*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση  (Αναγνώστηκε 325927 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #910 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:05:13 πμ »
Ε ναι βρε Έφη.Δεν μπορώ να πω τι θέλει ο καθένας στη ζωή του,όμως.Σου δίνω ένα παράδειγμα -δικό μου,μιας και οι περισσότερες φίλες μου είναι διορισμένες πια-:Το 2008 με σειρά 1492 είχα ξεκινήσει δουλειά από το Σεπτέμβρη σε έναν παιδικό ενώ όλο το καλοκαίρι δούλευα σε νησί.Όταν ήρθε η σειρά μου αρχές Οκτώβρη,-εκτός ότι πέταξα στα σύννεφα,γιατί ήξερα ότι κάποια στιγμή θα διοριζόμουν με το 24μηνο,κι ας έπρεπε να ξαναδώσω ασεπ-τους είπα ότι πρέπει να φύγω γιατί με πήραν αναπληρώτρια.
Όλο αυτό το αναφέρω ενδεικτικά.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του όμως και δεν είναι εποχές για ανεργία....
Και με την εμπειρία μου μέχρι τώρα μπορώ κι εγώ να σου πώ ότι αν κάποιος είναι σειρά 800-1500 είναι σίγουρα μέσα...Κι ας μην είμαι αιρετός....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:42:10 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #911 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:33:45 πμ »
Θέση για νηπιαγωγό σε παιδικό σταθμό, δημόσιο ή ιδιωτικό, ούτε με το δελτίο δεν έβρισκες στην πόλη μου. Για δουλειά πλήρους απασχόλησης...  :D :D :D εδώ γελάμε. Ακόμα για και τις part time δουλειές έπρεπε να ψάξεις πολύ, στον ΟΑΕΔ για μήνες δεν έβγαινε αγγελία για κοπέλα 20-25. Για σερβιτόρα, αν μένεις μακριά από το κέντρο και δεν έχεις μεταφορικό μέσο για το βράδυ το ξεχνάς, αν δε θέλεις να διανυκτερεύσεις στα παγκάκια. Οπότε η αναπλήρωση είναι big deal, και πολύ μάλιστα. Όχι φυσικά η μειωμένου ωραρίου, εκεί σε συντηρούν οι γονείς σου. Αλλά εγώ που έχω δει τόόόσες φίλες μου δασκάλες να πηγαίνουν αναπληρώτριες με 0 μόρια και να διορίζονται με 0 στον ΑΣΕΠ, παρακαλάω να με πάρουν αναπληρώτρια, έστω και χωρίς μόρια, έστω και για λίγους μήνες.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #912 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:02:13 πμ »
Θέση για νηπιαγωγό σε παιδικό σταθμό, δημόσιο ή ιδιωτικό, ούτε με το δελτίο δεν έβρισκες στην πόλη μου. Για δουλειά πλήρους απασχόλησης...  :D :D :D εδώ γελάμε. Ακόμα για και τις part time δουλειές έπρεπε να ψάξεις πολύ, στον ΟΑΕΔ για μήνες δεν έβγαινε αγγελία για κοπέλα 20-25. Για σερβιτόρα, αν μένεις μακριά από το κέντρο και δεν έχεις μεταφορικό μέσο για το βράδυ το ξεχνάς, αν δε θέλεις να διανυκτερεύσεις στα παγκάκια. Οπότε η αναπλήρωση είναι big deal, και πολύ μάλιστα. Όχι φυσικά η μειωμένου ωραρίου, εκεί σε συντηρούν οι γονείς σου. Αλλά εγώ που έχω δει τόόόσες φίλες μου δασκάλες να πηγαίνουν αναπληρώτριες με 0 μόρια και να διορίζονται με 0 στον ΑΣΕΠ, παρακαλάω να με πάρουν αναπληρώτρια, έστω και χωρίς μόρια, έστω και για λίγους μήνες.

Μαλλον οι περιοχες μας μοιαζουνε...μπορω να πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα!
Δουλευα ολο το καλοκαιρι σερβιτορα κ αυτη τη δουλεια οπως κ πωλητρια κτλ την κανω χρονια...κ αποτι βλεπω θεση σε παιδικο ή νηπιαγωγειο κ παλι δεν βλεπω! :-\ 
καμια φορα ειναι ευκολο να λεμε πολλα αλλα στην πραξη.....

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #913 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:21:12 πμ »
Ακριβώς, Rinaki. Όταν ζεις στην περιφέρεια έχεις πολύ λίγες επιλογές, και ειδικά όταν θέλεις απεγνωσμένα να μπεις στην τάξη. Με μισθό που δε θα 'παιρνες στον ιδιωτικό τομέα ούτε μετά από 20 χρόνια δουλειάς, (που μάλλον θα σε απέλυαν, παρά αύξηση θα σου έδιναν). Εγώ θα πήγαινα αναπληρώτρια ακόμα και σε άλλη χώρα, όχι σε άλλη πόλη! Χωρίς να σου δίνω άδικο Lila_76 για την άποψη του, ο καθένας το βλέπει απ' τη δική του μεριά.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:42:10 »

