*

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι  (Αναγνώστηκε 72280 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:32:07 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, εγώ υπέβαλα την ηλεκτρονική αίτηση, αλλά επειδή ήταν πρώτη φορά που έκανα αίτηση, δε γνώριζα ότι πρέπει να στείλουμε και τα χαρτιά ταχυδρομικώς!! 

τώρα έχασα την προθεσμία??? :'( από ό,τι αντιλαμβάνομαι από τα λεγόμενά σας, μάλλον, ναι..

πληροφορήστε με σας παρακαλώ πως γίνεται η διαδικασία για τα ιδεκε?

ευχαριστώ πολύ!!

Καλό είναι να παρακολουθείς την ιστοσελίδα του Ιδεκε ( http://www.ideke.edu.gr/ ) και όταν ανακοινώνεται πρόσκληση ενδιαφέροντος για κάποιο απο τα προγράμματα του να διαβάζεις προσεκτικά την προκήρυξη .
Καταλαβαίνω ότι πολλοί μπερδεύτηκαν διότι για τα ΣΔΕ χρειαζόταν μόνο ηλεκτρονική αίτηση ,κάτι που δεν ίσχυσε για τα αλλα προγράμματα του ΙΔΕΚΕ.

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:50:27 »

Αποσυνδεδεμένος Athena 81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:36:22 μμ »
ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..

καλά να πάθω... τώρα λογικά έληξαν οι προθεσμίες..πάει κι αυτό..


(να δω που θα βρεθούμε εμείς η νέα γενιά των πτυχιούχων-ανέργων..)

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:39:31 μμ »
Tα αποτελέσματα που βγήκαν υποθέτω αφορούν υπευθύνους ΚΚΕ και όχι ωρομίσθιους ΚΚΕ. Έτσι δεν είναι;;
Για τους ωρομίσθιους ΚΚΕ δεν έχουν βγει ακόμα

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 10:48:01 πμ »
Καλημέρα!! Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαδικασία από εδω και στο εξής μετά την ανάρτηση των πινάκων ωρομίσθιων? Περιμένουμε να μας καλέσουν, εαν προκύψουν τμήματα στην ειδικότητα του καθενός ή πρέπει να παρουσιαστούμε στο γραφεία των ΚΕΕ που ανήκουμε ??????
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:50:27 »

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 11:22:23 πμ »
Καλημέρα!! Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαδικασία από εδω και στο εξής μετά την ανάρτηση των πινάκων ωρομίσθιων? Περιμένουμε να μας καλέσουν, εαν προκύψουν τμήματα στην ειδικότητα του καθενός ή πρέπει να παρουσιαστούμε στο γραφεία των ΚΕΕ που ανήκουμε ??????

 Kαλημερα συναδελφοι. Απο τωρα και μετα περιμενουμε την αναρτηση των οριστικων πινακων μετα την εκδικαση των οποιων ενστασεων.Και αφου γινει αυτο και οριστικοποιηθουν οι πινακες καταταξης  και αφου οι προισταμενοι των Κ.Ε.Ε. συστησουν τμηματα με βαση τις αιτησεις ενδιαφερομενων γινονται τα τηλεφωνα προς τους εκπαιδευτες που ειναι ψηλα στους πινακες για να αναλαβουν τμημα. Ετσι τουλαχιστον εγινε οταν δουλεψα εγω.Αν αλλαξει κατι φετος δεν ξερω αν και δεν νομιζω...

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 05:05:10 μμ »
Καλησπέρα,

Για το Ηρων2 η Ασπαίτε δεν μετράει σαν επιμορφωση στην εκπάιδευση ενηλίκων; Είχα πάρει τηλεφωνο τότε που κάναμε τις αιτήσεις και μου είπαν ότι μετράει και μάλιστα ότι παίρνεις ολα τα μόρια...   ???

Ενστασεις γίνονται μεχρι την Δευτέρα 11/10 ή μέχρι την Τρίτη 12/10; Πρέπει σίγουρα με κούριερ; Όχ με το ταχυδρομείο; Και πως κάνεις ένσταση; Απλά γράφεις σε μια κόλλα χαρτί τον λόγο; 

Ρωτάω εσας γιατί δεν πρόλαβα να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω.......

Αποσυνδεδεμένος nic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 07:31:05 μμ »
Καλησπερα.

