*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008  (Αναγνώστηκε 72479 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος euapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #602 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 05:54:45 μμ »
Μπράβο σας σε όσους πετύχατε και καλή επιτυχία σε όσους είστε σε φάση ενστάσεων.
Ηθελα να ρωτησω κάτι: Ξέρετε αν υπάρχουν κάπου στο ίντερνετ αναρτημένα τα αποτελέσματα?

http://www.aspete.gr/nea_genpaidag.aspx

Αν δεν σου ανοίγει, μερικές σελίδες πριν αναφέρεται που αλλού μπορείς να τα δεις
μου ανοίγει οκ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:56 »

Αποσυνδεδεμένος theo82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #603 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 05:57:23 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Έχω την εξής απορία και θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον είχε μια συμβουλή για μένα.

Σκοπεύω να κάνω ένσταση για τα αποτελέσματα της Ασπαίτε αναφορικά με τα μόρια που μου αποδώσανε.

Πέρα από αύτό όμως, μπορώ να κάνω και ένσταση για τα μόρια που δώσανε στους εισαγόμενους;;;;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος shark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • the ocean is deep!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #604 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 06:14:30 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Έχω την εξής απορία και θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον είχε μια συμβουλή για μένα.

Σκοπεύω να κάνω ένσταση για τα αποτελέσματα της Ασπαίτε αναφορικά με τα μόρια που μου αποδώσανε.

Πέρα από αύτό όμως, μπορώ να κάνω και ένσταση για τα μόρια που δώσανε στους εισαγόμενους;;;;

Ευχαριστώ!

Το σχετικό σου ερώτημα απαντήθηκε ήδη σε μια από τις προηγούμενες σελίδες. Σύμφωνα, λοιπόν, με τον Κανονισμό Σπουδών ένσταση μπορεί να κάνει μη εισαγόμενος μόνο για τα δικά του μόρια, όχι των άλλων.

Αποσυνδεδεμένος allegra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #605 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 08:19:28 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα την βοήθειά σας πάνω σε ένα θέμα της ΑΣΠΑΙΤΕ. Είμαι μέσα στους επιτυχόντες φέτος αλλά λόγω ενός πολύ σοβαρού προβλήματος υγείας και προγραμματισμένων επεμβάσεων δε νομίζω ότι θα μπορέσω να παρακολουθήσω κανονικά, τουλάχιστον στο πρώτο εξάμηνο. Γνωρίζετε κάποια εναλλακτική; Μπορώ να γραφτώ και να συνεχίσω από το δεύτερο εξάμηνο; Κάπου διάβασα ότι μπορείς να ολοκληρώσεις σε 4 εξάμηνα. Ποιά ειναι η διαδικασία; Να πάω να γράφομαι φέτος κανονικά στα εξάμηνα και να ξαναπάω του χρόνου; Δε ξέρω αν θα ήθελα να ρωτήσω κατευθείαν εκεί λόγω της ιδιαιτερότητας του θέματος.

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια, καλή συνέχεια σε όλους και καλή επιτυχία στους στόχους σας.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:56 »

Αποσυνδεδεμένος fractal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #606 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 08:27:49 μμ »
θα εγγραφείσ κανονικά και θα παρακολουθησεισ τα μαθηματα του χρονου. Δεν μπορείς να παρακολουθλησεισ το δεύτερο εξάμηνο μόνο γιατί τα μαθήματα έχουν μια συνέχεια.
Ρώτησε τη γραματεία μόνο αν θα κάνεις επανεγγραφή το δεύτερο εξάμηνο.
Και εγώ ειχα περάσει περσι και θα πάω φέτος , δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα να ρωτήσεισ στη γραματεία.

Αποσυνδεδεμένος euapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #607 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 09:13:55 μμ »
Στους πίνακες του ΑΣΕΠ και στους πίνακες αναπληρωτών και 40% (διορισμών με προϋπηρεσία).
δηλαδή (συγγνώμη για την ασχετοσύνη) κάποιοι εκπαιδευτικοί διορίζονται με προυπηρεσία και όχι με εξετάσεις ΑΣΕΠ?
αυτοί μπορεί να είναι όλων των ειδικοτήτων ή οι κατεξοχήν καθηγητές πχ οι φυσικοί.
Δηλαδή πιο συγκεκριμένα εγώ που είμαι γεωπόνος μπορώ να καταταγω σε μια από αυτές τις λίστες? ποιά είναι η διαδικασία
(δεν ξέρω αν ξεφευγω από το θέμα. Αν ναι μετα φέρετε την ερώτησή μου στο κατάλληλο τόπικ ή απαντήστε μου με πμ ή στο μειλ: euapap@yahoo.gr)

