*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010  (Αναγνώστηκε 35684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eikon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« στις: Ιούλιος 26, 2010, 01:40:11 πμ »
Καλημέρα σας.
Θα ήθελα τα φώτα σας σε 2 θέματα:

1. Ήμουν ωρομίσθια τη φετινή χρονιά στη Θεσπρωτία. Βεβαίωση προυπηρεσίας δεν έχω πάρει. Δεν ξέρω αν ήταν λάθος μου ή παράλειψη τους. 'Οπως και να χει συνέβει. Με βάση τους υπολογισμούς μου μου λείπουν κάποιες ώρες από τα μόρια που φαίνονται στον πίνακα. Σκέφτομαι να κάνω ένσταση, αλλά βρίσκομαι μακρυά από Θεσπρωτία. Θα μου δώσουν βεβαίωση προυπηρεσίας από άλλη διευθυνση; Τι άλλα έγγραφα απαιτούνται; ( Σκεφτομαι να παω στην α΄αθηνας, στην κηφισίας;)
και
2. Γενικά στον πίνακα των φυσικών ανεβήκατε 'η κατεβήκατε; Εγώ με περίπου 21,5 μόρια γιατί κατέβηκα περίπου 70 θέσεις από πέρυσι; Να ανησυχήσω;;

Ευχαριστώ για τις απάντησεις εκ των προτέρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2010, 09:59:09 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:09 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ 2010
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 26, 2010, 02:38:05 πμ »
Καλημέρα σας.
Θα ήθελα τα φώτα σας σε 2 θέματα:

2. Γενικά στον πίνακα των φυσικών ανεβήκατε 'η κατεβήκατε; Εγώ με περίπου 21,5 μόρια γιατί κατέβηκα περίπου 70 θέσεις από πέρυσι; Να ανησυχήσω;;

Ευχαριστώ για τις απάντησεις εκ των προτέρων.

α. Εσύ είχες μικρή προϋπηρεσία το 2009-2010
β. πολλοί από κάτω σου στον πίνακα του 2009 έχουν το 2010 μεγαλύτερη προϋπηρεσία γιατί έκαναν περισσότερες ώρες ως ωρομίσθιοι ή ήταν τρίτεκνοι που πήγαν αναπληρωτές
γ. οι διαφορές μορίων το 2009 στην περιοχή του πίνακα που είσαι είναι πολύ μικρές
δ. μπορεί να υπάρχουν και ΟΤΕΚ που τους αναγνωρίστηκαν επιπλέον μόρια

άρα να μην ανησυχείς...

1. Ήμουν ωρομίσθια τη φετινή χρονιά στη Θεσπρωτία. Βεβαίωση προυπηρεσίας δεν έχω πάρει. Δεν ξέρω αν ήταν λάθος μου ή παράλειψη τους. 'Οπως και να χει συνέβει. Με βάση τους υπολογισμούς μου μου λείπουν κάποιες ώρες από τα μόρια που φαίνονται στον πίνακα. Σκέφτομαι να κάνω ένσταση, αλλά βρίσκομαι μακρυά από Θεσπρωτία. Θα μου δώσουν βεβαίωση προυπηρεσίας από άλλη διευθυνση; Τι άλλα έγγραφα απαιτούνται; ( Σκεφτομαι να παω στην α΄αθηνας, στην κηφισίας;)

καλά θα ήταν να έχεις την βεβαίωση προϋπηρεσίας και χωρίς αυτή ίσως να μπορείς να κάνεις ένσταση. Ξέρεις να υπολογίζεις σωστά τα μόρια; Δες στο τόπικ:

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20104.msg338248#msg338248

Αποσυνδεδεμένος eikon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Απ: ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ 2010
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:44:16 πμ »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

1. και γω υπέ8εσα κάτι τέτοιο( με τα 2 και κάτι φετινά μου μάρια), αλλά μου φάνηκαν πολλές οι 70 θέσεις...
2. ναι, τα μόρια τα υπολογίζω σωστά
θα πάω και βλέπουμε.

ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος albertos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 26, 2010, 03:50:25 μμ »
ξερετε ποσους φυσικους με το 40% θα παρουνε φετος;την περσινη χρονια φτασανε στους 22 μηνες φετος;... ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:09 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 26, 2010, 04:34:46 μμ »
ξερετε ποσους φυσικους με το 40% θα παρουνε φετος;την περσινη χρονια φτασανε στους 22 μηνες φετος;... ευχαριστω.

Αν η πληροφορία περί 35 με 24μηνο ευσταθεί καθώς και 110 περίπου από ΑΣΕΠ - 40% μπορείς εύκολα από πίνακα διορισμού να δεις ότι φέτος η βάση διορισσμού θα είναι πάνω από 28 μόρια μην πω 29.

Αποσυνδεδεμένος albertos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 26, 2010, 07:39:27 μμ »
ευχαριστω sikat

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 26, 2010, 07:40:51 μμ »
μην ευχαριστεις

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 26, 2010, 07:48:34 μμ »
οι προσηψεις είπαμε θα μειωθούν...ο sikat υπολόγισε με κάποιο τρόπο ότι θα αυξηθούν !

Οι υπόλοιπες προσλήψεις από ΑΣΕΠ είναι 78 ...(είχαν προκυρηχθεί 156 θέσεις)  .
υπολόγισε ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα της δεν θα αποροφηθούν όλοι βάλε μια ευνοική πρόβλεψη 80 % που ακούστηκε άρα .....60 άτομα άρα και 40 από 40% άρα η βαση διορισμού πηγαίνει.....33.

