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:....../....../200

Τον αριθμό πρωτ. τον συμπληρώνουν οι υπηρεσίες. Πάντα. :)
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος anyvacant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #569 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 05:36:22 μμ »
Γεια και χαρά...πέρασα στην ΑΣΠΑΙΤΕ στην Πάτρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με κάτι που διάβασα σε ένα παρεμφερές φόρουμ. Κάποιος είπε ότι η διάρκεια της σχολής είναι 2 έτη, ήτοι ότι ενώ στην ουσία βγαίνει σε έναν χρόνο μπορεί κάποιος αν θέλει να την τελειώσει σε δύο. Για να γίνω πιο σαφής: Μου έχει τύχει μία καλή προσφορά για εργασία στην ΑΘήνα και παράλληλα πληροφορήθηκα ότι έγινα δεκτός στην ΑΣΠΑΙΤΕ και είμαι σε ένα δίλημμα. Μπορώ να γραφτώ και να την παρακολουθήσω από το νέο έτος; Αν ναι, θα αναγκαστώ να πληρώσω "δίδακτρα" και για τα τέσσερα εξάμηνα;
Και μιας και σας βρήκα εύκαιρους ας σας θέσω κι άλλα δύο ερωτήματα...
α)Ξέρει κανείς τις ώρες των μαθημάτων; Είναι 4-8 όντως;
β) Τι ισχύ έχει το λεγόμενο "πιστοποιητικό" της ΑΣΠΑΙΤΕ; Θέλω δηλαδή να ρωτήσω αν "μετράει" το χαρτί σε άλλους διαγωνισμούς του Δημοσίου. (Σαν μεταπτυχιακό, δεύτερο πτυχίο κλπ)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


όπως λέει και η προκήρυξη απαιτείται εγγραφή σε κάθε εξάμηνο, ήτοι αν μείνεις για 4 εξάμηνα θα πληρωσεις 4χ 200 ευρω. ασχετα αν δεν παρακολουθείς καθόλου τα 2 πρώτα εξάμηνα.
Το ωράριο ποικίλει από πόλη σε πόλη..συνήθως 4 με 5 ξεκινούν.
Σίγουρα δε μετράει σα μεταπτυχιακό ούτε σα δευτερο πτυχίο. Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιος άλλος φορέας που το λαμβάνει όμος υπ όψιν του, εκτός από διαγωνισμό ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #570 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 05:53:50 μμ »
Γεια και χαρά...πέρασα στην ΑΣΠΑΙΤΕ στην Πάτρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με κάτι που διάβασα σε ένα παρεμφερές φόρουμ. Κάποιος είπε ότι η διάρκεια της σχολής είναι 2 έτη, ήτοι ότι ενώ στην ουσία βγαίνει σε έναν χρόνο μπορεί κάποιος αν θέλει να την τελειώσει σε δύο. Για να γίνω πιο σαφής: Μου έχει τύχει μία καλή προσφορά για εργασία στην ΑΘήνα και παράλληλα πληροφορήθηκα ότι έγινα δεκτός στην ΑΣΠΑΙΤΕ και είμαι σε ένα δίλημμα. Μπορώ να γραφτώ και να την παρακολουθήσω από το νέο έτος; Αν ναι, θα αναγκαστώ να πληρώσω "δίδακτρα" και για τα τέσσερα εξάμηνα;
Και μιας και σας βρήκα εύκαιρους ας σας θέσω κι άλλα δύο ερωτήματα...
α)Ξέρει κανείς τις ώρες των μαθημάτων; Είναι 4-8 όντως;
β) Τι ισχύ έχει το λεγόμενο "πιστοποιητικό" της ΑΣΠΑΙΤΕ; Θέλω δηλαδή να ρωτήσω αν "μετράει" το χαρτί σε άλλους διαγωνισμούς του Δημοσίου. (Σαν μεταπτυχιακό, δεύτερο πτυχίο κλπ)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σε άλλες πόλεις είναι 16:00-19:00 και σε άλλες 17:00-20:00. Πρέπει να ρωτήσεις τι ισχύει στην Πάτρα

Το χαρτί της ΑΣΠΑΙΤΕ δεν μετράει πουθενά αλλού εκτός από την εκπαίδευση
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #571 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 07:44:44 μμ »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #572 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 10:52:03 μμ »
Γεια και χαρά...πέρασα στην ΑΣΠΑΙΤΕ στην Πάτρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με κάτι που διάβασα σε ένα παρεμφερές φόρουμ. Κάποιος είπε ότι η διάρκεια της σχολής είναι 2 έτη, ήτοι ότι ενώ στην ουσία βγαίνει σε έναν χρόνο μπορεί κάποιος αν θέλει να την τελειώσει σε δύο. Για να γίνω πιο σαφής: Μου έχει τύχει μία καλή προσφορά για εργασία στην ΑΘήνα και παράλληλα πληροφορήθηκα ότι έγινα δεκτός στην ΑΣΠΑΙΤΕ και είμαι σε ένα δίλημμα. Μπορώ να γραφτώ και να την παρακολουθήσω από το νέο έτος; Αν ναι, θα αναγκαστώ να πληρώσω "δίδακτρα" και για τα τέσσερα εξάμηνα;
Και μιας και σας βρήκα εύκαιρους ας σας θέσω κι άλλα δύο ερωτήματα...
α)Ξέρει κανείς τις ώρες των μαθημάτων; Είναι 4-8 όντως;
β) Τι ισχύ έχει το λεγόμενο "πιστοποιητικό" της ΑΣΠΑΙΤΕ; Θέλω δηλαδή να ρωτήσω αν "μετράει" το χαρτί σε άλλους διαγωνισμούς του Δημοσίου. (Σαν μεταπτυχιακό, δεύτερο πτυχίο κλπ)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Σχετικά με το δεύτερο ερώτημα σου, το πιστοποΐητικό παιδαγωγικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ μετράει σαν κριτήριο μοριοδότησης σε προκηρύξεις Δημοσίων ΙΕΚ όπως και ιδιωτικών. Είναι γερό χαρτί. :)

Αποσυνδεδεμένος KASIANOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #573 στις: Σεπτέμβριος 19, 2007, 11:37:40 μμ »
απο ιωαννινα κανεις για πληροφοριες για την ασπαιτε ?
ποσε μερες την εβδομαδα ωρες κλπ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159911
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 611

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.