*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 411772 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1582 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:54:01 πμ »
Να ρωτήσω κάτι, εγώ που είμαι στον μηδενικής δασκάλων και δεν έχω δουλέψει ακόμη φέτος ούτε και πέρυσι, γενικά περιμένω να με πάρουν, πρέπει να απογραφώ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:34 »

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1583 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:48:44 μμ »
Πρέπει να απογραφουν και οι αναπληρωτές;;;;
Τώρα το βλέπω!
Γιατί δεν μας ενημέρωσαν από την πρωτοβάθμια;
Είναι σίγουρο;
Ήρθε έγγραφο προχθές στο σχολείο. Μάλλον δε στο κοινοποίησαν. Εγγραφόμαστε κανονικά κ οι αναπληρωτές.
Σας αντιγράφω το κείμενο:
Για την απογραφή τους οι εκπαιδευτικοί θα εισέλθουν στην εφαρμογή της απογραφής http://apografi.gov.gr/ap χρησιμόποιώντας τους κωδικούς taxisnet. Αν δε διαθέτουν κωδικούς, μπορούν να χρησιμοποιήσουν σαν όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης, τον ΑΦΜ και αριθμό ειδοποίησης του εκκαθαριστικού σημειώματος του 2010, αντίστοιχα. Στο πεδίο εργασιακή σχέση ή είδος απασχόλησης θα επιλέξουν την τιμή: ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Θα επιλέξουν το πεδίο: Ίδιος με φορέα οργανικής θέσης. Στο πεδίο Αρ. μητρώου μισθοδοσίας ή υπαλλήλου θα εισάγουν το ΑΦΜ. Το πεδίο θα ενημερωθεί κατά τη διάρκεια της επιβεβαίωσης των στοιχείων τους με τον αριθμό μητρώου μισθοδοσίας.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1584 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:49:58 μμ »
Να ρωτήσω κάτι, εγώ που είμαι στον μηδενικής δασκάλων και δεν έχω δουλέψει ακόμη φέτος ούτε και πέρυσι, γενικά περιμένω να με πάρουν, πρέπει να απογραφώ?
όχι

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1585 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:39:07 μμ »
Κανένας δεν μας ενημέρωσε ότι πρέπει να απογραφούμε. Και επίσης όταν πήγα στο γραφείο όπου ανήκω για να τους δώσω κάποια δικαιολογητικά για τη μισθοδοσία μου ( για το επίδομα γάμου και τέκνων) μου είπαν ότι τα γραφεία θα καταργηθούν και δεν ξέρουν από που θα γίνει η μισθοδοσία μας. Γνωρίζει κανείς κάτι ;  Από ότι ξέρω η μισθοδοσία μας έχει σχέση με την απογραφή μας ή μήπως όχι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:34 »

Αποσυνδεδεμένος xrispa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1586 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:54:45 μμ »
Ούτε κι εμένα μου είπαν τίποτα στο σχολείο......Κανονικά δεν θα έπρεπε να το κοινωποιήσουν???????? Θα τους ρωτήσω την Δευτέρα και βλέπουμε..... :-\ :-\ :-\ :-\
We know what we ARE but not what we MAY BE - William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1587 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 02:04:58 μμ »
Να ρωτησω κατι?Ειμαι αναπληρωτρια στο μηδενικης Πε 70 και περυσι δουλευα..Πρεπει να απογραφω?Η οταν προσληφθω?

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1588 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:44:43 μμ »
εγω που ρώτησα τον Καψαλάκη μου είπε οτι εμεις οι αναπληρωτές δεν απογραφόμαστε

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1589 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:52:00 μμ »
Οι αναπληρωτές απογραφόμαστε σύμφωνα με την κοινή υπουργική απόφαση των υπουργών εσωτερικών, αποκέντρωσης και ηλεκτρονικής διακυβέρνησης και οικονομικών (ΦΕΚ 784Β/2010). Ξάξτε το μην επαναπαύεστε στους αιρετούς. Ακούστηκε ότι αν δεν απογραφούμε δε θα πληρωθούμε. Το έκανα σήμερα και είναι πανεύκολο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:56:58 μμ από GILDA »

Αποσυνδεδεμένος Bill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1590 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 04:34:32 μμ »
Συναδελφοι τωρα το ειδα το θεμα! Προσπαθησα να απογραφω ακολουθωντας τα βηματα που λεει στην αρχικη σελ. αλλα δεν με δεχεται το συστημα και βγαζει την εξης σημειωση:Ανεπιτυχής προσπάθεια εισόδου: (Δεν έχετε απογραφεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με την Διεύθυνση προσωπικού που ανήκετε για να απογραφείτε) αντιμετωπισε κανεις το ιδιο προβλημα? αν ναι τι εκανε? Ευχαριστω!
η κατασταση ειναι: αντε γεια! που λεει και μια φιλη ;)

Αποσυνδεδεμένος spoudi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1591 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:18:17 μμ »
Παράθεση
Συναδελφοι τωρα το ειδα το θεμα! Προσπαθησα να απογραφω ακολουθωντας τα βηματα που λεει στην αρχικη σελ. αλλα δεν με δεχεται το συστημα και βγαζει την εξης σημειωση:Ανεπιτυχής προσπάθεια εισόδου: (Δεν έχετε απογραφεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με την Διεύθυνση προσωπικού που ανήκετε για να απογραφείτε) αντιμετωπισε κανεις το ιδιο προβλημα? αν ναι τι εκανε? Ευχαριστω!

