*

Αποστολέας Θέμα: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;  (Αναγνώστηκε 11362 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« στις: Ιούνιος 19, 2010, 10:24:26 πμ »
Διορίζουν μουσουλμάνες νηπιαγωγούς χωρίς ΑΣΕΠ 

"ΤΙΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΗΘΙΚΑ.ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ.ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΡΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΓΟΝΕΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ(ΕΘΝΙΚΗΣ;) ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΦΟΡΕΣ (ΛΕΠΤΟΜΕΡEIΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ)ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΝΕΡΓΗ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΚΑΙ Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΧΤΕΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΕΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΕΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ...


 
ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΕΔΩ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΙΣΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ .ΤΑ ΠΑΝΤΑ .ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΑ ΤΙΠΟΤΕ.ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΤΩΝ ΑΧΡΗΣΤΩΝ.ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΑΝ ΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ MAIL MOY EINAI Limn2000@yahoo.gr"

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ


...ΠΗΓΗ:Troktiko 
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:27:54 »

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 19, 2010, 10:57:12 πμ »
γ@#% την πιστη μου ,
κατι τετοια διαβαζω και γινομαι τουρκος ,
εδω εχουμε μαρτυρησει απο επετηριδες και ασεπ για να μπουμε στην εκπαιδευση και άλλοι βολευονται  λογω κομματικων (βλεπε οαεδιτες ) και θρησκευτικων τους (βλεπε παραπανω περιπτωση ) πεποιθησεων

δε ξερω αλλα εγω ειμαι ετοιμος να ακολουθησω και τον αντιχρηστο ακομα προκειμενου να μπει μια ταξη σε ολο αυτο το μπου@#$% με το γεωγραφικο προσδιορισμο Ελλαδα

*θυμιζω οτι μια παρομοια διαταξη υπαρχει και για τα παιδια μεταναστων που δεν πετυχαν στις πανελληνιες εξετασεις και τους επιτρεπει να κανουν δευτερη δηλωση (αποκλειστικα μονο για μεταναστες) οπου θα μπουν σε σχολες σαν ποσοστωση .
ποσωστωση γιατι; να μην θεωρηθει ρατσιστικο που σε καποιες σχολες δεν πετυχαν παιδια μεταναστων ;
γιατι να μην μπαινουν με ποσσοστωση και τα παιδια της ηπειρου ή αλλης περιφερειας ;

** α τωρα που το θυμηθηκα και που ξερουμε αν ειναι ειναι μουσουλμανες αυτες που θα διοριστουν ;
το γραφει η ταυτότητά τους ;
εμενα σε καμια δηλωση δεν ζητανε τι πιστευω




Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:11:52 πμ »
Διορίζουν μουσουλμάνες νηπιαγωγούς χωρίς ΑΣΕΠ 

"ΤΙΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΗΘΙΚΑ.ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ.ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΡΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΓΟΝΕΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ(ΕΘΝΙΚΗΣ;) ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΦΟΡΕΣ (ΛΕΠΤΟΜΕΡEIΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ)ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΝΕΡΓΗ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΚΑΙ Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΧΤΕΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΕΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΕΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ...


 
ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΕΔΩ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΙΣΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ .ΤΑ ΠΑΝΤΑ .ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΑ ΤΙΠΟΤΕ.ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΤΩΝ ΑΧΡΗΣΤΩΝ.ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΑΝ ΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ MAIL MOY EINAI Limn2000@yahoo.gr"

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ


...ΠΗΓΗ:Troktiko 
 


Μπορούμε να αντιδράσουμε. Μερικοί  αδιόριστοι με προυπηρεσία ή ΑΣΕΠ μπορούν να αλλαξοπιστήσουν, να γίνουν μουσουλμάνοι, να βγουν μπροστά στους πίνακες, να διοριστούν και μετά μπορούν να αλλαξοπιστήσουν πάλι. ;)
Αυτό βέβαια πρέπει να γίνει σε συνεργασία με την εκκλησία της Ελλάδας, για να μην κάνουν τους δύσκολους...
Οι άθεοι αδιόριστοι μπορούν να τα κάνουν όλα αυτά πολύ ευκολότερα...
Μην ανησυχείτε , απλά ανοίγουν ένα παράθυρο και πάλι. 8)

Πως μπορεί να γίνει κάποιος μουσουλμάνος;; ???

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:22:18 πμ »


Πως μπορεί να γίνει κάποιος μουσουλμάνος;; ???

