*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 505154 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agi2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4074 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 05:31:54 μμ »
Τώρα που διάβασα πιο προσεκτικά το συμπληρωματικό έγγραφο, όντως δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση σε όλα "ναι"!!!!! Ενώ στη Β/θμια που πήγα που είπαν το ακριβώς αντίθετο!!!!! Θα πάω αύριο πάλι για να κάνω την αίτηση!!!Αν μου πουν πάλι τα ίδια συνάδελφοι, τί να κανω????????Να μαλώσω μαζι τους ή να πάω σε άλλη Β/θμια???????Πάντως νευρίασα πολύ μαζι της ,γιατί ήταν και σίγουρη η υπάλληλος ότι δεν μπορούσα να κανω την αίτηση!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4075 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 05:51:41 μμ »
Φανταστείτε του χρόνου που τις αιτήσεις θα τις κάνουν οι εκ των πραγμάτων πιο άσχετοι...Οχι ότι θα γίνουν προσλήψεις αλλά λέμε τώρα...
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4076 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 06:57:20 μμ »
Τώρα που διάβασα πιο προσεκτικά το συμπληρωματικό έγγραφο, όντως δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση σε όλα "ναι"!!!!! Ενώ στη Β/θμια που πήγα που είπαν το ακριβώς αντίθετο!!!!! Θα πάω αύριο πάλι για να κάνω την αίτηση!!!Αν μου πουν πάλι τα ίδια συνάδελφοι, τί να κανω????????Να μαλώσω μαζι τους ή να πάω σε άλλη Β/θμια???????Πάντως νευρίασα πολύ μαζι της ,γιατί ήταν και σίγουρη η υπάλληλος ότι δεν μπορούσα να κανω την αίτηση!!!!

Να της πεις να διαβάσει προσεχτικά κι ότι είναι θέμα κατανόησης του κειμένου. Μεταξύ των προϋποθέσεων α και β υπάρχει ένα διαζευκτικό "ή". Αν λοιπόν όπως προείπα έχεις δηλώσει τουλάχιστον μία περιοχή για ΑΜΩ και το πρόγραμμα δικαιούσαι να κάνεις την αίτηση. Αν πάλι δεν καταλαβαίνει να της πεις να παραιτηθεί γιατί είναι άσχετη, αφού σου υπογράψει αυτό που υποστηρίζει. Και μη μασάς!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:37:21 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4077 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:21:58 μμ »
Γνωρίζει κανείς ποια προβλέπεται να είναι η τύχη όσων δεν έχουν προϋπηρεσία στην ειδική αγωγή,αλλά έχουν κάνει το σεμινάριο και πώς συνδέεται αυτό με τα φετινά 4ωρα στην ειδική;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tou.fas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4078 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 04:38:32 μμ »
Σημερα εκανα την συμπληρωματικη αιτηση.οποιος εχει δηλωσει μειωμενου ωραριου μπορει να την κανει,μονο αυτο.Για να μην σας λενε οιτι θελουν οι εκαστοτες ββαθμιες,που οι περισσοτεροι εκει μεσα δεν εχουν ιδεα...

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4079 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 08:01:05 μμ »
τελικά έκανα κι εγώ την αίτηση, χάρη σ' εσάς. Πήγα φορτσάτη και τους είπα δεν έχουν διαβάσει την εγκύκλιο και μας λένε αρλούμπες. τελικά πήραν στο υπουργείο και επιβεβαιώθηκαν τα λεγόμενά μου. Μόνο που δεν μπορεσα να κάνω τα χαρτιά μου στην πόλη μου, αλλά στην πρωτεύουσα του νομού γιατί οι δικοί μας δεν είχαν εξουσιοδότηση (άκουσον άκουσον!!!Η ταλαιπωρία της ταλαιπωρίας).Πάντως μου είπαν πως ελάχιστοι έκαναν τη συμπηρωματική αίτηση

