*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 503199 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3934 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 02:05:14 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3935 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 02:07:35 μμ »
Παιδιά. έχουν βαλθεί να μας αποτελειώσουν!!! Πριν 2 εβδομάδες υπάλληλος που απαντά στο 194 κατηγορηματικά μου δήλωσε πως για λόγους διαύγειας φέτος όλους τους καλεί το Υπουργείο, ακόμη και τους ωρομίσθιους...Την ίδια απάντηση μου έδωσε και η δευτεροβάθμια τότε. Χθες πάλι κατηγορηματικά η ίδια υπάλληλος στο 194 μου είπε πως θα καλέσουν οι δευτεροβάθμιες τους ωρομισθίους. Μόλις πριν από 5 λεπτά τηλεφώνησα στη δευτεροβάθμια και μίλησα με έναν ευγενικότατο κύριο, που μου είπε - προσπάθησε μάλλον να μου πει- γιατί φούντωσε η διπλανή του υπάλληλος και άρχισ να φωνάζει!! έλεος, ναι, όπως σας το λέω να φωνάζει πως δεν έχουν δουλειά αυτοί με τους ωρομισθίους!! Πάλι καλά που είχε προλάβει ο κύριος, όταν του είπα τη θέση μου στον πίνακά τους πως ναι έχω ελπίδες, γιατί τα κενά τους είναι πολλά!! Ακούσατς; Πολλά! Και μάλιστα μου είπε μα γιατί ρωτάτε μόνο για ωρομίσθιους, μπορεί να σας πάρουν ''από αυτό το καινούριο, πώς το λένε...'' ΜΠΑΧΑΛΟ; Μπα, δε νομίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος bear

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3936 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 02:39:13 μμ »
ΑΚΩ, ΑΜΩ καλούν απο το υπουργείο, ωρομισθίους οι Δ/βάθμιες εφόσον δώσει το ΟΚ το υπουργείο. Πάντως υποτίθεται ότι θα καλούσαν ΑΜΩ πριν αρχίσουν με τους ωρομισθίους... και αφού no money no honey για την Δ/βάθμια ως συνήθως, πήγαν αμέσως σε ωρομισθίους... άντε να βγάλεις άκρη με τα κενά και το μπάχαλο πλεον...
annihilation will be unavoidable

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3937 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 04:08:18 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3938 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 10:15:47 μμ »
            Καλησπέρα, σύμφωνα με νεότερα θα προσλάβουν μικρό αριθμό Αμω και μετά θα συνεχίσουν με ωρομίσθιους 4 ωρών.
             Λοιπόν όποιος συνάδελφος γνωρίζει την ηλεκτρονική διαδικασία ανάρτησης κειμένου ,ας συντάξει ένα,όπου θα αποδοκιμάζεται το 4ωρο που προωθούν για τους ωρομίσθιους καθηγητές της ειδικής αγωγής και να το δημοσιεύσει εδώ ή στο αλφαβίτα η όπου αλλού κρίνει, πως μπορεί να παρουσιαστεί.

 

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3939 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:59:19 μμ »
           Καλησπέρα συνάδελφοι, σύμφωνα με νεότερα θα προσλάβουν μικρό αριθμό Αμω και στη συνέχεια ωρομισθίους των 4 ωρών. Αυτό θα είναι η ωρομισθία της ντροπής πιστεύω για όλους γενικά τους ωρομισθίους που για χρόνια πασχίζουμε να συγκεντρώσουμε προυπηρεσία διδάσκοντας σε όλα τα μέρη της Ελλάδας με δικά μας έξοδα και που τώρα οι περισσότεροι από εμάς σε ηλικία από 35 ετών και πάνω βλέπουμε όλα να γκρεμίζονται.
           Όποιος γνωρίζει την ηλεκτρονική διαδικασία ανάρτησης κειμένου,ας συντάξει ένα ,όπου θα αποδοκιμάζεται το 4ωρο της ντροπής που θέλουν να προωθήσουν για τους ωρομίσθιους καθηγητές της ειδικής αγωγής και να το δημοσιεύσει εδώ ή στο αλφαβήτα ή όπου αλλού κρίνει, πως μπορεί να παρουσιαστεί.




Αποσυνδεδεμένος madros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3940 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 01:08:34 πμ »
Απο που γνωριζεις πως προηγειται ο πινακας Α ?
Εγω ειμαι 1ος στον πινακα Α και διορισαν απο τον πινακα β !!!

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3941 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 01:03:31 μμ »
Έχουμε  τίποτα νεότερο;
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3942 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 01:25:08 μμ »
Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι μάλλον δε θα πάρουν καθόλου Αμω κ συζητούν για τους ωρομίσθιους!και για την παράλληλη στήριξη από την επόμενη βδομάδα!!! :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3943 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 01:47:01 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος μελιτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3944 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 02:06:25 μμ »
ωραια,εσεις που περιμενατε επομενη φαση ακω ή αμω πατε για 4ωρη ωρομισθια,,και εμεις χαμηλα στον πινακα που περιμεναμε ωρομισθια μενουμε στα αζητητα για ποοολυ καιρο.τι γινετε? ο κυριος καψαλακης εστειλε επιστολη στο υπουργειο κ ισχυριζετε οτι τα κενα στα τε κ στα εεεκ ειναι πολλα.ελεος κατι πρεπει να γινει.

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3945 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 03:36:01 μμ »
ωραια,εσεις που περιμενατε επομενη φαση ακω ή αμω πατε για 4ωρη ωρομισθια,,και εμεις χαμηλα στον πινακα που περιμεναμε ωρομισθια μενουμε στα αζητητα για ποοολυ καιρο.τι γινετε? ο κυριος καψαλακης εστειλε επιστολη στο υπουργειο κ ισχυριζετε οτι τα κενα στα τε κ στα εεεκ ειναι πολλα.ελεος κατι πρεπει να γινει.

Προφανώς δεν είσαι ΠΕ 02,γιατί αναφέρεις τον Καψαλάκη;
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3946 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 03:45:56 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???

Μάλιστα  και έλεγα δεν θα πεις κάτι έτσι για να πεις, είχες αργήσει, η αγωνία θα φταίει


Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3947 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 03:54:51 μμ »
ωραια,εσεις που περιμενατε επομενη φαση ακω ή αμω πατε για 4ωρη ωρομισθια,,και εμεις χαμηλα στον πινακα που περιμεναμε ωρομισθια μενουμε στα αζητητα για ποοολυ καιρο.τι γινετε? ο κυριος καψαλακης εστειλε επιστολη στο υπουργειο κ ισχυριζετε οτι τα κενα στα τε κ στα εεεκ ειναι πολλα.ελεος κατι πρεπει να γινει.

δεν νομίζω κανείς εδω μέσα να περιμένει για ωρομίσθιος

σίγουρα θα υπάρχουν κενά για 4 ώρες σε σμεα κυρίως σε κάποιες τεχνικές ειδικότητες
αλλά συνάδελφε περιμένεις εσύ που είσαι χαμηλά να πας ωρομίσθιος για 4 ώρες ? αν δεν σε πάρουν δίπλα ακριβώς στο σπίτι σου άντε μια ώρα μακριά οι βενζίνες είναι περισσότερα από αυτά που θα πάρεις

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.