δεν θυμαμαι λεπτομερειες αλλα επι τουρκοκρατειας οταν ο αλλος αλλαξοπιστιζε τον εβαζαν πανω σε ενα στολισμενο αλογο και περιφερονταν με τιμες μεσα στην πολη κλπ
φανταζομαι κατι αναλογο θα γινεται και στις μερες μας
θα γινεται καποια δεξιωση , μουσικη χορος , επισημος προσκεκλημενος και αλλα τετοια

εμενα αρχιζει και μου αρεσει σαν ιδεα τωρα που το καλοσκεφτομαι

ειμαι ετοιμος να μπω στον γαϊδαρο καβάλα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:27:54 »

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:27:07 πμ »
ξερει κανεις αν αυτος ο νομος-εκτρωμα ισχυει και για εκπαιδευτικους δευτεροβαθμιας ;

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:34:11 πμ »
εγω θυμαμαι οταν εδινα εισαγωγικες εξετασεις, οι μουσουλμάνοι της Θρακης έμπαιναν στο πανεπιστήμιο χωρις εξετασεις !

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:46:18 πμ »
ξερει κανεις αν αυτος ο νομος-εκτρωμα ισχυει και για εκπαιδευτικους δευτεροβαθμιας ;
ρωτας για να δεις αν προλαβαινεις να αλλαξοπιστησεις;; ;D

ετσι καλα κανει η υπουργος γιατι θα πρεπει να ειμαστε ευγενικοι με τους γειτονες,αντε να δουμε ποτε θα παθουμε λουμπακο με τοσο σκυψιμο... ::)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος evan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 19, 2010, 12:33:09 μμ »
Δυστυχώς όλα όσα αναφέρονται είναι αληθή και αντισυνταγματικά, όπως και ο ίδιος ο Πάγκαλος είχε διατυπώσει παλαιότερα σε κρίση ειλικρίνιας προφανώς.
Τα προνόμια άλλων ομαδών ξεκινάνε από την αντιμετώπιση των μικρών μαθητών ακόμη όπου προβλέπεται π.χ. για τους τσιγγάνους ετήσιο επίδομα 300 Ε για κάθε μαθητή που συμμετέχει στην.....  υποχρεωτική εκπαίδευση !  Επίσης, προβλέπεται ένα ποσοστό μουσουλμάνων να μπαίνει στα πανεπιστήμια γιατί... είναι μουσουλμάνοι...απλά !
Τέτοιες εξοργιστικά ρατσιστικές ρυθμίσεις εις βάρους των Ελλήνων (αλλής θρησκείας ή δογμάτων) έγιναν επί Σημίτη, αν θυμάμαι καλά, έχοντας κατά νου φαντάζομαι αποκλειστικά τη μειονότητα στη Θράκη (αλήθεια τι κάνανε αντίστοιχα  για τους πομάκους κ τσιγγάνους που δεν είναι μουσουλμάνοι ;;;).
Τώρα που όλη η Ελλάδα γέμισε Πακιστανοαιγύπτιους και άλλους μουσουλμάνους μπορούμε όλοι να φανταστούμε τι μπορεί να επακολουθήσει.
«Η ΛΕΓΕ ΤΙ ΣΙΓΗΣ ΚΡΕΙΤΤΟΝ Η ΣΙΓΗΝ ΕΧΕ» 
Ή να πεις κάτι καλύτερο από τη σιωπή, ή αλλιώς να σιωπάς.

«ΩΣ ΟΥΔΕΝ Η ΜΑΘΗΣΙΣ, ΗΝ ΜΗ ΝΟΥΣ ΠΑΡΗ»
Η μάθηση είναι μηδέν χωρίς τη σκέψη και την κρίση.

Μένανδρος ο Αθηναίος (342-292 π.Χ)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3674
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 19, 2010, 10:59:16 μμ »
Δεν θα διορίσει μουσουλμάνους νηπιαγωγούς λόγω του θρησκέυματος τους, αλλά θα διορίσει τουρκόφωνους νηπιαγωγούς στα νέα δίγλωσσα νηπιαγωγεία (έχει διαφορά). Οι τουρκόφωνοι τυγχάνει να είναι μουσουλμάνοι στη Θράκη....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:04:27 μμ »
Δεν θα διορίσει μουσουλμάνους νηπιαγωγούς λόγω του θρησκέυματος τους, αλλά θα διορίσει τουρκόφωνους νηπιαγωγούς στα νέα δίγλωσσα νηπιαγωγεία (έχει διαφορά). Οι τουρκόφωνοι τυγχάνει να είναι μουσουλμάνοι στη Θράκη....


ο,τι και ναναι ειναι εκτος ΑΣΕΠ...αρα εις βαρος των υπολοιπων....

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:04:57 μμ »
εγω θυμαμαι οταν εδινα εισαγωγικες εξετασεις, οι μουσουλμάνοι της Θρακης έμπαιναν στο πανεπιστήμιο χωρις εξετασεις !

Πλέον γνωρίζω πως αλλοδαποί μαθητές με γονείς που δεν έχουν ελληνική καταγωγή μπορούν μεσα στον Ιούλιο να υποβάλλουν ένα δευτερο μηχανογραφικό (στο οποίο αναφέρονται συγκεκριμένες σχολές) και με έναν άλλο τρόπο εξέτασης να εισάγονται στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση...

