*

Ψηφοφορία

Σύμφωνείτε με το περιεχόμενο , τον τρόπο και τη χρονική στιγμή  επίδοσης της Ανακοίνωσης της ΠΕΑ.

Ναι .
8 (10.4%)
Είμαι ουδέτερος
3 (3.9%)
Οχι .
62 (80.5%)
Δεν γνωρίζω.
4 (5.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 76

Αποστολέας Θέμα: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?  (Αναγνώστηκε 6053 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 14, 2010, 09:49:32 μμ »
Άκουγες τα τελευταία 25 χρόνια για ΑΜΩ ?

Ε........πάρτα  να τα ακούσεις και αυτά να τα κάνεις συλλογή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:51:47 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:04:20 μμ »
Πάντως δεν μπορείτε να πείτε. Δεν λένε το κλασσικό "Μαζικοί Διορισμοί Τώρα" μην τους πάρουν και με τις ντομάτες!!! Το προσαρμόσανε και αυτό σε πιο λάιτ έκδοση. Πεσμένη η ΠΕΑ στις διεκδικήσεις!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ - Ντροπή
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:45:08 μμ »
Εγώ μια χαρά την βλέπω την ανακοίνωση.
Ξεκινά με μια αναφορά σε ότι έχει γίνει και είναι πολύ λογικό να τονίζει το γεγονός πως οι περισσότερες από τις θέσεις της έγιναν δεκτές στην εγκύκλιο.
Στο τέλος φαίνεται ξεκάθαρα και τι ζητά ακόμα .
Αν είχαν γίνει και αυτά δεκτά θα ήταν πολύ καλύτερα για όλους μας.

Βλέπω βέβαια πολλά παπαγαλάκια που δεν χάνουν ευκαιρία να τα χώνουν  στην ΠΕΑ.  
Έχουν κάτι καλύτερο να προτείνουν?
Άντε να το προτείνουν για να βάλουμε όλοι μαζί τα γέλια ...

Έτσι που το πάμε θα πούμε καληνύχτα νωρίς-νωρίς. [/size]
Είναι φανερό οτι η πεα γνώριζε πριν τη δημοσίευση της εγκυκλίου τις αλλαγές που θα επακολουθούσαν(αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου, συμπλήρωση ωραρίου....κτλπ) και προσπάθησαν στα περισσότερα σημεία να τις παρουσιάσουν ως δικές τους θέσεις με εξαίρεση ότι αφορά την αναπλήρωση με μειωμένο ωράριο.Αρχίζω τελικά πράγματι και εγώ να πιστεύω οτι η πεα λειτουργεί ως Δούρειος Ίππος του υπουργείου.Περίμενα σίγουρα πολλά περισσότερα από την πεα μπροστά στην επίθεση που δεχθήκαμε από την Διαμαντοπούλου.
Αυτό είναι κάτι που τα γνωρίζεις σίγουρα  ή κάτι που το υποθέτεις?
Αν το γνωρίζεις θα  έχεις και τις κατάλληλες αποδείξεις. Οπότε χώστα ανοιχτά  και μπράβο σου.
Αν είναι υποθέσεις τότε δημιουργείς εντυπώσεις με λάθος τρόπο. 



Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω πρώτα από όλα το προσωπικό να σου πω ότι δεν είμαι παπαγαλάκι κανενός.Τόσα χρόνια στο forum αν είχες διαβάσει μηνύματα μου νομίζω δεν κατέληγες σε τέτοιους χαρακτηρίσμούς.Από την άλλη όμως δεν εμπιστεύομαι , το λέω ανοιχτα αυτούς που το παίζουν συνδικαλιστές προκειμένου να εξυπηρετήσουν προσωπικά τους συμφέροντα.Δεν ειμαι χθεσινός για να μη ξέρω τι έχει πράξει και τι όχι η πεα τα τελευταία χρόνια.Αν εσύ είσαι ρομαντικός η καλόπιστος απέναντι στη πεα δικαίωμα σου.Πιστεύω όμως είδες πώς νιώθει πλειονότητα των συναδέλφων !
Πάμε παρακάτω.Δεν έχω αποδείξεις για τίποτα, δεν είμουν παρών σε καμία συζήτηση μεταξύ πεα και υπουργείου.Δεν σου προκαλεί όμως αλήθεια εντύπωση το πως το υπουργείο
έκανε δεκτό το σύνολο των αιτημάτων της πεα;Σχεδόν σαν να γράψανε μαζί τα αιτήματα.Κι αν τελικά το υπουργείο λαμβάνει σοβαρά τις θέσεις της πεα αυτό συνέβη και στο πολυνομοσχέδιο που πέρασε;
Εγώ, και νομίζω σχεδόν όλοι βλέπουμε τις αντιδράσεις της πεα πολύ χλωμές εως ανυπαρκτες.Μάλλον έχει συνηθήσει να εκφωνεί επικηδειους παρά να μάχεται.Αλήθεια τι αγώνα έδωσε για όσους δεν κατοχυρώνουν δικαίωμα διορισμού στην μεταβατική μαιμου;Τι αγώνα έδωσε για να μην περάσει ο ΑΜΩ άλλη μια ελαστική μορφή εργασίας;Θα μου πεις δεν υπηρχαν περιθώρια ελιγμων στη παρούσα φάση;Αν δεν είναι ικανοί να χτυπήσουν το χέρι στο τραπέζι ας αδειάσουν το χώρο να αναλάβουν άλλοι πιο μαχητικοί που θα εκπροσωπούν τα συμφέροντα ολων των αδιόριστων(αλήθεια η πεα συμφωνεί και σε αυτό με την υπουργό και δεν δέχεται αυτόν τον όρο;)
Εγώ δεν μπορώ να δεχθώ αυτήν την ηττοπαθη και στα όρια του συμβιβασμού  λογική της πεα.Την καληνύχτα την έχουμε πει αν δε το έχει καταλάβει εδώ και πολύ χρόνο.Τώρα κοιμόμαστε τον αιώνιο ύπνο!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:52:02 μμ »
Να τα δούμε τα πράγματα πιο νηφάλια;
Η ΠΕΑ είναι μια ένωση αδιόριστων  εκπαιδευτικών, που δεν έχει σταθερά μέλη γιατί χρόνο με το χρόνο κάποιοι διορίζονται. Βασικός στόχος της ένωσης είναι ο μόνιμος διορισμός των μελών της στις συνθήκες που επικρατούν κάθε φορά. Η ηγεσία της ΠΕΑ, καθότι παλαιότεροι, έχει μεγάλες προυπηρεσίες, χωρίς πάντα επιτυχίες στον ΑΣΕΠ. Αν κατά την συνάντηση με την Διαμαντοπούλου κατάφεραν να διασφαλίσουν τον διορισμό τους αυτοί και αρκετά από τα παλαιότερα μέλη, λογικό είναι να βάλουν και λίγο νερό στο κρασί τους. Μη ξεχνάμε, πως αρκετοί από αυτούς (όχι βέβαια όλοι) είναι παλαιοί γνώριμοι των γαλαζοπράσινων βουλευτών για την απόκτηση της προυπηρεσίας τους. Έτσι γνωρίζουν πως έπρεπε να διαπραγματευτούν τον διορισμό τους. (Μακάρι να μην το πληρώσουν οι 24 μηνίτες της μεταβατικής :()
Η νέα ΠΕΑ που θα σχηματιστεί μετά την αποχώρηση των παλαιοτέρων, θα εκφραστεί από συναδέλφους εγκλωβισμένους σαν ΑΚΩ, ΑΜΩ, κλπ και θα διατυπωθούν νέα αιτήματα από τους νέους αδικημένους...
Θα έχουμε νέες κυβερνήσεις και νέα δεδομένα...
Ξανά. Η ΠΕΑ δεν είναι κανένας πολιτικός σχηματισμός. Στόχος είναι ο διορισμός των μελών της στις όποιες συνθήκες συναντήσει... Η ΠΕΑ δεν ανατρέπει. Επηρεάζει και συνδιαλέγεται... :(

