*

Ψηφοφορία

Σωματείο αναπληρωτών με προϋπηρεσία στον κλειδωμένο πίνακα διορισμών

Επιθυμώ να γίνω μέλος ενός τέτοιου σωματείου
97 (81.5%)
Δεν επιθυμώ
22 (18.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 118

Αποστολέας Θέμα: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού  (Αναγνώστηκε 60039 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #196 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:42:28 μμ »
oi πινακες διορισμου θα ανανεωθουν ή κλειδωνουν και αυτοι?
δηλαδη του χρονου οι προσληψεις θα γινουν με την φετινη καταταξη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:10:30 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #197 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:45:28 μμ »
Οι αιτήσεις δεν έχουν σχέση.Δεν μπορεί να με υποχρεώσει να δηλώσω του χρόνου ό,τι δήλωσα φέτος.Αλλά τα μόρια δε θα προστεθούν ,ούτε βέβαια θα χαθούν. ;) ;) ;) ;)
Ε, αν δεν έχει ο υποψήφιος επιτυχία στο ΑΣΕΠ για να μπεις στους νέους πίνακες, θα αιωρούνται κάπου στο σύμπαν...

Αν εξακολουθήσει να μην έχει επιτυχία στο ΑΣΕΠ θα τα φάει -και καλώς να συμβεί- μια μαύρη τρύπα!!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #198 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:45:58 μμ »
oi πινακες διορισμου θα ανανεωθουν ή κλειδωνουν και αυτοι?
δηλαδη του χρονου οι προσληψεις θα γινουν με την φετινη καταταξη?
Οι πίνακες διορισμού, ο ενιαίος και του 24μήνου, κλειδώνουν φέτος σίγουρα. Δηλαδή όσοι διοριστούν του χρόνου, θα πρέπει να έχουν τις προυποθέσεις διορισμού από φέτος. Π.χ. αν κάποιος έχει επιτυχία στο ΑΣΕΠ, αλλά συμπληρώσει 24 μήνες προυπηρεσία του χρόνου τον Ιούνιο, δεν θα θεωρείται ότι έχει τις προυποθέσεις διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #199 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:48:34 μμ »
oi πινακες διορισμου θα ανανεωθουν ή κλειδωνουν και αυτοι?
δηλαδη του χρονου οι προσληψεις θα γινουν με την φετινη καταταξη?
Ναι. Και  οι  πίνακες  των  αναπληρωτών  το  ίδιο , με  τη  διαφορά  ότι  θα  αφαιρεθούν  οι  διορισμένοι. Και  οι  πίνακες  σταματούν  να  τροφοδοτούνται  με  προϋπηρεσία. Για  τα  υπόλοιπα  στοιχεία (παιδαγωγική  κατάρτιση για τις  ειδικότητες  που  δε  θεωρούνται  προερχόμενες  από  "καθηγητές  σχολές" , απόκτηση  ιδιότητας  ειδικής  κατηγορίας  κ.λ.π.) τα  στοιχεία  προστίθενται  κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:10:30 »

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #200 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:49:52 μμ »
oi πινακες διορισμου θα ανανεωθουν ή κλειδωνουν και αυτοι?
δηλαδη του χρονου οι προσληψεις θα γινουν με την φετινη καταταξη?
Οι πίνακες διορισμού, ο ενιαίος και του 24μήνου, κλειδώνουν φέτος σίγουρα. Δηλαδή όσοι διοριστούν του χρόνου, θα πρέπει να έχουν τις προυποθέσεις διορισμού από φέτος. Π.χ. αν κάποιος έχει επιτυχία στο ΑΣΕΠ, αλλά συμπληρώσει 24 μήνες προυπηρεσία του χρόνου τον Ιούνιο, δεν θα θεωρείται ότι έχει τις προυποθέσεις διορισμού.
και για το 40% ισχυει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #201 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:54:07 μμ »
oi πινακες διορισμου θα ανανεωθουν ή κλειδωνουν και αυτοι?
δηλαδη του χρονου οι προσληψεις θα γινουν με την φετινη καταταξη?
Οι πίνακες διορισμού, ο ενιαίος και του 24μήνου, κλειδώνουν φέτος σίγουρα. Δηλαδή όσοι διοριστούν του χρόνου, θα πρέπει να έχουν τις προυποθέσεις διορισμού από φέτος. Π.χ. αν κάποιος έχει επιτυχία στο ΑΣΕΠ, αλλά συμπληρώσει 24 μήνες προυπηρεσία του χρόνου τον Ιούνιο, δεν θα θεωρείται ότι έχει τις προυποθέσεις διορισμού.
και για το 40% ισχυει αυτο?