Υποθέτω για ευνόητους λόγους αυτός ο τρόπος εξέτασης ( αν υπάρχει) δεν είναι ευρεως διαδεδομένος...Μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα;;
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3674
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:16:33 μμ »
Δεν θα διορίσει μουσουλμάνους νηπιαγωγούς λόγω του θρησκέυματος τους, αλλά θα διορίσει τουρκόφωνους νηπιαγωγούς στα νέα δίγλωσσα νηπιαγωγεία (έχει διαφορά). Οι τουρκόφωνοι τυγχάνει να είναι μουσουλμάνοι στη Θράκη....


ο,τι και ναναι ειναι εκτος ΑΣΕΠ...αρα εις βαρος των υπολοιπων....

Πώς είναι εις βάρος των υπολοίπων; Αφού θέλει ειδικά προσόντα που κανένας από τους υπόλοιπους δεν τα έχει!
Δηλαδή, τι να κάνει ΑΣΕΠ; Για ποιούς; ΑΣΕΠ για τα δίγλωσσα νηπιαγωγεία και να βάλει και εξτρα προσόν τη γνώση τουρκικών; Πάλι οι ίδιοι θα μπούν!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:17:24 μμ »
εγω θυμαμαι οταν εδινα εισαγωγικες εξετασεις, οι μουσουλμάνοι της Θρακης έμπαιναν στο πανεπιστήμιο χωρις εξετασεις !

Πλέον γνωρίζω πως αλλοδαποί μαθητές με γονείς που δεν έχουν ελληνική καταγωγή μπορούν μεσα στον Ιούλιο να υποβάλλουν ένα δευτερο μηχανογραφικό (στο οποίο αναφέρονται συγκεκριμένες σχολές) και με έναν άλλο τρόπο εξέτασης να εισάγονται στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση...

Υποθέτω για ευνόητους λόγους αυτός ο τρόπος εξέτασης ( αν υπάρχει) δεν είναι ευρεως διαδεδομένος...Μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα;;

σε προηγουμενο μηνυμα αναφερα

"*θυμιζω οτι μια παρομοια διαταξη υπαρχει και για τα παιδια μεταναστων που δεν πετυχαν στις πανελληνιες εξετασεις και τους επιτρεπει να κανουν δευτερη δηλωση (αποκλειστικα μονο για μεταναστες) οπου θα μπουν σε σχολες σαν ποσοστωση .
ποσωστωση γιατι; να μην θεωρηθει ρατσιστικο που σε καποιες σχολες δεν πετυχαν παιδια μεταναστων ;
γιατι να μην μπαινουν με ποσσοστωση και τα παιδια της ηπειρου ή αλλης περιφερειας ;""


υπαρχει

μπορεις να την ζητησεις απο την διευθυνση των σχολειων ή καταθετοντας ερωτηση απο οποιοδηποτε ΚΕΠ προς το υπουργειο παιδειας .
ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν μεσα σε 15 μερες το πολυ

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Moυσουλμάνοι εκτός ΑΣΕΠ ;
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:20:02 μμ »
εγω θυμαμαι οταν εδινα εισαγωγικες εξετασεις, οι μουσουλμάνοι της Θρακης έμπαιναν στο πανεπιστήμιο χωρις εξετασεις !

Πλέον γνωρίζω πως αλλοδαποί μαθητές με γονείς που δεν έχουν ελληνική καταγωγή μπορούν μεσα στον Ιούλιο να υποβάλλουν ένα δευτερο μηχανογραφικό (στο οποίο αναφέρονται συγκεκριμένες σχολές) και με έναν άλλο τρόπο εξέτασης να εισάγονται στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση...

Υποθέτω για ευνόητους λόγους αυτός ο τρόπος εξέτασης ( αν υπάρχει) δεν είναι ευρεως διαδεδομένος...Μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα;;

σε προηγουμενο μηνυμα αναφερα

"*θυμιζω οτι μια παρομοια διαταξη υπαρχει και για τα παιδια μεταναστων που δεν πετυχαν στις πανελληνιες εξετασεις και τους επιτρεπει να κανουν δευτερη δηλωση (αποκλειστικα μονο για μεταναστες) οπου θα μπουν σε σχολες σαν ποσοστωση .
ποσωστωση γιατι; να μην θεωρηθει ρατσιστικο που σε καποιες σχολες δεν πετυχαν παιδια μεταναστων ;
γιατι να μην μπαινουν με ποσσοστωση και τα παιδια της ηπειρου ή αλλης περιφερειας ;""


υπαρχει

μπορεις να την ζητησεις απο την διευθυνση των σχολειων ή καταθετοντας ερωτηση απο οποιοδηποτε ΚΕΠ προς το υπουργειο παιδειας .
ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν μεσα σε 15 μερες το πολυ

mardz σε ευχαριστώ πολύ  :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161779
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 431
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.