*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 86666 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #196 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:01:21 μμ »
παιδιά υπάρχει κανεις με 40 μόρια να μου πει τι έκανε με αμω και ακω?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:00 »

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #197 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:35:38 μμ »
ναι ισχυει για το σεμιναριο ειδικής αγωγης

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #198 στις: Ιούνιος 29, 2010, 01:53:05 πμ »
Ελειπα, σήμερα γύρισα και κοιτάζω την εγκύκλιο και πραγματικά τα έχω παίξει. Το πρόβλημα, όπως έχουν επισημάνει οι περισσότεροι, είναι στις μεσαίες προυπηρεσίες. Από 35+ λογικά έχετε σίγουρη την αναπλήρωση, εκτός κι αν όοολοι οι μόνιμοι σε κάθε σχολείο αναγκαστούν να πάρουν υπερωρίες οπότε τα κενά που θα προκύψουν θα είναι μόνο για αμω! Τι να πω, δεν ξέρω ειλικρινά. :-\
Το θέμα είναι σκέτο τζόκερ. Αν σου κάτσει! Γιατί, -πείτε μου αν έχω καταλάβει καλά- δεν έχει νόημα αν δηλώσεις 20 περιοχές αμω ή μία, αφού αναπληρωτή θα μας καλέσουν ούτως ή άλλως εκεί που θα μας έχουν πάρει ως αμω! Και άμω συμφέρει μόνο κοντά στο σπίτι σου, γιατί κανείς δε μας εγγυάται ότι θα μας δώσουν 15 ώρες ή 6! Με τις 15 μπορείς να κουτσοζήσεις, αν είσαι σε επαρχιακή πόλη με φτηνά νοίκια, με λιγότερες όμως με τίποτα! 'Ετσι δεν είναι;

Εγώ υπολογίζω ότι θα έχω περίπου 24 μόρια (δεν είμαι σίγουρη γιατί έπεσα σε μαλάκα διευθυντή που δε μου έβαζε ώρες στις εξετάσεις αν δεν ημουν στο σχολείο και δεν έβγαινε φυσικά στο προγραμμα να πηγαίνω καθε μέρα -ανάγκαζε κ τους μόνιμους να βρίσκονται εκεί κι ας μην είχαν να κάνουν τίποτα). Κι απ' αυτά τα 18,5 είναι από ΑΣΕΠ. Τι να κάνω; Να διακινδυνεύσω να δηλώσω κι άλους νομούς εκτός από το δικό μου; Κι αν με καλέσουν για 10 πχ ώρες;
Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μην πάμε πουθενά, για τα ψιχουλα που είναι τα μόρια με το νεο σύστημα, μήπως συμφέρει περισσότερο ένα μεταπτυχιακό; Περισσότερα μόρια δε δίνει αυτό; Απ' την άλλη μετά από 2 ΑΣΕΠ δεν έχω καμία όρεξη για άλλο διαβάσμα, ειδικά όταν όπου να ναι έρχεται και ο επόμενος ΑΣΕΠ.
Σκ@** και πάλι σκ@*@! >:( >:( >:(
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #199 στις: Ιούνιος 29, 2010, 09:57:29 πμ »
Μα και να είχαμε όρεξη για διάβασμα, τι να διαβάσουμε από τη στιγμή που το πιθανότερο είναι την ύλη να την αλλάξουν! Ξανά γραμματολογίες δεν αντέχω πια, ειλικρινά δεν παλεύεται!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:00 »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #200 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:16:25 πμ »
καλημερα...πηγα εκανα την ''αιτησουλα'' ετσι για το εθιμοτυπικο του πραγματος.....και συγχυστηκα.... >:(
ειχε -οπως θα ειδατε-τις επιλογες για τα εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια......δεν ξερω αν ισχυε το ιδιο μεχρι τωρα...αλλα τουλαχιστον εγω το συναντησα πρωτη φορα....(περυσι δεν υπηρχε αντιστοιχη επιλογη....νομιζω θυμαμαι σωστα.....)....κ μου λεει ο κυριος που μου περασε τα στοιχεια...οτι για τα εκκλησιαστικα χρειαζεται ενα βιογραφικο.....(οκ....κανενα προβλημα....) αλλα κ συστατικη επιστολη....(επο εργοδοτη φανταζστηκα.....)............απο καποιον ιερεα..........μου λεει ο ανθρωπος............... :-X

εκνευριστηκα κ θυμωσα τοσο πολυ......... >:(...ετσι γινοταν μεχρι τωρα???????

