*

Ψηφοφορία

Ποιον Υπουργό Παιδείας θεωρείτε τον καλύτερο;

Γεώργιος Παπανδρέου (1994-1996)
41 (5.1%)
Γεράσιμος Αρσένης (1996 – 2000)
35 (4.3%)
Πέτρος Ευθυμίου (2000 – 2004)
70 (8.7%)
Μαριέττα Γιαννάκου (2004 – 2007)
91 (11.3%)
Ευριπίδης Στυλιανίδης (2007 - 2009)
364 (45.2%)
Άρης Σπηλιωτόπουλος (2009 - 2009)
26 (3.2%)
Άννα Διαμαντοπούλου (2009 -
47 (5.8%)
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
131 (16.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 796

Αποστολέας Θέμα: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας  (Αναγνώστηκε 108623 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 30, 2010, 09:03:47 μμ »
Καλύτερος υπουργός παιδείας θα είναι αυτός που δεν έχει έρθει ακόμα
Κοιτάζω τη λίστα με τους αποτυχημένους και αυτές οι ημερομηνίες στις παρενθέσεις μου θυμίζουν τις ημερομηνίες στα μνήματα :D
Πάντως θα δώσω ένα μικρό.. point στον Ευθυμίου, ο οποίος είχε μια καλή θέληση σε κάποια γενικότερα ζητήματα της παιδείας, αλλά και κάπως άσχετος με το θέμα ήταν και ήταν στα μαχαίρια με τον υπ.οικ. τότε, οπότε λεφτά γιοκ.

Υ.Γ. Το ότι ο Στυλιανίδης θεωρείται από ορισμένους ως.. πετυχημένος, θα το εκλάβω ως χιούμορ (και μαύρο μάλιστα) ;D

Δεν είμαι και τόσο αισιόδοξη ότι θα υπάρξει καλύτερος υπουργός!!! Χειρότερος ναι, αλλά καλύτερος... Στην Ελάδα είμαστε... δεν βλέπω να καλυτερεύει τίποτα σ' αυτή τη χώρα.. από το κακό στο χειρότερο πάμε.. και να υπάρξει κάποτε, κάποιος που να θέλει να κάνει κάτι σωστό,δεν πιστεύω ότι θα τον αφήσουν.. &δεν είναι θέμα ότι είμαι απαισιόδοξη σαν άτομο.. το βλέπω και το ζω καθημερινά-υπάρχουν ικανά άτομα που θέλουν να εργαστούν και να κάνουν καλά τη δουλειά τους. Όμως υπάρχουν και οι "άλλοι" που δεν τους αφήνουν.. "μη χαλάν και την πιάτσα" όπως λένε οι ίδιοι.. Το έχω ζήσει στο χώρο εργασίας μου!!! :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:02 »

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 02, 2010, 05:23:06 μμ »
2ον ενισχύει τον ΑΣΕΠ στους διορισμούς
Πώς;;Με ερωτήματα γενικών γνώσεων τύπου τεστ δεξιοτήτων;

Δεν ψήφισα κάποιον γιατί δε μπορώ να βρώ ποιος τα πήγε καλύτερα..ίσως αυτός που ασχολήθηκε λιγότερο με την παιδεία να τα έκανε λιγότερο μπάχαλο αλλά αυτό πάλι δεν είναι σωστή "αξιολόγηση" υπουργού!Οπότε τείνω προς το κανένας...
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 02, 2010, 05:39:56 μμ »
2ον ενισχύει τον ΑΣΕΠ στους διορισμούς
Πώς;;Με ερωτήματα γενικών γνώσεων τύπου τεστ δεξιοτήτων;

Δεν ψήφισα κάποιον γιατί δε μπορώ να βρώ ποιος τα πήγε καλύτερα..ίσως αυτός που ασχολήθηκε λιγότερο με την παιδεία να τα έκανε λιγότερο μπάχαλο αλλά αυτό πάλι δεν είναι σωστή "αξιολόγηση" υπουργού!Οπότε τείνω προς το κανένας...

Από ότι βλέπω είσαι ΠΕ02... οπότε... κατεβάζω το κεφάλι από θαυμασμό και εκτίμηση...

Είμαι φυσικός και σε εμάς στο γνωστικό τα ερωτήματα φυσικής δεν είναι έτσι...
Έχουμε βέβαια Χημεία, Βιολογία και Γεωλογία από τα οποία μόνο η χημεία έχει καποια σχέση με  το αντικείμενό μας...

