*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 51183 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Διορισμοί ΠΕ02
« στις: Αύγουστος 03, 2010, 04:42:24 μμ »
   Καλησπέρα.Οι διορισμοί της πρωτοβάθμιας βγήκαν.Κανένα νέο για τον αριθμό στη δική μας ειδικότητα;Το 450 που έβγαλε η alfavita ισχύει τελικα;Λαμβάνοντας υπόψη τον τρόπο διορισμού στους νηπιαγωγούς ,παίρνουν το μισό περίπου των διοριστέων του ασεπ και κρατάνε την αναλογία 60 % από ασεπ και 40%από πίνακα πραγματικής προϋπηρεσίας.Υπάρχουν και κάπιοιοι από 24μηνο,αλλά μου φαίνονται λίγοι δυστυχώς.

  Με αυτά τα δεδομένα πώς φτάνουμε στον αριθμό 450 που ακούστηκε;Αν πάρει τους μισούς περίπου από ασεπ π.χ 126 και 40% από προϋπηρεσία 84 άτομα=210 άτομα.τα υπόλοιπα 240 θα είναι ειδικές κατηγορίες και 24μηνο;Αν δούμε τα νούμερα των νηπιαγωγών ο αριθμός του 24μηνου είναι μικρότερος από αριθμό ασεπ και πίνακα προϋπηρεσίας.Στους νηπιαγωγούς διόρισε σχεδόν τους μισούς σε σχ'εση  πέρσι.Εμείς τι να περιμένουμε λοιπόν;Η Δοε χτες 'ηξερε τους αριθμούς διορισμών πρωτοβάθμιας αν και έπεσε έξω στοςυ δασκάλους.Σε μας υπάρχει κάποια ενημέρωση;Οποιαδήποτε πληροφορία,σκέψη ευπρόσδεκτη.Πολλή ησυχία επικρατεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:58 »

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 03, 2010, 04:57:38 μμ »
Βγήκε η εγκύκλιος διορισμού!!!!!!!! 428 άτομα. 204 από ασεπ,136 από πίνακα προϋπηρεσίας ,85 από 24μηνο, και 3 από 30μηνο.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:05:45 μμ »
αν ηταν μεσα οι ειδικες κατηγοριες θα το ελεγε ή θεωρουνται μες το 40% τοις εκατο????

void

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:21:39 μμ »
πηραν το 85% των διοριστεων,αρα ο physikos ειχε σωστες πληροφοριες.Του χρονου θα απορροφηθουν οι υπολοιποι 300 24μηνιτες και 70 διοριστεοι του 2010.Ξερει κανεις ποσοι αναξιοπαθουντες και καρπεροι  θα συμπληρωσουν το παζλ των διορισμων για να υπολογισουμε στο περιπου τις θεσεις μας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:58 »

void

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:23:40 μμ »
αν ηταν μεσα οι ειδικες κατηγοριες θα το ελεγε ή θεωρουνται μες το 40% τοις εκατο????
το 40% προκυπτει απο προυπηρεσια και οι ειδικες κατηγοριες απ'οσο γνωριζω διοριζονται απο αλλη λιστα με ελαχιστη προυπηρεσια εν συγκρισει με τους "κανονικους"διορισμους

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:30:08 μμ »
Αυτά είναι τα δικαιολογητικά, αλλά για τα κοριτσάκια που δεν είναι ξένοι υπήκοοι είναι μόνο τα φωσφωρισμένα. Σωστά?

1. Αντίγραφο του τίτλου σπουδών, στο οποίο θα αναγράφεται η ημεροχρονολογία και ο βαθμός κτήσης του πτυχίου.

2. Υπεύθυνη Δήλωση του ν.1599/1986. Επειδή τα στοιχεία είναι ενσωματωμένα στο έντυπο της Αίτησης-Δήλωσης προτίμησης, δεν συμπληρώνεται ξεχωριστή Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/1986 αλλά εφιστάται η προσοχή στην ανάγνωση και συμπλήρωση των στοιχείων στην ίδια την Αίτηση-Δήλωση.  

3.  Φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας ή διαβατηρίου.
 Στοιχεία του δελτίου ταυτότητας, που έχουν μεταβληθεί, δηλώνονται υποχρεωτικά με υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του ν. 1599/1986.

4. Οποιοδήποτε πιστοποιητικό έγγραφο, στο οποίο να αναγράφεται ο προσωπικός αριθμός φορολογικού μητρώου (Α.Φ.Μ.).
 
