*

Αποστολέας Θέμα: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί  (Αναγνώστηκε 2570 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leofa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« στις: Μάιος 23, 2010, 01:27:35 μμ »
καλησπέρα.
είμαι μια ακόμη άνεργη νηπιαγωγός και αναρωτιέμαι τι θα κάνω απο θέμα απασχόλησης τα επόμενα χρόνια μέχρι να ξαναγίνει ο επόμενος ασεπ. θα ήθελα από όποια έχει εμπειρία απο ιδιωτικά νηπιαγωγεία να μας πει την εμπειρία της και τι πρέπει να προσέξουμε όταν θα πάμε να αφήσουμε το βιογραφικό μας..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:31:51 »

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2010, 02:20:27 μμ »
καλησπερα leofa,
δουλευα 3 χρονια σε ιδιωτικο νηπιαγωγειο πριν με καλεσουν αναπληρωτρια. ο μαιος ειναι ο καλυτερος μηνας για να αφησεις βιογραφικα στα  νηπιαγωγεια καθως τοτε ξεκαθαριζει το τοπιο σχετικα με το τι προσωπικο θα χρειαστουν την επομενη χρονια κ συνηθως μεσα ιουνιου ξεκινανε τα δοκιμαστικα(εργαζεσαι δηλαδη μια μερα για να δουν τον τροπο που δουλευεις).
-ειναι καλο να εχει φωτο το βιογραφικο σου για να σε θυμουνται
-οταν σε καλεσουν για συνεντευξη να επιδιοκεις να τους ρωτας και εσυ πραγματα για τον τροπο δουλειας τους και το προγραμμα που ακολουθουν (δειχει ενδιαγερον και εμπειρια)
-και προς θεου αν δεν εχεις προυπηρεσια μην το αφησεις να φανει σα μειονεκτημα!πες οτι εχεις ορεξη για δουλεια,πολλες ιδεες, οτι αισθανεσαι ανεση στην ταξη κ.τ.λ.

Αποσυνδεδεμένος leofa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 23, 2010, 06:46:06 μμ »
ευχαριστώ πολύ atherina!
πολύ χρήσιμες συμβουλές!

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2010, 07:31:28 μμ »
Δυστυχώς συνάδερφοι, το επάγγελμά μας αντιμετωπίζει πολύ ανεργία!!! Όλες οι φίλες μου στην Αθήνα, (συν εμένα), που τελειώσαμε το ΤΕΑΠΗ Αθήνας το καλοκαίρι του 2008, είμαστε ακόμα άνεργες (με μικρά διαστήματα ημιαπασχόλησης)!!!! Καλά, εγώ μένω σε απομακρυσμένο χωριό και δικαιολογούμαι, γιατί εδώ δεν υπάρχουν καθόλου ιδιωτικά νηπιαγωγεία, αλλά ολόκληρη Αθήνα να μην βρίσκεις δουλειά είναι μεγάλο πρόβλημα!!!! Στα νηπιαγωγεία που έκαναν αίτηση οι φίλες μου, εκτός από βιογραφικό έδωσαν συνέντευξη και έκαναν δοκιμαστικά!!! Πρέπει να δείχνεις πολύ άνετη και έτοιμη να μπεις στην τάξη και δίνουν επίσης πολλή σημασία στην εξωτερική εμφάνιση!!! Επίσης παίζουν ρόλο οι γνωριμίες και τα "κονέ"! Έχει τύχει σε φίλη μου , ενώ η ιδιοκτήτρια έμεινε πολύ ευχαριστημένη από το δοκιμαστικό της στην τάξη, να πάρει άλλη κοπέλα γιατί όπως ομολόγησε, είχε υποχρέωση να πάρει μια γνωστή της κοπέλα!!!! Της το είπε στην ψύχρα!!! "Είσαι πολύ καλή νηπιαγωγός, αλλά δυστυχώς έχω υποχρέωση σε μια γνωστή μου κοπέλα"!!! Συνήθως τον Μάη δίνεις όσα περισσότερα βιογραφικά μπορείς και περιμένεις να σε καλέσουν!!! Πρόσεξε να είναι προσεγμένο το βιογραφικό σου και να δείχνεις έτοιμη νηπιαγωγός! Μετράει πολύ η προϋπηρεσία!!!! Αλλά, αν δεν σου δώσει κάποιος την ευκαιρία να ξεκινήσεις, πότε θα αποκτήσεις αυτήν τη ρημάδα την προϋπηρεσία???? 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:31:51 »

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 24, 2010, 12:05:29 πμ »
Δεν έχω δώσει ποτέ βιογραφικό και θα δώσω φέτος. Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να περιμένω την υπεύθυνη και να της το δίνω η ίδια και όχι απλά να το αφήνω και να φεύγω ή να τους ρωτάω πότε θα είναι εκεί για να ξαναπεράσω. Καλή ιδέα ή τζάμπα θα χάσω τον χρόνο μου;

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 24, 2010, 12:57:40 μμ »
εξαρταται αν ειναι μικρο το νηπιαγωγειο ισως ειναι καλυτερα αλλα αν ειναι μεγαλο θα  χασεις το χρονο σου κ πιθανον να θεωρησουν οτι σπαταλας κ τον δικο τους αν ζητησεις να δεις την υπευθυνη απλα να να της δωσεις ενα βιογραφικο.Ετσι κι αλλιως απλως θα το παρει θα σου πει ευχαριστω και θα το βαλει στο συρταρι με τα αλλα 20 κ οταν το ξανανοιξει ουτε καν θα θυμαται πως εφτασε εκει το καθε βιογραφικο

Αποσυνδεδεμένος miseratione

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Άνεργες/οι νηπιαγωγοί
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 10:38:37 πμ »
Αλλά, αν δεν σου δώσει κάποιος την ευκαιρία να ξεκινήσεις, πότε θα αποκτήσεις αυτήν τη ρημάδα την προϋπηρεσία???? 

Εάν ενδιαφέρεται κανείς για δουλειά, ας ρίξει μια ματιά στο παρακάτω:

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20594.msg357505#msg357505

Ζητούν Νηπιαγωγό σε ιδιωτικό Νηπιαγωγείο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160914
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 795
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 774
Σύνολο: 785

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.