*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 412609 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #602 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:13:09 μμ »
Εγώ ολοκλήρωσα χθες τη διαδικασία δίνοντας κ το email μου κ έχω 2 ερωτήσεις για όσους έχουν κάνει το ίδιο:
1.Λάβατε κάποιο email επιβεβαίωσης μετά την ολοκλήρωση της απογραφής σας;Εγώ πάντως δεν έλαβα τίποτα...
2.Ευτυχώς σημείωσα σε ένα χαρτί τον κωδικό απογραφής.Αυτός αποτελείται από 3 αριθμούς κ 10 λατινικούς χαρακτήρες(σε κεφαλαία κ πεζά κ ανακατεμένοι με τους αριθμούς),συνολικά δηλαδή 13 χαρακτήρες.Κ σ'εσάς το ίδιο συνέβη;;

Απάντηση στο 1ο: Οχι δεν λαμβάνεις κάποια επιβεβαίωση τώρα. Θα στείλουν μετά από 2 με 3 εργάσιμες μήνυμα στο mail ή και στο κινητό.
Απάντηση στο 2ο: Εμένα μου έβγαλε μόνο γράμματα πεζά και κεφαλαία στα λατινικά (ή αγγλικά όπως θες πέστο) μέχρι και ίσον είχε = και / (κάθετος) . Συνολικά ήταν όλα 16. (μαζί με ίσον....και λοιπά...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:46 »

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #603 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:16:45 μμ »
Μεταφέρω από το 
http://apografi.gov.gr/faq.html#62
.............


53. Είμαι εκπαιδευτικός και υπηρετώ σε σχολική μονάδα. Τι πρέπει να συμπληρώσω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης»; (Κατηγορία 3)

Στο πεδίο «Φορέας Οργανικής Θέσης» θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε τη σχολική μονάδα, π.χ. «2ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης».


54. Είμαι εκπαιδευτικός χωρίς οργανική θέση σε σχολείο και βρίσκομαι σε διάθεση Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΥΣΔΕ). Τι συμπληρώνω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης» και «Φορέας Οργανικής Θέσης»; (Κατηγορία 3)

Και στα δυο πεδία θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε το Γραφείο ή η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεστε. Το ίδιο θα δηλώσετε και στη διεύθυνση εργασίας.


...........

Είμαι σε διάθεση Πυσδε αλλά με προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο.

H ερώτηση 53 δεν με καλύπτει  ;
Νομίζω πως ναι.  Γιατί "υπηρετώ σε σχολική μονάδα" λέει , δεν λέει "έχω οργανική σε σχολική μονάδα" . Εγώ υπηρετώ έστω προσωρινά.
Και η 54 όμως με καλύπτει . Η 54 όμως αφορά κυρίως όσους πήραν μετάθεση και δεν έχουν ακόμη ούτε προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο.
Εγώ στην ΥΠΗΡΕΣΙΑ είχα βάλει το σχολείο της προσωρινής και το σκέφτομαι αν θα στείλω εκ νέου εγγραφή , στην οποία θα βάλω τη Δνση που ανήκω .
Πήρα τηλ και στο 1500 2 φορές. Τη μία μου είπαν ξαναστείλ' την και την άλλη όχι.

Επίσης, είχα βάλει ΦΟΡΕΑΣ : ΔΝΣΕΙΣ ΒΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΘΜΙΑΣ και ΚΛΑΔΟΣ : ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ (απευθείας) και όχι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΘΜΙΑΣ. (Για αυτά δεν θα ξανα-έστελνα εγγραφή, αλλά μόνο, όπως έγραψα ήδη, για την ΥΠΗΡΕΣΙΑ.)
Με συγχωρείς αλλά αφού το αναφέρει: Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε το Γραφείο ή η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεστε. Δεν χρείαζεται το σχολείο στο οποίο είσαι προσωρινά τοποθετημένος. Τέτοια περίπτωση είμαι και εγώ.
Επίσης γιατί όχι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΘΜΙΑΣ ; Αφού και αυτό το αναφέρει στις ερωτήσεις - απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #604 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:20:12 μμ »
Αφου το πτυχιο σου δεν έχει τίτλο δεν γράφεις τιποτα
το έχει και στις συχνές ερωτήσεις

δεν έχει.....
το κοίταξα..
σκάρτο πράμα μου δώσανε !

