*

Ψηφοφορία

Σωματείο αναπληρωτών με προϋπηρεσία στον κλειδωμένο πίνακα διορισμών

Επιθυμώ να γίνω μέλος ενός τέτοιου σωματείου
97 (81.5%)
Δεν επιθυμώ
22 (18.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 118

Αποστολέας Θέμα: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού  (Αναγνώστηκε 59752 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #168 στις: Αύγουστος 08, 2010, 12:34:41 μμ »
απλα λες να κατοχυρωσεις το δικαιωμα διορισμου. γιατι  αυτοι αλλα λενε κι αλλα κανουν. αν ξερουν οτι υποβοσκει νομικη αγωγη,  ισως φοβηθουν και μας απορροφησουν.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:15 »

Αποσυνδεδεμένος kostas_01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #169 στις: Αύγουστος 08, 2010, 12:43:33 μμ »
....ενημερωση σε περιπτωση μαζικής κινητοποιησης!!!!!
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #170 στις: Αύγουστος 08, 2010, 12:47:03 μμ »
 τι γινεται ρε παιδια??????????????/
μονο 83 ατομα ψηφισαν??????????????/
απαραδεκτο με τετοιο χαρακιρι που μας εκαναν!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕς ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ..............ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΣΦΑΓΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ????????????????/
ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ?????????????????

απο την ειδικοτητα μου , γνωριζω πολυ καλα τον πινακα.
μονο 4 ατομα ειμαστε στην ομαδα της διεκδικησης του διορισμου.
που ειναι οι υπολοιποι???????????????
δεν θελετε να διοριστειται???????????
ε αυτα βλεπει η διαμαντω.............γιαυτο και κανειι οτι θελει.
ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?????????????????
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #171 στις: Αύγουστος 08, 2010, 01:49:52 μμ »
Συνάδελφοι πολύ καλό που υπάρχει διάθεση για κινητοποίηση και συσπείρωση αλλά δεν μπορώ να
καταλάβω που θα εξυπηρετούσε μία επιπλέον κίνηση, πέρα από τις ήδη υπάρχουσες. Σαν Συντονιστική
Επιτροπή Διοριστέων κάναμε μεγάλη προσπάθεια να συντονιστούμε και να συνεννοηθούμε με διάφορες
κινήσεις που γίνονταν αποσπασματικά, όπως η κίνηση επιλαχόντων, το 24μηνο, κλπ. Αν κατάλαβα καλά
το πρόβλημα είναι ότι η δική μας κίνηση αναφέρεται σε όσους έχουν  κατοχυρώσει και όχι όσους ήταν
κοντά στην κατοχύρωση διαρισμού. Τα ζητήματα συνδέονται  πάντως και νομίζω ότι είναι εύκολο να το
καταλάβουμε. Κατά τα άλλα υπάρχει και η ΠΕΑΕ που αναφέρεται σε όλους τους αδιόριστους και έχει μία
σταθερή και αγωνιστική παρουσία τον τελευταίο χρόνο. Θα πρότεινα να πάτε να θέσετε αυτά που λέτε εδώ
σε κάποια από τις συνελεύσεις.

Την Τετάρτη το απόγευμα έχουμε συνάντηση παρουσία του δικηγόρου Κου Παλαιολόγου, ο οποίος θα μας
αναλάβει, προκειμένου να τεθούν όλα τα νομικά ερωτήματα. Αυτό που σας ενδιαφέρει νομίζω είναι η
περίπτωση των 16μηνιτών οι οποίοι είχαν δικαιωθεί παλαιότερα(το 1996 νομίζω). Δε γνωρίζω περισσότερες
λεπτομέρειες αλλά μπορείτε να ρωτήσετε και να ενημερωθείτε.

