*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 6787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sartorious

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 30, 2010, 11:51:00 μμ »
Το Φλεβάρη ανακηρύχθηκα πτυχιούχος, άρα λογικά θα έμπαινα σε πίνακα μηδενικών μορίων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:23:21 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 01, 2010, 12:00:17 πμ »
Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι προφανές, όμως δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω και ο χρόνος πιέζει. Αν απο Οκτώβρη δουλέψω σε φροντιστήριο, θα έχω ποινικές κυρώσεις αν δηλώσω για αναπληρωτής και προσληφθώ, καθώς τώρα δεν εργάζομαι πουθενά;
Συνάδελφε για να μην τρελαίνεσαι άδικα, τι σειρά ή μόρια έχεις;

Στο λέω γιατί δεν επιτρέπεται να εργάζονται σε φροντηστηριο όχι μόνο οι αναπληρωτές, αλλά και οι  ΑΜΩ και οι  ωρομίσθιοι.
Τώρα τι κυρώσεις έχει δεν το έχω βρει γραμμένο κάπου για να στο πω.  Μάλλον θα έχει να κάνει με 'ψευδή δήλωση'
Πάντως για να μη σκας άδικα δες τι σειρά έχεις αν δηλαδή έχεις όντως πιθανότητες προσληψης  για να κινηθείς κατάλληλα.

Σταυρούλα νομίζω οτι αυτό με το να μην επιτρέπεται να εργάζονται οι ωρομίσθιοι έχει καταργηθεί (τουλάχιστον υπάρχουν προϋποθέσεις).

Παράθεση
Σύμφωνα με έγγραφο του υπουργείου Παιδείας , το οποίο παρουσιάζει κατ αποκλειστικότητα το esos.gr η πρόσληψη εκπαιδευτικών ως αναπληρωτών ή ωρομισθίων, έστω και αν αυτοί απασχολούνται ήδη στον δημόσιο τομέα με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, είναι επιτρεπτή, εφόσον συντρέχουν αθροιστικά οι ακόλουθες τρεις προϋποθέσεις :
 Α.H δεύτερη απασχόληση δεν είναι κατά πλήρες ωράριο εργασίας.

Β.Η καταβαλλόμενη γι αυτή ακαθάριστη αμοιβή δεν υπερβαίνει το βασικό μισθό του μισθολογικού κλιμακίου 14

Γ.Το σύνολο των καθαρών τακτικών απολαβών και από τις δυο απασχολήσεις ή τη θέση και τη μερική απασχόληση δεν υπερβαίνει το διπλάσιο του βασικού μισθού του μισθολογικού κλιμακίου 8.
(http://www.esos.gr/news/49/anaplirotew-1-1-2008.htm)

http://www.pde.gr/forum/index.php?action=printpage;topic=4580.0
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 01, 2010, 12:04:34 πμ »
Το φαντάστηκα ότι είσαι νέος συνάδελφος.
Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση στους ΠΕ06 να σε πάρουν έστω και για 4 ώρες (δια της νομίμου οδου) απο τον μηδενικής. Από όσο ξέρω δεν έχει γίνει ποτέ ως τώρα και δε νομίζω να γίνει φέτος που είναι εποχή μείωσης προσλήψεων. Οπότε κάνε την αίτηση σου να υπάρχει, ψάξε να βρεις δουλεια σε φροντιστήριο κλπ χωρίς να αγχώνεσαι για το 'ασυμβίβαστο' για τα επόμενα 2 χρόνια ή μέχρι να ξαναγίνει ΑΣΕΠ.

Πάντως αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με το σπορ συλλογής μορίων, έχε υπ'όψην ότι με το νέο νόμο η προυπηρεσία δεν έχει μεγάλη βαρύτητα 1 μήνας πλήρους ωραρίου=0,1 μόριο. Οπότε μην αγχώνεσαι ότι χάνεις κάτι σοβαρό. Αντίθετα οι ξενες γλώσσες, τα μεταπτυχιακα και οι υπολογιστές μοριοδοτούνται με αρκετά μόρια. Δεν θυμάμαι να σου τα πω συγκεκριμενα αλλά αν ψάξεις στο ιντερνετ θα τα βρεις όλα.
Καλή επιτυχία!
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 01, 2010, 12:13:54 πμ »
Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι προφανές, όμως δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω και ο χρόνος πιέζει. Αν απο Οκτώβρη δουλέψω σε φροντιστήριο, θα έχω ποινικές κυρώσεις αν δηλώσω για αναπληρωτής και προσληφθώ, καθώς τώρα δεν εργάζομαι πουθενά;
Συνάδελφε για να μην τρελαίνεσαι άδικα, τι σειρά ή μόρια έχεις;

Στο λέω γιατί δεν επιτρέπεται να εργάζονται σε φροντηστηριο όχι μόνο οι αναπληρωτές, αλλά και οι  ΑΜΩ και οι  ωρομίσθιοι.
Τώρα τι κυρώσεις έχει δεν το έχω βρει γραμμένο κάπου για να στο πω.  Μάλλον θα έχει να κάνει με 'ψευδή δήλωση'
Πάντως για να μη σκας άδικα δες τι σειρά έχεις αν δηλαδή έχεις όντως πιθανότητες προσληψης  για να κινηθείς κατάλληλα.