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ.Νομίζω ότι δε μπορώ να κάνω κάτι μέχρι τη Δευτέρα, που θα ρωτήσω στο σχολείο και στη β/μια.Με αγχώνει όμως η καταληκτική ημερομηνία της Τρίτης.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1592 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:28:28 μμ »
οι αναπληρωτές ( ΚΑΙ  ωρομίσθιοι αργότερα ) απογράφεστε κανονικά. Προκειμένου να εισέλθετε στην εφαρμογή όμως θα πρέπει να σας κάνουν υπαγωγή οι ΔΔΕ ή ΔΠΕ στις οποίες ανήκετε.
Επικοινωνήστε μαζί τους το συντομότερο δυνατόν.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1593 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:48:24 μμ »
Πρέπει να απογραφούν και οι υπάλληλοι αορίστου χρόνου των Δήμων?Ούτε εκεί ενημέρωσε κανείς για απογραφή πάντως τον προηγούμενο μήνα πληρώθηκε κανονικά.Εμένα με έβαλε μέσα το σύστημα αλλά είδα πως κάποια πεδία ή έβγαιναν αυτόματα όπως ημερομηνία πρόσληψης
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος Alpennas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • http://users.sch.gr/alpennas
    • Προφίλ
    • ALPENgine - Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1594 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:33:18 μμ »
Καλησπέρα και απο μένα. Τώρα είδα το θέμα, το οποίο δεν το γνώριζα καθόλου.
Πέρυσι ήμουν αναπληρωτής και φέτος είμαι στην αναμονή ακόμα. Πέρυσι στο σχολείο μου είχαν πει ότι δεν μπορώ να απογραφώ και τώρα διαβάζοντας το θέμα προσπάθησα να κάνω Login με ΑΦΜ και αρ. ειδοποίησης απο το εκκαθαριστικό του 2010 και πάλι μου αναφέρει: "Ανεπιτυχής προσπάθεια εισόδου: (Λανθασμένοι κωδικοί)"
Διαβάζοντας τον οδηγό εφαρμογής απογραφής (ορίστε και το link  http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/09/Οδηγός-Εφαρμογής-Απογραφής-v2.3.pdf ) αναφέρει ότι όσοι δεν έχουν απογραφεί κατά την Α' φάση απογραφης τον Ιουλιο του 2010 δεν έχουμε δικαίωμα πρόσβασης στην εφαρμογή και Παρακαλούμε επικοινωνήστε πρώτα με τη Διεύθυνση προσωπικού που υπάγεστε για να ενημερωθείτε για τη διαδικασία απόκτησης πρόσβασης στην εφαρμογή. (βλέπε οδηγό σελ. 3).
Αν γνωρίζει κάποιος τίποτα παρακαλώ να το αναφέρει, πρέπει να απογραφώ και αν ναι με πιο τρόπο θα μπω στην εφαρμογή ;.
ΠΕ18.18 Τεχνολόγος Οχημάτων

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1595 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 12:13:03 πμ »
Καλησπέρα και απο μένα. Τώρα είδα το θέμα, το οποίο δεν το γνώριζα καθόλου.
Πέρυσι ήμουν αναπληρωτής και φέτος είμαι στην αναμονή ακόμα. Πέρυσι στο σχολείο μου είχαν πει ότι δεν μπορώ να απογραφώ και τώρα διαβάζοντας το θέμα προσπάθησα να κάνω Login με ΑΦΜ και αρ. ειδοποίησης απο το εκκαθαριστικό του 2010 και πάλι μου αναφέρει: "Ανεπιτυχής προσπάθεια εισόδου: (Λανθασμένοι κωδικοί)"
Διαβάζοντας τον οδηγό εφαρμογής απογραφής (ορίστε και το link  http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/09/Οδηγός-Εφαρμογής-Απογραφής-v2.3.pdf ) αναφέρει ότι όσοι δεν έχουν απογραφεί κατά την Α' φάση απογραφης τον Ιουλιο του 2010 δεν έχουμε δικαίωμα πρόσβασης στην εφαρμογή και Παρακαλούμε επικοινωνήστε πρώτα με τη Διεύθυνση προσωπικού που υπάγεστε για να ενημερωθείτε για τη διαδικασία απόκτησης πρόσβασης στην εφαρμογή. (βλέπε οδηγό σελ. 3).
Αν γνωρίζει κάποιος τίποτα παρακαλώ να το αναφέρει, πρέπει να απογραφώ και αν ναι με πιο τρόπο θα μπω στην εφαρμογή ;.
Θα απογραφείς μετά την πρόσληψή σου. Μην προσπαθείς τώρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 684
Σύνολο: 691

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.