Πάντως εσάς σας θαυμάζω γιατι δε μπορώ καν να διανοηθώ πως χωράνε τόσα πράγματα σε ένα μυαλό..
Ελπίζω να βρεθεί ένας τρόπος εξετάσεων που να αρμόζει στον κλάδο σας.

Ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ είναι κατ εμένα το λιγότερο διαβλητό σύστημα...
Γι αυτό και ψήφισα έτσι αλλά σίγουρα περιμένω πολύ περισσότερα από το Υπουργείο Παιδείας

Θα δείξει

Αποσυνδεδεμένος psaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 02, 2010, 05:42:56 μμ »
Άρης με τρέλα και ροζ κορδέλα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:02 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 02, 2010, 05:50:05 μμ »

Εγώ την ψήφησα...
1ον έκλεισε το παραθυράκι της ΠΔΣ
2ον ενισχύει τον ΑΣΕΠ στους διορισμούς
3ον εχω δει αρκετά θετικά σημεία στην κατευθυνση προς την οποία κινείται

Κανείς δεν είναι τέλειος... σίγουρα έχει κάνει και λάθη... Παντος σε γενικές γραμμές έχω δεί βελτιώσεις κυρίως στον τρόπο πρόσληψης...

Υ.Γ.1: Δεν έχω ψηφίσει ποτέ ούτε ΠΑΣΟΚ ούτε ΝΔ
Υ.Γ.2 : Σε ότι δεν εγκρίνω θα με βρεί απέναντύ της μαζί με τους υπόλοιπους αλλά δε μπορώ να παραβλέψω όσα προανέφερα
Υ.Γ.3: Δεν αναφέρομαι στο μεταβατικό στάδιο αλλά στην κατεύθυνση προς την οποία κινήθηκε ο τρόπος διορισμού

Κοίταξε να δεις αν εσύ που λες τα παραπάνω ...δεν την ψηφίζεις τότε....τι λένε αυτοί που την ψηφίζουν στιε καλπες ρε φίλε ?
Οι προσλήψεις που γινόντουσαν με ΑΣΕΠ ήταν πχ 100 και οι προσλήψεις που γινόντουσαν με 24μηνο και ασέπ άλλοι 50 ..τώρα με το δικό της σύστημα γίνονται συνολικά 50...που διάολο είδες εσύ την ενίσχυση ΑΣΕΠ ? ? ?Το ότι είναι 100% αλλά λιγότερες θέσεις το βαφτίζεις ενίσχυση και ...δεν την ψηφίζεις στις κάλπες?Το τρίτο συγκεκριμένο σημείο που αναφέρεις είναι ότι ......έχεις δει ότι κινείται σε καλή κατεύθηνση.....Απο που ρε ............μου εδω μέσα το βλέπεις αυτό?Έχουμε βγει όλοι στους δρόμους φωνάζουμε σκοτωνόμαστε εε πες το ποιο συγκεκριμένα να το καταλάβουμε και εμείς να χαλαρώσουμε λίγο.

Απο τα τρία θετικά που γράφεις το μόνο που ισχύει είναι το ότι έκλεισε το παραθυράκι....και ξέρεις τι παραδέχεσαι με αυτό......την επετηρίδα φίλε.Αυτό λοιπόν υπήρχε πριν 13 χρονια και μια άλλη διαμαντοπούλου το άλλαξε.ε Και επειδή αυτό και η γιαγιά μου που είναι απόφοιτος δημοτικού αν την κάναν υπουργό θα μπορούσε να το σκεφτεί μην την εκθιάζουμε κιόλας .
Κι όλη την υπόλοιπη καταστροφή που έφερε προφανώς δεν την ένιωσες ακόμα στο πετσί...

Επειδή όμως μάλλον είσαι νέος (δεν το λέω με ύφος),θα το διαπιστώσεις στην πορεία τι υπερψηφισες εδώ κάποια στιγμή στο μέλλον και θα με θυμηθείς.

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 02, 2010, 06:37:42 μμ »
Κοίταξε να δεις αν εσύ που λες τα παραπάνω ...δεν την ψηφίζεις τότε....τι λένε αυτοί που την ψηφίζουν στιε καλπες ρε φίλε ?

