*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ 09 - Μας συμφέρει να δηλώσουμε αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου;  (Αναγνώστηκε 2601 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
παιδια για πειτε μας συμφερει τους ΠΕ 09 να δηλωσουμε αναπληρωτες μειωμενου ωραριου;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:28:15 μμ από knaison »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κατά τη γνώμη μου συμφέρει μόνο σε κοντινές περιοχές από τον τόπο διαμονής σου γιατί τα χρήματα θα είναι λίγα, εκτός και αν έχεις έξτρα εισόδημα από αλλού, και τα μόρια που θα πάρεις θα είναι ελάχιστα. Βέβαια κι εγώ υποθέσεις κάνω και περιμένω να δω πως θα λειτουργήσει το καινουριο σύστημα φέτος έτσι ώστε να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος aggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
το θεμα ειναι οτι μας δεσμευει, γιατι αν μας παρουν με μειωμενο, αποκλειομαστε απο αναπληρωτες πληρους ωραριου αν δημιουργηθει κενο αργοτερα!!μας εχουν εγλωβισει!

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
επίσης να βάλουμε στις πρώτες 20 επιλογές ακω και μετά στις 20 επόμενες αμω? ή να τις βάλουμε ενδιάμεσα και τις αμω???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Παιδια κατά τη δική μου ταπεινή άποψη καλύτερα σε τίποτα απομακρυσμένες περιοχές μπας και κάτσει το λαχείο...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
επίσης να βάλουμε στις πρώτες 20 επιλογές ακω και μετά στις 20 επόμενες αμω? ή να τις βάλουμε ενδιάμεσα και τις αμω???

Αυτό εξαρτάται από τις αποστάσεις που υπάρχουν μεταξύ των περιοχών που θα επιλέξει ο καθένας και κατά πόσο είναι διατεθειμένος και θεωρεί ότι τον συμφέρει, για να διανύει αυτές τις αποστάσεις.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος aggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε τι θα γινει γιατι φετος γιατι θα εφαρμοστει για πρωτη φορα ο αναπληρωτης μειωμενου και δεν ξερουμε τις προθεσεις του υπουργειου!αν δηλαδη θα παρει μονο μειωμενου ή και κανονικου!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ

Στην ειδικότητά μας θεωρώ ότι θα είναι πιο δύσκολο για αναπληρωτές κανονικού ωραρίου.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος sotirios1977

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Εγώ λέω όχι σε ΑΜΩ.
Δεν αξίζει τον κόπο. Τα μόρια είναι ελάχιστα πλέον. Δεν προσδοκάς διορισμό. Καλύτερα να προσπαθήσει όποιος θέλει να γίνει καθηγητής να έχει επαφή με την εκπαίδευση μέσω άλλων οδών.
Πέραν του αντικινήτρου των ελάχιστων προσφερόμενων μορίων, υπάρχει και ο κίνδυνος να δουλέψεις για λιγότερο από 300 ευρώ.

Ίσως ωστόσο η δήλωση ΑΜΩ στην περιοχή που μένει ο καθένας να έχει κάποιο νόημα.

Θα έλεγα όποιος αγαπάει την εκπαίδευση να προσπαθήσει να διδάξει στον τόπο του σε όποιο άλλο πρόγραμμα μπορεί, των ΙΕΚ, ΤΕΙ, ή ότι άλλο υπάρχει στην περιοχή του.
Στην πρόσθετη διδακτική στήριξη στην περιοχή του.
Να προσπαθήσει να κάνει κι ένα μεταπτυχιακό, που του προσφέρει μόρια και μια σύγχρονη ματιά και πιο εξειδικευμένη στο αντικείμενο του, ή/και στα παιδαγωγικά.


Αυτά τα λέω γιατί έχω την υποψία όπως διαμορφώνεται το τοπίο-με την μηδαμινή σημασία της προϋπηρεσίας πλέον για τον διορισμό- ότι δεν είναι μακριά η μέρα που η προϋπηρεσία που δεν λογαριάζονταν έως τώρα για διορισμό στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση που προσφέρεται από το υπουργείο παιδείας, θα γίνει ισοβαρής αυτής που μετρούσε ως τώρα.

Συνοψίζοντας, κάποιος που αγαπάει την εκπαίδευση (κατά την άποψη μου) αξίζει να κάνει περαιτέρω σπουδές και να προσπαθήσει να δουλέψει ως εκπαιδευτικός στις ευκαιρίες που προσφέρει ο τόπος του. Δεν αξίζει να ξενιτευτεί κάποιος για να δουλέψει ως ΑΜΩ.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2010, 09:00:54 μμ από sotirios1977 »

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά , τι λέτε θα υπάρξουν κενά φέτος ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159823
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.