Αν είναι έτσι, τότε και το δικό μου σκάρτο είναι... ;D ;D ;D
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος desperino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #605 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:24:26 μμ »
μέσα είσαι
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:46 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #606 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:28:01 μμ »
Μεταφέρω από το  
http://apografi.gov.gr/faq.html#62
.............


53. Είμαι εκπαιδευτικός και υπηρετώ σε σχολική μονάδα. Τι πρέπει να συμπληρώσω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης»; (Κατηγορία 3)

Στο πεδίο «Φορέας Οργανικής Θέσης» θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε τη σχολική μονάδα, π.χ. «2ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης».


54. Είμαι εκπαιδευτικός χωρίς οργανική θέση σε σχολείο και βρίσκομαι σε διάθεση Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΥΣΔΕ). Τι συμπληρώνω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης» και «Φορέας Οργανικής Θέσης»; (Κατηγορία 3)

Και στα δυο πεδία θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε το Γραφείο ή η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεστε. Το ίδιο θα δηλώσετε και στη διεύθυνση εργασίας.


...........

Είμαι σε διάθεση Πυσδε αλλά με προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο.

H ερώτηση 53 δεν με καλύπτει  ;
Νομίζω πως ναι.  Γιατί "υπηρετώ σε σχολική μονάδα" λέει , δεν λέει "έχω οργανική σε σχολική μονάδα" . Εγώ υπηρετώ έστω προσωρινά.
Και η 54 όμως με καλύπτει . Η 54 όμως αφορά κυρίως όσους πήραν μετάθεση και δεν έχουν ακόμη ούτε προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο.
Εγώ στην ΥΠΗΡΕΣΙΑ είχα βάλει το σχολείο της προσωρινής και το σκέφτομαι αν θα στείλω εκ νέου εγγραφή , στην οποία θα βάλω τη Δνση που ανήκω .
Πήρα τηλ και στο 1500 2 φορές. Τη μία μου είπαν ξαναστείλ' την και την άλλη όχι.

Επίσης, είχα βάλει ΦΟΡΕΑΣ : ΔΝΣΕΙΣ ΒΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΘΜΙΑΣ και ΚΛΑΔΟΣ : ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ (απευθείας) και όχι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΘΜΙΑΣ. (Για αυτά δεν θα ξανα-έστελνα εγγραφή, αλλά μόνο, όπως έγραψα ήδη, για την ΥΠΗΡΕΣΙΑ.)
Με συγχωρείς αλλά αφού το αναφέρει: Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε το Γραφείο ή η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεστε. Δεν χρείαζεται το σχολείο στο οποίο είσαι προσωρινά τοποθετημένος. Τέτοια περίπτωση είμαι και εγώ.
Επίσης γιατί όχι  ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΘΜΙΑΣ; Αφού και αυτό το αναφέρει στις ερωτήσεις - απαντήσεις
Αφού ήδη την έχω στείλει, δεν θα την ξαναέστελνα μόνο για το ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΘΜΙΑΣ. Δεν το θεωρώ σημαντικό αυτό. Όσοι όμως δεν έχουν απογραφεί ακόμα , ας γράψουν αυτό που λενε οι συχνές ερωτήσεις.

