*

Αποστολέας Θέμα: προβλέψεις για ΠΕ07  (Αναγνώστηκε 5213 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
προβλέψεις για ΠΕ07
« στις: Μάιος 28, 2010, 11:11:37 μμ »
παιδιά τι προβλέπετε για τον κλάδο μας την χρονιά που έρχεται? πόσο μαύρα κι άραχλα είναι τα πράγματα? έχετε καμιά ενημέρωση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:14:28 »

Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 28, 2010, 11:17:50 μμ »
Ακούγεται ότι θα διοριστούν 39 άτομα (απο ό,τι έχω καταλάβει από ασεπ) και οι υπόλοιποι μάλλον κατ' αντιστοιχία. Τώρα όλα αυτά παίζονται βέβαια! Υπάρχουν 258 υπεράριθμοι.... Ποιος ξέρει. Θα δούμε.
"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 29, 2010, 11:41:15 πμ »
δε λέω για τους μόνιμους. με τους αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου-ωρομίσθιους κλπ. τι θα γίνει? πόσους θα πάρουν κι από που?

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 29, 2010, 11:54:02 πμ »
είμαστε τόσο λίγοι στο φόρουμ για να διασταυρώσουμε πληροφορίες.. έστειλα email στην ένωση για να ρωτήσω αν έχουν κάποια πληροφόρηση από την τελευταία συνάντηση του προέδρου με στελέχη του υπουργείου και όπως πάντα δεν μου απάντησαν.

έχω την εντύπωση πάντως οτι δεν θα αλλάξουν και πολλά πράγματα με πέρσυ. σκέφτομαι οτι αν πέρσι με κάλεσαν με ούτε δύο μόρια για φέτος φουλ ωράριο σε δημοτικά στις πρώτες μου επιλογές γιατί να μην με ξανακαλέσουν και του χρόνου που θα χω κοντά στα έξι μόρια; το θέμα είναι αν αξίζει να ξαναπάμε όταν τα μόρια έχουν υποβαθμιστεί τόσο! βενζίνες και τρέξιμο για μηδέν κόμμα κάτι;;

από βδομάδα πάντως θα πάω στη διεύθυνση να ρωτήσω μήπως μπορούν να κάνουν προγνωστικά.. οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώσω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:14:28 »

Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 29, 2010, 12:22:28 μμ »
ωχ... συγγνώμη, ούτε που παρατήρησα ότι έγραψες μέσα στο τόπικ « ενιαίοι πινακες αναπληρωτών και ωρομισθίων». Το θέμα αυτό δεν το πολυπαρακολουθώ, ξέρω μόνο τα γενικά, ότι θα πάρει λιγότερους.
"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 29, 2010, 02:25:26 μμ »
ok mirigene ενημέρωσε για ο,τι νεότερο μάθεις...

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 30, 2010, 11:20:33 μμ »
Μήπως ξέρει κανείς πότε και αν θα κάνουμε φέτος δηλώσεις για πρόσληψη ως αναπληρωτές και ωρομίσθιους?

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 31, 2010, 08:50:53 μμ »
μίλησα με τη δεύθυνση και λένε οτι ακόμα περιμένουν την εγκύκλιο για τις αιτήσεις

δεν ξέρουν ακόμα τι αλλαγές θα γίνουν και πως θα γίνουν.. πολύ ρευστά μου φάνηκαν αυτά που μου έλεγε.

μάλλον είναι πολύ νωρίς ακόμα για προβλέψεις, αφού από οτι καταλαβαίνω οι ίδιοι δεν ξέρουν πως θα εφαρμόσουν τον νόμο...

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 02, 2010, 03:00:19 πμ »
ευχαριστώ πάντως για την πληροφόρηση

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 12, 2010, 09:03:29 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους. Προσπαθώ να διατηρήσω την αισιοδοξία μου, αλλά είναι δυσκολο με όλα αυτά που βλέπω και ακούω...Πολλά παιδιά δηλωνουν για γυμνάσιο τα Ιταλικά και τα Ισπανικά που θεωρουνται πιο ευκολα. Και αν ισχυει αυτο που διεδωσαν δημοσιογράφοι ότι απο Σεπτέμβρη θα αρθεί η μονιμότητα στο δημόσιο, μας βλέπω να διοριζομαστε και αν δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφερον για τη γλώσσα, να μας απολύουν. Το καλοκαιρι θα είναι πολύ θερμό στην παιδεία, αναμένεται και το προσχέδιο για την Γβαθμια. Εκεί ελπίζω να υπάρχουν αντιδράσεις απο τους φοιτητες, οχι οπως εμάς που καθόμαστε και τα καταπίνουμε ολα και μετράμε τη διδακτικη ωρα μηπως βγάλουμε κανενα μοριο. Πρώτη χρονια ωρομισθιος φέτος και με εχει εξοργίσει η μιζέρια που έχει μπει στο πετσι των εκπαιδευτικών-δασκάλων. Και προσπαθουν να μας κανουν ακομα πιο μιζερους. Κατι πρεπει να κανουμε και να μην αφησουμε την κατασταση στα χερια της καθε αντιπαθέστατης (έτσι την ειχαν χαρακτηρισει ολοι στο Ευροκοινωβουλιο, οπου ειχε γινει περιγελος) Διαμαντοπουλου. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ, ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: προβλέψεις για ΠΕ07
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 14, 2010, 09:05:27 μμ »
Ετσι ακριβως θα γινει,θα μας διορισουν,ΑΝ μας διορισουν τελικα και μετα θα μας φανε λαχανο.Μας την φερανε και με τα ολοημερα,με το 3ωρο στην δευτεροβαθμια που ανεβληθη η εκδικαση 7η φορα,ολο ριγμενοι ειμαστε εμεις...Να χαρω εγω πολυγλωσσια και πιστοποιηση ξενων γλωσσων μεσα στο σχολειο.Τι τον θελουν τον πληθυντικο;Πιστοποιηση ξενης γλωσσας να λενε στις διευκρινιστικες εγκυκλιους

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159545
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 313
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 282
Σύνολο: 288

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.