*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοι ΠΕ05  (Αναγνώστηκε 28990 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 04, 2010, 10:14:42 πμ »
Προς mirigine: πολλοί κλάδοι έχουν περάριθμους και μάλιστα και ο δικός σας και στο λέω για να μην επαναπαύεσαι. Δυστυχώς οι λίγες θέσεις είναι γενικό φαινόμενο. Ακόμη και στα αγγλικά πήραν ελαχιστότατες, σχεδόν όσες μ'εμάς. Έγινε μαζικό τσεκούρωμα και ειδικά εμάς πε05 και 07 μας πετάνε έξω με τις κλωτσιές. Μας ξεζούμισαν καλά καλά και τώρα φύγετε, η σύμβασή σας ήταν ορισμένου χρόνου. Λες και τόσα χρόνια έτρεχε κανείς μας για 300 ευρώ και τα 200 στις βενζίνες. Κι είμαστε και δις και τρεις φορές επιτυχόντες ασεπ. Ντροπή τους
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:15:11 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:22:02 μμ »
γνωρίζω τον ακριβή αριθμό των υπεράριθμων γερμανικών. απλά για τα γαλλικά είχα ενημερωθεί για το τριπλάσιο. μπορεί να με πληροφόρησαν και λάθος, δεν ξέρω. η πληροφορία που είχα ήταν την άνοιξη 2010 οι υπεράριθμοι ήταν 150 και στα γερμανικά, ενώ οι ανάγκες για οργανικές το 1/3 από αυτό. πόσους λοιπόν θα έπαιρναν; αν μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες με τους ήδη διορισμένους και τους αναπληρωτές γιατί να διορίσουν;

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:38:59 μμ »
Μάλιστα... Το είδαμε κι αυτό! ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ του ΑΣΕΠ και να μη διορίζονται ( ???) . Συνάδελφοι, δυτυχώς ο κλάδος έχει κλείσει προς το παρόν μετά μεγάλης μου λύπης το λέω... Πώς θα δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, να μην απορροφώνται οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ, αυτό δεν μπορώ να το συλλάβω! Να δουμε τί άλλες π@π@ριές θα ακούσουμε πάλι...
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:49:34 μμ »
Μη το παίρνετε προσωπικά. Και των αγγλικών δεν είδατε πόσους πήρε; Που υποτίθεται πως κατεβαίνουν και τάξη. Σε όλους τους κλάδους μείωσαν, τι να λέμε. Το θέμα είναι αφενός πως δεν τηρούν τα ποσοστά των διορισμών και αφετέρου πως μάλλον θέλουν όλους τους καθηγητές να τους έχω ακω και αμω. Σου λέει γιατί να πληρώνω και τα καλοκαίρια ολόκληρο μισθό και διάφορα άλλα...Οι άνθρωποι είναι μαφία.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:15:11 »

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:51:52 μμ »
Eγω ξερω οτι υπαρχουν 1500 υπεραριθμοι στον κλαδο μας,γι αυτο και δεν θα παιρνει  γενικα ατομα για καιρο.Τους διοριστεους αποΑΣΕΠ θα τους παρει αναγκαστικα μεσα στη μεταβατικη γιατι ξερουν οτι διαφορετικα θα χουν μπλεξιματα με τη δικαιοσυνη καθως ο διαγωνισμος εγινε πριν το ΔΝΤ.Οπως μου πε ομως ενας γνωστος δικαστικος μπορει το Υπουργειο να επικαλεστει το δικαιωμα ακομη και για το μη διορισμο κανενος απο τη στιγμη που η χωρα ειναι σε κατασταση εκτακτου αναγκης.Τα πραγματα δυστυχως θα γινουν χειροτερα οπως βλεπω μετα απο και τις νεες εντολες του ΔΝΤ.Για εμας(τον κλαδο μας) ευελπιστω μονο σε ωρομισθια....δεν ξερω για ποσα χρονια,αλλα μονο αυτο και γιατι μας σωζουν τα Δημοτικα!

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:58:02 μμ »
Το κρατος μπορει να επικαλεστει ο,τι θελει,η αποφαση διορισμου,αφου τους παμε δικαστικως,πρεπει να εκτελεστει.Αντε μπραβο,γιατι και στους προηγουμενους ασεπ,διοριζαν απο μας κοσμο υπεραριθμο,μην ξεχνατε οτι στον προηγουμενο ασεπ το 2006,ειχαν παρει 240 και συνολο με 40% πανω απο 400!!!!!!!!!!!!!!!Εμεις τους ενοχλησαμε;Να κανει οργανικες στα δημοτικα!ΑΡΚΕΤΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:18:10 μμ »

Πραγματικα πιστευεις πλεον alceste οτι η υποσχεση για 200 θεσεις οργανικες σε δημοτικα θα υλοποιηθει?ακομη και υπογραφη να χε μπει θα το παιρναν πισω.Εδω εχουν ερθει τα πανω κατω......μονο δικαστικα οτι γινει και για οποιον εχει κουραγιο......

