*

Αποστολέας Θέμα: Τι περιοχες να δηλώσουμε?  (Αναγνώστηκε 5401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τι περιοχες να δηλώσουμε?
« στις: Ιούνιος 25, 2010, 02:37:06 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,
όπως χιλιαδες εκπαιδευτικοί ετσι και εγω με μορια 20 απο τον προηγουμενο ασεπ θα πρεπει να κανω αιτηση μηπως γινει κανενα θαυμα και με παρουν.
πρεπει να δηλωσω περιοχες και δεν ξερω με τη σειρα να τις βαλω!
αν καποιος εχει ασχοληθει πρισσοτερο απο εμενα σχετικα με τα περισσοτερα κενα και τις περισσοτερες πιθανοτητες να με παρουν, θα με βοηθουσε πολυ!
ευαχαριστω!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2010, 07:42:24 μμ από Lenazagor »
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:51:00 »

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 25, 2010, 02:49:27 μμ »
Συνάδερφε θα δηλώσεις τις περιοχές που σε βολεύουν περισσότερο!!!! Εννοείται!!! Εξαρτάται και από την περιοχή που μένεις!!! Αν π.χ. μένεις Αττική θα βάλεις όλες τις περιοχές της Αττικής και μετά όλους τους κοντινότερους νομούς! Π.χ. Εύβοια, Βοιωτία, Φθιώτιδα , Κορινθία κλπ. Εσύ θα αποφασίσεις τι σε βολεύει περισσότερο και τι σε συμφέρει! Πάντως για λίγα μόρια που δίνουν φέτος δεν αξίζει τον κόπο να ξενιτευτείς!!! Ρώτα και κανέναν πιο έμπειρο!!!! Και προσθεού μην δηλώσεις μειωμένου ωραρίου γιατί δεν αξίζει τον κόπο και βάζεις έτσι "τρικλοποδιά" στην εξέλιξη και τα επαγγελματικά δικαιώματα του κλάδου μας!!!!! Καλή επιτυχία!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 25, 2010, 03:15:09 μμ »
ειλικρινα το μειωμενο ωραριο με προβληματιζει!
Μένω κεντρικη ελλαδα!
Αρα να κοιταξω μονο για τουσ γυρω νομους!
οταν εισαι 6 χρονια αδιοριστη χωρις να  εχεισ δουλεψει ουτε μια ωρα!
βαζεις σε ολες τις επιλογες ναι και ας ειναι εις βαρος σου
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 25, 2010, 04:45:03 μμ »
Δεν κερδίζεις τίποτα με το να δουλέψεις ΑΜΩ. Τα μόρια που θα πάρεις θα είναι ελάχιστα και με το νέο τρόπο υπολογισμού τους δεν αξίζει τον κόπο. Φυσικά θα δηλώσεις ότι σε βολέυει από απόσταση και όχι ότι νομίζεις ότι έχει περισσότερες θέσεις. Αυτό ούτως ή άλλως αλλάζει ανάλογα με τη χρονιά. Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:51:00 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 25, 2010, 07:17:11 μμ »
Συνάδελφε ακόμα κι εγώ που είχα δηλώσει μειωμένου ωραρίου(λέω ακόμα κι εγώ γιατί έχω αρκετά μόρια) πήγα 2 φορές και άλλαξα την αίτηση.Τελικά έβγαλα τελείως τα ΑΜΩ και έτσι είναι το σωστό..Εγώ πάλι είμαι της άποψης-εννοείται καθόλου ΑΜΩ-και αν θέλεις να δουλέψεις βάλε νομούς μπαλαντέρ δλδ Κυκλάδες,Δωδεκάνησσα,Κρήτη αν βέβαια μπορείς να φύγεις και με την παρούσα μοριοδότηση να είναι επιεικώς χάλια.Σε αυτούς τους νομούς..Εμένα με πήραν το 08 με 18.5 μόρια και πρώτη επιλογή Κυκλάδες...Άλλες εποχές θα μου πεις,αλλά αν πραγματικά θες να δουλέψεις σε αυτούς τους νομούς πάντα υπάρχουν κενά...Και γενικά είμαι της γνώμης όσο πιο χαμηλά στον πίνακα είσαι,τόσο πιο μακρια να δηλώνεις αρχικές επιλογές.Και φυσικά πάντα πλήρους ωραρίου..Και πιο πιθανό είναι να πας Νάξο π.χ ως πλήρους.Αν και δεν θα ισχύσει για μας,αλλά λέμε...Καλή συνέχεια και εύχομαι τα καλύτερα...
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 25, 2010, 08:53:57 μμ »
Συνάδελφε ακόμα κι εγώ που είχα δηλώσει μειωμένου ωραρίου(λέω ακόμα κι εγώ γιατί έχω αρκετά μόρια) πήγα 2 φορές και άλλαξα την αίτηση.Τελικά έβγαλα τελείως τα ΑΜΩ και έτσι είναι το σωστό..Εγώ πάλι είμαι της άποψης-εννοείται καθόλου ΑΜΩ-και αν θέλεις να δουλέψεις βάλε νομούς μπαλαντέρ δλδ Κυκλάδες,Δωδεκάνησσα,Κρήτη αν βέβαια μπορείς να φύγεις και με την παρούσα μοριοδότηση να είναι επιεικώς χάλια.Σε αυτούς τους νομούς..Εμένα με πήραν το 08 με 18.5 μόρια και πρώτη επιλογή Κυκλάδες...Άλλες εποχές θα μου πεις,αλλά αν πραγματικά θες να δουλέψεις σε αυτούς τους νομούς πάντα υπάρχουν κενά...Και γενικά είμαι της γνώμης όσο πιο χαμηλά στον πίνακα είσαι,τόσο πιο μακρια να δηλώνεις αρχικές επιλογές.Και φυσικά πάντα πλήρους ωραρίου..Και πιο πιθανό είναι να πας Νάξο π.χ ως πλήρους.Αν και δεν θα ισχύσει για μας,αλλά λέμε...Καλή συνέχεια και εύχομαι τα καλύτερα...