Πιο σημαντικό θεωρώ αυτό με την ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Εγώ υπηρετώ (προσωρινά) σε σχολική μονάδα, θα κάνω θερινή υπηρεσία και 1η Σεπτεμβρίου θα παρουσιαστώ για ανάληψη υπηρεσίας στο προσωρινό σχολείο μου. Άρα η 54 θα ήταν πιο πλήρης αν λάβαινε υπ' όψιν και τη δική μας κατηγορία. Και, επίσης, γιατί η 53 δεν μας καλύπτει;
Εν πάση περιπτώσει, ίσως την ξαναστείλω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2010, 03:30:27 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #607 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:29:42 μμ »
Εγώ ολοκλήρωσα χθες τη διαδικασία δίνοντας κ το email μου κ έχω 2 ερωτήσεις για όσους έχουν κάνει το ίδιο:
1.Λάβατε κάποιο email επιβεβαίωσης μετά την ολοκλήρωση της απογραφής σας;Εγώ πάντως δεν έλαβα τίποτα...
2.Ευτυχώς σημείωσα σε ένα χαρτί τον κωδικό απογραφής.Αυτός αποτελείται από 3 αριθμούς κ 10 λατινικούς χαρακτήρες(σε κεφαλαία κ πεζά κ ανακατεμένοι με τους αριθμούς),συνολικά δηλαδή 13 χαρακτήρες.Κ σ'εσάς το ίδιο συνέβη;;

Απάντηση στο 1ο: Οχι δεν λαμβάνεις κάποια επιβεβαίωση τώρα. Θα στείλουν μετά από 2 με 3 εργάσιμες μήνυμα στο mail ή και στο κινητό.
Απάντηση στο 2ο: Εμένα μου έβγαλε μόνο γράμματα πεζά και κεφαλαία στα λατινικά (ή αγγλικά όπως θες πέστο) μέχρι και ίσον είχε = και / (κάθετος) . Συνολικά ήταν όλα 16. (μαζί με ίσον....και λοιπά...)
Lydia κ malioni,κ ο δικός μου 16 έχει.10 γράμματα,3 αριθμούς,μια κάθετο ή διαγώνιο(δεν ξέρω πώς να την πω!) κ 2 ίσον στο τέλος.Δική μου παράλειψη που δεν το ανέφερα από την αρχή  :-\
Όσο για τον τίτλο σπουδών,είχα κ εγώ την ίδια απορία αλλά σε πολλά πτυχία(κ στο δικό μου)δεν αναγράφεται τίτλος.Σε αυτή την περίπτωση,η ερώτηση 41 από τις συχνές ερωτήσεις στο apografi.gov δίνει ξεκάθαρη απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #608 στις: Ιούλιος 12, 2010, 04:00:20 μμ »
Πιο σημαντικό θεωρώ αυτό με την ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Εγώ υπηρετώ (προσωρινά) σε σχολική μονάδα, θα κάνω θερινή υπηρεσία και 1η Σεπτεμβρίου θα παρουσιαστώ για ανάληψη υπηρεσίας στο προσωρινό σχολείο μου. Άρα η 54 θα ήταν πιο πλήρης αν λάβαινε υπ' όψιν και τη δική μας κατηγορία. Και, επίσης, γιατί η 53 δεν μας καλύπτει;
Εν πάση περιπτώσει, ίσως την ξαναστείλω.
Στην ίδια κατηγορία είμαστε syrrahm. Εγώ τα έγραψα και τα 2 όπως περιγράφω παρακάτω.
Δημόσιες υπηρεσίες
ΦΟΡΕΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ  και  ΦΟΡΕΑΣ  ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ     επέλεξα    ΥΠΔΒΜΘ
Υπηρεσία  :   έγραψα  Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ  ταδε  και σε παρένθεση ( προσωρινή τοποθέτηση στο χ σχολείο ) 