ΥΓ. Δεν διορίζομαι στην μεταβατική περίοδο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:51:47 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:59:38 μμ »
Να τα δούμε τα πράγματα πιο νηφάλια;
Η ΠΕΑ είναι μια ένωση αδιόριστων  εκπαιδευτικών, που δεν έχει σταθερά μέλη γιατί χρόνο με το χρόνο κάποιοι διορίζονται. Βασικός στόχος της ένωσης είναι ο μόνιμος διορισμός των μελών της στις συνθήκες που επικρατούν κάθε φορά. Η ηγεσία της ΠΕΑ, καθότι παλαιότεροι, έχει μεγάλες προυπηρεσίες, χωρίς πάντα επιτυχίες στον ΑΣΕΠ. Αν κατά την συνάντηση με την Διαμαντοπούλου κατάφεραν να διασφαλίσουν τον διορισμό τους αυτοί και αρκετά από τα παλαιότερα μέλη, λογικό είναι να βάλουν και λίγο νερό στο κρασί τους. Μη ξεχνάμε, πως αρκετοί από αυτούς (όχι βέβαια όλοι) είναι παλαιοί γνώριμοι των γαλαζοπράσινων βουλευτών για την απόκτηση της προυπηρεσίας τους. Έτσι γνωρίζουν πως έπρεπε να διαπραγματευτούν τον διορισμό τους. (Μακάρι να μην το πληρώσουν οι 24 μηνίτες της μεταβατικής :()
Η νέα ΠΕΑ που θα σχηματιστεί μετά την αποχώρηση των παλαιοτέρων, θα εκφραστεί από συναδέλφους εγκλωβισμένους σαν ΑΚΩ, ΑΜΩ, κλπ και θα διατυπωθούν νέα αιτήματα από τους νέους αδικημένους...
Θα έχουμε νέες κυβερνήσεις και νέα δεδομένα...
Ξανά. Η ΠΕΑ δεν είναι κανένας πολιτικός σχηματισμός. Στόχος είναι ο διορισμός των μελών της στις όποιες συνθήκες συναντήσει... Η ΠΕΑ δεν ανατρέπει. Επηρεάζει και συνδιαλέγεται... :(


ΥΓ. Δεν διορίζομαι στην μεταβατική περίοδο...

Περιγράφεις ρεαλίστικά την κατάσταση.Με τον τρόπο όμως αυτό η πεα απευθύνεται σε ένα πολύ μικρό κοινό με ανάλογη δύναμη και δεν μπορεί να επηρεάσει καταστάσεις πολύ περισσότερο να διαμορφώσει καταστάσεις!Αυτό θέλουμε;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2010, 11:06:04 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:00:57 μμ »
Το εν λόγω σωματείο είναι, από την ίδρυσή του (δηλ. εδώ και μια δεκαετία), ο ορισμός του κυβερνητικού συνδικαλισμού. Πάντα ταυτίζονται (ήπια έκφραση) με την εκάστοτε κυβέρνηση και παίρνουν το ανάλογο χρώμα. Κάθε νέο Δ.Σ. ακολουθεί αυτή την "παράδοση", με στόχο το διορισμό του. Μαζί με το βασιλικό, βέβαια, ποτίστηκαν και κάποιες γλάστρες (π.χ. 30μηνα) και αυτό το παρουσίαζαν σαν επιτυχία του "αγώνα" τους δήθεν για τα συμφέροντα όλων των αναπληρωτών-ωρομισθίων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2010, 11:11:19 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος horror_mis8ios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:08:09 μμ »
Αυτή η ανακοινώση τους έκανε τα μούτρα ... κρέας !!! 8)

Αποσυνδεδεμένος TRTP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ - Ντροπή
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:54:57 μμ »
Βλέπω βέβαια πολλά παπαγαλάκια που δεν χάνουν ευκαιρία να τα χώνουν  στην ΠΕΑ. 
Έχουν κάτι καλύτερο να προτείνουν?
Άντε να το προτείνουν για να βάλουμε όλοι μαζί τα γέλια ...

Έτσι που το πάμε θα πούμε καληνύχτα νωρίς-νωρίς.


Ναι εγώ έχω κάτι να σου προτείνω και ξεκαρδίσου στα γέλια. Έναν... καλαματιανό.

