*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 503193 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3976 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 01:39:17 μμ »
Μόλις μπήκα κι εγώ, για να κάνω την ίδια  ερώτηση..Με πρόλαβες  :)
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3977 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 02:09:22 μμ »
Eγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως οι άνθρωποι είναι για τα πανηγύρια...όταν ο νόμος λέει πως στελεχώνεται κατά προτεραιότητα η ειδική αγωγή κι αυτή την στιγμή μόνο προτεραιότητά τους δεν ήταν και δεν είναι τι να πεις από κει και πέρα....
Κι ας διευκρινίσει κάποιος τι θα γίνει με τους πίνακες της ειδικής (αν και εγώ πιστεύω πως κλείδωσαν οι πίνακες) γιατί το να πάει κάποιος για το 0,10 προσαύξηση στον ΑΣΕΠ και να τους κάνουμε την χάρη να δούνε πόσο πειθήνιοι είμαστε...είναι βούτυρο στο ψωμί τους!!!
Ενός κακού μύρια έπονται...!  ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3978 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 03:04:42 μμ »
Πειθήνιοι έγιναν όσοι επέτρεψαν να τους κοιτάνε στα δόντια, όπως τα άλογα,για να διοριστούν.Τη δουλειά πρέπει απλώς να έχουμε το δικαίωμα να τη διαλέγουμε και όχι να μας επιλέγουν...όλα τα άλλα είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλες

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3979 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 03:09:46 μμ »
Πειθήνιοι έγιναν όσοι επέτρεψαν να τους κοιτάνε στα δόντια, όπως τα άλογα,για να διοριστούν.Τη δουλειά πρέπει απλώς να έχουμε το δικαίωμα να τη διαλέγουμε και όχι να μας επιλέγουν...όλα τα άλλα είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλες
Ε...το ίδιο λέμε...εαν δεχόμαστε το 4ωρο την εβδομάδα δεν μας κάνει καλύτερους απ'αυτούς που άφησαν να τους κοιτάνε στα δόντια για να τους διορίσουν.... ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3980 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 03:33:09 μμ »
Προς Chob και Delan: σας παρακαλώ, επιτρέψτε μου να σας κάνω μια παραίνεση: να μην κάνετε τέτοιες ερωτήσεις  και βασικά να μην αγωνιάτε να σας πάρουν ωρομίσθιους. Γιατί; Γιατί ωρομίσθιος σημαίνει μέχρι 4 ώρες. Είμαι μια τέως ωρομίσθια και νυν αμω (με 12 ώρες, όσες είχα και ως ωρομίσθια...) και σας λέω από πρώτο χέρι ότι δεν αξίζει. Εγώ, όταν πήγαινα ωρομίσθια, εκτός του ότι δεν έδιναν μόνο 4 ώρες, το έκανα, όπως όλοι, γιατί υπήρχε η προοπτική του μόνιμου διορισμού (μη βιαστείτε, έχω δώσει και επιτύχει και στον ασεπ). Τώρα πια η ωρομισθία = ένα τίποτα. Με 4 ώρες θα πάρετε κάτι 0,00& ως προσαύξηση στον ασεπ. Από χρήματα δε το συζητάμε. Κι αυτά τα λέω επειδή υποψιάζομαι πως δεν έχετε αντιληφθεί πώς έχει η κατάσταση και φυσικά για να σας βοηθήσω. Κλείνω λέγοντας πως πλέον ντρέπομαι για τον εαυτό μου κι ας το έκανα με την προοπτική του διορισμού. Όχι μόνο δε μας διόρισαν αλλά επιπλέον όσοι δεχτήκαμε τη θέση ωρομίσθιου αποδειχτήκαμε μ..