Δεν ξέρω τι λένε όσοι την ψηφίζουν στις κάλπες πάντως δεν ανήκω σε αυτούς και επειδή είμαι σε γενικές γραμμές απαισιόδοξος.... πιστευω πως δεν θα ανήκω σε αυτούς ούτε στο μέλλον... Μακάρι να κάνει τέτοιες κινήσεις που να με κάνουν να την ψηφίσω στο μέλλον!

Οι προσλήψεις που γινόντουσαν με ΑΣΕΠ ήταν πχ 100 και οι προσλήψεις που γινόντουσαν με 24μηνο και ασέπ άλλοι 50 ..τώρα με το δικό της σύστημα γίνονται συνολικά 50...που διάολο είδες εσύ την ενίσχυση ΑΣΕΠ ? ? ?Το ότι είναι 100% αλλά λιγότερες θέσεις το βαφτίζεις ενίσχυση και ...δεν την ψηφίζεις στις κάλπες?

Είπα πως μιλάω για το απώτερο μέλλον των διορισμών των εκπαιδευτικών... Θεωρώ θετικό βήμα το κλείσιμο έστω και ενός παραθυρακιού...
Θεωρώ επίσης θετικό το να γίνονται όλοι μέσω ΑΣΕΠ από έναν και μόνο πίνακα...

Από εκεί και πέρα εννοείται πως είμαι υπέρ της μείωσης των μαθητών ανα τάξη... Το οποίο μάλλον συνεπάγεται και περισσότερους διορισμούς...
Αν όμως μπορούσε να το κάνει γυρίζοντας πίσω στις τάξεις τους απεσπασμένους και δεν έκανε ουτε ένα διορισμό θα ήμουν πάλι μαζί της.
Φυσικά φοβάμαι οτι αυτά θα μείνουν στα λόγια γιατι οι απεσπασμένοι έχουν "δοντι" είτε στη ΝΔ είτε στο ΠΑΣΟΚ που όσο ζώ δεν έχωγ εντοπίσει ακόμα
κάποια διαφορά...

Δε συμφωνώ επίσης στο οτι στο μεταβατικό στάδιο θα διοριστούν άτομα που έχουν αποκτήσει απλώς προυπηρεσία με διαβλητό τρόπο...
Αναφέρομαι σε αυτό που ελπίζω πως θα επικρατήσει μετά το μεταβατικό στάδιο...

Δε συμφωνώ σε όλα... Μάλιστα έχω σοβαρές ανησυχίες όσον αφορά την "ιδιωτικοποίηση" της Παιδείας αλλά αυτό είναι άλλο θεμα...


Το τρίτο συγκεκριμένο σημείο που αναφέρεις είναι ότι ......έχεις δει ότι κινείται σε καλή κατεύθηνση.....Απο που ρε ............μου εδω μέσα το βλέπεις αυτό?Έχουμε βγει όλοι στους δρόμους φωνάζουμε σκοτωνόμαστε εε πες το ποιο συγκεκριμένα να το καταλάβουμε και εμείς να χαλαρώσουμε λίγο.

Που και πού βγαίνω κι εγώ στους δρόμους και είμαι ανάμεσά σας...
Με ενοχλεί όμως η απαίτηση να διοριστεί έστω και ο υποψήφιος με 0.01 μόριο από ΠΔΣ...
Δε με εκφράζουν πολλά από τα αιτήματα των συναδέλφων μου...


Απο τα τρία θετικά που γράφεις το μόνο που ισχύει είναι το ότι έκλεισε το παραθυράκι....και ξέρεις τι παραδέχεσαι με αυτό......την επετηρίδα φίλε.Αυτό λοιπόν υπήρχε πριν 13 χρονια και μια άλλη διαμαντοπούλου το άλλαξε.ε Και επειδή αυτό και η γιαγιά μου που είναι απόφοιτος δημοτικού αν την κάναν υπουργό θα μπορούσε να το σκεφτεί μην την εκθιάζουμε κιόλας .
Κι όλη την υπόλοιπη καταστροφή που έφερε προφανώς δεν την ένιωσες ακόμα στο πετσί...