Σταυρούλα νομίζω οτι αυτό με το να μην επιτρέπεται να εργάζονται οι ωρομίσθιοι έχει καταργηθεί (τουλάχιστον υπάρχουν προϋποθέσεις).

Παράθεση
Σύμφωνα με έγγραφο του υπουργείου Παιδείας , το οποίο παρουσιάζει κατ αποκλειστικότητα το esos.gr η πρόσληψη εκπαιδευτικών ως αναπληρωτών ή ωρομισθίων, έστω και αν αυτοί απασχολούνται ήδη στον δημόσιο τομέα με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, είναι επιτρεπτή, εφόσον συντρέχουν αθροιστικά οι ακόλουθες τρεις προϋποθέσεις :
 Α.H δεύτερη απασχόληση δεν είναι κατά πλήρες ωράριο εργασίας.

Β.Η καταβαλλόμενη γι αυτή ακαθάριστη αμοιβή δεν υπερβαίνει το βασικό μισθό του μισθολογικού κλιμακίου 14

Γ.Το σύνολο των καθαρών τακτικών απολαβών και από τις δυο απασχολήσεις ή τη θέση και τη μερική απασχόληση δεν υπερβαίνει το διπλάσιο του βασικού μισθού του μισθολογικού κλιμακίου 8.
(http://www.esos.gr/news/49/anaplirotew-1-1-2008.htm)

http://www.pde.gr/forum/index.php?action=printpage;topic=4580.0
Δεν το είχα δει. Να και κάτι καλό . Σε ευχαριστό για την επισήμανση
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:23:21 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:14:56 πμ »
Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι προφανές, όμως δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω και ο χρόνος πιέζει. Αν απο Οκτώβρη δουλέψω σε φροντιστήριο, θα έχω ποινικές κυρώσεις αν δηλώσω για αναπληρωτής και προσληφθώ, καθώς τώρα δεν εργάζομαι πουθενά;
Συνάδελφε για να μην τρελαίνεσαι άδικα, τι σειρά ή μόρια έχεις;

Στο λέω γιατί δεν επιτρέπεται να εργάζονται σε φροντηστηριο όχι μόνο οι αναπληρωτές, αλλά και οι  ΑΜΩ και οι  ωρομίσθιοι.
Τώρα τι κυρώσεις έχει δεν το έχω βρει γραμμένο κάπου για να στο πω.  Μάλλον θα έχει να κάνει με 'ψευδή δήλωση'
Πάντως για να μη σκας άδικα δες τι σειρά έχεις αν δηλαδή έχεις όντως πιθανότητες προσληψης  για να κινηθείς κατάλληλα.

Σταυρούλα νομίζω οτι αυτό με το να μην επιτρέπεται να εργάζονται οι ωρομίσθιοι έχει καταργηθεί (τουλάχιστον υπάρχουν προϋποθέσεις).

Παράθεση
Σύμφωνα με έγγραφο του υπουργείου Παιδείας , το οποίο παρουσιάζει κατ αποκλειστικότητα το esos.gr η πρόσληψη εκπαιδευτικών ως αναπληρωτών ή ωρομισθίων, έστω και αν αυτοί απασχολούνται ήδη στον δημόσιο τομέα με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, είναι επιτρεπτή, εφόσον συντρέχουν αθροιστικά οι ακόλουθες τρεις προϋποθέσεις :
 Α.H δεύτερη απασχόληση δεν είναι κατά πλήρες ωράριο εργασίας.

Β.Η καταβαλλόμενη γι αυτή ακαθάριστη αμοιβή δεν υπερβαίνει το βασικό μισθό του μισθολογικού κλιμακίου 14

Γ.Το σύνολο των καθαρών τακτικών απολαβών και από τις δυο απασχολήσεις ή τη θέση και τη μερική απασχόληση δεν υπερβαίνει το διπλάσιο του βασικού μισθού του μισθολογικού κλιμακίου 8.
(http://www.esos.gr/news/49/anaplirotew-1-1-2008.htm)

http://www.pde.gr/forum/index.php?action=printpage;topic=4580.0
Δεν το είχα δει. Να και κάτι καλό . Σε ευχαριστό για την επισήμανση