Αποσυνδεδεμένος LEGOLA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #914 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 07:11:26 πμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ  SOS - Καλησπέρα, καλησπέρα. Τα νέα είναι πολύ πολύ ευχάριστα. Ανακοινώνονται αύριο οι αναπληρωτές. ΤΕΛΙΚΟ: 2500 δάσκαλοι και 1000 νηπιαγωγοί. Καλό διορισμό… (Απουσίαζα όλη την ημέρα στο Ηράκλειο και δεν μπορούσα να σας δώσω νέα)…

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #915 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:54:27 πμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ  SOS - Καλησπέρα, καλησπέρα. Τα νέα είναι πολύ πολύ ευχάριστα. Ανακοινώνονται αύριο οι αναπληρωτές. ΤΕΛΙΚΟ: 2500 δάσκαλοι και 1000 νηπιαγωγοί. Καλό διορισμό… (Απουσίαζα όλη την ημέρα στο Ηράκλειο και δεν μπορούσα να σας δώσω νέα)…

Καλημέρα! Αν πραγματικά αληθεύει το 1000 για Α φάση..τότε χρειάζονται μόνιμους αρκετούς!!!!! Είναι μια ευχάριστη νότα, γιατί αν όχι φέτος ΠΡΕΠΕΙ του χρόνου να διορισει!!!!! Είδομεν...

Δυστυχώς η Διαμαντοπούλου δεν μετακινήθηκε με τον ανασχηματισμό  :-\...Που θα πάει..Κάποτε θα ξεκαβαλήσει από τη χρυσή της πολυθρόνα, διότι όλο αυτό που περνάμε είτε σαν αναπληρωτές, είτε σαν χάσιμο διορισμού, είτε γενικά για τα χάλια της παιδείας φέτος, όλα αυτά γίνονται για να ικανοποιηθεί το καπρίτσιο της και η φιλοδοξία της στο όνομα του μνημονίου και της κρίσης!! Γυρνάει ο τροχός όμως....

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #916 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:11:51 πμ »
καλημέρα σας!!! εύχομαι να ναι όντως σήμερα μια μέρα διαφορετική από τις άλλες για όλους μας!!!! καλή τοποθέτηση σε όλους και μακάρι κοντά στα σπίτια μας!!!!

Αποσυνδεδεμένος Souli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eyes wide open
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #917 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:31:26 πμ »
Καλημέρα κι από μένα! Ευχομαι να τελειώσει το μαρτύριο για όλους μας σήμερα γιατί τα νευράκια-τσαταλάκια γίναν που λέμε. Και όλα θα πάνε καλά, θα πάρει πολύ κόσμο, τι στο καλό, τόσα κενά έχει!

Αποσυνδεδεμένος civic280

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #918 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:43:24 πμ »
Εχει ακουστει τιποτα για το τι ωρα θα βγουν?

Αποσυνδεδεμένος Hra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #919 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:45:28 πμ »
.....μακαρι.....να βγει επιτελουσ αυτη η πρωτη φαση...να γινει μια αρχη....

Αποσυνδεδεμένος owyea

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #920 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:48:06 πμ »
Καλημέρα, το F5 (refresh) θα λιώσει σήμερα στα πληκτρολόγια....
Να γίνεται χρήση και των δύο χεριών για να μην πάθουμε καμία αγκύλωση.

Υπομονή.

F5 F5 F5......

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #921 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:00:26 πμ »
Καλημέρα, το F5 (refresh) θα λιώσει σήμερα στα πληκτρολόγια....
Να γίνεται χρήση και των δύο χεριών για να μην πάθουμε καμία αγκύλωση.

Υπομονή.

F5 F5 F5......

Σε ποια σελίδα πατάς F5?Στου Υπουργείου;
Ποια λες να είναι πιο γρήγορη;
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #922 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:23:40 πμ »
Λέτε να ισχύσει αυτό που λένε στους φιλολόγους ??? ??? :

τηλεφωνησα. στο 210 3443426 μου είπαν το γνωστό σημερα ή αυριο!!!! στο 210 3443887 μου είπαν είχαν ενημερωση για σημερα αλλά τωρα η υπαλληλος έχει καποιους ενδοισμούς λόγω ανασχηματισμου. φοβάται μηπως πανε 1-2 μερες πίσω. αλλα αυτό είναι δικη της εικασια και όχι ενημερωση ανωθεν. για αριθμό τιποτα, αλλα γενικα μου είπε πως οι φιλολογοι θα είναι πολλοι και κυριως ακω. αυτά..........

H σκέψη της κυρίας ήταν απολύτως λογική. Σήμερα λόγω ανασχηματισμού και ορκομωσίας μάλλον δε θα καλέσουν και πιθανόν να πάει μετά την Παρασκευή...
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #923 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:25:06 πμ »
αν παρει 1000 νηπιαγωγους ποσοι θα ειναι και τριτεκνοι?συνολο ειναι 175.να παρει τους 100?που θα φτασει λετε το νουμερο?αν γνωριζει καποιος ας απαντησει!!ειμαι σειρα 959 και εχει φτασει η αγωνια στο κοκκινο!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158565
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 469
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.