Ακόμα και όλοι οι ασεπίτες και 40 % να αποροφηθούν πηγαίνουμε στο 31.

καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 26, 2010, 07:55:55 μμ »
η βάση αναπλήρωσης (για ΑΚΩ) που πιστεύετε-εκτίμηση θα φτάσει για φυσικούς φέτος; μετά και από τα άρθρα για μείωση 70%; 

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 26, 2010, 08:03:50 μμ »
Δεν υπάρχει βάση για ΑΚΩ......
Θα έχουμε μεγάμα μπλεξίματα .......Πιστεύω ότι οι ΑΜΩ και οι ΑΚΩ θα είναι μπερδεμένοι.Θα υπάρχουν ΑΜΩ που εγκλωβίστηκαν σε μια περιοχη και πολύ πιο κάτω ΑΚΩ στις κυκλάδες....
Δηλαδή πέφτει η πρώτη φουρνιά και πέρνει ΑΚΩ κα ΑΜΩ.Οι πρώτοι ΑΜΩ εγκλωβίζονται και στην δευτερη φουρνια βγαίνουν οι νεες περιοχές με καινουριους ΑΚΩ και ΑΜΩ.κ.ο.κ Επειδή θα έχει και Δημοτικες θα σπανε και θέσεις για να χώνουν κόσμο...τίποτα δεν μπορει να υπολογιστέι με ακρίβεια μικρότερη του .....50%.

Ο sikat δεν έκανε λάθος στον αριθμό προσλήψεων αλλά στις βασεις που προκύπτουν.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:27:30 μμ »
Για να υπολογήσεις την βάση διορισμού με το 40% πρέπει να να υποθέσεις τον αριθμό των διορισθέντων με το 40%.

Αν ανοίξεις τους πίνακες διορισμού και του 24μηνου δίπλα-δίπλα μπορείς να βρεις με καλή προσέγγιση την βάση διορισμού. Λέω με καλή προσέγγιση γιατι έχω μία επιφύλαξη αν διορισθέντες του ΑΣΕΠ βρίσκονται στην περιοχή του πίνακα.

Έτσι η βάση αλλάζει απότομα αν διορισθέντες του 40% είναι πάνω από 40 άτομα διότι στις θέσεις 42 και κάτω είναι πολλοί που διορίζονται με το 24μηνο.

Αν προσλάβει 40 και λιγότερα άτομα τότε η βάση θα είναι πάνω από 31 ακόμη και από 33 μόρια.




Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:40:11 μμ »
η βάση αναπλήρωσης (για ΑΚΩ) που πιστεύετε-εκτίμηση θα φτάσει για φυσικούς φέτος; μετά και από τα άρθρα για μείωση 70%;  

Φέτος αυτό είναι αδύνατο να γίνει. Η απορία μου εδώ είναι αν στο -70% λογαριάζονται μόνο οι κανονικού ωραρίου αναπληρωτές! Αλλά το πιο σημαντικό όπως επισημαίνει και ο PHYSCIENCE πολλοί θα ΄΄εγκλωβιστούν΄΄ σε αμω από την αρχή (και εγώ μέσα) και με αυτό τον τρόπο θα κατέβει η βάση για τους ακω από το αναμενόμενο.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:42:09 μμ »
Παιδιά, SOS, τα φώτα σας!

Η αδερφή του άντρα μου, ΠΕ0401, είχε δουλέψει λίγο σε κάποια Γυμνάσια κι είχε μαζέψει κάποια λίγα μόρια, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια λόγω του ασυμβίβαστου δεν δούλεψε καθόλου σε δημόσια σχολεία. Ενώ πέρσι φαινόταν το όνομά της στον Ενιαίο Πίνακα, αλλά και στον Αναπληρωτών, φέτος δεν φαίνεται πουθενά! Τα μόρια, δούλεψε δεν δούλεψε τα τελευταία χρόνια, πρέπει να φαίνονται στους πίνακες, έτσι δεν είναι;

Ένσταση δεν πρέπει να κάνει;
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:49:30 μμ »
Παιδιά, SOS, τα φώτα σας!

Η αδερφή του άντρα μου, ΠΕ0401, είχε δουλέψει λίγο σε κάποια Γυμνάσια κι είχε μαζέψει κάποια λίγα μόρια, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια λόγω του ασυμβίβαστου δεν δούλεψε καθόλου σε δημόσια σχολεία. Ενώ πέρσι φαινόταν το όνομά της στον Ενιαίο Πίνακα, αλλά και στον Αναπληρωτών, φέτος δεν φαίνεται πουθενά! Τα μόρια, δούλεψε δεν δούλεψε τα τελευταία χρόνια, πρέπει να φαίνονται στους πίνακες, έτσι δεν είναι;

Ένσταση δεν πρέπει να κάνει;

Δεν χρειάζεται να το γράψεις παντού! Έκανε καταρχήν αίτηση φέτος; Τα μόρια δεν χάνονται ακόμη και να εξαφανιστούν για ένα διάστημα. Εδώ ο άλλος παράτησε το δημόσιο πριν πολλά χρόνια και τώρα εμφανίστηκε στους φυσικούς με 130 μόρια. Έκανε αίτηση όμως...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 853
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 839
Σύνολο: 848

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.05 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.