*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 661849 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος averkios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θελω να κανω μεταταξη σε ειδικοτητα του δευτερου πτυχιου που εχω.Την μεταταξη μου μπορει να την κανει το ΠΥΣΔΕ που ανηκω η  μεταταξεις μπορει να κανει μονο το υπουργειο;

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνεται μία δημόσια προκήρυξη για μετάταξη σε φορείς και διευθύνσεις. δηλαδή αυτοί που είχαν αποσπασθεί την περίοδο έκδοση του νόμου, αυτοί θα είναι οι ευνοημένοι;
Οι αποσπάσεις σε φορείς διευθύνσεις και υπουργεία γίνονταν και γίνονται βυσματικά με μέσο και γνωστό. δηλαδή αυτοί τώρα νομιμοποιούνται να πάρουν μετάταξη στις βυσματικές αυτές υπηρεσίες;
η ντροπή και το αίσχος περισσεύουν

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Σχετικό θέμα πάντως αναρτήθηκε και εδώ

http://www.esos.gr/article/axiologisi-panepisthmion-tei-sxedio-athina/metatassontai-apospasmenoi-ekpaideytikoi

Πιεζουν και τα βυσματα τωρα μηπως και τη σκαπουλαρουν μεσω μεταταξης...
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος merci05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θελω να κανω μεταταξη σε ειδικοτητα του δευτερου πτυχιου που εχω.Την μεταταξη μου μπορει να την κανει το ΠΥΣΔΕ που ανηκω η  μεταταξεις μπορει να κανει μονο το υπουργειο;

Αβερκιε,
μεταταξη σε ειδικοτητα δευτερου πτυχιου γινεται απο το υπουργειο και αιτησεις στελνονται μεσω της οικειας Δ/νσης Εκπ/σης μεχρι τις 31 Μαρτίου καθε έτους.

Αποσυνδεδεμένος pf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • Από το 2006 μέχρι σήμερα είμαι ''Νέο μέλος''...
    • Προφίλ
Νομίζω ότι αιτήσεις κατατίθενται δύο φορές το χρόνο: Νοέμβρη και Μάρτη.

Όποιος γνωρίζει ας μας διαφωτίσει.
Today is life, tomorrow never comes...

Αποσυνδεδεμένος kompar2-ο-μηχανικός

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σχετικό θέμα πάντως αναρτήθηκε και εδώ

http://www.esos.gr/article/axiologisi-panepisthmion-tei-sxedio-athina/metatassontai-apospasmenoi-ekpaideytikoi

Υπάρχει κανένας συνάδελφος που να έχει ειδοποιηθεί από την Δ/νση του με βάση το άνωθεν έγγραφο?
Εμένα δεν με ειδοποίησε κανένας (επίσημα) αν και είμαι ένας από αυτούς που κατέθεσα αίτηση πέρυσι
με τον 4057.
Τι παίζει?

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Ήσουν αποσπασμένος στην ΚΥ την περίοδο δημοσίευσης του νόμου;
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος kompar2-ο-μηχανικός

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ήσουν αποσπασμένος στην ΚΥ την περίοδο δημοσίευσης του νόμου;

@ soch

Ήμουν και με ενδιαφέρει το θέμα.
Κατέθεσα τα έγγραφα που αναφέρει το εν λόγω έγγραφο γιατί το έμαθα τελείως τυχαία (φέτος  2012-13
δεν είμαι αποσπασμένος στην  ΚΥ, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα) θα έπρεπε η Δ/νση μου να με ενημερώσει.
Γι΄αυτό ρωτάω τι παίζει.
Και αν έχει ενημερωθεί κανένας άλλος του forum απο την Δ/νη του όπως αναφέρει το έγγραφο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 09:15:49 πμ από kompar2-ο-μηχανικός »

Αποσυνδεδεμένος argy1010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Ήσουν αποσπασμένος στην ΚΥ την περίοδο δημοσίευσης του νόμου;

@ soch

Ήμουν και με ενδιαφέρει το θέμα.
Κατέθεσα τα έγγραφα που αναφέρει το εν λόγω έγγραφο γιατί το έμαθα τελείως τυχαία (φέτος  2012-13
δεν είμαι αποσπασμένος στην  ΚΥ, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα) θα έπρεπε η Δ/νση μου να με ενημερώσει.
Γι΄αυτό ρωτάω τι παίζει.
Και αν έχει ενημερωθεί κανένας άλλος του forum απο την Δ/νη του όπως αναφέρει το έγγραφο.
Είχες κάνει αίτηση για τη συγκεκριμένη εγκύκλιο?
Αν δεν είχες κάνει δεν είσαι στη λίστα.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ήσουν αποσπασμένος στην ΚΥ την περίοδο δημοσίευσης του νόμου;