Ναι.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #202 στις: Αύγουστος 10, 2010, 02:55:13 μμ »
Την απορία για το 40% την είχα και εγώ. Εφόσον το 40% διορίζεται όταν έχουμε διαγωνισμό ΑΣΕΠ, δεν θα έπρεπε να ισχύει επί της κατάταξης των πινάκων όπως αυτή είναι όταν βγαίνουν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ; Δηλαδή οι πρώτοι του περσινού πίνακα διορισμών κάθε ειδικότητας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2010, 02:56:45 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #203 στις: Αύγουστος 10, 2010, 04:17:16 μμ »
oi πινακες διορισμου θα ανανεωθουν ή κλειδωνουν και αυτοι?
δηλαδη του χρονου οι προσληψεις θα γινουν με την φετινη καταταξη?
Οι πίνακες διορισμού, ο ενιαίος και του 24μήνου, κλειδώνουν φέτος σίγουρα. Δηλαδή όσοι διοριστούν του χρόνου, θα πρέπει να έχουν τις προυποθέσεις διορισμού από φέτος. Π.χ. αν κάποιος έχει επιτυχία στο ΑΣΕΠ, αλλά συμπληρώσει 24 μήνες προυπηρεσία του χρόνου τον Ιούνιο, δεν θα θεωρείται ότι έχει τις προυποθέσεις διορισμού.

για πειτε μου και μενα τι ισχυει?
Λετε οτι οι πινακες διορισμων κλειδωνουν φετος...οκ?
Λετε οτι οσοι δεν προλαβαν φετος διορισμο, θα διοριστουν του χρονου, αυτοι δηλ  που ειχαν βεβαια τις προυποθεσεις...οκ?

ΜΗΝ ΞΕΧΑΝΤΕ ομως οτι υπαρχουν εκπαιδευτικοι που δεν εχουν τις "κλασσικες" ειδικοτητες....υπαρχουν εκπαιδευτικοι τεχνικων ειδικοτητων, οπου εκει παιζει  σημαντικο ρολο η παιδαγωγικη καταρτιση.

φετος υπηρχε συγκεκριμενος πινακας , συγκεκριμενα ατομα , που πληρουσαν τις προυποθεσεις για διορισμο.

Του χρονου αυτος ο πινακας θα ΑΛΛΑΞΕΙ,γιατι θα μπουν καινουργια ατομα σφηνα επειδη θα αποκτησουν παιδαγωγικη επαρκεια.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ.εδω πρεπει να κανουμε κατι, γιατι προγραμματισαμε τις ζωες μας υπο αυτο το καθεστως.και εγω περσι δεν μπορουσα να απαιτησω διορισμο παρολο που ειμουν μεσα στο πλαφον των μοριων, γιατι ελειπε η παιδαγωγικη καταρτριση.τωρα που την απεκτησα, εχω και τα μορια αλλα δεν με διοριζει γιατι δεν εχει χρηματα.Ε,... του χρονου πρεπει παλι να μην διοριστω γιατι θα μπουν οι καινουργιοι με την παιδαγωγικη καταρτιση?????????????

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΟΥΜΕ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ.


Υ.Γ  ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΩΣ............ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ .......... ΚΑΙ ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΙ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 40%.
τουλαχιστον αυτο γινοταν μεχρι πριν ερθει η Διαμαντοπουλου.


Αρα πες μου GREEN, τι θα γινει με εμας?       Θα κλειδωσουν πραγματικα οι πινακες ή θα βαλουμε στο τελος ενα μπουρλοτο σε ολα γιατι μας εφαγαν 9 χρονια την ψυχη??????????????????????
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #204 στις: Αύγουστος 10, 2010, 04:49:29 μμ »
Δεν ξέρω τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Προφανώς αναφέρεσαι στους διορισμούς του 40% απο τον πίνακα διορισμών. Η αλήθεια είναι ότι αφού το προσόν της παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αποκτηθεί και κατά τη μεταβατική περίοδο, η σειρά στις πρώτες θέσεις του πίνακα μπορεί να αλλάξει. Ρώτα στο Υπουργείο. Ίσως και η κατάταξη για το 40% να έχει "κλειδώσει" και να είναι η φετινή και για του χρόνου.
Εγώ ακόμα περιμένω να γίνω δεκτός από το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αν και με master, μεγάλο βαθμό πτυχίου, γλώσσες κλπ... Αρχίζω και πιστεύω διάφορα που ακούω....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2010, 05:05:05 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #205 στις: Αύγουστος 10, 2010, 05:05:08 μμ »
Δεν ξέρω τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Προφανώς αναφέρεσαι στους διορισμούς του 40% απο τον πίνακα διορισμών. Η αλήθεια είναι ότι αφού το προσόν της παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αποκτηθεί και κατά τη μεταβατική περίοδο, η σειρά στις πρώτες θέσεις του πίνακα μπορεί να αλλάξει αλλάξει. Ρώτα στο Υπουργείο. Ίσως και η κατάταξη για το 40% να έχει "κλειδώσει" και να είναι η φετινή και για του χρόνου.
Εγώ ακόμα περιμένω να γίνω δεκτός από το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αν και με master, μεγάλο βαθμό πτυχίου, γλώσσες κλπ... Αρχίζω και πιστεύω διάφορα που ακούω....