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #609 στις: Ιούλιος 12, 2010, 04:07:04 μμ »
Πιο σημαντικό θεωρώ αυτό με την ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Εγώ υπηρετώ (προσωρινά) σε σχολική μονάδα, θα κάνω θερινή υπηρεσία και 1η Σεπτεμβρίου θα παρουσιαστώ για ανάληψη υπηρεσίας στο προσωρινό σχολείο μου. Άρα η 54 θα ήταν πιο πλήρης αν λάβαινε υπ' όψιν και τη δική μας κατηγορία. Και, επίσης, γιατί η 53 δεν μας καλύπτει;
Εν πάση περιπτώσει, ίσως την ξαναστείλω.
Στην ίδια κατηγορία είμαστε syrrahm. Εγώ τα έγραψα και τα 2 όπως περιγράφω παρακάτω.
Δημόσιες υπηρεσίες
ΦΟΡΕΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ  και  ΦΟΡΕΑΣ  ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ     επέλεξα    ΥΠΔΒΜΘ
Υπηρεσία  :   έγραψα  Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ  ταδε  και σε παρένθεση ( προσωρινή τοποθέτηση στο χ σχολείο ) 
OK, knkn !
Θα την ξαναστείλω .

Αποσυνδεδεμένος efsman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #610 στις: Ιούλιος 12, 2010, 04:07:20 μμ »
Απογράφηκα σήμερα 7:50 το πρωί ταχύτατα χωρίς προβλήματα (αν και ξέχασα να πατήσω προσθήκη στους τίτλους σπουδών και αναγκάστηκα και τα πέρασα όλα τα στοιχεία από την αρχη). Πάντως έσωσα στον σκληρό δίσκο όλη τη σελιδα με τα στοιχεία μου και τους κωδικούς πρόσβασης που μας δίνονται για μελλοντική χρήση. Ηλεκτρονικό μήνυμα δεν έλαβα αλλά νομίζω ότι μας καλύπτουν οι κωδικοί πρόσβασης!
Τελικά πολύ κακό για το τίποτα!  ;)
Efsman,εμένα μου έβγαλε μόνο κωδικό απογραφής(που αναφέρω κ λίγα posts παραπάνω) στο τέλος.Οι  κωδικοί πρόσβασης για μελλοντική χρήση που αναφέρεις τι είναι;;
Στην ιστοσελίδα που έσωσα κάτω από τους κωδικους απογραφής γράφει "Παρακαλούμε σημειώστε τον κωδικό απογραφής για μελλοντική χρήση". Απ' αυτό συμπέρανα ότι μπορουν να θεωρηθούν κωδικοί πρόσβασης (αν ισχύουν μόνο κατά τη διάρκεια της απογραφής η και μετα δε ξέρω).

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #611 στις: Ιούλιος 12, 2010, 04:36:39 μμ »
Πρεμιέρα με προβλήματα για την απογραφή των δημοσίων υπαλλήλων


Με προβλήματα στο ηλεκτρονικό σύστημα του υπουργείου Εσωτερικών, που δεν άντεξε τον όγκο των υποβαλλόμενων δηλώσεων, άρχισε σήμερα η απογραφή των υπαλλήλων του δημόσιου τομέα και της τοπικής αυτοδιοίκησης. Η διαδικασία θα διαρκέσει μέχρι την 23η Ιουλίου.


Οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι υποχρεωμένοι να δώσουν απαντήσεις που αφορούν μόνο τη μισθοδοσία και όχι προσωπικά δεδομένα, όπως βαθμολογίες σε τίτλους σπουδών και δεξιότητες.

Περισσότερες πληροφορίες για την διαδικασία της απογραφής μσθοδοτούμενων από το Δημόσιο δίνονται στον δικτυακό τόπο http://apografi.gov.gr/.  Εκεί υπάρχουν οι οδηγίες συμπλήρωσης, το έντυπο προετοιμασίας, καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά που χρειάζονται.

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=5141
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος pirate bay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #612 στις: Ιούλιος 12, 2010, 04:43:59 μμ »
Ο κόμβος όπως ήταν φυσικό κατέρρευσε σήμερα γιατί δέχθηκε λέει πάνω από 200000 αιτήσεις και ως εκ τούτου μας ευχαριστεί κ μας ζητά να το κάνουμε ξανά αύριο..Με τη σειρά όλοι θα πάρετε...