@ soch

Ήμουν και με ενδιαφέρει το θέμα.
Κατέθεσα τα έγγραφα που αναφέρει το εν λόγω έγγραφο γιατί το έμαθα τελείως τυχαία (φέτος  2012-13
δεν είμαι αποσπασμένος στην  ΚΥ, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα) θα έπρεπε η Δ/νση μου να με ενημερώσει.
Γι΄αυτό ρωτάω τι παίζει.
Και αν έχει ενημερωθεί κανένας άλλος του forum απο την Δ/νη του όπως αναφέρει το έγγραφο.
Ναι συνάδελφε, εμένα με ενημέρωσε η Δ/νσή μου για το εν λόγω έγγραφο. Δεν ενημερώθηκαν όσοι συνάδελφοι έστειλαν την αίτηση τους μόνοι τους και όχι δια μέσου της υπηρεσίας. Αν τη δική σου αίτηση την διαβίβασε η Δ/νση που ήσουν αποσπασμένος ήταν υποχρεωμένη να σε ενημερώσει τόσο εσένα όσο και τη δ/νση της οργανικής σου. Μάλιστα με το έγγραφο αυτό  καλούσε να σταλούν το πτυχίο και η μηνιαία βεβαιωση αποδοχών μέχρι τις 14/6/2013. Στείλε τα ακόμα και τώρα , ας είναι εκπρόθεσμα ή αν θέλεις να δω αν είσαι στον πίνακα επικοινώνησε μαζί μου για λεπτομέρειες μέσω email.

Αποσυνδεδεμένος constantinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνεται μία δημόσια προκήρυξη για μετάταξη σε φορείς και διευθύνσεις. δηλαδή αυτοί που είχαν αποσπασθεί την περίοδο έκδοση του νόμου, αυτοί θα είναι οι ευνοημένοι;...

100% φωτογραφική διάταξη που "πέφτει" για όποιον κάνει προσφυγή...θεωρώ ότι θα μεταχθούν κι άλλοι από προηγούμενα έτη για να τακτοποιήσουν όσους περισσότερους γίνεται...

αν έχουν τα κότσια και κόπτονται για διαφάνεια ας βγάλουν τα κενά διοικητικών θέσεων ανά ειδικότητα και ανά υπηρεσία με βάση τα απαραίτητα προσόντα που πρέπει ο ενδιαφερόμενος/-η να πληρεί και φυσικά με αντιστοιχία μορίων...και τελικό αξιολογικό πίνακα για κάθε ενδιαφερόμενο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 11:13:50 πμ από constantinos »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Η συγκεκριμένη αρχική απόφαση - αν δεν κάνω κάποιο λάθος - αφορούσε τους αποσπασμένους (όχι μόνο εκπαιδευτικούς) σε όλο το Δημόσιο και οι διαδικασίες κινήθηκαν πριν τις περσινές εκλογές. Ενώ πολλοί τότε είχαν διαμαρτυρηθεί δεν ξέρω αν κινήθηκε κανένας νομικά. Με λίγα λόγια το θέμα της φετινής ανακαίνισης του θέματος είναι αν οι εκπαιδευτικοί μπορούν ή όχι να υπαχθούν στην συγκεκριμένη ρύθμιση.

ΥΓ. Τα παραπάνω να θεωρηθούν ως ιστορικό του τι έχει γίνει και όχι ως προσπάθεια δικαιολόγησης της συγκεκριμένης ρύθμισης

Αποσυνδεδεμένος argy1010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Η συγκεκριμένη αρχική απόφαση - αν δεν κάνω κάποιο λάθος - αφορούσε τους αποσπασμένους (όχι μόνο εκπαιδευτικούς) σε όλο το Δημόσιο και οι διαδικασίες κινήθηκαν πριν τις περσινές εκλογές. Ενώ πολλοί τότε είχαν διαμαρτυρηθεί δεν ξέρω αν κινήθηκε κανένας νομικά. Με λίγα λόγια το θέμα της φετινής ανακαίνισης του θέματος είναι αν οι εκπαιδευτικοί μπορούν ή όχι να υπαχθούν στην συγκεκριμένη ρύθμιση.

ΥΓ. Τα παραπάνω να θεωρηθούν ως ιστορικό του τι έχει γίνει και όχι ως προσπάθεια δικαιολόγησης της συγκεκριμένης ρύθμισης

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 10:47:33 πμ από argy1010 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.297 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.