Σου ευχομαι καλη επιτυχια στα αποτελεσματα του ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ.ειναι λαχειο σε ποια πολη θα βαλεις , γιατι εχουμε δικαιωμα μονο σε μια να υποβαλουμε αιτηση. ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #206 στις: Αύγουστος 10, 2010, 05:08:56 μμ »
Δεν ξέρω τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Προφανώς αναφέρεσαι στους διορισμούς του 40% απο τον πίνακα διορισμών. Η αλήθεια είναι ότι αφού το προσόν της παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αποκτηθεί και κατά τη μεταβατική περίοδο, η σειρά στις πρώτες θέσεις του πίνακα μπορεί να αλλάξει αλλάξει. Ρώτα στο Υπουργείο. Ίσως και η κατάταξη για το 40% να έχει "κλειδώσει" και να είναι η φετινή και για του χρόνου.
Εγώ ακόμα περιμένω να γίνω δεκτός από το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αν και με master, μεγάλο βαθμό πτυχίου, γλώσσες κλπ... Αρχίζω και πιστεύω διάφορα που ακούω....


Σου ευχομαι καλη επιτυχια στα αποτελεσματα του ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ.ειναι λαχειο σε ποια πολη θα βαλεις , γιατι εχουμε δικαιωμα μονο σε μια να υποβαλουμε αιτηση. ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ.

Σε ευχαριστώ. Είναι όντως άδικο το σύστημα εισαγωγής.

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #207 στις: Αύγουστος 11, 2010, 01:25:05 πμ »
Δεν ξέρω τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Προφανώς αναφέρεσαι στους διορισμούς του 40% απο τον πίνακα διορισμών. Η αλήθεια είναι ότι αφού το προσόν της παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αποκτηθεί και κατά τη μεταβατική περίοδο, η σειρά στις πρώτες θέσεις του πίνακα μπορεί να αλλάξει. Ρώτα στο Υπουργείο. Ίσως και η κατάταξη για το 40% να έχει "κλειδώσει" και να είναι η φετινή και για του χρόνου.
Εγώ ακόμα περιμένω να γίνω δεκτός από το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αν και με master, μεγάλο βαθμό πτυχίου, γλώσσες κλπ... Αρχίζω και πιστεύω διάφορα που ακούω....
Στο μεταξύ όμως σε πρόλαβε η ΑΣΠΑΙΤΕ και την προηγούμενη εβδομάδα, αμέσως μετά την εγκύκλιο διορισμών, εβγαλε εγκύκλιο στις 04.08 για την εισαγωγή 80 εκπαιδευτικών με προϋπηρεσία 30 και άνω αλλά και 24 και άνω στο ετήσιο πρόγραμμα παιδ. κατάρτ. ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.
Οσον αφορά την ειδικότητά μου ΠΕ19, υπάρχουν τέτοια άτομα στον πίνακα και φυσικά με προϋπηρεσία στη Σιβιτανίδειο.
Γι'αυτό ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕ!!!!
Ολοι αυτοί τελειώνοντας την ΑΣΠΑΙΤΕ θα προταχθούν στους πίνακες και θα διοριστούν αφήνοντας εμας έξω.
Και εγώ έχω ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά μπήκα με κριτήρια και όχι με τη βυσματική προϋπηρεσία της Σιβιτανιδείου.
Αν σας θίγει το παραπάνω μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κίνηση των αδιοριστων.