Κατά τα άλλα εμείς προσανατολιζόμαστε να καλέσουμε σε μαζική κινητοποίηση μετά το 15γουστο. Δε νομίζω
ότι χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω εδώ για το πόσο σημαντική είναι η συμμετοχή σε μια τέτοια κινητοποόιηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:15 »

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #172 στις: Αύγουστος 08, 2010, 02:03:07 μμ »
Πόσοι δικηγόροι πια; Τι διάσπαση είναι αυτή;
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #173 στις: Αύγουστος 08, 2010, 03:11:13 μμ »
Συνάδελφοι πολύ καλό που υπάρχει διάθεση για κινητοποίηση και συσπείρωση αλλά δεν μπορώ να
καταλάβω που θα εξυπηρετούσε μία επιπλέον κίνηση, πέρα από τις ήδη υπάρχουσες. Σαν Συντονιστική
Επιτροπή Διοριστέων κάναμε μεγάλη προσπάθεια να συντονιστούμε και να συνεννοηθούμε με διάφορες
κινήσεις που γίνονταν αποσπασματικά, όπως η κίνηση επιλαχόντων, το 24μηνο, κλπ. Αν κατάλαβα καλά
το πρόβλημα είναι ότι η δική μας κίνηση αναφέρεται σε όσους έχουν  κατοχυρώσει και όχι όσους ήταν
κοντά στην κατοχύρωση διαρισμού. Τα ζητήματα συνδέονται  πάντως και νομίζω ότι είναι εύκολο να το
καταλάβουμε. Κατά τα άλλα υπάρχει και η ΠΕΑΕ που αναφέρεται σε όλους τους αδιόριστους και έχει μία
σταθερή και αγωνιστική παρουσία τον τελευταίο χρόνο. Θα πρότεινα να πάτε να θέσετε αυτά που λέτε εδώ
σε κάποια από τις συνελεύσεις.

Την Τετάρτη το απόγευμα έχουμε συνάντηση παρουσία του δικηγόρου Κου Παλαιολόγου, ο οποίος θα μας
αναλάβει, προκειμένου να τεθούν όλα τα νομικά ερωτήματα. Αυτό που σας ενδιαφέρει νομίζω είναι η
περίπτωση των 16μηνιτών οι οποίοι είχαν δικαιωθεί παλαιότερα(το 1996 νομίζω). Δε γνωρίζω περισσότερες
λεπτομέρειες αλλά μπορείτε να ρωτήσετε και να ενημερωθείτε.

Κατά τα άλλα εμείς προσανατολιζόμαστε να καλέσουμε σε μαζική κινητοποίηση μετά το 15γουστο. Δε νομίζω
ότι χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω εδώ για το πόσο σημαντική είναι η συμμετοχή σε μια τέτοια κινητοποόιηση
το προβλημα ειναι οτι εχουμε ξεμεινει  απο χρηματα. μας χρωστανε απο μαρτιο μηνα και αποτι βλεπω θα πληρωθουμε απο μεσα σεπτεμβρη και βαλε. δεν ειμαστε σε ταμειο ανεργιας γιατι δεν μας εβγαιναν τα ενσημα.
Εχουμε ανοιξει την παλαμη και ζηταμε δανεικα γυρω γυρω. με τι θα συμμετασχουμε ???
οσοι εχουν τουλαχιστον και παιρνουν ταμειο ανεργιας ας μας αντικαταστησουν σε πρωτη φαση και το δευτερο ειμαστε απο επαρχια πραγμα δυσκολο να ερθουμε στην αθηνα. ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, ουτε για τσιχλες δεν εχουμε..... αυτη ειναι η αννουλα........στον πινακα μου 6 απο τριανταμηνο και παιρνει 1.......αισχοςςςςςς
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2010, 03:18:24 μμ από kxrysa »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος christina_k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #174 στις: Αύγουστος 08, 2010, 03:41:40 μμ »
Συνάδελφοι πολύ καλό που υπάρχει διάθεση για κινητοποίηση και συσπείρωση αλλά δεν μπορώ να
καταλάβω που θα εξυπηρετούσε μία επιπλέον κίνηση, πέρα από τις ήδη υπάρχουσες. Σαν Συντονιστική
Επιτροπή Διοριστέων κάναμε μεγάλη προσπάθεια να συντονιστούμε και να συνεννοηθούμε με διάφορες
κινήσεις που γίνονταν αποσπασματικά, όπως η κίνηση επιλαχόντων, το 24μηνο, κλπ. Αν κατάλαβα καλά
το πρόβλημα είναι ότι η δική μας κίνηση αναφέρεται σε όσους έχουν  κατοχυρώσει και όχι όσους ήταν
κοντά στην κατοχύρωση διαρισμού. Τα ζητήματα συνδέονται  πάντως και νομίζω ότι είναι εύκολο να το
καταλάβουμε. Κατά τα άλλα υπάρχει και η ΠΕΑΕ που αναφέρεται σε όλους τους αδιόριστους και έχει μία
σταθερή και αγωνιστική παρουσία τον τελευταίο χρόνο. Θα πρότεινα να πάτε να θέσετε αυτά που λέτε εδώ
σε κάποια από τις συνελεύσεις.