αν ειναι δυνατον...δεν ξερω πως το βλεπετε αλλα εμενα προσωπικα  μου φαινεται τραγικο κ απαραδεκτο.......... >:(

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #201 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:26:09 πμ »
καλημερα...πηγα εκανα την ''αιτησουλα'' ετσι για το εθιμοτυπικο του πραγματος.....και συγχυστηκα.... >:(
ειχε -οπως θα ειδατε-τις επιλογες για τα εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια......δεν ξερω αν ισχυε το ιδιο μεχρι τωρα...αλλα τουλαχιστον εγω το συναντησα πρωτη φορα....(περυσι δεν υπηρχε αντιστοιχη επιλογη....νομιζω θυμαμαι σωστα.....)....κ μου λεει ο κυριος που μου περασε τα στοιχεια...οτι για τα εκκλησιαστικα χρειαζεται ενα βιογραφικο.....(οκ....κανενα προβλημα....) αλλα κ συστατικη επιστολη....(επο εργοδοτη φανταζστηκα.....)............απο καποιον ιερεα..........μου λεει ο ανθρωπος............... :-X

εκνευριστηκα κ θυμωσα τοσο πολυ......... >:(...ετσι γινοταν μεχρι τωρα???????

αν ειναι δυνατον...δεν ξερω πως το βλεπετε αλλα εμενα προσωπικα  μου φαινεται τραγικο κ απαραδεκτο.......... >:(

δυστυχώς eleni09  ΠΕ 02 δεν είναι το μόνο απαράδεκτο που συμβαίνει...
Για τα εκκλησιαστικά είχε αναφερθεί στο φόρουμ πως χρειάζονται (βιογραφικό-συστ.επιστολή)
Αλλωστε η "οδός" για εργασία σε αυτά τα σχολεία δεν ήταν ποτέ "ευθεία"  ;)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #202 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:30:26 πμ »
καλημερα...πηγα εκανα την ''αιτησουλα'' ετσι για το εθιμοτυπικο του πραγματος.....και συγχυστηκα.... >:(
ειχε -οπως θα ειδατε-τις επιλογες για τα εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια......δεν ξερω αν ισχυε το ιδιο μεχρι τωρα...αλλα τουλαχιστον εγω το συναντησα πρωτη φορα....(περυσι δεν υπηρχε αντιστοιχη επιλογη....νομιζω θυμαμαι σωστα.....)....κ μου λεει ο κυριος που μου περασε τα στοιχεια...οτι για τα εκκλησιαστικα χρειαζεται ενα βιογραφικο.....(οκ....κανενα προβλημα....) αλλα κ συστατικη επιστολη....(επο εργοδοτη φανταζστηκα.....)............απο καποιον ιερεα..........μου λεει ο ανθρωπος............... :-X

εκνευριστηκα κ θυμωσα τοσο πολυ......... >:(...ετσι γινοταν μεχρι τωρα???????

αν ειναι δυνατον...δεν ξερω πως το βλεπετε αλλα εμενα προσωπικα  μου φαινεται τραγικο κ απαραδεκτο.......... >:(

δυστυχώς eleni09  ΠΕ 02 δεν είναι το μόνο απαράδεκτο που συμβαίνει...
Για τα εκκλησιαστικά είχε αναφερθεί στο φόρουμ πως χρειάζονται (βιογραφικό-συστ.επιστολή)
Αλλωστε η "οδός" για εργασία σε αυτά τα σχολεία δεν ήταν ποτέ "ευθεία"  ;)

εχεις -δυστυχως-απολυτο δικιο...κ γι αυτο κ ποτε δεν ασχοληθηκα.....γνωριζοντας οτι δεν υπηρχε περιπτωση......κ οτι οι ''διαδικασιες'' ειναι συγκεκριμενες.... >:(

αλλα καλυτερα να μην το εβαζαν καν στις αιτησεις!!! ειναι τραγικο κ γελοιο! δηλαδη κοροιδευομαστε ?
να μου γραψει τι ο ιερεας στην επιστολη?? οτι ειμαι καλη χριστιανη?αν ειναι δυνατον δλδ.........οτι ειμαι καλος ανθρωπος? :-\
μου θυμιζει τα βιογραφικα για τις γενικες γραμματειες πριν καποιους μηνες....στην σελιδα του Γιωργακη... >:(

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #203 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:32:21 πμ »
olgalia ,εχω ακριβως τον ιδιο προβληματισμο με σενα και μου φαινεται τελευταια στιγμη θα δωσω την αιτηση .Η χρονια μου εκλεισε με 24 και κατι ψιλα μορια και πραγματικα ειμαστε σαντουιτσ αυτη τη στιγμη !Να μη βαλω δεχομαι παντου για 15ωρο??και αν δε δουλεψω του χρονου παει χαμενη και αυτη η χρονια που δουλεψα...να το βαλω ?????και αν με πεταξουν για 8 ωρες στην Κασο????? απο την αλλη ειτε ετσι ειτε αλλλιως παλι ασεπ θα δωσουμε και ειμαι ηδη επιτυχουσα σε 3 στη σειρα....υποθεση για γερα νευρα (που δε διαθετω πλεον) ,και πολυ τυχη (αυτη δε ξερω αν θα την εχω)