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 552
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #208 στις: Αύγουστος 11, 2010, 10:02:22 πμ »
Δεν ξέρω τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Προφανώς αναφέρεσαι στους διορισμούς του 40% απο τον πίνακα διορισμών. Η αλήθεια είναι ότι αφού το προσόν της παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αποκτηθεί και κατά τη μεταβατική περίοδο, η σειρά στις πρώτες θέσεις του πίνακα μπορεί να αλλάξει. Ρώτα στο Υπουργείο. Ίσως και η κατάταξη για το 40% να έχει "κλειδώσει" και να είναι η φετινή και για του χρόνου.
Εγώ ακόμα περιμένω να γίνω δεκτός από το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αν και με master, μεγάλο βαθμό πτυχίου, γλώσσες κλπ... Αρχίζω και πιστεύω διάφορα που ακούω....
Στο μεταξύ όμως σε πρόλαβε η ΑΣΠΑΙΤΕ και την προηγούμενη εβδομάδα, αμέσως μετά την εγκύκλιο διορισμών, εβγαλε εγκύκλιο στις 04.08 για την εισαγωγή 80 εκπαιδευτικών με προϋπηρεσία 30 και άνω αλλά και 24 και άνω στο ετήσιο πρόγραμμα παιδ. κατάρτ. ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.
Οσον αφορά την ειδικότητά μου ΠΕ19, υπάρχουν τέτοια άτομα στον πίνακα και φυσικά με προϋπηρεσία στη Σιβιτανίδειο.
Γι'αυτό ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕ!!!!
Ολοι αυτοί τελειώνοντας την ΑΣΠΑΙΤΕ θα προταχθούν στους πίνακες και θα διοριστούν αφήνοντας εμας έξω.
Και εγώ έχω ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά μπήκα με κριτήρια και όχι με τη βυσματική προϋπηρεσία της Σιβιτανιδείου.
Αν σας θίγει το παραπάνω μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κίνηση των αδιοριστων.
στην ειδικοτητα μου εβγαλε 2 θεσεις υποτιθεται με 30 μηνες προυπηρεσια ενω δεν υπαρχει αλλος πλεον με 30 μηνες στην ειδικοτητα μου. ημασταν ακριβως 19 ατομα και την περατωσαμε ολοι την ΑΣΠΑΙΤΕ....τι καλο μαγειρευουν αραγε??? απλα θα παρουν καποια <<2>> ατομα που εχουν καποια μορια και πολυ απλα του χρονου θα μας περασουν γιατι οσοι πηγαμε περυσι στην ασπαιτε δεν δουλεψαμε,αρνηθηκαμε την αναπληρωση  και ετσι χασαμε τα μορια.  καλα βλεπω να γινεται σφαγη.....
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος pote tha kanei ksasteria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #209 στις: Αύγουστος 11, 2010, 10:19:23 πμ »
Δεν πιστεύω ότι το υπουργείο έβγαλε τυχαία τις θέσεις με προυπηρεσία στην Ασπαίτε. Θα προσμετρηθεί η παιδαγωγική επάρκεια βάσει του νόμου που αναγράφει ότι οι πίνακες κλειδώνουν ως προς τις προυπηρεσίες. Επίσης αν διαβάσατε στην εγκύκλιο αναπληρωτών ανέγραφε ότι μπορούμε και μετά τη λήξη των αιτήσεων να υποβάλουμε παιδαγωγικό. Αυτό από ένα μέρος είναι λογικό εφόσον το υπουργείο θέλει να διορίσει τους πιο έμπειρους.. Νομίζω ότι αυτή θα είναι και η απάντηση που θα δοθεί. Εξάλλου και αυτοι που πήραν πέρσι παιδαγωγική επάρκεια πέρασαν κάποιους άλλους με επιτυχία ασεπ και πιο πολλά μόρια.. Απλά το θέμα είναι να πάρουν το παιδαγωγικό με νόμιμο τρόπο και όχι μέσω γνωστού εν μια νυκτί..

Επίσης αν κάποιος αποκτήσει τριτεκνία ή αναπηρία ή πολυτεκνία και αυτό θα τροποποιήσει τον πίνακα. Ο νόμος δυστυχώς ή ευτυχώς ψηφίστηκε με αυτή τη μορφή.

Επίσης τα άτομα που τα καλεί το υπουργείο για επιμόρφωση με βεβαιότητα θα προσφύγουν έχοντας και τον πρόσφατο νόμο με το μέρος τους αν τους υποβάλει το υπουργείο στην επιμόρφωση και μετά πάει να τροποποιήσει τα δεδομένα που είχαν όταν εισήχθηκαν.

ΥΓ: Προσωπικά δεν οφελούμαι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 694
Σύνολο: 696

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.