Δεν κερδίζεις τίποτα με το να δουλέψεις ΑΜΩ. Τα μόρια που θα πάρεις θα είναι ελάχιστα και με το νέο τρόπο υπολογισμού τους δεν αξίζει τον κόπο. Φυσικά θα δηλώσεις ότι σε βολέυει από απόσταση και όχι ότι νομίζεις ότι έχει περισσότερες θέσεις. Αυτό ούτως ή άλλως αλλάζει ανάλογα με τη χρονιά. Καλή επιτυχία!

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Δεν αξίζει τον κόπο να βάλεις μειωμένου ωραρίου και σαφώς είναι μεγάλη κοροϊδία !!! Τι να κάνει ένα ωρομίσθιος νηπιαγωγός στο σχολείο??? Τα νήπια χρειάζονται έναν εκπ/κό σταθερό με πλήρες ωράριο!!! θα κάνουμε "παρέλαση" στα νηπιαγωγεία??? Η ωρομισθία υποβαθμίζει ακόμα περισσότερο τον πολύπαθο κλάδο μας! Είναι σαν να βγάζουμε τα "μάτια " μας μόνοι μας!!!! DROSERH ΔΕΝ ΣΕ ΣΥΜΦΈΡΕΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΆ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΧΟΥΛΑ!!!!! ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ!!! Και γω είμαι άνεργη εδώ και καιρό, αλλά ωρομισθία δεν δηλώνω , γιατί δεν μου αρέσει να με εκμεταλλεύονται, ούτε να υποβαθμίζω τον κλάδο μας!!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ!!! ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ!!!! ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ Ή ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ , ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΎΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ???? 

Αποσυνδεδεμένος katerina2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 25, 2010, 08:58:41 μμ »
Συνάδελφε ακόμα κι εγώ που είχα δηλώσει μειωμένου ωραρίου(λέω ακόμα κι εγώ γιατί έχω αρκετά μόρια) πήγα 2 φορές και άλλαξα την αίτηση.Τελικά έβγαλα τελείως τα ΑΜΩ και έτσι είναι το σωστό..Εγώ πάλι είμαι της άποψης-εννοείται καθόλου ΑΜΩ-και αν θέλεις να δουλέψεις βάλε νομούς μπαλαντέρ δλδ Κυκλάδες,Δωδεκάνησσα,Κρήτη αν βέβαια μπορείς να φύγεις και με την παρούσα μοριοδότηση να είναι επιεικώς χάλια.Σε αυτούς τους νομούς..Εμένα με πήραν το 08 με 18.5 μόρια και πρώτη επιλογή Κυκλάδες...Άλλες εποχές θα μου πεις,αλλά αν πραγματικά θες να δουλέψεις σε αυτούς τους νομούς πάντα υπάρχουν κενά...Και γενικά είμαι της γνώμης όσο πιο χαμηλά στον πίνακα είσαι,τόσο πιο μακρια να δηλώνεις αρχικές επιλογές.Και φυσικά πάντα πλήρους ωραρίου..Και πιο πιθανό είναι να πας Νάξο π.χ ως πλήρους.Αν και δεν θα ισχύσει για μας,αλλά λέμε...Καλή συνέχεια και εύχομαι τα καλύτερα...