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 04, 2010, 03:19:00 μμ »
Κάθε χρόνο διόριζαν εκατοντάδες στον κλάδο μας από το παράθυρο. Τώρα σοκαρίστηκαν από τους υπεράριθμους; Είτε κάνουν τις οργανικές είτε όχι να κόψουν το λαιμό τους και να διορίσουν τους εναπομείναντες ΑΣΕΠίτες. Έχουμε ΦΕΚ, θα κερδίσουμε τη δίκη και θα μας πληρώσουν διπλά και τριπλά.
Και αν έχουν οικονομικό πρόβλημα, να απολύσουν τα βύσματα που πήραν τις θέσεις μας. Αν δεν βρίσκουν ποια είναι θα τους βοηθήσω εγώ που τα έχω σε λίστα... >:(

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 04, 2010, 03:47:10 μμ »
1500 υπεραριθμοι . Ακομα και στο νησί που είμαι εγω 10 χρόνια( γιατί δεν μπορω να παρω μεταθεση για το σπιτι μου), έχει γυρω στους 20 στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ. Εδω και 5 χρονια συμπληρώνω ωραριο στα δημοτικα. Η Αθηνα και η Θεσσαλονικη είναι γεμάτες για παρα πολλά χρόνια ακομα. Οι καθηγητες της Β'θμιας αρκουν να καλυψουν τις αναγκες των δημοτικων σχεδόν παντού. Απλα στα περισσότερα μερη πλλοι καθηγητες αρνουνταν να πανε στα δημοτικά και καποιοι προιστάμενοι το δεχονταν, τωρα απλα θα το επιβάλλουν και τελειωνει το ζητημα 

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 04, 2010, 03:53:28 μμ »
Μια απάντηση σε όσους διερωτώνται πώς γίνεται το υπουργείο να άφησε έξω διοριστέους του ΑΣΕΠ: η αντίδρασή σας έπρεπε να εκδηλωθεί σθεναρά ΠΡΙΝ την ψήφιση του νόμου 3848/2010 ο οποίος δίνει το δικαίωμα στο υπεπθ να παρατείνει την ισχύ των πινάκων ΑΣΕΠ που υπό κανονικές συνθήκες θα έληγε στις 31/08/10. Τώρα που ο 3848 είναι νόμος του κράτους ήδη από τον Μάιο είναι πλέον αργά. Όλα δυστυχώς έγιναν νομότυπα...

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:35:50 μμ »
athapris,ποιος σου ειπε οτι πολλοι απο εμας δεν εχουμε πραξει τα δεοντα ΗΔΗ;Εχουσιν γνωσιν οι φυλακες.Θα δικαιωθουμε σιγουρα,να το ξερετε αυτο!

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:37:39 μμ »
athapris,ποιος σου ειπε οτι πολλοι απο εμας δεν εχουμε πραξει τα δεοντα ΗΔΗ;Εχουσιν γνωσιν οι φυλακες.Θα δικαιωθουμε σιγουρα,να το ξερετε αυτο!

Μακάρι πραγματικά!

phoebe

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 04, 2010, 07:07:51 μμ »
Κάναμε ότι κατέστη δυνατό τόσο πριν όσο και μετά την ψήφιση του νομοσχεδίου. Έχουμε τη συνείδησή μας καθαρή. Τώρα πλέον η μόνη διέξοδος είναι η δικαστική!!

Κορίτσια κουράγιο!! Μας πετσοκόψανε... Πού οι οργανικές στην πρωτοβάθμια; Πού η επαναφορά του 3ώρου στο γυμνάσιο;  >:(

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ05
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:13:59 μμ »
athapris,ποιος σου ειπε οτι πολλοι απο εμας δεν εχουμε πραξει τα δεοντα ΗΔΗ;Εχουσιν γνωσιν οι φυλακες.Θα δικαιωθουμε σιγουρα,να το ξερετε αυτο!

alceste, μήπως να ρωτούσαμε το υπουργείο  πως σκοπεύει να αποροφήσει από δω και στο εξής τις ειδικότητες από τις οποίες προσέλαβε φέτος μόνο το 10% των διοριστέων? Τηλεφωνικά, ή με επιστολή? Δεν ξέρω αν αυτό έχει γίνει ήδη.




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.