*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση  (Αναγνώστηκε 329160 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #294 στις: Αύγουστος 29, 2010, 09:44:49 πμ »
Αυτο λογικα δε σημαινει μεγαλες φασεις;;;; :) :)αν κ απροοπτα κενα παντα βγαινουν στην πορεια

Αυτό σημαίνει ότι μας κοροιδεύουν! Η ΔΟΕ που είναι;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:41 »

Αποσυνδεδεμένος everef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #295 στις: Αύγουστος 29, 2010, 04:02:23 μμ »
Παρασκευή ή Σαββατο λέει ο Καψαλάκης οι προσλήψεις αναπληρωτών. υπολογίζει περίπου 500 άτομα.

Αποσυνδεδεμένος everef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #296 στις: Αύγουστος 29, 2010, 04:06:24 μμ »
Σας παραθέτω τι έγραψε στον τοιχό του στο facebook:
Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες που κατάφερα να μαζέψω σήμερα: Οι ημερομηνίες ανακοίνωσης διορισμών μετατίθενται για Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου ή Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου, καθώς στο Υπουργείο Παιδείας δεν είναι έτοιμοι ακόμη με τα κενά (Θα ...τα πάρουν από τις Περιφερειακές Διευθύνσεις Τρίτη με Τετάρτη).
Το μεγάλο πρόβλημα είναι ο αριθμός των συναδέλφων που θα διοριστούν, που φαίνεται να κλειδώνει στις 3000 για πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια. Αριθμός πολύ μικρός σε σύγκριση με τις τεράστιες ανάγκες που υπάρχουν. Αυτό σημαίνει περίπου 1500 στην Α/θμια. Περίπου 1000 δάσκαλοι και 500 νηπιαγωγοί (υπολογίζω εγώ). Υπάρχει ο «σχεδιασμός» 9 με 10 Σεπτεμβρίου να ακολουθήσει η β΄ φάση διορισμού αναπληρωτών. Να έχουν δηλ. τοποθετηθεί οι συνάδελφοι της α φάσης και να ακολουθήσουν οι συνάδελφοι της β΄ φάσης, που θα είναι στα σχολεία αμέσως μετά τον αγιασμό. Δυστυχώς φαίνεται να επικρατούν σενάρια χαμηλών ταχυτήτων, καθώς η πίεση που υπήρχε το προηγούμενο διάστημα μετατράπηκε σε θριαμβολογία με τα αποτελέσματα που δημοσιοποιώ παραπάνω. Υπομονή και ψυχραιμία συνάδελφοι. Το παιχνίδι παίζεται σε πύρινη σκακιέρα και καλό θα είναι να το καταλάβουν και τα συνδικάτα για να πιέσουν, όσο μπορούν

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #297 στις: Αύγουστος 29, 2010, 04:35:21 μμ »
Πάει και η Δευτέρα δηλαδή;Μα την Παρασκευή περιμέναμε τις αποσπάσεις και μετά θα έβγαζαν τα δικά μας...Εδώ υπήρξαν πληροφορίες για αργά την Παρασκευή ή εχθές.Αυτός ο Καψαλάκης είναι έγκυρη πηγή;Εγώ εξακολουθώ να θεωρώ πως έχουν ήδη βγεί απλά δεν δίνουν τα ονόματα.Ποιός πιστεύει πως ασχολούνται στο παρά πέντε με αυτά;
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:41 »

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #298 στις: Αύγουστος 29, 2010, 05:27:22 μμ »
Ο Καψαλακης στη σελίδα του στο facebook λέει οτι μάλλον Δευτέρα θα ανακοινωθούν

Ο Καψαλακης δεν ξερει πως προσλαμβανονται οι αναπληρωτες....περιεργο δεν ειναι;;;;

συγνωμη βρε παιδια αλλα ο κ.Καψαλακης ποιος ειναι???δεν καταλαβαινω γιατι λαμβανοναι τοσο σοβαρα οι "πληροφοριες" του... δεν εχω καταλαβει την ιδιοτητα του...οι πηγες του ποιες ειναι??οι εκτιμησεις που κανει που βασιζονται??σιγουρα το ενδιαφερον του ειναι καλοπροαιρετο αλλα ας περιμενουμε τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ που ερχονται εντος των ημερων και ΟΧΙ τις υποθεσεις

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #299 στις: Αύγουστος 29, 2010, 05:37:49 μμ »
Είναι Αιρετός ΑΠΥΣΠΕ Κρήτης .Προσωπικά δεν τον ήξερα, εδώ στο φόρουμ άκουσα το όνομα του. Μπήκα στην σελίδα του και είδα ότι απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις που του κάνουν. Αλλά όπως είπα και πριν, είναι πολύ περίεργο που δεν ξέρει βασικά πράγματα. Ωστόσο κάνει σωστές τοποθετησεις. Όσο για τις υποθέσεις που λες, συμφωνώ μαζί σου..


Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #300 στις: Αύγουστος 29, 2010, 05:46:25 μμ »
Ο Καψαλακης στη σελίδα του στο facebook λέει οτι μάλλον Δευτέρα θα ανακοινωθούν

Ο Καψαλακης δεν ξερει πως προσλαμβανονται οι αναπληρωτες....περιεργο δεν ειναι;;;;

συγνωμη βρε παιδια αλλα ο κ.Καψαλακης ποιος ειναι???δεν καταλαβαινω γιατι λαμβανοναι τοσο σοβαρα οι "πληροφοριες" του... δεν εχω καταλαβει την ιδιοτητα του...οι πηγες του ποιες ειναι??οι εκτιμησεις που κανει που βασιζονται??σιγουρα το ενδιαφερον του ειναι καλοπροαιρετο αλλα ας περιμενουμε τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ που ερχονται εντος των ημερων και ΟΧΙ τις υποθεσεις


Λίγο που μπήκα στο προφίλ του στο φέισμπουκ και διάβασα όσα γράφει, μου κάνει για κ.Παπαγαλάκης.

Αποσυνδεδεμένος everef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #301 στις: Αύγουστος 29, 2010, 05:58:07 μμ »
Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά αυτός σίγουρα θα έχει περισσότερες πληροφορίες μέσα απο το Υπουργείο απ' ότι εμάς

Αποσυνδεδεμένος poppy27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #302 στις: Αύγουστος 29, 2010, 06:01:36 μμ »

  Καλησπέρα σε όλους. Πάντως αυτό που λέει ο κ. Καψαλάκης για 3 ή 4 του μηνός έχει μια λογική.   Πέρσι η α' φάση ανακοινώθηκε στις 31/8 και εγώ παρουσιάστηκα στις 2/9. Έμαθα σε ποιο σχολείο είμαι στις 3/9 και από 6 μέχρι και 11/9 παρακολούθησα ΠΕΚ ( φυσικά στις 11/9 πήγα στο σχολείο για τον αγιασμό). Φέτος δε γίνονται ΠΕΚ, τουλάχιστον όχι ακόμα. Όποτε ποιος ο λόγος να βγεί από τώρα η α' φάση;  Μας καλεί την Παρασκευή, παρουσιαζόμαστε μέχρι την Τετάρτη 8/9, μαθαίνουμε και το σχολείο Πέμπτη και Παρασκευή είμαστε στη θέση μας. Μια χαρά τους βγαίνει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος nikiforos81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #303 στις: Αύγουστος 29, 2010, 06:04:24 μμ »
Ρε παιδια υπαρχει αρθρο στο esos οπου αναφερει οτι συμφωνα με την υπουργο παιδειας στις 28 Αυγουστου θα αποφασιζοταν η α φαση και 31 με 1 Σεπτεμβρη θα κληθουν οι αναπληρωτες!

Αποσυνδεδεμένος nikiforos81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #304 στις: Αύγουστος 29, 2010, 06:06:07 μμ »
Σε ερώτηση του esos.gr πότε θα γίνει η πρώτη φάση διορισμού  αναπληρωτών η υπ. Παιδείας απάντησε πως η πρώτη αναπλήρωση αποφασίζεται 28 Αυγούστου και θα γίνει

από 31 με 1η Σεπτεμβρίου

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #305 στις: Αύγουστος 29, 2010, 06:16:57 μμ »
Ας βγουν και την άλλη Παρασκευή αλλά τουλάχιστον να μας πουν σίγουρα πότε θα βγουν. Μας έχουν και ξεροσταλιάζουμε πάνω από τους υπολογιστές. Από το πώς μας αντιμετωπίζουν φαίνεται και το πόσο μας υπολογίζουν....... :P
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #306 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:57:41 μμ »
Παρασκευή ή Σαββατο λέει ο Καψαλάκης οι προσλήψεις αναπληρωτών. υπολογίζει περίπου 500 άτομα.

Βλέπω τόσο καιρό αυτό το όνομα, ποιος είναι αυτός??? Να τον κάνω κι εγώ φίλο στο fb !!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος LEGOLA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #307 στις: Αύγουστος 29, 2010, 08:06:02 μμ »
Παρασκευή ή Σαββατο λέει ο Καψαλάκης οι προσλήψεις αναπληρωτών. υπολογίζει περίπου 500 άτομα.

Βλέπω τόσο καιρό αυτό το όνομα, ποιος είναι αυτός??? Να τον κάνω κι εγώ φίλο στο fb !!

Είναι αιρετός ΑΠΥΣΠΕ στην Κρήτη. Τον έκανα και εγώ φίλο αλλά ρε παιδί μου μεγ'αλη απογοήτευση μου έδωσε. Μόνο 500 νηπιαγωγούς με αυτά τα κενά; Και ενώ μας έλεγε ότι θα βγούν μέχρι χθές οποσδήποτε  την Δευτέρα τώρα Κυριακάτικα που τισ βρήκε τις πληροφορίες και μας λέει πως θα βγει η Α φάση 3 Σεπτεμβρίου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 546
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.