Δεν κερδίζεις τίποτα με το να δουλέψεις ΑΜΩ. Τα μόρια που θα πάρεις θα είναι ελάχιστα και με το νέο τρόπο υπολογισμού τους δεν αξίζει τον κόπο. Φυσικά θα δηλώσεις ότι σε βολέυει από απόσταση και όχι ότι νομίζεις ότι έχει περισσότερες θέσεις. Αυτό ούτως ή άλλως αλλάζει ανάλογα με τη χρονιά. Καλή επιτυχία!

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Δεν αξίζει τον κόπο να βάλεις μειωμένου ωραρίου και σαφώς είναι μεγάλη κοροϊδία !!! Τι να κάνει ένα ωρομίσθιος νηπιαγωγός στο σχολείο??? Τα νήπια χρειάζονται έναν εκπ/κό σταθερό με πλήρες ωράριο!!! θα κάνουμε "παρέλαση" στα νηπιαγωγεία??? Η ωρομισθία υποβαθμίζει ακόμα περισσότερο τον πολύπαθο κλάδο μας! Είναι σαν να βγάζουμε τα "μάτια " μας μόνοι μας!!!! DROSERH ΔΕΝ ΣΕ ΣΥΜΦΈΡΕΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΆ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΧΟΥΛΑ!!!!! ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ!!! Και γω είμαι άνεργη εδώ και καιρό, αλλά ωρομισθία δεν δηλώνω , γιατί δεν μου αρέσει να με εκμεταλλεύονται, ούτε να υποβαθμίζω τον κλάδο μας!!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ!!! ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ!!!! ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ Ή ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ , ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΎΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ???? 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΥΝΑΔΕΡΦΕ!!! ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ!!!  :)  ;)  ;D  >:(

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 25, 2010, 11:13:51 μμ »
Συνάδελφε ακόμα κι εγώ που είχα δηλώσει μειωμένου ωραρίου(λέω ακόμα κι εγώ γιατί έχω αρκετά μόρια) πήγα 2 φορές και άλλαξα την αίτηση.Τελικά έβγαλα τελείως τα ΑΜΩ και έτσι είναι το σωστό..Εγώ πάλι είμαι της άποψης-εννοείται καθόλου ΑΜΩ-και αν θέλεις να δουλέψεις βάλε νομούς μπαλαντέρ δλδ Κυκλάδες,Δωδεκάνησσα,Κρήτη αν βέβαια μπορείς να φύγεις και με την παρούσα μοριοδότηση να είναι επιεικώς χάλια.Σε αυτούς τους νομούς..Εμένα με πήραν το 08 με 18.5 μόρια και πρώτη επιλογή Κυκλάδες...Άλλες εποχές θα μου πεις,αλλά αν πραγματικά θες να δουλέψεις σε αυτούς τους νομούς πάντα υπάρχουν κενά...Και γενικά είμαι της γνώμης όσο πιο χαμηλά στον πίνακα είσαι,τόσο πιο μακρια να δηλώνεις αρχικές επιλογές.Και φυσικά πάντα πλήρους ωραρίου..Και πιο πιθανό είναι να πας Νάξο π.χ ως πλήρους.Αν και δεν θα ισχύσει για μας,αλλά λέμε...Καλή συνέχεια και εύχομαι τα καλύτερα...

Δεν κερδίζεις τίποτα με το να δουλέψεις ΑΜΩ. Τα μόρια που θα πάρεις θα είναι ελάχιστα και με το νέο τρόπο υπολογισμού τους δεν αξίζει τον κόπο. Φυσικά θα δηλώσεις ότι σε βολέυει από απόσταση και όχι ότι νομίζεις ότι έχει περισσότερες θέσεις. Αυτό ούτως ή άλλως αλλάζει ανάλογα με τη χρονιά. Καλή επιτυχία!

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Δεν αξίζει τον κόπο να βάλεις μειωμένου ωραρίου και σαφώς είναι μεγάλη κοροϊδία !!! Τι να κάνει ένα ωρομίσθιος νηπιαγωγός στο σχολείο??? Τα νήπια χρειάζονται έναν εκπ/κό σταθερό με πλήρες ωράριο!!! θα κάνουμε "παρέλαση" στα νηπιαγωγεία??? Η ωρομισθία υποβαθμίζει ακόμα περισσότερο τον πολύπαθο κλάδο μας! Είναι σαν να βγάζουμε τα "μάτια " μας μόνοι μας!!!! DROSERH ΔΕΝ ΣΕ ΣΥΜΦΈΡΕΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΆ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΧΟΥΛΑ!!!!! ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ!!! Και γω είμαι άνεργη εδώ και καιρό, αλλά ωρομισθία δεν δηλώνω , γιατί δεν μου αρέσει να με εκμεταλλεύονται, ούτε να υποβαθμίζω τον κλάδο μας!!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ!!! ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ!!!! ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ Ή ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ , ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΎΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ???? 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΥΝΑΔΕΡΦΕ!!! ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ!!!  :)  ;)  ;D  >:(

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 26, 2010, 11:03:58 πμ »
ευχαριστω πολυ συναδερφοι!
τη Δευτερα θα παω να κανω την αιτηση χωρις να συμπληρωσω το κουτακι μειωμενου ωραριου!!
ο θεος βοηθός!!!
καλη μας επιτυχία!!
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 26, 2010, 07:58:05 μμ »
ευχαριστω πολυ συναδερφοι!
τη Δευτερα θα παω να κανω την αιτηση χωρις να συμπληρωσω το κουτακι μειωμενου ωραριου!!
ο θεος βοηθός!!!
καλη μας επιτυχία!!