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4080 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 11:20:50 μμ »
Kι εμένα χθες που πήγα μου είπαν πως ήμουν η πρώτη που πήγα....φαίνεται πως ο κόσμος απελπίστηκε.... ??? Ή επειδή είναι σε άκυρη χρονική στιγμή δεν το πήραν χαμπάρι....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4081 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 11:54:04 μμ »
Εγώ πήγα σήμερα να κάνω τα χαρτιά μου για το πρόγραμμα και μου είπαν ότι δεν μπορώ , γιατί έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Πού να ξέρω εγώ για ποιες περιοχές ήταν το προγραμμα;
Επίσης μου είπαν ότι σήμερα θα καλούσαν ωρομίσθιους (Ξάνθη) αλλά απέφυγε να μου απαντήσει για τις ειδικότητες. :P :P :P Τι να πω!!!!!!
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4082 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 12:08:28 πμ »
Εγώ πήγα σήμερα να κάνω τα χαρτιά μου για το πρόγραμμα και μου είπαν ότι δεν μπορώ , γιατί έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Πού να ξέρω εγώ για ποιες περιοχές ήταν το προγραμμα;
Επίσης μου είπαν ότι σήμερα θα καλούσαν ωρομίσθιους (Ξάνθη) αλλά απέφυγε να μου απαντήσει για τις ειδικότητες. :P :P :P Τι να πω!!!!!!
Τι σου είπαν;;;!!!  ??? ??? ??? Τι βλακεία είναι πάλι αυτή που είπαν...; Αφού η μία προυπόθεση για να κάνεις την συμπληρωματική ήταν ακριβώς να έχεις δηλώσει περιοχές για μειωμένο,άσχετα με το ποιες περιοχές...
Εκτός αν ξέρουν σε ποιες περιοχές έχει περιστατικά παράλληλης στήριξης και δεν τυχαίνει να έχει στις περιοχές που δήλωσες και γι αυτό σου είπαν πως δεν έχει νόημα να δηλώσεις.... ??? ???
Τι να πω...;
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4083 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 12:19:44 πμ »
Εγώ πήγα σήμερα να κάνω τα χαρτιά μου για το πρόγραμμα και μου είπαν ότι δεν μπορώ , γιατί έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Πού να ξέρω εγώ για ποιες περιοχές ήταν το προγραμμα;
Επίσης μου είπαν ότι σήμερα θα καλούσαν ωρομίσθιους (Ξάνθη) αλλά απέφυγε να μου απαντήσει για τις ειδικότητες. :P :P :P Τι να πω!!!!!!
Τι σου είπαν;;;!!!  ??? ??? ??? Τι βλακεία είναι πάλι αυτή που είπαν...; Αφού η μία προυπόθεση για να κάνεις την συμπληρωματική ήταν ακριβώς να έχεις δηλώσει περιοχές για μειωμένο,άσχετα με το ποιες περιοχές...
Εκτός αν ξέρουν σε ποιες περιοχές έχει περιστατικά παράλληλης στήριξης και δεν τυχαίνει να έχει στις περιοχές που δήλωσες και γι αυτό σου είπαν πως δεν έχει νόημα να δηλώσεις.... ??? ???
Τι να πω...;
Έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Τίποτα άλλο.Δεν έβαλα ναι στα υπόλοιπα δυο κουτάκια που απαιτούνται.Απέφευγε η υπαλ. να μου απαντήσει...
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4084 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 12:24:54 πμ »
Εγώ πήγα σήμερα να κάνω τα χαρτιά μου για το πρόγραμμα και μου είπαν ότι δεν μπορώ , γιατί έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Πού να ξέρω εγώ για ποιες περιοχές ήταν το προγραμμα;
Επίσης μου είπαν ότι σήμερα θα καλούσαν ωρομίσθιους (Ξάνθη) αλλά απέφυγε να μου απαντήσει για τις ειδικότητες. :P :P :P Τι να πω!!!!!!
Τι σου είπαν;;;!!!  ??? ??? ??? Τι βλακεία είναι πάλι αυτή που είπαν...; Αφού η μία προυπόθεση για να κάνεις την συμπληρωματική ήταν ακριβώς να έχεις δηλώσει περιοχές για μειωμένο,άσχετα με το ποιες περιοχές...
Εκτός αν ξέρουν σε ποιες περιοχές έχει περιστατικά παράλληλης στήριξης και δεν τυχαίνει να έχει στις περιοχές που δήλωσες και γι αυτό σου είπαν πως δεν έχει νόημα να δηλώσεις.... ??? ???
Τι να πω...;
Έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Τίποτα άλλο.Δεν έβαλα ναι στα υπόλοιπα δυο κουτάκια που απαιτούνται.Απέφευγε η υπαλ. να μου απαντήσει...

