*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 267142 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #588 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:00:59 πμ »
ημουν στο υπεπθ, οι πινακες ισως βγουν σημερα αργα η αυριο
οσο για τους αριθμους που ειχα δωσει για διορισμους αλλα και το γενικοτερο
σκεπτικο διορισμων, ισχυει ακομα

Δεν ήταν ανάγκη να τρέχεισ μέσα στη ζέστη, ρε συνάδελφε και να κουράζεισ και τισ "αξιόπιστεσ" πηγέσ σου. Στον καθένα τα λένε από το τηλ.
καλα ρε συ σε ποιο τηλεφωνο πηρες και σου ειπαν το αριθμο που θα διορισουν ανα κατηγορια και κλαδο, ξερεις το τηλ. βρε κοπελα μου και δεν το λες και στο υπολοιπο forum, α πα πα θα σε μαλωσω,  οποτε αφου τα ξερεις και δε μας τα λες το κουβαδακι σου και σε αλλη παραλια, δε μας εχεις αναγκη εδω μεσα για καμια πληροφορια και προφανως ουτε και εμεις, παντως,αντε βρε τσαχπινα και καλο διορισμο
Υ.Γ. παντως απο τοτε που ημουν πιτσιρικας θυμαμαι ολα τα κοριτσακια ειχατε τρελαθει με αυτον τον μπρους γουιλις, εσυ βρε τον εχεις ακομα αφισα!!!!

210-3443072 τμήμα διορισμών ΠΕ04 ,για τον πίνακα αναπληρωτών
Ούτε εσύ μασ είπεσ αριθμό που θα διορίσουν ανά κατηγορία και κλάδο.
Κάτι εκτιμήσεισ που έχεισ κάνει και κάτι ράδιο αρβύλα που μεταφέρεισ τα έχω ακούσει κι εγώ και άλλοι πολλοί. Το ότι δεν τα αναπαράγουμε είναι από σεβασμό στην αγωνία των συναδέλφων.
Το αστειάκι με το "νέος" το παίρνω για φιλοφρόνηση μια που είμαι 40+.
Το αστειάκι με τα "κοπέλα", " τσαχπίνα" κλπ ήταν όντωσ ωραίο.
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:56:31 »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #589 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:07:59 πμ »
ημουν στο υπεπθ, οι πινακες ισως βγουν σημερα αργα η αυριο
οσο για τους αριθμους που ειχα δωσει για διορισμους αλλα και το γενικοτερο
σκεπτικο διορισμων, ισχυει ακομα

Δεν ήταν ανάγκη να τρέχεισ μέσα στη ζέστη, ρε συνάδελφε και να κουράζεισ και τισ "αξιόπιστεσ" πηγέσ σου. Στον καθένα τα λένε από το τηλ.
καλα ρε συ σε ποιο τηλεφωνο πηρες και σου ειπαν το αριθμο που θα διορισουν ανα κατηγορια και κλαδο, ξερεις το τηλ. βρε κοπελα μου και δεν το λες και στο υπολοιπο forum, α πα πα θα σε μαλωσω,  οποτε αφου τα ξερεις και δε μας τα λες το κουβαδακι σου και σε αλλη παραλια, δε μας εχεις αναγκη εδω μεσα για καμια πληροφορια και προφανως ουτε και εμεις, παντως,αντε βρε τσαχπινα και καλο διορισμο
Υ.Γ. παντως απο τοτε που ημουν πιτσιρικας θυμαμαι ολα τα κοριτσακια ειχατε τρελαθει με αυτον τον μπρους γουιλις, εσυ βρε τον εχεις ακομα αφισα!!!!

210-3443072 τμήμα διορισμών ΠΕ04 ,για τον πίνακα αναπληρωτών
Ούτε εσύ μασ είπεσ αριθμό που θα διορίσουν ανά κατηγορία και κλάδο.
Κάτι εκτιμήσεισ που έχεισ κάνει και κάτι ράδιο αρβύλα που μεταφέρεισ τα έχω ακούσει κι εγώ και άλλοι πολλοί. Το ότι δεν τα αναπαράγουμε είναι από σεβασμό στην αγωνία των συναδέλφων.
Το αστειάκι με το "νέος" το παίρνω για φιλοφρόνηση μια που είμαι 40+.
Το αστειάκι με τα "κοπέλα", " τσαχπίνα" κλπ ήταν όντωσ ωραίο.