Κυριακή, 04 Ιουλίου 2010
Η ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ…

...ΜΕ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΔΕ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΙΔΕΙΑ [/b]

Πανελλήνια Ένωση Αδιορίστων Εκπαιδευτικών
Παράρτημα Καλαμάτας

Για να μην πούμε καληνύχτα ζωή... Ούτε νωρίς, ούτε αργά...


ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ...
Να σαι καλά με τα ανέκδοτά σου. Γελάσαμε και σήμερα!
Μετά θα εκτελούμε τις εντολές του ινστρούχτορα και θα γίνουμε και όργανα του κόμματος...
Ρε με το έσφιξαν οι ζέστες τι πάθαμε...

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ - Ντροπή
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:59:11 μμ »
Τα κείμενα που έγραψα φέτος όταν συναντηθηκαν με την Διαμαντοπούλου υποδεικνύουν την εμπιστοσύνη που τους είχα και υποδεικνύουν επίσης το πόσο .......
ΞΕΦΤΙΛΙΖΜΕΝΟΣ  αισθάνομαι.

Επειδή ο καθένας εδω μέσα μπορεί να λέει ότι θέλει........

Θέλω να μάθω απο ποια συνέλευση εγκρίθηκε αυτό το κείμενο.

Επίσης πότε θα προγραμματιστούν συνελεύσεις εν όψει των εξελίξεων....

Μήπως δεν υπάρχουν εξελίξεις ? ? ?

Ποια η δικαιολογία ? ? ?

Υπάρχουν ΑΣΕΠίτες που προσπαθούν να ξανακερδίσουν τον αυτονόητο διορισμό τους....
Υπάρχουν 24μηνίτες που κατεβαίνουν απο Θεσσαλονίκη στην ΑΘΗΝΑ  για να δουν αν θα διοριστούν...

Και η ΠΕΑ ασχολείτε με τι ? Με την νομιμοποίηση του ΑΜΩ ?Να μας το βάλει στην συνείδηση μας καλά ότι ...παλιά είμασταν διοριστέοι στους 24 μήνες...
τώρα πρέπει να διεκδικούμε  .....να γινόμαστε απο ΑΜΩ ΑΚΩ ?

Και τελευταία παράγραφο ..
Παράθεση
διεκδικεί μόνιμο διορισμό
...τι φαιδρότητα ..δηλαδή πως το διεκδικεί ?Πως το διεκδικεί ?
Στρέφοντας τον κόσμο σε βελτίωση του ΑΜΩ ?[/color]
Τρίχες.Απλά το γράφει και αυτό τελευταίο να υπάρχει ?
Οπως παλαιότερα έγραφαν στο τέλος .....
"Διεκδικούμε Δημόσια Δωρεάν παιδεία "
Ετσι θα καταντήσει η φράση "Μόνιμος Διορισμός".
Όχι επειδή το κάνουν οι άλλοι αλλά επειδή

Με αυτο το κείμενο η ΠΕΑ .....

Υποδεικνύει την ΑΤΖΕΝΤΑ ......

ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ !

Προς πιθανό υγιές κομμάτι της ΠΕΑ επαναλαμβάνω ότι το παραπάνω το γράφω  εγω που υποστήριζα την ένωση με σθένος!

Θα ανοίξω ψηφοφορία.






+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Και ακούει και ο κάθε μη σχετικός " Πανελλήνια Ένωση Αναπληρωτών" και νομίζει ότι εκφράζει τους αναπληρωτές...
Να πούμε ευχαριστώ για το ΑΜΩ;;!
Προσκυνημένοι..

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3429
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 15, 2010, 12:20:34 πμ »
κρεμασμα θελουν.........τα λαμογια ....για αυτο μας κανουν οτι θελουνε ολοι οι απο πανω ....καλα να παθουμε.....

ΛΑΜΟΓΙΑ .......   τουλαχιστον να παραιτηθειτε ολοι απο εκει και να πατε για διορισμο......βυσματα........

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 15, 2010, 12:23:53 πμ »
Θα διατυπώσω μερικά νέα αιτήματα της νέας ΠΕΑ που θα ιδρυθεί με βάση τα νέα δεδομένα.