Δεν είχες βάλει δηλαδή ναι στο πρόγραμμα...;; Αν δεν είχες βάλει καθόλου ναι στο πρόγραμμα όντως δεν γίνεται....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4085 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 12:43:09 πμ »
Εγώ πήγα σήμερα να κάνω τα χαρτιά μου για το πρόγραμμα και μου είπαν ότι δεν μπορώ , γιατί έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Πού να ξέρω εγώ για ποιες περιοχές ήταν το προγραμμα;
Επίσης μου είπαν ότι σήμερα θα καλούσαν ωρομίσθιους (Ξάνθη) αλλά απέφυγε να μου απαντήσει για τις ειδικότητες. :P :P :P Τι να πω!!!!!!
Τι σου είπαν;;;!!!  ??? ??? ??? Τι βλακεία είναι πάλι αυτή που είπαν...; Αφού η μία προυπόθεση για να κάνεις την συμπληρωματική ήταν ακριβώς να έχεις δηλώσει περιοχές για μειωμένο,άσχετα με το ποιες περιοχές...
Εκτός αν ξέρουν σε ποιες περιοχές έχει περιστατικά παράλληλης στήριξης και δεν τυχαίνει να έχει στις περιοχές που δήλωσες και γι αυτό σου είπαν πως δεν έχει νόημα να δηλώσεις.... ??? ???
Τι να πω...;
Έχω δηλώσει μόνο μειωμένο ωράριο.Τίποτα άλλο.Δεν έβαλα ναι στα υπόλοιπα δυο κουτάκια που απαιτούνται.Απέφευγε η υπαλ. να μου απαντήσει...

Δεν είχες βάλει δηλαδή ναι στο πρόγραμμα...;; Αν δεν είχες βάλει καθόλου ναι στο πρόγραμμα όντως δεν γίνεται....

Δεν έβαλα ναι γιατι δεν ήξερα σε ποιες περιοχές αναφέρεται το πρόγραμμα.
Κανείς δεν ήξερε στη ββάθμια να μου πει.....
Τώρα πάει!!!!!
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4086 στις: Δεκέμβριος 17, 2010, 09:25:51 πμ »
Θα κάνουμε ένσταση στα 4ωρα;οι χίλιες και ώρες που έδωσε το υπουργείο για 4ωρα βγαίνουν αρκετοί ΑΜΩ...οι δ/θμιες θέλουν να προωθήσουν κόσμο για να μη μείνουν χωρίς προϋπηρεσία ενόψει αλλαγών στις επόμενες αιτήσεις.Δηλαδή όσοι έχουν σεμινάριο μάλλον θα πρέπει να έχουν και προϋπηρεσία για να κάνουν αίτηση.Τι κάνουμε;

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4087 στις: Δεκέμβριος 17, 2010, 11:16:53 πμ »
Θα κάνουμε ένσταση στα 4ωρα;οι χίλιες και ώρες που έδωσε το υπουργείο για 4ωρα βγαίνουν αρκετοί ΑΜΩ...οι δ/θμιες θέλουν να προωθήσουν κόσμο για να μη μείνουν χωρίς προϋπηρεσία ενόψει αλλαγών στις επόμενες αιτήσεις.Δηλαδή όσοι έχουν σεμινάριο μάλλον θα πρέπει να έχουν και προϋπηρεσία για να κάνουν αίτηση.Τι κάνουμε;
Να ρωτήσω... Για 1000+  ώρες από που το έμαθες; Ισχύει; Γιατί αν ισχύει και'μένα σίγουρα θα με καλέσουν ΑΜΩ. Το ζήτημα είναι ότι δεν θα ξεκινήσω για 4 ώρες σαν τουρίστας με τη φωτογραφική μου μηχανή για τα νησιά και ας έχω κυρώσεις... Από την άλλη όμως αν ισχύει και αυτό που λες για σεμινάριο+προυπηρεσία... :o :o :o

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 679
Σύνολο: 688

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.