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς οτι παραδέχομαι την επετηρίδα...
Ήμουν και είμαι κάθετα αρνητικός απέναντυ στην επετηρίδα... Αυτό που θεωρούσα σωστό και το είχα γράψει επανειλημένα στο Forum...
ήταν να μην έχουν μεγάλο προβάδισμα οι παλαιότεροι έναντυ των νεώτερων... Το οτι γενήθηκε κάποιος νωρίτερα δεν τον κάνει καλύτερο εκπαιδευτικό.
Θεωρώ αρκετό το προβάδισμα που του δίνει το να κρατήσει τον κάλύτερο από τους περισσότερους ΑΣΕΠ που ίσως έχει δώσει.
Επίσης είχα εκφράσει την άποψη πως καλό είναι να μετράει η προϋπηρεσία αλλά σε βαθμό που να μην αποτρέπει κάποιον που έχει μόλις τελειώσει τη σχολή του...

Παρ όλο που ο νεος τρόπος διορισμού είναι κοντά στα πιστεύω μου υπάρχουν ακόμα τρόποι απόκτησης προϋπηρεσίας με μέτρα και σταθμά που δεν προκύπτουν από διαγωνισμό του ΑΣΕΠ... (πχ ΟΑΕΔ). Εκεί διαφωνώ.

Βλέπω όμως θετικά τη γενική κατευθυνση του νομοσχεδίου για τον τρόπο διορισμών.


Επειδή όμως μάλλον είσαι νέος (δεν το λέω με ύφος),θα το διαπιστώσεις στην πορεία τι υπερψηφισες εδώ κάποια στιγμή στο μέλλον και θα με θυμηθείς.

Είμαι 32 χρονών αλλά έχω δώσει μόνο τον τελευταίο ΑΣΕΠ και όντως είμαι ξεκούραστος

Ίσως να έχω κάνει σφάλμα που την ψήφισα... θα φανεί... κανείς δεν είναι ασφαλτος...
Πάντως δεν είναι εκλογές... είναι μια απλή ψηφοφορία σε ένα site εκπαιδευτικών...
Δε νομίζω πως θα έχω την πολυτέλεια να μετανιώσω γι αυτό στο μέλλον...

Η ψήφος μου δεν είναι τόσο ψήφος εμπιστοσύνης όσο ψήφος απόριψης αυτών που μας έφτασαν σε αυτό το σημείο...

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 02, 2010, 06:52:44 μμ »
Συγγνώμη, δεν θα έπρεπε να υπάρχει και απάντηση "κανένας από αυτούς"; Γιατί τώρα πέφτουμε στην αναγκαστική επιλογή του λιγότερο κακού. Η απάντηση "δεν ξέρω, δεν απαντώ" δεν καλύπτει κάποιον που ξέρει και θέλει να απαντήσει ότι δεν ήταν κανένας καλός!

Αποσυνδεδεμένος ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 04, 2010, 06:53:03 μμ »
ΟΧΙ ΠΑΙΔΙΑ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!!!!!!!!!!ΜΑΚΡΑΝ!!!!!!!!!!!!!! ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Ο ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΠΑΡΤΕ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ!!!!ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΚΟΜΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΠΝΕΕΤΕ!

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 04, 2010, 11:55:53 μμ »
ΟΧΙ ΠΑΙΔΙΑ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!!!!!!!!!!ΜΑΚΡΑΝ!!!!!!!!!!!!!! ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Ο ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΠΑΡΤΕ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ!!!!ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΚΟΜΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΠΝΕΕΤΕ!
βρήκες και εσύ 1ο μήνυμα να στείλεις...τι στυλ, τι ευγένεια...και ωραίο όνομα...δεν αυτοβαπτιζόσουν καλύτερα ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ, ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ;
υγ. πάνω από όλα θαυμάζω τη θετική σου ενέργεια. φαίνεσαι πολύ χαρούμενος και πρόσχαρος άνθρωπος. ;D