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #608 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 09:21:33 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα την βοήθειά σας πάνω σε ένα θέμα της ΑΣΠΑΙΤΕ. Είμαι μέσα στους επιτυχόντες φέτος αλλά λόγω ενός πολύ σοβαρού προβλήματος υγείας και προγραμματισμένων επεμβάσεων δε νομίζω ότι θα μπορέσω να παρακολουθήσω κανονικά, τουλάχιστον στο πρώτο εξάμηνο. Γνωρίζετε κάποια εναλλακτική; Μπορώ να γραφτώ και να συνεχίσω από το δεύτερο εξάμηνο; Κάπου διάβασα ότι μπορείς να ολοκληρώσεις σε 4 εξάμηνα. Ποιά ειναι η διαδικασία; Να πάω να γράφομαι φέτος κανονικά στα εξάμηνα και να ξαναπάω του χρόνου; Δε ξέρω αν θα ήθελα να ρωτήσω κατευθείαν εκεί λόγω της ιδιαιτερότητας του θέματος.

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια, καλή συνέχεια σε όλους και καλή επιτυχία στους στόχους σας.

έχεις τη δυνατότητα να τη βγάλεις τη σχολή από τη χρονική στιγμή εισαγωγής μέσα σε χρονικο διάστημα  δύο ετών.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #609 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 11:53:00 μμ »
Ερώτηση. H  ΑΣΠΑΙΤΕ είναι στο Νέο Ηράκλειο ή Μαρούσι.? Μπερδεύτηκα  .

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #610 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 11:57:40 μμ »
Στους πίνακες του ΑΣΕΠ και στους πίνακες αναπληρωτών και 40% (διορισμών με προϋπηρεσία).
δηλαδή (συγγνώμη για την ασχετοσύνη) κάποιοι εκπαιδευτικοί διορίζονται με προυπηρεσία και όχι με εξετάσεις ΑΣΕΠ?
αυτοί μπορεί να είναι όλων των ειδικοτήτων ή οι κατεξοχήν καθηγητές πχ οι φυσικοί.
Δηλαδή πιο συγκεκριμένα εγώ που είμαι γεωπόνος μπορώ να καταταγω σε μια από αυτές τις λίστες? ποιά είναι η διαδικασία
(δεν ξέρω αν ξεφευγω από το θέμα. Αν ναι μετα φέρετε την ερώτησή μου στο κατάλληλο τόπικ ή απαντήστε μου με πμ ή στο μειλ: euapap@yahoo.gr)

Σωστά. Εκτός από τον ΑΣΕΠ μπορείς να διοριστείς και από τους πίνακες προϋπηρεσίας (Β και Γ). Ισχύει για όλες τις ειδικότητες. Προηγούνται αυτοί που είναι στον πίνακα Β (με προϋπηρεσία) και έπονται αυτοί του Γ (μηδενικής προϋπηρεσίας).

Όταν λέει το Υπουργείο ότι θα πάρει π.χ. 10 άτομα σε κάποια ειδικότητα, τα 6 (60%) είναι μέσω ΑΣΕΠ και τα 4 (40%) μέσω των πινάκων.

Εσύ αν δεν έχεις προϋπηρεσία, τον επόμενο Ιούνη-Ιούλη που θα βγεί η εγκύκλιος  από το υπουργείο θα κάνεις τα χαρτιά σου και θα μπεις στον πίνακα Γ.

Αυτά τα ολίγα... Παρεπιμπτόντως η ερώτηση σου είναι άσχετη για το post  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #611 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 12:00:30 πμ »
Ερώτηση. H ΑΣΠΑΙΤΕ είναι στο Νέο Ηράκλειο ή Μαρούσι.? Μπερδεύτηκα .

Προφανώς ρωτάς για το τμήμα της Αθήνας!!!

Στην Θεσσαλονίκη πάντως είναι στο κτίριο του Ευκλείδη  ;D ;D ;D
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #612 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 12:08:35 πμ »
Ερώτηση. H  ΑΣΠΑΙΤΕ είναι στο Νέο Ηράκλειο ή Μαρούσι.? Μπερδεύτηκα  .