1, Κατάργηση της ωρομισθίας της ΑΜΩ και ΑΚΩ. Μαζικοί μόνιμοι διορισμοί τώρα!

2. Κατάργηση της ωρομισθίας και της ΑΜΩ. Μόνο ΑΚΩ!

3. Μόνιμος διορισμός μετά από 2 χρόνια αναπλήρωσης! (Ήταν  παλαιό αίτημα της Διαμαντοπούλου και θα μπορούσε να ξυπνήσει παλιά αγωνιστικά αντανακλαστικά).

4. Αναγνώριση πλασματικού χρόνου ασφάλισης, τόσα έτη όσες και οι επιτυχίες στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ!

5. Με πάνω από 3 επιτυχίες ΑΣΕΠ μόνιμος διορισμός σαν φύλακας σχολικών κτιρίων!(Για το "γινάτι")

6. Και το παλιό: Μαζικοί διορισμοί τώρα!(Οι άλλοι αύριο να κόψουν τον λαιμό τους...)

Τέλοσπάντων. Αφήστε το χτές και διαμορφώστε το αύριο...

Έχω ακόμη ένα σύνθημα για αυτούς που δεν προλαβαίνουν στην μεταβατική.

Εμπρός, πίσω! Επιστροφή στο χτές!!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ - Ντροπή
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 15, 2010, 12:42:43 πμ »
Βλέπω βέβαια πολλά παπαγαλάκια που δεν χάνουν ευκαιρία να τα χώνουν  στην ΠΕΑ. 
Έχουν κάτι καλύτερο να προτείνουν?
Άντε να το προτείνουν για να βάλουμε όλοι μαζί τα γέλια ...

Έτσι που το πάμε θα πούμε καληνύχτα νωρίς-νωρίς.


Ναι εγώ έχω κάτι να σου προτείνω και ξεκαρδίσου στα γέλια. Έναν... καλαματιανό.

Κυριακή, 04 Ιουλίου 2010
Η ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ…

...ΜΕ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΔΕ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΙΔΕΙΑ [/b]

Πανελλήνια Ένωση Αδιορίστων Εκπαιδευτικών
Παράρτημα Καλαμάτας


Για να μην πούμε καληνύχτα ζωή... Ούτε νωρίς, ούτε αργά...


ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ...
Να σαι καλά με τα ανέκδοτά σου. Γελάσαμε και σήμερα!
Μετά θα εκτελούμε τις εντολές του ινστρούχτορα και θα γίνουμε και όργανα του κόμματος...
Ρε με το έσφιξαν οι ζέστες τι πάθαμε...


Η ΠΕΑΕ και το Συντονιστικό των ωρομισθίων λειτουργούν και αποφασίζουν τη στάση τους μέσα από ανοιχτές γενικές συνελεύσεις. Οι χαρακτηρισμοί όργανα του κόμματος δεν ευσταθούν αλλά οι αντικομουνιστικές κορώνες τελευταία είναι ο "άσσος" στο μανίκι για ορισμένους, ονόματα δεν λέμε...

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 15, 2010, 02:16:26 πμ »
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ Η ΠΕΑ
ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΦΕΡΕΦΩΝΑ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ Η ΠΕΑΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ

Αυτή είναι η άποψη που σχηματισα στα 18 χρόνια που εργάζομαι και αγωνίζομαι σαν αδιόριστος.  >:(
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος TRTP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Ανακοίνωση ΠΕΑ ? ? ?
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 15, 2010, 02:47:53 πμ »
Ειπες εμένα παπαγαλάκι ? ? ?
Όχι  και το εννοώ!

Δεν σου απάντησα αμέσως  για να τρέξει λίγο το θέμα και να φανούν κάποιοι παπαγάλοι που έσπευσαν να διαλαλήσουν την πραμάτειά τους ( "εδώ οι καλές ανακοινώσεις" , "εδώ ο σωστός τρόπος λήψης αποφάσεων" , “εδώ οι καλοί κι από εκεί οι κακοί" κλπ).
Εσύ και πολλοί άλλοι δυστυχώς είστε τα "θύματά τους" .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 742
Σύνολο: 746

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.