Αν όλα αυτά αποδειχθούν de facto ως αρβύλα δεν θα φταίει ο συνάδελφος φυσικός13 αλλά το ίδιο το υπουργείο. Δεν καταλαβαίνω τη δηκτικότητα πολλών απέναντι σε όσους θέλουν να μοιραστούν με όλους τους υπόλοιπους διαδικτυακούς επισκέπτες του pde ό,τι έμαθαν συχνά με πολύ κόπο, ιδρώτα, αναμονή μπροστά από κλειστές πόρτες, πολλαπλές απογοητεύσεις, ξυνισμένα πρόσωπα διοικητικών, ειρωνείες των πολιτικών στελεχών κλπ...Μήπως τελικά θα έπρεπε να σκεφτόμαστε τι προσφέρουμε ΕΜΕΙΣ στο φόρουμ απ' το να κριτικάρουμε όποιον μοιράζεται μαζί μας συχνά πολυτιμότατες πληροφορίες;

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #590 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:15:13 πμ »
Ο.Κ. παιδιά, συγγνώμη. Νόμιζα, ότι ψάχνατε την αλήθεια.  :-\
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #591 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:21:11 πμ »
Ο.Κ. παιδιά, συγγνώμη. Νόμιζα, ότι ψάχνατε την αλήθεια.  :-\

Η αλήθεια δεν έρχεται "διά επιφοίτησης" και θαυματουργικού τρόπου. Απαιτεί ΠΟΛΛΗ δουλειά, προσπάθεια και ιδρώτα. Όποιος λοιπόν αφιερώνει δουλειά, προσπάθεια και ιδρώτα προκειμένου να μας ενημερώνει μόνο του σεβασμού μας πρέπει να χαίρει και όχι της άγονης κριτικής μας (τη χαρακτηρίζω άγονη γιατί βασίζεται σε υποθέσεις: χαρακτηρίζονται ως "αρβύλα" πληροφορίες με ποια τεκμηρίωση; Βγήκε μήπως η εγκύκλιος διορισμών και δεν το ξέρω;;;   )...Όλα αυτά δείχνουν ένα και μόνο πράγμα: κακοπιστία...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:56:31 »

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #592 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:48:05 πμ »
Κάμποσες μέρες τώρα θυμάμαι ένα δίστιχο από το στρατό που σε ελεύθερη διασκευή λέει:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΔΙΑ, ΜΗΠΩΣ ΔΙΟΡΙΖΟΜΑΙ; ΑΡΧ@@@@.....

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #593 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:52:21 πμ »
η εγκύκλιοσ δεν θα λέει αριθμούσ διοριζομένων. Ο φυσικός13 δεν μπορεί να ξέρει τον αριθμό των 24μηνιτών που θα προσληφθούν. Ούτε η Διαμ/λου τον ξέρει, αφού δεν έχει παρθεί καμμιά Κ.Υ.Α. ακόμη. Λέει ότι έχει ενημέρωση εκ των έσω, αλλά κανείσ δεν γνωρίζει. Δεν είναι ανάγκη να σου πω με ποιον μιλάω μέσα στο υπουργείο, για να σε εντυπωσιάσω. Κανείσ δεν ξέρει. Σε ένα άλλο τόπικ με παρεμφερέσ θέμα κάποιοσ έλεγε ότι δεν θα πάρουν κανένα από το 24μηνο. Ποιον να πιστέψεισ? Πρέπει να τρελαίνουμε τον κόσμο έτσι χωρίσ λόγο? επειδή άκουσα ,μου είπαν...κλπ?
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #594 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:54:02 πμ »
Κάμποσες μέρες τώρα θυμάμαι ένα δίστιχο από το στρατό που σε ελεύθερη διασκευή λέει:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΔΙΑ, ΜΗΠΩΣ ΔΙΟΡΙΖΟΜΑΙ; ΑΡΧ@@@@.....

Γειά σου συνάδελφε Μανώλη.
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #595 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:56:14 πμ »
Κάμποσες μέρες τώρα θυμάμαι ένα δίστιχο από το στρατό που σε ελεύθερη διασκευή λέει:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΔΙΑ, ΜΗΠΩΣ ΔΙΟΡΙΖΟΜΑΙ; ΑΡΧ@@@@.....

Γειά σου συνάδελφε Μανώλη.
Υπήρχε κ ένα άλλο, που ταιριάζει περισσότερο:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ 1 ΚΥΚΛΑΜΙΝΟ
ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ 24ΜΗΝΟ?
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #596 στις: Ιούλιος 23, 2010, 01:59:39 πμ »
η εγκύκλιοσ δεν θα λέει αριθμούσ διοριζομένων. Ο φυσικός13 δεν μπορεί να ξέρει τον αριθμό των 24μηνιτών που θα προσληφθούν. Ούτε η Διαμ/λου τον ξέρει, αφού δεν έχει παρθεί καμμιά Κ.Υ.Α. ακόμη. Λέει ότι έχει ενημέρωση εκ των έσω, αλλά κανείσ δεν γνωρίζει. Δεν είναι ανάγκη να σου πω με ποιον μιλάω μέσα στο υπουργείο, για να σε εντυπωσιάσω. Κανείσ δεν ξέρει. Σε ένα άλλο τόπικ με παρεμφερέσ θέμα κάποιοσ έλεγε ότι δεν θα πάρουν κανένα από το 24μηνο. Ποιον να πιστέψεισ? Πρέπει να τρελαίνουμε τον κόσμο έτσι χωρίσ λόγο? επειδή άκουσα ,μου είπαν...κλπ?