1)  Στο Ε.Π.ΠΑΙ.Κ. στην Αθήνα (Ν. Ηράκλειο Αττικής, Σταθμός ΕΗΣ «Ειρήνη», Τ.Κ. 14121, τηλ. 210.2896733 και 210.2823246).
2) Στο Παράρτημα Θεσσαλονίκης (Αλεξ. Παπαναστασίου 13, Κτίριο πρώην Σχολών «Ευκλείδης», Τ.Κ. 54639, τηλ. 2310.889205 και 2310.833708).
3)   Στο Παράρτημα Πατρών (Αχαϊκής Συμπολιτείας 20, περιοχή Ζαβλανίου, Τ.Κ. 26441, τηλ. 2610.433.664).
4)  Στο Παράρτημα Ιωαννίνων (Λύκειο Ανατολής, περιοχή Ράχη - Σάμη, Τ.Κ. 45110, τηλ. 26510.68284 και 26510.68.204).
5)   Στο Παράρτημα Βόλου (Δεληγιώργη και Γαλλίας, Τ.Κ. 38221, τηλ. 24210.38.161).
6)   Στο Παράρτημα Ηρακλείου Κρήτης (Παλαιό Δημοτικό Σχολείο Αρχανών, Τ.Κ. 70.100 Αρχάνες-Ηράκλειο Κρήτης, τηλ. 2810.752800 και 2810.261.856)

Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι γιατί αυτό είναι από την περσινή εγκύκλιο...

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #613 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 02:47:32 πμ »

Ευκλείδης λέγεται και σήμερα, στεγάζει 5 λύκεια, 1 παράρτημα των ΤΕΙ, και την ΑΣΠΕΤΕ. Έτσι είναι γνωστό στην Θεσσαλονίκη.
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος iasis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #614 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 03:58:20 μμ »
Ύπάρχει κάποιος που είναι πρώτος στους πίνακες μη εισαγωμένων και θέλει να κάνει ένσταση; Σε αυτή την περίπτωση τί γραφεις ακριβώς στην ένσταση; Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος lida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #615 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 04:08:43 μμ »
kalispera paidia...eixa kanei aitisi stous oikonomologous sth thessaloniki kai den mou prosmetrisan 10 moria.skeftomoun mipws egw exw kanei kapoia vlakeia alla ta xartia mou exoun elegxthei kai apo allous foreis kai einai ok.to thema einai oti den xerw ti den metrithike,isws to metaptixiako i oi dio glwsses mou pou kai ta dio exoun athroisma 10.sta grafeia ths thessalonikis mou eipan oti den mporoun na mou poun kai sthn athina den apantoun.mipws gnwrizete an einai dinaton na dw to fakelo mou?enstasi ennoeitai kai tha kanw eidika me ta osa diavasa afou tha imoun eisaktea.meta xerei kaneis ti ginetai kai pote vgainei akri??an vgei vevaia.....
euxaristw poly!!!!

Το φάκελό σου δεν γνωρίζω αν μπορείς να τον δεις, σίγουρα όμως μπορείς να έχεις ενημέρωση για το τι δεν πήγε καλά...
Αν τα πιστ. γλωσσομάθειας δεν είναι ΚΠ ενδέχεται να την πάτησες εκεί καθότι υπάρχει συγκεκριμένη πεπατημένη επικύρωσης...
Αν το μεταπτυχιακό σου είναι από μη Ελληνικό Πανεπιστήμιο τότε η μη προσμέτρηση δεν έχει να κάνει μόνο με την παραπάνω πεπατημένη επικύρωσης, αλλά και με το αν το μετ/κό σου είναι αναγνωρισμένο από το ΔΙΚΑΤΣΑ (πράγμα που δεν συμβαίνει με άλλους φορείς πχ ΑΣΕΠ)...
Όπως και να'χει πρέπει να ενεργήσεις γρήγορα καθώς ο χρόνος τελειώνει...
(Δοκίμαζε στο 2102896733 και όχι στο κέντρο της Ασπαιτε. Έχεις περισσότερες πιθανότητες να το σηκώσουν...)  

'Επαιρνα τηλ. σ αυτό το νούμερο από την Παρασκευή και έχουν μαγνητοφωνημένο μήνυμα που σε παραπέμπει στο νετ.Δεν νομίζω να πήγε κάτι στραβά με τα πιστ. γλωσσομάθειας γιατί είναι επικυρωμένα απο τους φορείς που τα εξέδωσε και επίσης από τα κεπ.Υπάρχει κάτι αλλο?Θα ξαναδώ την προκήρυξη. Το μεταπτυχιακό μου είναι αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ οπότε ούτε από εκεί. Θα πάω αύριο αυτοπροσώπως γιατί αλλιώς δεν βγάζεις άκρη και θα στείλω και την ένσταση.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 785
Σύνολο: 796

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.