Αποσυνδεδεμένος ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 05, 2010, 12:20:36 πμ »
ναι φιλε μου βολευτηκα επι Στυλιανιδη ΤΟ 2002!!!!!!τοτε διοριστηκα μεσω γραπτου διαγωνισμα σε κλαδο με ποσοστο επιτυχιας 1:100.Τι ειπατε;δεν ήταν υπουργος ο Στυλιανίδης τότε;ας πρόσεχε!!!!!!θα τον χρεωσουμε και για αυτο όπως τον χρεώσανε και για την δολοφονία του παιδιού.Ετσι δεν συνέβη;
Ηταν ο μόνος που τήρησε χρονοδιαγράμματα στην Εκπαίδευση .Οι υπόλοιποι ούτε γνωρίζουν τι σημαίνει αυτή η λέξη!.Τέλος πάντων η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας να το γνωρίζεις φίλε μου!Η απαξίωση των εκπαιδευτικών και με λογια και με πράξεις που εφαρμόζει η σημερινή κυβέρνηση του Υπουργείου είναι άνευ προηγουμένου.Κανέναν αδιάβλητο χαρακτήρα του ΑΣΕΠ δεν διατήρησε η σημερινή κυρία που εκτελεί χρέη Υπουργού,ενσωματώνοντας στον Βασικό Βαθμό όλων των ειδών τις προσαυξήσεις,μοριοδοτώντας  ακόμα και τους κατόχους πιστοποίησης Η/Υ.Η έννοια της καταστροφής φαντάζει πολύ όμορφη μπροστά στα καμώματα της .Έκανε τους ωρομίσθιους αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου.τρομερή αλλαγή να αλλάζει την ονομάσια και μόνο αυτήν!έκανε 30ρια τμήματα.Δέν γνωρίζει καν το πως είναι να διδάσκουν σε αυτά όταν αυτή τις μόνες διδακτικές τις ώρες τις απέκτησε στο ΤΕΙ ΚΟΖΑΝΗΣ με ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ψηφίστε την σας αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος loki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 05, 2010, 12:30:37 πμ »
Tί νόημα έχει αυτή η ψηφοφορία;

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 05, 2010, 01:01:36 πμ »
Το ότι ο Στυλιανίδης φρόντισε να μην υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ κενό στα σχολεία της Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης στο νομό Ξάνθης,Κομοτηνής και Έβρου αυτό δν μετράει?Θα μου πεις είναι ο τόπος καταγωγής του αλλά ένας Υπουργός θεωρείται πετυχημένος μόνο όταν ασχολείται με τα μεγάλα αστικά κέντρα?Από τη στιγμή που οι Θρακιώτες παρακαλούσαν για εκπαιδευτικούς και όλοι τους είχαν γραμμένους και ξαφνικά έρχεται κάποιος και τους λύνει ένα από τα χιλιάδες προβλήματα που έχουν οι άνθρωποι εδώ πάνω αυτό το θεωρείς ασήμαντο?Μην απορείτε λοιπόν γιατί έχει ρεύμα ο Στυλιανίδης...Μόνο οι Θρακιώτες να τον ψήφισαν...να η πρωτιά!!!

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 05, 2010, 01:08:48 πμ »
Διορισμένε γιατί είσαι τόσο εριστικός; Τα απωθημένα σου μπήκες να μας βγάλεις εδώ μέσα; ??? Όλοι ξέρουμε τι έκανε η Διαμαντοπούλου και τι έκανε ο Στυλιανίδης και ο καθένας από όλους αυτούς στη λίστα. Το κοινό όλων, προηγούμενων και επόμενων, είναι πως κανείς δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για την εκπαίδευση και ό,τι αυτή περιλαμβάνει. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να εκφράσεις τη διαφωνία σου και όχι με αυτό το υφάκι. 8) Α και δεν φόρτωσε κανένας τίποτα στον υπουργό, κατηγορήθηκε και τον κατέκριναν επειδή το βράδυ μετά τη δολοφονία βρισκόταν στα μπουζούκια και διασκέδαζε. Να ξέρουμε τι λέμε.
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 05, 2010, 01:22:10 πμ »
ναι φιλε μου βολευτηκα επι Στυλιανιδη ΤΟ 2002!!!!!!τοτε διοριστηκα μεσω γραπτου διαγωνισμα σε κλαδο με ποσοστο επιτυχιας 1:100.Τι ειπατε;δεν ήταν υπουργος ο Στυλιανίδης τότε;ας πρόσεχε!!!!!!θα τον χρεωσουμε και για αυτο όπως τον χρεώσανε και για την δολοφονία του παιδιού.Ετσι δεν συνέβη;
Ηταν ο μόνος που τήρησε χρονοδιαγράμματα στην Εκπαίδευση .Οι υπόλοιποι ούτε γνωρίζουν τι σημαίνει αυτή η λέξη!.Τέλος πάντων η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας να το γνωρίζεις φίλε μου!Η απαξίωση των εκπαιδευτικών και με λογια και με πράξεις που εφαρμόζει η σημερινή κυβέρνηση του Υπουργείου είναι άνευ προηγουμένου.Κανέναν αδιάβλητο χαρακτήρα του ΑΣΕΠ δεν διατήρησε η σημερινή κυρία που εκτελεί χρέη Υπουργού,ενσωματώνοντας στον Βασικό Βαθμό όλων των ειδών τις προσαυξήσεις,μοριοδοτώντας  ακόμα και τους κατόχους πιστοποίησης Η/Υ.Η έννοια της καταστροφής φαντάζει πολύ όμορφη μπροστά στα καμώματα της .Έκανε τους ωρομίσθιους αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου.τρομερή αλλαγή να αλλάζει την ονομάσια και μόνο αυτήν!έκανε 30ρια τμήματα.Δέν γνωρίζει καν το πως είναι να διδάσκουν σε αυτά όταν αυτή τις μόνες διδακτικές τις ώρες τις απέκτησε στο ΤΕΙ ΚΟΖΑΝΗΣ με ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ψηφίστε την σας αξίζει!

