*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους  (Αναγνώστηκε 88017 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:49:02 μμ »
Προσωπικά δεν δήλωσα α.μ.ω., όπως και πολλές γνωστές μου. Μακάρι οι αιτήσεις α.μ.ω να είναι ελάχιστες. Τι θα κάνει τότε. Θα αναγκαστεί να καλέσει α.κ.ω και μόνο. Στο χέρι μας είναι να μην το δεχτούμε, αφού δεν μας διευκρινίζουν ποιο ωράριο αφορά (π.χ. μπορούν έτσι να θέλουν να καλύψουν την πρωινή ζώνη 7-8). Απο την άλλη δέχομαι ότι υπάρχουν και συνάδελφοι που επιθυμούν να πάνε για δουλειά έστω και κάτω απο αυτές τις συνθήκες. Είναι επιλογή τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:51 »

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:54:18 μμ »
Προσωπικά δεν δήλωσα α.μ.ω., όπως και πολλές γνωστές μου. Μακάρι οι αιτήσεις α.μ.ω να είναι ελάχιστες. Τι θα κάνει τότε. Θα αναγκαστεί να καλέσει α.κ.ω και μόνο. Στο χέρι μας είναι να μην το δεχτούμε, αφού δεν μας διευκρινίζουν ποιο ωράριο αφορά (π.χ. μπορούν έτσι να θέλουν να καλύψουν την πρωινή ζώνη 7-8). Απο την άλλη δέχομαι ότι υπάρχουν και συνάδελφοι που επιθυμούν να πάνε για δουλειά έστω και κάτω απο αυτές τις συνθήκες. Είναι επιλογή τους.
Ακομα και να μην δηλωσουμε οι πανω πανω Αμω ερχονται απο πισω χιλιαδες με πολυ λιγα μορια η και καθολου που θα δηλωσουν.Και εγω πολυ προβληματισμενη ειμαι γιατι εχω κανει θυσιες 3 χρονια και ειναι ρισκο να μην δηλωσω ουτε 1 περιοχη ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:59:42 μμ »
Εγώ έκανα τη δήλωση σήμερα και ενώ είχα πάει ωραία και καλά με τις 30 περιοχές έτοιμη ξαφνικά μου λένε δηλώνετε κι εσείς μειωμένου ωραρίου...Πλέον οι περιοχές είναι 40.Οι πρώτες 20 μπορεί να είναι και πλήρους και μειωμένου.Π.χ.α Αθήνας πλήρους,α Αθήνα μειωμένου...δλδ τις βάζεις διπλές αν θες.Αλλιως δηλώνεις άλλες 20 μειωμένου.Γενικά είναι τρελή φρίκη,τρελάθηκα σήμερα.
Πήγα έτοιμη και κατέληξα να μην ξέρω τι να κάνω!!Έχει και κουτάκι για το αν αποδεχόμαστε πρόσληψη αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου,το οποίο και δεν δήλωσα γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξενιτευτώ για τα μισά λεφτά!Αυτό είναι στην κρίση του καθενός..Για να σας καθησυχάσω όμως λίγο,στο γραφείο που ρώτησα μου είπαν ότι δεν ξέρουν ακόμα αν θα ισχύσει στους νηπιαγωγούς.Αν δεν ισχύσει,ό,τι δηλώσετε πιάνεται ως περιοχή προτίμησης για αναπληρωτές πλήρους ωραρίου..Επίσης πάρτε μαζι το απολυτήριο λυκείου και φωτοτυπία(απίστευτο και όμως αληθινό).Το ζητάνε και για τους εγγεγραμμένους στον πίνακα!!Καλή τοποθέτηση σε όλους....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος stergios3333

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:48:48 μμ »
Δε ξερω τι να κανω. Με θεση 470 στον πινακα αναπλ. να δηλωσω αμω η οχι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:51 »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:56:05 μμ »
ουτε εγω  ξερω τι να κανω. με θεση κοντα 2000 στον πινακα αναπλ. να δηλωσω αμω η οχι?



πως  θα κρατήσω η θα βελτιώσω την θέση μου αν δεν δηλώσω?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 05:58:28 μμ από PO-PA-KI »

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:17:35 μμ »
Δε ξερω τι να κανω. Με θεση 470 στον πινακα αναπλ. να δηλωσω αμω η οχι?

αν λάβουμε υπόψη τα φετινά δεδομένα…..για τις συνταξιοδοτήσεις  που στον κλάδο σας θα είναι αρκετές  …..αν ήμουν στην θέση σου (μάλλον) δεν θα δήλωνα  ΑΜΩ …… αν το έκανα .....θα  ήταν αυστηρή η επιλογή μου …….αν και νομίζω ότι δεν έχει να κάνει  ο ΑΜΩ με σας φέτος.  