Μπράβο συνάδερφε!!! Καλή σου επιτυχία! Να ξέρεις πως κάνεις το σωστό!!! Ενημέρωσε και άλλους συναδέρφους!!! Η ωρομισθία στα νηπιαγωγεία είναι μια προσπάθεια επιβολής "εργασιακού μεσαίωνα" δηλ. δουλειάς χωρίς δικαιώματα, με ψίχουλα μόρια και  ψίχουλα μισθό! Επίσης με αυτόν τον τρόπο γίνεται προσπάθεια να μειωθούν οι κανονικοί διορισμοί και το νηπιαγωγείο να καταντήσει ένα "παρκάρισμα" παιδιών και όχι ποιοτική  προσχολική εκπ/ση!!! Δεν σας υποψιάζει το γεγονός ότι φέτος μπήκε για πρώτη φορά αυτή η επιλογή για τους νηπιαγωγούς???

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 27, 2010, 06:53:37 μμ »
Πηγε καποια σε νησια του Πειραια ή Α Πειραια ή Δυτικη Αττικη γιατι εχω τις επιφυλαξεις μου για τις περιοχες αυτες να μου πει πως ειναι για μια κοπελα να μενει μονη της?

Αποσυνδεδεμένος margarita82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 27, 2010, 07:09:05 μμ »
καλησπερα συναδελφοι! θα ήθελα τη βοήθειά σας...πού μπορώ να βρω ποιες περιοχές ανήκουν πχ.στη δ αθήνας ή ποια νησιά ανήκουν στη γ κυκλάδων .....ψάχνω στις περιοχές μεταθέσεων αλλά δεν μπορω να βρω τπτ! ! θα ήθελα και β βαθμια και πρωτοβάθμια!!  σας ευχαριστώ εκ των προτέρων κ ευχομαι καλη φωτιση για τις αιτήσεις σας ....

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 27, 2010, 07:11:16 μμ »
Πηγε καποια σε νησια του Πειραια ή Α Πειραια ή Δυτικη Αττικη γιατι εχω τις επιφυλαξεις μου για τις περιοχες αυτες να μου πει πως ειναι για μια κοπελα να μενει μονη της?

Η αδελφη μου ηταν Β Πειραιά, δηλαδή νησια και συγκεκεριμενα στην Υδρα. Πολυ ωραία, μπανια απο το Μαιο...αλλά πανακριβα ενοικια, ναυλα και γενικά ζωή. Τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν κοντα μεν στην Αθηνα αλλά δε συνεφερε να πηγαινοερχεται τοσο συχνα οσο σκεφτοτα. Τωρα για τις υπολοιπες περιοχες που ρωτας, να σου πω ότι ειναι ασφαλείς ή επίφοβες περιοχες??? Σχετικο δεν ειναι αυτό? Δηλαδή στο Μαρουσι δεν κινδυνευει καποιος απο ο, τιδήποτε?Για σκεψου το λίγο. Αν εισαι απο την περιφερεια και ερχεσαι πρωτη φορά προς Αθηνα, μαλλον θα φας μια φρικη στην αρχη μόνο απο τους ρυθμους, οπου κι αν προσληφθεις, τουλαχιστον μεχρι να εγκλιματιστεις. Βεβαια σημασια έχει να προσληφθεις σε αυτους τους χαλεπους καιρους και μετα βλεπεις τι κανεις, καλη επιτυχια!

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ?
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 27, 2010, 07:13:28 μμ »
καλησπερα συναδελφοι! θα ήθελα τη βοήθειά σας...πού μπορώ να βρω ποιες περιοχές ανήκουν πχ.στη δ αθήνας ή ποια νησιά ανήκουν στη γ κυκλάδων .....ψάχνω στις περιοχές μεταθέσεων αλλά δεν μπορω να βρω τπτ! ! θα ήθελα και β βαθμια και πρωτοβάθμια!!  σας ευχαριστώ εκ των προτέρων κ ευχομαι καλη φωτιση για τις αιτήσεις σας ....

Εχω μονο για Δευτεροβαθμια. Καλη επιτυχια!!!

http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/od28_10_08_144.php

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 755
Σύνολο: 763

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.