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #613 στις: Ιούλιος 12, 2010, 04:49:18 μμ »
Προβλήματα στην έναρξη της απογραφής των Δημοσίων Υπαλλήλων

Εξετάζεται αναμόρφωση των ημερομηνιών λόγω προβλημάτων

Ξεκίνησε σήμερα η ηλεκτρονική απογραφή του προσωπικού του Δημοσίου, των Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου και των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης που θα ολοκληρωθεί στις 23 Ιουλίου, προκειμένου αμέσως μετά να αρχίσει η καταβολή των μισθών αποκλειστικά από την Ενιαία Αρχή Πληρωμών μέσω τραπεζικών λογαριασμών.

    Ωστόσο, η λειτουργία της ιστοσελίδας www.apografi.gov.gr παρουσιάζει από το πρωί προβλήματα απόκρισης και καθυστερήσεις.

    Υπάλληλοι, που επιδίωξαν τη συμπλήρωση της σχετικής φόρμας στην παραπάνω ιστοσελίδα, δυσκολεύονται να μπουν στο σύστημα, λόγω υπερφόρτωσης του δικτύου από τους χρήστες.

    Σε ανακοίνωση που φιλοξενείται στην ιστοσελίδα apografi.gov.gr τονίζεται ότι «σήμερα εμφανίστηκε πολύ μεγαλύτερη από την αναμενόμενη προσέλευση στην εφαρμογή της απογραφής (200.000 ταυτόχρονοι χρήστες) και έχουν παρουσιαστεί προβλήματα απόκρισης και καθυστερήσεις». Και προστίθεται ότι «για την αντιμετώπιση των προβλημάτων η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων παρακαλεί σήμερα να απογράφονται μόνο οι απογραφόμενοι των οποίων ο ΑΦΜ λήγει σε 1.»

    Επισημαίνεται δε, ότι οι υπάλληλοι δεν πρέπει να ανησυχούν για την απογραφή τους και σημειώνεται ότι «εξετάζουμε την αναμόρφωση των προθεσμιών για την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων όσων έχουν υποχρέωση να απογραφούν».

       Περισσότερες πληροφορίες για την διαδικασία της απογραφής μσθοδοτούμενων από το Δημόσιο δίνονται στον δικτυακό τόπο http://apografi.gov.gr/.

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ http://apografi.gov.gr/

 

Σήμερα εμφανίστηκε πολύ μεγαλύτερη από την αναμενόμενη προσέλευση στην εφαρμογή της απογραφής (200.000 ταυτόχρονοι χρήστες) και έχουν παρουσιαστεί προβλήματα απόκρισης και καθυστερήσεις. Καταρχήν θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για τη μεγάλη ανταπόκριση στο κάλεσμά μας. Για την αντιμετώπιση των προβλήματων η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων παρακαλεί σήμερα να απογράφονται μόνο οι απογραφόμενοι των οποίων ο ΑΦΜ λήγει σε 1. Σας καλούμε να μην ανησυχείτε για την απογραφή σας. Θα γίνουν όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων όσων έχουν υποχρέωση να απογραφούν. Ζητούμε συγνώμη για την ταλαιπωρία όσων αντιμετώπισαν πρόβλημα.


 http://www.alfavita.gr/artro.php?id=5142
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος dite

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ερωτηση για απογραφη
« Απάντηση #614 στις: Ιούλιος 12, 2010, 05:58:58 μμ »
Υπάρχουν οι επιλογές : δημόσιες υπηρεσίες  ή ν.π.δδ. Εμείς που ανήκουμε;

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για απογραφη
« Απάντηση #615 στις: Ιούλιος 12, 2010, 06:05:36 μμ »
Δημόσιες υπηρεσίες, αλλά υπάρχει το θέμα εδώ http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=19248.600

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161387
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.