Την Τετάρτη το απόγευμα έχουμε συνάντηση παρουσία του δικηγόρου Κου Παλαιολόγου, ο οποίος θα μας
αναλάβει, προκειμένου να τεθούν όλα τα νομικά ερωτήματα. Αυτό που σας ενδιαφέρει νομίζω είναι η
περίπτωση των 16μηνιτών οι οποίοι είχαν δικαιωθεί παλαιότερα(το 1996 νομίζω). Δε γνωρίζω περισσότερες
λεπτομέρειες αλλά μπορείτε να ρωτήσετε και να ενημερωθείτε.

Κατά τα άλλα εμείς προσανατολιζόμαστε να καλέσουμε σε μαζική κινητοποίηση μετά το 15γουστο. Δε νομίζω
ότι χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω εδώ για το πόσο σημαντική είναι η συμμετοχή σε μια τέτοια κινητοποόιηση

Σωστά κατάλαβες! Εγώ, προσωπικά, θα είμαι και στη συνάντησή σας με τον κ. Παλαιολόγο και φυσικά θα έρθουμε σε επικοινωνία με την ΠΕΑΕ... Αν με κάποιο τρόπο  μπορούν να συνδεθούν οι δύο κινήσεις (αυτή που έχουμε κατά νου και αυτή που βρίσκεται στα σκαριά για τους διοριστέους) θα ήταν ευχής έργο!

Αποσυνδεδεμένος christina_k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #175 στις: Αύγουστος 08, 2010, 03:44:52 μμ »
Γεια σας ,ομοιοπαθης ειμαι ,απλα νομιζω οτι οσον αφορα την προσφυγη στη δικαιοσυνη μας διαφευγει το πιο σημαντικο ή ουσία.

Απο τη στιγμη που οι πινακες εχουν ισχυ δυο χρονια ,και δεν εχει παρελθει αυτο το διαστημα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα διοτι το πρωτο πραγμα που θα εξετασει το δικαστηριο ειναι αν εχει ληξει η προθεσμια που πρεπει να απορροφηθουμε και οταν απαντησουμε οχι τοτε θα μας πει επομενως δεν υπαρχει κατι παρατυπο η παρανομο ,ο νομος δεν διευκρινιζει ποτε πρεπει να σας προσλαβει το υπουργειο απλα πρεπει να ειναι εντος διετιας.