Στα ΚΕΕ θα πάρουν ωρομίσθιους από κάθε ειδικότητα ή ανάλογως των τμημάτων που θα δημιουργηθούν;

Κάποιος που είναι δηλαδή πρώτος στην ειδικότητά του μπορεί να μην τον καλέσουν καθόλου;

Γνωρίζει κάποιος αν πληρώνουν τακτικά στα ΚΕΕ;

Ή ισχύει αυτό που διαβάζω σε άλλο θέμα ότι έχουν μείνει απλήρωτοι εδώ και ένα χρόνο;;;
:O

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 07:52:08 μμ »
Καλησπερα.

Στα ΚΕΕ θα πάρουν ωρομίσθιους από κάθε ειδικότητα ή ανάλογως των τμημάτων που θα δημιουργηθούν;

Κάποιος που είναι δηλαδή πρώτος στην ειδικότητά του μπορεί να μην τον καλέσουν καθόλου;

Γνωρίζει κάποιος αν πληρώνουν τακτικά στα ΚΕΕ;

Ή ισχύει αυτό που διαβάζω σε άλλο θέμα ότι έχουν μείνει απλήρωτοι εδώ και ένα χρόνο;;;
:O
Αυτό που ξέρω σίγουρα να σου απαντήσω είναι ότι θα πάρουν ειδικότητες ανάλογα με τα τμήματα που θα δημιουργηθούν. Δηλ. μπορεί να είσαι πρώτος αλλά να μη δημιουργηθεί τμήμα για την ειδικότητα σου και να μείνεις με τη χαρά. Για τα χρήματα δεν ξέρω σίγουρα αλλά κατά πάσα πιθανότητα, όπως συμβαίνει με όλες τις ωρομισθίες, η πληρωμή αργεί πολύ! ;D

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #218 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 10:06:11 μμ »
Φίλη μου, αποσπασμένη σε ΣΔΕ άκουσε προχθές στο σχολείο της ότι το ΙΔΕΚΕ αποφάσισε να μην επιτρέψει διπλές συμβάσεις στον φορέα παρά μόνο σε περιοχές που θα εξαντληθούν οι πίνακες εκπαιδευτών. Έχει κανείς άλλος παρόμοια ενημέρωση σχετικά με αυτό;

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #219 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 11:04:09 πμ »
τοτε γιατι μας αφησαν να δηλωσουμε και σδε και καποιο απο τα αλλα προγραμματα?

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #220 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:07:09 μμ »
Καλησπέρα,

Για το Ηρων2 η Ασπαίτε δεν μετράει σαν επιμορφωση στην εκπάιδευση ενηλίκων; Είχα πάρει τηλεφωνο τότε που κάναμε τις αιτήσεις και μου είπαν ότι μετράει και μάλιστα ότι παίρνεις ολα τα μόρια...   ???

Ενστασεις γίνονται μεχρι την Δευτέρα 11/10 ή μέχρι την Τρίτη 12/10; Πρέπει σίγουρα με κούριερ; Όχ με το ταχυδρομείο; Και πως κάνεις ένσταση; Απλά γράφεις σε μια κόλλα χαρτί τον λόγο; 

Ρωτάω εσας γιατί δεν πρόλαβα να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω.......


τι μετράει τελικά σαν επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων; γνωρίζει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #221 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 01:24:35 μμ »
Αυτό που μετράει σίγουρα είναι τα επιμορφωτικά σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων που διοργάνωσε το ΙΔΕΚΕ όπως αυτό για τους καθηγητές των ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #222 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 03:16:58 μμ »
Αυτό που μετράει σίγουρα είναι τα επιμορφωτικά σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων που διοργάνωσε το ΙΔΕΚΕ όπως αυτό για τους καθηγητές των ΣΔΕ.

Μπα...μη το λες. Εγώ έχω παρακολουθήσει επιμορφώσεις των ΣΔΕ τη χρονιά 2006-2007 και στο πρόγραμμα ΟΔΥΣΣΕΑΣ μου τα έκοψαν γιατί δεν έγραφαν ώρες. Μιλάμε για βεβαιώσεις του ΙΔΕΚΕ και επιμορφώσεις που γίνονταν στην Αθήνα. Το ΙΔΕΚΕ δηλαδή έκοψε το ΙΔΕΚΕ. Ενώ στο τηλ. μου είπαν να τα δηλώσω για 8 ώρες την ημέρα (όπως δηλ. το έκανα κάθε χρόνο και το δέχονταν).

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #223 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 04:05:40 μμ »
Καλά στο πρόγραμμα ΟΔΥΣΣΕΑΣ έκοψαν τα περισσότερα σεμινάρια..δεν ξέρω τι σόι επιτροπή είναι αυτή που εξέτασε τις αιτήσεις. Εγώ πάντως έκανα ένσταση και αναμένω..!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161862
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 503
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 145
Σύνολο: 152

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.