*

Αποστολέας Θέμα: εργασία ως μουσικός στο δημόσιο - προσόντα  (Αναγνώστηκε 1201 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
εργασία ως μουσικός στο δημόσιο - προσόντα
« στις: Μάιος 23, 2010, 09:02:53 μμ »
Καλησπέρα είμαι νηπιαγωγός και έχω πτυχίο πιάνου από το εθνικό ωδείο. Χρειάζεται να έχω και πτυχίο φούγκας ή σύνθεσης αν θέλω να δουλέψω ως μουσικός στο δημόσιο; Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2012, 10:32:13 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:02:54 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2010, 10:19:14 μμ »
Το ότι έχεις δύο πτυχία δεν έχει καμία απολύτως σημασία, διότι αυτά τα δύο δεν συσχετίζονται. Με το πτυχίο νηπιαγωγού μπορείς να μπεις στους πίνακες των νηπιαγωγών και να περιμένεις να σε καλέσουν. Με το πτυχίο του πιάνου μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου στους πίνακες για τα Μουσικά σχολεία και μόνο, για να διδάξεις πιάνο. Και στις δύο περιπτώσεις οι πίνακες είναι ατελείωτοι και οι πιθανότητες είτε για την πρώτη είτε για την δεύτερη περίπτωση είναι μηδαμινές. Επίσης με το πτυχίο του πιάνου μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου για τα ολοήμερα δημοτικά και το μάθημα της μουσικής αγωγής. Έχε υπόψιν σου όμως ότι υπάρχουν πολλοί απόφοιτοι μουσικών τμημάτων ΑΕΙ που προηγούνται και ακόμα περισσότεροι πιανίστες ωδείων με προϋπηρεσία χρόνων που επίσης προηγούνται. Ταπεινή μου άποψη, δεν πιστεύω ότι υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις για κάποιον (μουσικό) που ξεκινά τώρα, καλύτερα επικεντρώσου στο βασικό σου πτυχίο (νηπιαγωγού) και παρακολούθησε τις εξελίξεις για να δεις τι μπορείς να κάνεις, γιατί με το άλλο πτυχίο ακόμα κι αν εργαστείς τελικά, διορισμοί αποφοίτων ωδείων δεν γίνονται πια. Όλα ειπωμένα με κάθε επιφύλαξη και καλή διάθεση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159908
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.