κες και δεν ξέρω κι αν με την παθητικότητά μας ανοίξαμε το δρόμο για την ελαστική εργασία. Σκεφτείτε τα καλά αυτά κι αν έχετε κάποια απορία ευχαρίστως να σας απαντήσω. Ντρέπομαι, ντρέπομαι, ντρέπομαι που χαιρόμουν που με πήραν.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3981 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 03:43:22 μμ »
Προς Chob και Delan: σας παρακαλώ, επιτρέψτε μου να σας κάνω μια παραίνεση: να μην κάνετε τέτοιες ερωτήσεις  και βασικά να μην αγωνιάτε να σας πάρουν ωρομίσθιους. Γιατί; Γιατί ωρομίσθιος σημαίνει μέχρι 4 ώρες. Είμαι μια τέως ωρομίσθια και νυν αμω (με 12 ώρες, όσες είχα και ως ωρομίσθια...) και σας λέω από πρώτο χέρι ότι δεν αξίζει. Εγώ, όταν πήγαινα ωρομίσθια, εκτός του ότι δεν έδιναν μόνο 4 ώρες, το έκανα, όπως όλοι, γιατί υπήρχε η προοπτική του μόνιμου διορισμού (μη βιαστείτε, έχω δώσει και επιτύχει και στον ασεπ). Τώρα πια η ωρομισθία = ένα τίποτα. Με 4 ώρες θα πάρετε κάτι 0,00& ως προσαύξηση στον ασεπ. Από χρήματα δε το συζητάμε. Κι αυτά τα λέω επειδή υποψιάζομαι πως δεν έχετε αντιληφθεί πώς έχει η κατάσταση και φυσικά για να σας βοηθήσω. Κλείνω λέγοντας πως πλέον ντρέπομαι για τον εαυτό μου κι ας το έκανα με την προοπτική του διορισμού. Όχι μόνο δε μας διόρισαν αλλά επιπλέον όσοι δεχτήκαμε τη θέση ωρομίσθιου αποδειχτήκαμε μ..κες και δεν ξέρω κι αν με την παθητικότητά μας ανοίξαμε το δρόμο για την ελαστική εργασία. Σκεφτείτε τα καλά αυτά κι αν έχετε κάποια απορία ευχαρίστως να σας απαντήσω. Ντρέπομαι, ντρέπομαι, ντρέπομαι που χαιρόμουν που με πήραν.
Αυτό ακριβώς εννοώ...ανοίγουμε δρόμο στα ακόμη χειρότερα...και χωρίς μάλιστα κανένα κέρδος για μας...μια παραπάνω σωστή απάντηση στον ΑΣΕΠ δίνει περισσότερο απ'το 0,10....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3982 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 04:19:10 μμ »
καλημέρα!πήρα στο υπουργείο κ μίλησα με μια κυρία και της εξήγησα ότι δε γίνεται να μιλούν για ωρομισθία 4 ωρών, μου είπε ότι δεν υπάρχει τέτοια σενάριο πλέον κ ότι θα μας ξανακαλέσουν να δηλώσουμε περιοχές για ΑΜΩ, όσοι θέλουμε γιατί ορισμένοι στην προηγούμενη αίτηση μπερδεύτηκαν και έχουν δηλώσει ότι πάνε σε όλη την Ελλάδα ΑΜΩ...δεν ήξερε πότε θα γίνει αυτό!κρατώ επιφυλάξεις για όσα αναφέρω...για την παράλληλη στήριξη ισχύουν τα ίδια!!