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #204 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:44:52 πμ »
 τι βάζουμε στα : κλάδος
                        ομαδ. ειδικ.
                        ειδικοτ.             ;;;;

                                                                          για πε02   :D
                                                                                                               

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #205 στις: Ιούνιος 29, 2010, 02:57:17 μμ »
Να ρωτήσω κάτι, μια φίλη μου έκανε σήμερα την αίτηση για αναπληρώτρια και παρόλο που έχει 8 μόρια από τον ΑΣΕΠ του 2006, το σύστημα της έβγαζε 0 μόρια στην αίτηση. Δεν μετράνε τα μόρια του ΑΣΕΠ????

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #206 στις: Ιούνιος 29, 2010, 03:00:25 μμ »
...και σε μένα έβγαλε 0 παρά τους δύο ΑΣΕΠ πάνω από τη βάση 2006, 2008. Μάλλον θα προστεθούν όταν βγουν οι πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #207 στις: Ιούνιος 29, 2010, 03:00:47 μμ »
Να ρωτήσω κάτι, μια φίλη μου έκανε σήμερα την αίτηση για αναπληρώτρια και παρόλο που έχει 8 μόρια από τον ΑΣΕΠ του 2006, το σύστημα της έβγαζε 0 μόρια στην αίτηση. Δεν μετράνε τα μόρια του ΑΣΕΠ????
το σύστημα βγάζει μόνο τα καθαρά μορια προυπηρεσίας

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #208 στις: Ιούνιος 29, 2010, 04:29:53 μμ »
καλημερα...πηγα εκανα την ''αιτησουλα'' ετσι για το εθιμοτυπικο του πραγματος.....και συγχυστηκα.... >:(
ειχε -οπως θα ειδατε-τις επιλογες για τα εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια......δεν ξερω αν ισχυε το ιδιο μεχρι τωρα...αλλα τουλαχιστον εγω το συναντησα πρωτη φορα....(περυσι δεν υπηρχε αντιστοιχη επιλογη....νομιζω θυμαμαι σωστα.....)....κ μου λεει ο κυριος που μου περασε τα στοιχεια...οτι για τα εκκλησιαστικα χρειαζεται ενα βιογραφικο.....(οκ....κανενα προβλημα....) αλλα κ συστατικη επιστολη....(επο εργοδοτη φανταζστηκα.....)............απο καποιον ιερεα..........μου λεει ο ανθρωπος............... :-X

εκνευριστηκα κ θυμωσα τοσο πολυ......... >:(...ετσι γινοταν μεχρι τωρα???????

αν ειναι δυνατον...δεν ξερω πως το βλεπετε αλλα εμενα προσωπικα  μου φαινεται τραγικο κ απαραδεκτο.......... >:(

δυστυχώς eleni09  ΠΕ 02 δεν είναι το μόνο απαράδεκτο που συμβαίνει...
Για τα εκκλησιαστικά είχε αναφερθεί στο φόρουμ πως χρειάζονται (βιογραφικό-συστ.επιστολή)
Αλλωστε η "οδός" για εργασία σε αυτά τα σχολεία δεν ήταν ποτέ "ευθεία"  ;)

εχεις -δυστυχως-απολυτο δικιο...κ γι αυτο κ ποτε δεν ασχοληθηκα.....γνωριζοντας οτι δεν υπηρχε περιπτωση......κ οτι οι ''διαδικασιες'' ειναι συγκεκριμενες.... >:(

αλλα καλυτερα να μην το εβαζαν καν στις αιτησεις!!! ειναι τραγικο κ γελοιο! δηλαδη κοροιδευομαστε ?
να μου γραψει τι ο ιερεας στην επιστολη?? οτι ειμαι καλη χριστιανη?αν ειναι δυνατον δλδ.........οτι ειμαι καλος ανθρωπος? :-\
μου θυμιζει τα βιογραφικα για τις γενικες γραμματειες πριν καποιους μηνες....στην σελιδα του Γιωργακη... >:(
μάλλον χρειάζονται οι μετοχές σου στο Βατοπέδι!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #209 στις: Ιούνιος 29, 2010, 09:22:18 μμ »
Αστείο μου φαίνεται να θες συστατική επιστολή από ιερέα για εκκλησιαστικό!! ;D Να υποθέσω ότι κάνεις υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι και παρθένα?? ;D Που φτάσαμε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 771
Σύνολο: 783

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.