1. το ότι δεν σε διόρισε ο Πιδης δε σημαίνει και ότι δεν σε βόλεψε όταν ήρθε. (εγώ σου πρότεινα το ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ και ουχί το ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ)
2. πράγματι  και η αμάθεια και η ημιμάθεια κακοί σύμβουλοι. κοριτσάκι είμαι.
3. ναι εδώ μέσα πολλοί ακούμε ασεπ και τρέμουμε και κυρίως οι φιλόλογοι... ;D
4. δεν άλλαξε κύριέ μου μόνο την ονομασία στους ωρομίσθιους ,αλλά και τα φώτα...αλλά τι σας νοιάζει εσάς, όσο πιο πολύ χαμάληδες αυτοί, τόσο καλύτερα για τους ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ.

υγ. θα εμμείνω στη θέση μου για την ευγένειά σας και την πρόσχαρη διάθεσή σας, κύριε. σας είμαστε ευγνώμονες που δεν μας τρίβετε και τη μάπα κατάχαμα αυτού... :P 

Το ότι ο Στυλιανίδης φρόντισε να μην υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ κενό στα σχολεία της Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης στο νομό Ξάνθης,Κομοτηνής και Έβρου αυτό δν μετράει?Θα μου πεις είναι ο τόπος καταγωγής του αλλά ένας Υπουργός θεωρείται πετυχημένος μόνο όταν ασχολείται με τα μεγάλα αστικά κέντρα?Από τη στιγμή που οι Θρακιώτες παρακαλούσαν για εκπαιδευτικούς και όλοι τους είχαν γραμμένους και ξαφνικά έρχεται κάποιος και τους λύνει ένα από τα χιλιάδες προβλήματα που έχουν οι άνθρωποι εδώ πάνω αυτό το θεωρείς ασήμαντο?Μην απορείτε λοιπόν γιατί έχει ρεύμα ο Στυλιανίδης...Μόνο οι Θρακιώτες να τον ψήφισαν...να η πρωτιά!!!
ευτυχώς, απάντησες ήδη. δεν απορεί κανείς για το ρεύμα του Πίδη. προσέξτε μη πουντιάσετε μόνο.

? Όλοι ξέρουμε τι έκανε η Διαμαντοπούλου και τι έκανε ο Στυλιανίδης και ο καθένας από όλους αυτούς στη λίστα. Το κοινό όλων, προηγούμενων και επόμενων, είναι πως κανείς δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για την εκπαίδευση και ό,τι αυτή περιλαμβάνει.
) Α και δεν φόρτωσε κανένας τίποτα στον υπουργό, κατηγορήθηκε και τον κατέκριναν επειδή το βράδυ μετά τη δολοφονία βρισκόταν στα μπουζούκια και διασκέδαζε. Να ξέρουμε τι λέμε.
όχι ακριβώς. το βράδυ της δολοφονίας συνέχισε τη διασκέδασή του στα μπουζούκια και την επόμενη μέρα πήγε και στο γήπεδο να τιμήσει τους τυχαία αγαπημένους του Θρακιώτες...Άξιος, είπε κανείς το αντίθετο; ::)


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 711
Σύνολο: 713

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.