Αποσυνδεδεμένος μελιτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3983 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 04:57:12 μμ »
τι αιτησεις παλι???θα μας τρελανουν τελειως??εγω μπορει να θελω να παω ΑΜΩ παντου,τους νοιαζει?ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3984 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 05:05:51 μμ »
τι αιτησεις παλι???θα μας τρελανουν τελειως??εγω μπορει να θελω να παω ΑΜΩ παντου,τους νοιαζει?ΕΛΕΟΣ

δεν σε πιστεύουν γιατί αν σε πιστεύανε θα σήμαινε ότι είσαι τρελή και δεν θέλουν τρελούς εκπαιδευτικούς (είναι απρόβλεπτοι)
 

Αποσυνδεδεμένος μελιτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3985 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 05:07:55 μμ »
γιατι ειμαι τρελη ?

Αποσυνδεδεμένος chob

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3986 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 08:26:47 μμ »
Προς Chob και Delan: σας παρακαλώ, επιτρέψτε μου να σας κάνω μια παραίνεση: να μην κάνετε τέτοιες ερωτήσεις  και βασικά να μην αγωνιάτε να σας πάρουν ωρομίσθιους. Γιατί; Γιατί ωρομίσθιος σημαίνει μέχρι 4 ώρες. Είμαι μια τέως ωρομίσθια και νυν αμω (με 12 ώρες, όσες είχα και ως ωρομίσθια...) και σας λέω από πρώτο χέρι ότι δεν αξίζει. Εγώ, όταν πήγαινα ωρομίσθια, εκτός του ότι δεν έδιναν μόνο 4 ώρες, το έκανα, όπως όλοι, γιατί υπήρχε η προοπτική του μόνιμου διορισμού (μη βιαστείτε, έχω δώσει και επιτύχει και στον ασεπ). Τώρα πια η ωρομισθία = ένα τίποτα. Με 4 ώρες θα πάρετε κάτι 0,00& ως προσαύξηση στον ασεπ. Από χρήματα δε το συζητάμε. Κι αυτά τα λέω επειδή υποψιάζομαι πως δεν έχετε αντιληφθεί πώς έχει η κατάσταση και φυσικά για να σας βοηθήσω. Κλείνω λέγοντας πως πλέον ντρέπομαι για τον εαυτό μου κι ας το έκανα με την προοπτική του διορισμού. Όχι μόνο δε μας διόρισαν αλλά επιπλέον όσοι δεχτήκαμε τη θέση ωρομίσθιου αποδειχτήκαμε μ..κες και δεν ξέρω κι αν με την παθητικότητά μας ανοίξαμε το δρόμο για την ελαστική εργασία. Σκεφτείτε τα καλά αυτά κι αν έχετε κάποια απορία ευχαρίστως να σας απαντήσω. Ντρέπομαι, ντρέπομαι, ντρέπομαι που χαιρόμουν που με πήραν.
 
   
Καταρχήν ευχαριστώ Melg για τις συμβουλές. Καταλαβαίνω οτι η πρόθεση σου είναι καλή και απορρέει από μεγάλη προσωπική αγανάκτησή σου με το σύστημα.
Γνωρίζω όλα αυτά που ανέφερες (περι 4 ωρών, ψίχουλα μισθούς που αν τα πάρεις κ αυτά μετά από κανένα χρόνο ευχαριστώ να λές..., και για τα μόρια που είναι άσκοπα φέτος, και για τους κλειδωμένους πίνακες, και για το νέο νομοσχέδιο). Δυστυχώς κ εγώ είμαι μέσα στο "τρυπάκι" της εκπαίδευσης από το 2003 με ωρομισθίες, ΠΔΣ κλπ.

Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε καμία κυβέρνηση πλέον. Δεν ξέρω αν αύριο ή μεθαύριο θ' αλλάξουν τα τροπάριά τους (που πολύ πιθανόν είναι τη στιγμή που δεν θα έχουν καθηγητές για αναπληρώσεις) και θα πουν "Α! Ξέρετε κάτι? Θα ξαναμετράει η προϋπηρεσία από σήμερα αλλά 80-20% και όχι 60-40% όπως ήταν παλία. Έχουν την πίτα και το μαχαίρι... Δεν είναι αντίδραση στο κατεστημένο να μην πάω εγώ ωρομίσθια. Αντίδραση στο κατεστημένο είναι κάτι πολύ πολύ πιο δυνατό. Κάτι που θα τους ταρακουνήσει "κυριολεκτικά"



Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3987 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 08:48:11 μμ »
Συγγνώμη...αλλά το πιο πιθανό είναι αν αλλάξουν τα πράγματα να τα αλλάξουν προς το χειρότερο για 'μας και όχι στο να μας ευνοήσουν...αυτά καλό είναι να τα ξεχάσουμε και να δούμε πώς θα την παλέψουμε μέσα σ'αυτές τις καταστάσεις...
Εδώ μιλάνε για πάγωμα διορισμών ακόμη και για την Παιδεία κι εμείς ονειρευόμαστε την επαναφορά το 60-40...;;  ??? ???
Και αντίδραση είναι το κάθετί που θεωρούμε κοροιδία να μην το υπηρετούμε...μέχρι πέρσι το ένα τρίμηνο που σου δινε η ωρομισθια και με το 60-40 ήταν κάτι...φέτος τι...;;;;
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3988 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 12:03:22 πμ »
         k.m  είναι ενθαρρυντικά τα τελευταία νέα σου. Ίσως συνειδητοποίησαν, πως το 4ωρο ,που είναι απαράδεκτο δεν μπορεί να λειτουργήσει στη δική μας περίπτωση και επομένως θα έχουμε νέα εξέλιξη. Από αύριο ίσως μάθουμε περισσότερα

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3989 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 01:14:38 μμ »
Γιατί από αύριο ρε παιδιά; Ακόμη περιμένετε; Εδώ και 2 εβδομάδες από αύριο σε αύριο μας πάνε!!!!!!!!!!
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161206
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.