5. α) Φωτοαντίγραφο του πιστοποιητικού στρατολογίας τύπου Α΄ με υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986

6. Βεβαίωση υπηκοότητας-ιθαγένειας από την οποία να προκύπτει η υπηκοότητα ή ιθαγένεια και ο τρόπος κτήσης αυτής, σε περίπτωση ξένου υπηκόου.

7. Τίτλο Παιδαγωγικής Κατάρτισης, εφόσον αποτέλεσε κριτήριο κατάταξης στον ενιαίο  πίνακα αναπληρωτών με πραγματική προϋπηρεσία  
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:41:22 μμ »
αρα ενδεχομενως θα βελτιωθει κι αλλο η θεση μας...τις ειδικες κατηγοριες ποτε τις διοριζει ομως  ???,για να ξερουμε ποσος κοσμος φευγει και απο αυτες !!οσοι ανηκουν σε αυτες ειναι πανω-πανω στον πινακα των αναπληρωτων...Πετρο...εκκαθαρισε το τοπιο !!!

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:44:45 μμ »
καλησπέρα. ομολογω οτι απογοητευτηκα με την εγκυκλιο. αν φέτος χρειάζεται 26+ μόρια για να κάνεις αίτηση, να υποθέσω ότι εμείς με 22+ πραγματική δεν έχουμε καμία τύχη ούτε και για του χρόνου; και άντε φέτος φεύγουμε αναπληρωτές με τα μεικτά μόρια που έχουμε, μετά τι; τα έχω χάσει. τι να πω. συγχαρητήρια τουλάχιστον σε όσους είναι κοντά στο διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:47:45 μμ »
Ναι, γιατί νομίζεις ότι οι έχοντες 26+ μόρια έχουν καμία ελπίδα;

Αποσυνδεδεμένος antigoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:51:16 μμ »
204 ασεπίτες
85 24μηνίτες
136 από τον ενιαίο πίνακα
Άρα αν αφαιρέσουμε κάποιους από 24μηνο που ανήκουν και στον πίνακα, τότε ίσως πάει πιο κάτω από αυτά τα νούμερα όσον αφορά τους πίνακες. Το λέω γιατί εγώ με 30 και κάτι μόρια δεν ξέρω αν πρέπει να ελπιζω ή όχι.
Τι φταις εσύ που σε λένε Ισμήνη;

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 03, 2010, 05:56:49 μμ »
 μας εχουν κυριολεκτικα μπερδεψει... με 29+ μορια στους φιλολογους φετος διοριζεται?
 

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:11:21 μμ »
Παγωμένοι είμαστε οι περισσότεροι από την εγκύκλιο. Οι περισσότεροι έχουμε τα μόρια, άλλοι με το παραπάνω μάλιστα, αλλά δεν υπάρχουν θέσεις. Αν κάποιος καλός συνάδλεφος έχει τη δυνατότητα να κάνει κάποιους υπολογισμούς, ας διαφωτήσει και εμάς που είμαστε πολύ θεωρητικοί τύποι. Συγχαρητήρια σε όσους διορρίζονται και το έχουν σιγουρέψει. Οι υπόλοιποι από εμάς ας κάνουμε τα χαρτιά μας και ας μείνουμε με την πικρή γεύση.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος m1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:13:30 μμ »
πολλα εξαρτωνται απο τη  σειρα με την οποια θα καλεσει, αν δηλαδη θα καλεσει πρωτα τους 85 24μηνιτες και μετα το 40% ( πραγμα που με βαση τους υπολογισμους μου δεν συμφερει το 24μηνο ) η πρωτα το 40% και μετα το 24μηνο, γιατι στην πρωτη περιπτωση το 24μηνο φτανει στη θεση περιπου 100 και στην δευτερη στο 148. Οποιος γνωριζει κατι η εχει να καταθεσει τους δικους του υπολογισμους ας ενημερωσει.

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:23:03 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και υπομονή!!
Συνάδελφοι, εγώ έχω 28 μόρια, άρα έχω δικαίωμα να κάνω τα χαρτιά μου. Σωστά; Σωστά!Είμαι αισιόδοξη λόγω: 1. Πολλών κενών θέσεων στον κλάδο μας για λόγους συνταξιοδότησης και 2. Γιατί είμαι πάντα αισιόδοξη.
Λέτε να μην έχω καμιά ελπίδα διορισμού για φέτος; Εμείς εδώ δε λέγαμε για βάση διορισμού κοντά στο 30; Κάνω λάθος;Πείτε μου σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποια ελπίδα!!Ευχαριστώ!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 838
Σύνολο: 851

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.