*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 414015 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1596 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 12:42:56 πμ »
Μέχρι ΚΑΙ την Τρίτη έχουμε διορία; Μπήκα και δεν με αφήνει να μπω στην εφαρμογή..μου βγάζει το μήνυμα που έβγαλε και στους συναδέλφους πιο πάνω. Η Διεύθυνση Προσωπικού που ανήκουμε ποιά είναι; Ας πούμε τώρα που εγώ είμαι αναπληρώτρια στον Πειραιά πού ρωτάω; Αν δεν απογραφούμε δεν πληρωνόμαστε;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2011, 12:47:06 πμ από Deyna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:05:45 »

Αποσυνδεδεμένος protovathmites

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1597 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 06:58:44 πμ »
καλημερα
εγω νομιζω οτι με την αιτηση που συμπληρωσαμε για την πληρωμη μας αυτοματως μπαινουμε στο συστημα ενιαιας αρχης πληρωμων διοτι φετος ειναι διαφοερτικη απο την περσινη και νομιζω οτι καπου ελεγε οτι οι αναπληρωτες θα μπουν απευθειας στο συστημα οποτε δεν χρειαζεται απογραφη
φυσικα ουτε και η δικη μου διευθυνση ειπε κατι
δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχουμε

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1598 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 09:14:52 πμ »
Μέχρι ΚΑΙ την Τρίτη έχουμε διορία; Μπήκα και δεν με αφήνει να μπω στην εφαρμογή..μου βγάζει το μήνυμα που έβγαλε και στους συναδέλφους πιο πάνω. Η Διεύθυνση Προσωπικού που ανήκουμε ποιά είναι; Ας πούμε τώρα που εγώ είμαι αναπληρώτρια στον Πειραιά πού ρωτάω; Αν δεν απογραφούμε δεν πληρωνόμαστε;

Η δ/νση προσωπικού στην  οποία ανήκετε είναι η δ/νση δ/θμιας ( ή α/θμιας) στην οποία ανήκετε - καθώς εκκαθαριστής αποδοχών έχει ορισθεί απο το καλοκαίρι ο δ/ντής της.

Προκειμένου να έχετε πρόσβαση στην εφαρμογή πρέπει να σας κάνει πρώτ υπαγωγή η δ/νση προσωπικού. Όσοι δεν έχετγε ενεργή σύμβαση δεν απογράφεστε παρά μόνο ΜΕΤΑ την πρόσληψή σας.

Όσοι έχετε κωδικούς taxisnet ή έχετε υποβάλει δήλωση μέσω λογιστή πρέπει υποχρεωτικά ν α μπείτε με τους κωδικούς αυτούς ( ο λογιστής σας τους ξέρει).

Όσοι έχετε σύζυγο δ.υ. και έχει κάνει απογραφή θα πρέπιε να μπείτε ειτε με το ΑΦΜ και τον αρ. ειδοποίησης του 2010 ( δηλαδή του ΠΕΡΣΙΝΟΥ εκκαθαριστικού και όχι τιου φετινού) ή αν αυτοί οι κωδικοί έχουν χρησιμοποιηθεί απο τον/την σύζυγο που ειναι δ.υ. και άχει ήδη απογραφεί, θα πρέπει να βγάλετε δικους σας κωδικούς taxisnet.

Δεν κινδυνεύετε άμεσα να μην πληρωθείτε αν δεν απογραφείτε ωστόσο μπορεί αργότερα να διακόψουν τη μισθοδοσία σας καθώς τα στοιχεία της απογραφής συνδέονται άμεσα με το υπουργείο οικονομικών και την ενιαία αρχή πληρωμών.

επίσης, για να είναι έγκυρη η πρόσληψή σας πρέπει να αναφέρει τον αριθμό βεβαίωσης υπαγωγής στην υπηρεσία ( που γίνεται απο τη δ/νση προσωπικού) και την ημερομηνία υπογαωγής σας. Διαφορετικά η πράξη αυτή καθίσταται άκυρη.

Επειδή πολλές δδε ή δπε δεν έχουν ακόμα ενημερωθεί καλό είναι να τους ειφιστήσετε την προσοχή στη σελίδα "υπόχρεοι για απογραφή" στην οποία αναφέρονται ΣΑΦΈΣΤΑΤΑ αναπληρωτές και ωρομίσθιοι, καθώς επίσης και ότι είναι πειθαρχικό παράπτωμα να μην προχωρήσουν στην υπαγωγή σας στην απογραφή.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1599 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 06:19:25 μμ »
εμενα ο λογιστης μου μου εφωσε τους κωδικους απο το taxis net αλλα πάλι δεν μπορούσα να μπω ουτε ο ίδιοσ μπορούσε να μπει για να μου κάνει την απογραφή

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:05:45 »

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1600 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 07:31:08 μμ »
εμενα ο λογιστης μου μου εφωσε τους κωδικους απο το taxis net αλλα πάλι δεν μπορούσα να μπω ουτε ο ίδιοσ μπορούσε να μπει για να μου κάνει την απογραφή

Προσεχε γιατι θελει τον αριθμο της φορολογικης δηλωσης του 2010 και οχι του 2011, ετσι την πατησα αρχικα και εγω.Αλλη ερωτηση, εμενα γραφει πανω στην αποδεικτικη φορμα της απογραφης μου , εκκρεμει εκκαθαριση , αυτο πρεπει να το κανει ο υπαλληλος της ΔΙΔΕ οπου προσληφθηκα ετσι δεν ειναι ; Εγω τελειωσα εκανα την απογραφη μου και δε μπορω να κανω τιποτα αλλο. σωστα;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1601 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 07:45:17 μμ »
εμενα ο λογιστης μου μου εφωσε τους κωδικους απο το taxis net αλλα πάλι δεν μπορούσα να μπω ουτε ο ίδιοσ μπορούσε να μπει για να μου κάνει την απογραφή

εδώ μπορεί να συμβαίνουν δύο πράγματα: είτε δεν σου έχουν ακόμα κάνει υπαγωγή στον φορέα απο τη δδε είτε οι κωδικοί σου δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένοι ( αν και εφόσον τους πηρες από τον λογιστή μάλλον θα ειναι ).