Nα' σαι καλά Σταυρούλα.  :)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:43:14 μμ »
Το φαντάστηκα ότι είσαι νέος συνάδελφος.
Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση στους ΠΕ06 να σε πάρουν έστω και για 4 ώρες (δια της νομίμου οδου) απο τον μηδενικής. Από όσο ξέρω δεν έχει γίνει ποτέ ως τώρα και δε νομίζω να γίνει φέτος που είναι εποχή μείωσης προσλήψεων. Οπότε κάνε την αίτηση σου να υπάρχει, ψάξε να βρεις δουλεια σε φροντιστήριο κλπ χωρίς να αγχώνεσαι για το 'ασυμβίβαστο' για τα επόμενα 2 χρόνια ή μέχρι να ξαναγίνει ΑΣΕΠ.


γινοταν μεχρι τωρα, ειδικα στον κλαδο μας να σε καλουν με μηδενικα μορια ως ωρομισθιο, αν ομως ειχες δηλωσει περιοχες οπως οι κυκλαδες ή δυτικη μακεδονια. πριν απο 6 χρονια βεβαια που αρχιζαν τα ολοημερα συνεβαινε κ σε ακομα κ πιο δυσκολες περιφερειες.

τωρα φυσικα απο φετος τα πραγματα αλλαζουν.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 01, 2010, 02:11:53 μμ »
Το φαντάστηκα ότι είσαι νέος συνάδελφος.
Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση στους ΠΕ06 να σε πάρουν έστω και για 4 ώρες (δια της νομίμου οδου) απο τον μηδενικής. Από όσο ξέρω δεν έχει γίνει ποτέ ως τώρα και δε νομίζω να γίνει φέτος που είναι εποχή μείωσης προσλήψεων. Οπότε κάνε την αίτηση σου να υπάρχει, ψάξε να βρεις δουλεια σε φροντιστήριο κλπ χωρίς να αγχώνεσαι για το 'ασυμβίβαστο' για τα επόμενα 2 χρόνια ή μέχρι να ξαναγίνει ΑΣΕΠ.


γινοταν μεχρι τωρα, ειδικα στον κλαδο μας να σε καλουν με μηδενικα μορια ως ωρομισθιο, αν ομως ειχες δηλωσει περιοχες οπως οι κυκλαδες ή δυτικη μακεδονια. πριν απο 6 χρονια βεβαια που αρχιζαν τα ολοημερα συνεβαινε κ σε ακομα κ πιο δυσκολες περιφερειες.

τωρα φυσικα απο φετος τα πραγματα αλλαζουν.

Τα 2 πρώτα χρόνια που δημιουργήθηκαν τα ολοήμερα γινόταν αυτό, έπειτα όμως ήταν σχεδόν απίθανο να καλέσουν από τον μηδενικής.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 01, 2010, 02:55:46 μμ »
Τα παρακάτω αφορούν τους νέους συναδέλφους για να μη βαδίζουν στα τυφλά
Αντιγράφω από το νέο νόμο
− Η προϋπηρεσία από 0 έως και 8 μήνες: 0,10 μονάδες για κάθε μήνα
− Η προϋπηρεσία από 8 έως και 16 μήνες: 0,15 μονάδες για κάθε μήνα
− Η προϋπηρεσία από 16 έως και 24 μήνες: 0,20 μονάδες για κάθε μήνα
− Η προϋπηρεσία από 24 έως και 32 μήνες: 0,30 μονάδες για κάθε μήνα
− Η προϋπηρεσία από 32 έως και 40 μήνες: 0,35 μονάδες για κάθε μήνα
− Η προϋπηρεσία από 40 έως και 60 μήνες: 0,40 μονάδες για κάθε μήνα

Δηλαδή ένας ΑΜΩ που δεν έχει άλλη προυπηρεσία με 15 ώρες θα παίρνει το μήνα 0,07 μόρια (15/21 x ο,1). Αν υποθέσουμε ότι θα δουλέψει απο τον 01/09 έως 30/06 θα πάρει 0,78 μόρια.
Σκεφτείτε ότι για 12 ώρες ωρομισθία από τέλη Οκτώβρη μέχρι 21 Ιούνη ήταν περίπου 3 με 3,5 μόρια.

Όποιοι λοιπόν δηλώσατε ΑΜΩ ναι σε όλα με σκοπό τη συλλογή μορίων, δείτε τα νούμερα. Μιλάνε από μόνα τους....

Ξανά από το νόμο
− Η γλωσσομάθεια: δύο (2) μονάδες για την άριστη, μιάμιση (1,50) για την
πολύ καλή και μία (1) μονάδα για την καλή γνώση ξένης γλώσσας, η οποία
αποδεικνύεται σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για το προσοντολόγιο των
δημοσίων υπαλλήλων. %εν παρέχονται μονάδες για τη γνώση δεύτερης ξένης
γλώσσας ή ξένης γλώσσας που αποτελεί ειδικό προσόν διορισμού.