στην θεση 2000 που εχεις  ποπακι.........θα δηλωνα ναι .....εκτος και αν τα μορια που θα σου δωσουν οι λιγες πιθανοτητες που εχεις  να πας .....τα κερδιζα απο καπου αλλου....μεταπτυχιακο..κλπ......αν κάποιος  τα έχει  αυτά τα μόρια …………τότε είναι πραγματικός γρίφος

επισης θα με προβληματιζε πολυ η περιοχη και τα εξοδα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 06:27:39 μμ από paraxenos »

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:35:00 μμ »
Προσωπικα δεν θα δηλωσω αμω.. για το καλο ολων μας δεν πρεπει να δηλωσει κανεις αμω,μηπως και αναγκαστει να το αποσυρει τουλαχιστον στον κλαδο μας...καθως οι υπολοιποι κλαδοι ειχαν την ωρομισθια τοσα χρονια...........να μην μπουμε σε αυτο το τρυπακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και μια ωρα μακρια να εισαι απο το σπιτι σου τα ψιχουλα που θα μας δινουν θα πηγαινουν στα εισητηρια η στην βενζινη,οπου δεν θα φτανουν κιολας με εναμιση ευρω το λιτρο....ΚΟΡΟΙΔΙΑ

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #105 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:40:21 μμ »
Δηλαδή πιστεύετε ότι το καθεστώς των α.μ.ω έχει να κάνει με τη θέση στον πίνακα?αν υποθετικά ίσχυε στον κλάδο μας?έχω μπερδευτεί!θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας!ούτε εγώ όπως προανέφερα θα δηλώσω α.μ.ω!

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #106 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:26:35 μμ »
Πιστευω οτι δυστυχως οι αμω θα κληθουν,στο πλαισιο της λειτουργιας ολων των Νηπιαγωγειων εως τις 14.00μ.μ.(jexname το κλασικο εως τις 12.30μ.μ.) να καλυψουν τις ωρες του ολοημερου απο τις 14.00μ.μ.εως 16.00μ.μ.
Το ωραριο λειτουργιας εως τις 14.00μ.μ. μας το ειχε αναφερει η συμβουλος πριν το Πασχα και αποψη μου ειναι οτι θα το δουμε να εφαρμοζεται γενικως απο τον Σεπτεμβριο και οχι πιλοτικα οπως ακουγεται.
Σκεφτειτε τι εξοικονομηση πορων θα κανουν και απαντηστε αν θα μπουν η οχι στον πειρασμο να το εφαρμοσουν,αδιαφορωντας για οτιδηποτε αλλο(συνοπτικα το σεναριο:σουταρεις τη 2η βαρδια στο ολοημερο και αντ αυτης εχεις ενα/μια εργαζομενο/η που συμφερει και δεν προσβλεπει σε πολλα-πολλα γιατι εξ ορισμου του εχεις αφαιρεσει καθε δικαιωμα).
Μακαρι να μην δουμε στην πραξη το παραπανω σεναριο!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #107 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:09:44 μμ »
Το σενάριο που αναφέρεις είναι τρομακτικό!!!! Πιστεύεις ότι μπορεί να ισχύσει από φέτος; To βλέπω λίγο δύσκολο αλλά πάλι κανείς δεν ξέρει. Βέβαια από το 2011-12 είναι πιθανό. :(

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #108 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:15:37 μμ »
Μα δεν είναι εξευτελιστικό και άνανδρο (για να μη χρησιμοποιήσω άλλες λέξεις)να θέλουνε να εισάγουνε ένα νέο καθεστώς εργασίας και να μη δίνονται πληροφορίες στους άμεσα ενδιαφερόμενους?Πρωτοβάθμιες σιγή ιχθύος,υπουργέιο το ίδιο,εμείς κάνουμε τα χαρτιά μας χωρίς να ξέρουμε πόσους θα διορίσει μόνιμους,αν θα κάνει αλλαγές στο ωράριο, και αν για ευνόητους λόγους  ο καθείς μας δε δηλώσει α.μ.ω το υπουργείο θα μας λέει πως η εγκύκλιος το ανέφερε,καλά να πάθετε άρα!!!!Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη πως για φέτος τουλάχιστον θα πάρει μόνο α.κ.ω..............ή έτσι μπορεί να θέλω να πιστεύω!

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #109 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:18:05 μμ »
Ναι το πιστευω.
Μηπως ολα αυτα που ειδαμε να εφαρμοζονται το τελευταιο διαστημα δεν μας φαινονταν καποτε εφιαλτικα σεναρια;

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #110 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:18:34 μμ »
Μπορούν δηλαδή να αλλάξουν το ωράριο των μόνιμων μέσα στο καλοκαίρι;;;;
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #111 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:22:05 μμ »
Μόλις είδα στο αλφαβήτα ότι αλλάζει η αίτηση αναπληρωτών!!!!!!!!!!!!!Κάνανε μια διόρθωση χωρίς σημασία για τους περισσότερους. Ελπίζω να μην χρειάζεται να ξανακάνουμε την αίτηση όσοι την καταθέσαμε σήμερα, ε; Τι μπάχαλο είναι αυτό φέτος!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 08:24:29 μμ από LIAV »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159795
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 416

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.