εμενα ο λογιστης μου μου εφωσε τους κωδικους απο το taxis net αλλα πάλι δεν μπορούσα να μπω ουτε ο ίδιοσ μπορούσε να μπει για να μου κάνει την απογραφή

Προσεχε γιατι θελει τον αριθμο της φορολογικης δηλωσης του 2010 και οχι του 2011, ετσι την πατησα αρχικα και εγω.Αλλη ερωτηση, εμενα γραφει πανω στην αποδεικτικη φορμα της απογραφης μου , εκκρεμει εκκαθαριση , αυτο πρεπει να το κανει ο υπαλληλος της ΔΙΔΕ οπου προσληφθηκα ετσι δεν ειναι ; Εγω τελειωσα εκανα την απογραφη μου και δε μπορω να κανω τιποτα αλλο. σωστα;

εκκρεμεί εκκαθάριση σημαίνει ότι πρέπει να επιβεβαιωθούν τα στοιχεία σου απο τη δ/νση προσωπικού. Αυτό αναμένεται να γίνει τις αμέσως επομενες ημέρες γιαυτό μην ανησυχείς.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1602 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 08:20:47 μμ »
εκανα καποιο λαθος στο πτυχιο , γνωρίζετε εαν μπορω νσ το διορθώσω και πως; ;
ευχαρισ'τω

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1603 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 08:21:58 μμ »
εκανα καποιο λαθος στο πτυχιο , γνωρίζετε εαν μπορω νσ το διορθώσω και πως; ;
ευχαρισ'τω

ακολουθείς την ίδια διαδικασία, διορθώνεις, πατάς προεπισκόπηση μετά ενημέρωση και ολα οκ.  ;) ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1604 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 08:23:36 μμ »
εκανα καποιο λαθος στο πτυχιο , γνωρίζετε εαν μπορω νσ το διορθώσω και πως; ;
ευχαρισ'τω

ακολουθείς την ίδια διαδικασία, διορθώνεις, πατάς προεπισκόπηση μετά ενημέρωση και ολα οκ.  ;) ;) ;)

ευχαριστώ
αρα δε κλεινει το συστημα , εχω περιθώριο

Αποσυνδεδεμένος spoudi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1605 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 10:16:16 πμ »
Βοήθεια!!
Οι ειδικότητες στης ειδικής αγωγής στο πεδίο ειδικότητα τι βάλατε?
Στον κλάδο ok, ο καθένας τον κλάδο του, αλλά στην ειδικότητα π.χ. ο φιλόλογος θα βάλει αρχαία ελληνική φιλολογία, δάσκαλος ειδικής αγωγής ή δε βρίσκω την ειδικότητα μου?

Αποσυνδεδεμένος biolg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1606 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:05:17 μμ »
Ημουν ωρομίσθιος 2009-2010 , αναπληρωτής 2010-2011 και φέτος αναπληρωτής , αλλά το σύστημα δεν με δέχεται με ΑΦΜ και αριθ. δήλωσης 2010 , δεν έχω κάνει την πρωτη φάση .Τι πρέπει να κάνω ?

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1607 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:37:35 μμ »
Να πας στην εφορια να παρεις κωδικους taxis

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1608 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:56:46 μμ »
Βοήθεια!!
Οι ειδικότητες στης ειδικής αγωγής στο πεδίο ειδικότητα τι βάλατε?
Στον κλάδο ok, ο καθένας τον κλάδο του, αλλά στην ειδικότητα π.χ. ο φιλόλογος θα βάλει αρχαία ελληνική φιλολογία, δάσκαλος ειδικής αγωγής ή δε βρίσκω την ειδικότητα μου?

οι ειδικής αγωγής θα δηλώσετε όπως και οι υπόλοιποι καθηγητές δ/θμιας και στην σύντομη περιγραφή καθηκόντων θα γράψετε "  αναπληρωτής εκπ/κός στις ΣΜΕΑΕ και τα τμήματα ένταξης. "
ειδικότητα ναι, ο καθένας την ειδικότητά του

Ημουν ωρομίσθιος 2009-2010 , αναπληρωτής 2010-2011 και φέτος αναπληρωτής , αλλά το σύστημα δεν με δέχεται με ΑΦΜ και αριθ. δήλωσης 2010 , δεν έχω κάνει την πρωτη φάση .Τι πρέπει να κάνω ?

το πιο πιθανό είναι να μην σε έχουν κάνει υπαγωγή απο τη δδε οπότε επικοινώνησε μαζί τους. Ή να έχεις κωδικό και να μην το ξέρεις...( αν έχεις κάνει δήλωση μέσω λογιστή ας πούμε...)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος biolg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή αναπληρωτών
« Απάντηση #1609 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:17:00 μμ »
Οταν λες λογιστή εννοείς του σχολείου ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 758

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.