Η υποβάθμιση της προυπηρεσίας είναι προφανέστατη. Και ναι ο νέος τρόπος υπολογισμού περιλαμβάνει τα μόρια της σχολικής
χρονιάς 2010-2011
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2010, 03:04:04 μμ από Stavroula.V. »
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 04, 2010, 12:17:21 μμ »
Έχω μια απορία και από την εγκύκλιο δε βγάζω άκρη...Μέχρι τώρα στον κλάδο μας τα ολοήμερα ήταν συνδεδεμένα με την ωρομισθία.Ακόμα και φέτος η αίτηση για τα ολοήμερα είναι στη σελίδα των ωρομίσθιων.Άρα κάποιος μπορεί να βάλει άλλη περιοχή ως αμω και άλλη(ή καθόλου)ως ωρομίσθιος σε ολοήμερα.Υπάρχει λέτε περίπτωση να τον καλέσουν ως αμω και να πάρει ολοήμερο χωρίς να το έχει δηλώσει?Ή μήπως θα καλούν αμω όπως καλούν ακω μέχρι τώρα, δηλ.μέσω υπουργείου και στη διεύθυνση δηλώνουμε με βάση τα κενά της περιοχής, ό,τι κι αν είναι αυτά(πρωινό-ολοήμερο)?Πάντως η γνώμη μου είναι ότι φέτος θα χρειαστούν αμω για τα 800 δημοτικά στο πρωινό που θα θέλουν να είναι στελεχωμένα νωρίς.Είναι πολλές οι ώρες(16 το λιγότερο)για να καλυφθούν μόνο από υπερωρίες μόνιμων και διαθέσεις από δευτεροβάθμιες(όπου υπάρχουν...)Ίσως αυτή να είναι και η μόνη μας ελπίδα φέτος και στα επόμενα χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 04, 2010, 12:54:51 μμ »
εγώ πάλι σκέφτομαι ότι αφού μας δίναν τουλάχιστον 6ωρο σε ολοήμερα, δεν μπορούν να μας καλέσουν ως ωρομίσθιους, αλλά ως αμω...εκτός αν μας δώσουν 4 ώρες οπότε, θα μας καλέσουν ως ωρομίσθιους. εγώ ας πούμε, είχα 12ωρο ολοήμερο την περασμένη χρονιά..για του χρόνου????

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 04, 2010, 01:08:04 μμ »
Ο ΑΜΩ θα μπορεί να συμπληρώνει ωράριο με ώρες ωρομισθίας και στα ολοήμερα. Το γράφει η εγκύκλιος. Το ότι τα ολοήμερα είναι και στη σελίδα των ωρομισθίων είναι για όσους θέλουν να δουλέψουν μόνο ως ωρομίσθιοι, δηλαδή μέχρι 4 ώρες. Κάπως έτσι το καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 04, 2010, 01:30:37 μμ »
εγώ πάλι σκέφτομαι ότι αφού μας δίναν τουλάχιστον 6ωρο σε ολοήμερα, δεν μπορούν να μας καλέσουν ως ωρομίσθιους, αλλά ως αμω...εκτός αν μας δώσουν 4 ώρες οπότε, θα μας καλέσουν ως ωρομίσθιους. εγώ ας πούμε, είχα 12ωρο ολοήμερο την περασμένη χρονιά..για του χρόνου????
ωστοσο αν δουλεψουμε σε ολοημερο με 12 δεν ειμαστε ΑΜΩ?

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 04, 2010, 02:50:43 μμ »
Πάντως φαίνεται πως θέλουν να καλύψουν τα 800 δημοτικά με όσα λέει η εγκύκλιος.Εκεί οι ώρες του ολοήμερου μειώνονται σε 10 σύνολο, οπότε τα αγγλικά το πολύ να βγαίνουν ένα 3ωρο τη βδομάδα.Σου λέει λοιπόν,παίρνω αμω για ό,τι μείνει από το πρωινό και μου καλύπτει και αυτό το 3ωρο με ωρομισθία.Μόνο σε δημοτικά που δεν άλλαξαν πρόγραμμα θα βγαίνουν 6ωρα σε ολοήμερο πια, τα οποία μπορεί και να τα κάνει ο μόνιμος υπερωρία...

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 06-Αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 04, 2010, 03:40:10 μμ »
Σίγουρα όμως θα ανοίξουν αρκετές θέσεις στον κλάδο μας!! Μπορεί και να είμαστε τελικά τυχεροι μέσα στν γενική ατυχία!
Εγώ θέλω να τα βλέπω θετικά τα πράγματα...ευελπιστώ οτι δεν θα πάει τζάμπα ο κόπος μας!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 651

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.