Κάνεις λάθος, προσωπικά μου έχουν λεχθεί συγκεκριμένοι αριθμοί για την ειδικότητά μου εδώ και μήνες από στελέχη του υπουργείου. Αριθμοί που μου τους επαναλαμβάνουν διαρκώς και μηχανιστικά σε κάθε καινούργια μου ερώτηση, υπάρχει συγκεκριμένος σχεδιασμός εδώ και ΠΟΛΥ καιρό, σχεδιασμός εφαρμογής του προγράμματος σταθερότητας...

Πέραν τούτου επαναλαμβάνω: οι πληροφορίες είναι για να διακινούνται και να τίθενται υπό τη βάσανο της κριτικής ενός εκάστου επισκέπτεται το φόρουμ. Προτιμώ να γνωρίζω μια πληροφορία παρά να μη τη γνωρίζω καθόλου. Από 'κεί και ύστερα όλοι έχουμε μια στοιχειώδη παιδεία και κριτική ικανότητα να μην προσδιορίζουμε την πορεία ζωής μας και τις επιλογές μας με γνώμονα μια απλή πληροφορία που διαβάσαμε σε ένα οποιοδήποτε φόρουμ.

Προσωπικά μπήκα στη διαδικασία να υπερασπιστώ το συνάδελφο ως προς ένα βασικό (για μένα τουλάχιστον) στοιχείο: τις προθέσεις του, για τις οποίες είμαι πεπεισμένος πως είναι αγαθές και όχι δόλιες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2010, 02:01:22 πμ από athapris »

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #597 στις: Ιούλιος 23, 2010, 02:03:46 πμ »
Γιατί οι δικέσ μου είναι δόλιεσ?
Ποια είναι η ειδικότητά σου?
Τι αριθμούσ σου είπαν?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2010, 02:06:18 πμ από new »
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #598 στις: Ιούλιος 23, 2010, 02:07:13 πμ »
Γιατί οι δικέσ μου είναι δόλιεσ?
Ποια είναι η ειδικότητά σου?
Τι αριθμούσ σου είπαν?

Δεν είπα κάτι τέτοιο...

Αλήθεια...γιατί ρωτάς; Μήπως τελικά είσαι επιρρεπής στις αρβύλες;  ;)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #599 στις: Ιούλιος 23, 2010, 02:11:58 πμ »
Ρε παιδιά, cool! Όλοι οι καλοί χωράνε και είναι ευπρόσδεκτοι.
... Χμμμ, τώρα που το ξανασκέφτομαι το μόνο δό-λι-ο που υπάρχει εδώ μέσα είναι αυτό το δό-λιο το 13 (μπρρρρρ) ;)

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #600 στις: Ιούλιος 23, 2010, 02:13:16 πμ »
την έχετε ψωνίσει. Δεν πειράζει. Θα σου πω εγώ τι μου είπε η ίδια η Χριστοφιλοπούλου σήμερα το πρωί που με πήρε τηλ. στο σπίτι μου.
Από φυσικούσ 24μηνουσ θα πάρει 4-5 άτομα.
Καληνύχτα.
Ισωσ να είναι λάθοσ μου που προσπαθώ να σασ προστατέψω.
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #601 στις: Ιούλιος 23, 2010, 02:22:24 πμ »
την έχετε ψωνίσει. Δεν πειράζει. Θα σου πω εγώ τι μου είπε η ίδια η Χριστοφιλοπούλου σήμερα το πρωί που με πήρε τηλ. στο σπίτι μου.
Από φυσικούσ 24μηνουσ θα πάρει 4-5 άτομα.
Καληνύχτα.
Ισωσ να είναι λάθοσ μου που προσπαθώ να σασ προστατέψω.

Το θέμα είναι πως προσπαθείς να μας προστατέψεις από λάθος ανθρώπους. Η εμπειρία έχει δείξει πως οι πραγματικοί μας "εχθροί" είναι οι άνθρωποι του υπουργείου και όχι οι συνάδελφοι του φόρουμ. Αυτοί είναι που διαδίδουν "φήμες" τις οποίες έπειτα αναιρούν, αυτοί είναι που μας βλέπουν ως τεμάχια και όχι ανθρώπους, αυτοί είναι που θεωρούν πως μπορούν να παίζουν ανερυθρίαστα με την ψυχολογία μας, αυτοί είναι που δίνουν ρεσιτάλ αντιεπαγγελματισμού και κυνικότητας και πολλά πολλά πολλά άλλα...

Όσο για τα περί του ψωνισμού που μου αποδίδεις το αφήνω εντελώς ασχολίαστο...Την άλλη φορά που θα σε πάρει η Εύη τηλέφωνο πες της φιλιά από μένα...  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160926
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 731
Σύνολο: 751

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.