Και επισης οπως καταλαβαινετε δεν γινετε να κινηθει καποιος δικαστικα με το σκεπτικο οτι ξερει τι επροκειται να γινει στο μελλον,αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα

Οσο για το οτι οι δικηγοροι λενε να προσφυγουμε αμεσως και κατι τετοια ειναι λογικο το αντιστοιχο στη λαικη ειναι να ρωτας τον παραγωγο εαν ειναι ραντισμενα τα μαρουλια ,τι περιμενεις να απαντησει

Αυτό που λες είναι σωστό νομικά... Η σκέψη η δική μου είναι να προσφύγουμε εναντίον της αποφάσεως να ακυρωθεί ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ που προβλεπόταν για το 2010-2011, γιατί έτσι θίγονται ΑΜΕΣΟΤΑΤΑ όλοι όσοι θα διορίζονταν με το 40%. Η απόφαση αυτή αποτελεί μια πράξη εναντίον της οποίας μπορούμε να κινηθούμε νομικά, εφόσον ακυρώνει το ΦΕΚ 2008 που αφορά στη διετή ισχύ του ΑΣΕΠ.

Δεν ξέρω αν αυτό επαρκεί προς το παρόν!

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #176 στις: Αύγουστος 08, 2010, 03:48:56 μμ »
μα ο διαγωνισμος του ασεπ δεν ηταν να γινει  μεταξυ  2010-2011;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #177 στις: Αύγουστος 08, 2010, 04:19:02 μμ »
ναι ετσι ηταν π.Δ. (προ Διαμαντοπουλου)
ομως μ.Δ. ,και οπως ειπε η Υψηλοτητα Της,ασεπ θα γινει το 2012
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #178 στις: Αύγουστος 10, 2010, 11:44:02 πμ »
Είναι παράλογο και ηθικά και νομικά αστήρικτο να κλειδώνουν οι πίνακες ως προς την προϋπηρεσία... Μάλιστα, για όλους όσοι συμπληρώνουν 24μηνο με ΑΣΕΠ ή 30μηνο στο τέλος της κατ΄ ευφημισμόν διαμαντοπούλειας μεταβατικής (2012), η νομική δικαίωση έχει τεράστιες πιθανότητες πραγμάτωσης...

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #179 στις: Αύγουστος 10, 2010, 12:04:18 μμ »
Είναι παράλογο και ηθικά και νομικά αστήρικτο να κλειδώνουν οι πίνακες ως προς την προϋπηρεσία... Μάλιστα, για όλους όσοι συμπληρώνουν 24μηνο με ΑΣΕΠ ή 30μηνο στο τέλος της κατ΄ ευφημισμόν διαμαντοπούλειας μεταβατικής (2012), η νομική δικαίωση έχει τεράστιες πιθανότητες πραγμάτωσης...


Συμφωνω  απολυτα οτι ειναι εντελωσ παραλογο να κλειδωνει του πινακες και να μην περναει την προυπηρεσ ???ια...Μακαρι να γινει κατι ως προς αυτο κα τελικα να μας περασουν την προυπηρεσια.

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #180 στις: Αύγουστος 10, 2010, 12:09:39 μμ »
Είναι παράλογο και ηθικά και νομικά αστήρικτο να κλειδώνουν οι πίνακες ως προς την προϋπηρεσία... Μάλιστα, για όλους όσοι συμπληρώνουν 24μηνο με ΑΣΕΠ ή 30μηνο στο τέλος της κατ΄ ευφημισμόν διαμαντοπούλειας μεταβατικής (2012), η νομική δικαίωση έχει τεράστιες πιθανότητες πραγμάτωσης...


Συμφωνω  απολυτα οτι ειναι εντελωσ παραλογο να κλειδωνει του πινακες και να μην περναει την προυπηρεσ ???ια...Μακαρι να γινει κατι ως προς αυτο κα τελικα να μας περασουν την προυπηρεσια.

Ας κινηθούμε νομικά... Από διαβουλεύσεις χορτάσαμε...

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Όσοι μένουν στον κλειδωμένο πίνακα διορισμού
« Απάντηση #181 στις: Αύγουστος 10, 2010, 12:13:48 μμ »
Eφόσον δεν γίνεται διαγωνισμός ασεπ και δεν θα περαστούν ούτε μόρια ασεπ, πώς θα περάσουν μόρια προϋπηρεσίας στον πίνακα αναπληρωτών που έχει μόρια απ' όλα τα είδη???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.