*

Αποστολέας Θέμα: Κι από δω και πέρα, τι;  (Αναγνώστηκε 10785 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κι από δω και πέρα, τι;
« στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:32:58 μμ »
Παιδιά, κατ' αρχήν να ζητήσω συγνώμη που έπεσα τελείως έξω στις προβλέψεις μου. Ειλικρινά περίμενα γύρω στα 400 - 450 άτομα. Αλλά 290; Ούτε κατά διάνοια. Τέλος πάντων.
Από δω και πέρα τι γίνεται; Προσωπικά ήμουν υπέρ του να γίνει δικαστική αγωγή από φέτος. Σε παλιότερο θέμα όμως δεν είχε υπάρξει ενδιαφέρον παρά από 1-2 άτομα.
Είδα να γίνεται μια κίνηση από πολλές ειδικότητες και κατηγορίες που θα κινήσουν σύντομα δικαστική αγωγή.
http://groups.google.com/group/dioristeoi10
Αυτό που μου άρεσε είναι ότι είναι όλες οι κατηγορίες μέσα (24μηνο, 40%, ΑΣΕΠ), χωρίς να σκοτώνονται μεταξύ τους. Είδα και πολλές νηπιαγωγούς να δηλώνουν συμμετοχή στη δικαστική αγωγή. Σήμερα δήλωσα και γω συμμετοχή.
Οποιαδήποτε άλλη δικαστική ή γενικότερη προσπάθεια πέσει στην αντίληψή σας, παρακαλώ ενημερώστε το φόρουμ.
Πού είναι ρε παιδιά το Συντονιστικό των Νηπιαγωγών αυτή τη δύσκολη στιγμή;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:13 »

Αποσυνδεδεμένος xara60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:37:21 μμ »
Παιδιά, κατ' αρχήν να ζητήσω συγνώμη που έπεσα τελείως έξω στις προβλέψεις μου. Ειλικρινά περίμενα γύρω στα 400 - 450 άτομα. Αλλά 290; Ούτε κατά διάνοια. Τέλος πάντων.
Από δω και πέρα τι γίνεται; Προσωπικά ήμουν υπέρ του να γίνει δικαστική αγωγή από φέτος. Σε παλιότερο θέμα όμως δεν είχε υπάρξει ενδιαφέρον παρά από 1-2 άτομα.
Είδα να γίνεται μια κίνηση από πολλές ειδικότητες και κατηγορίες που θα κινήσουν σύντομα δικαστική αγωγή.
http://groups.google.com/group/dioristeoi10
Αυτό που μου άρεσε είναι ότι είναι όλες οι κατηγορίες μέσα (24μηνο, 40%, ΑΣΕΠ), χωρίς να σκοτώνονται μεταξύ τους. Είδα και πολλές νηπιαγωγούς να δηλώνουν συμμετοχή στη δικαστική αγωγή. Σήμερα δήλωσα και γω συμμετοχή.
Οποιαδήποτε άλλη δικαστική ή γενικότερη προσπάθεια πέσει στην αντίληψή σας, παρακαλώ ενημερώστε το φόρουμ.
Πού είναι ρε παιδιά το Συντονιστικό των Νηπιαγωγών αυτή τη δύσκολη στιγμή;



Έχουν πάρει τον Μπράτη και πίνουν καφεδάκι στην Αννούλα...

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:42:07 μμ »
Και εγώ δήλωσα συμμετοχη, από την αρχή ήμουν και εγώ υπέρ της αγωγής! Δηλώστε όσο το δυνατόν περισσότεροι!!! Ειδικά εμείς του 40% αδικούμαστε κατάφορα αφού δεν υπάρχει ελπίδα διορισμού στην ψεύτικοι μεταβατικοί περίοδο! Μην κάθεστε με σταυρωμένα τα χέρια!!!!!!!!!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:45:08 μμ »
επισης δηλωσα συμμετοχη
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:13 »

Αποσυνδεδεμένος xara60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:45:43 μμ »
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ?

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:48:06 μμ »
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος xara60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:08:41 μμ »
μόλις δήλωσα και εγώ...

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:20:53 μμ »
Μπράβο δηλώστε όλοι συμμέτοχη από 19 μόρια και πάνω έχουμε δικαίωμα διορισμού με το 40%!!!
Οι 24μηνιτες θα απορροφηθούν του χρόνου. Εμείς είμαστε αυτοί που θα βρεθούμε απ’εξω! Το να πάμε αναπληρωτές φέτος και του χρόνου (δεν είναι σίγουρο και αυτό) δεν κερδίζουμε κάτι αφού με το νέο σύστημα και με το νέο ΑΣΕΠ  θα καταλήξουμε στην ανεργία!   
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:51:47 μμ »
npanag θα ήθελα τα φώτα σου!!πρώτη φορά γράφω στο forum αν και παρακολουθώ συνέχεια τα σχόλια σας. σχετικά με την προσφυγή...είχες βγάλει τον απρίλη ένα πίνακα με το εκτιμώμενο 40% που έχουν θεμελιώσει δικαίωμα διορισμού. στον πίνακα είμαι στα πρώτα 100 άτομα με μόρια 22,5. και είχες πει όσοι δεν διοριστούν καλά θα είναι να κάνουμε προσφυγη.τι θα πρέπει να κάνω?να στείλω mail στο παραπάνω που βλέπω??νομοθετικά ισχύει αυτός ο πίνακας του 40% ?

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:00:24 μμ »
εαν ηθελαν να μην φερουν αυτη την αναστατωση σε τοσο κοσμο και ηταν και αξιοκρατικο ΟΠΩΣ ΛΕΝΕι, θα  μπορουσαν να κανουν το εξηα¨να γινει ο νεος ασεπ οταν θελουν και ταυτοχρονα να υπαρχει ο κλειδωμενος πινακασ(οπου θα βαζουν τις προυπηρεσιες που θα αποκτηση καποιος εως και το 2012)και να παιρνουν 80% απο το ασεπ και 20% απο το κλειδωμενο πινακα μεχρι να εξαντληθει.και οταν εξαντηθει να παιρνουν τοτε 100% μεσω ασεπ.ΑΥΤΗ ΝΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟς.ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΑς ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:11:04 μμ »
npanag θα ήθελα τα φώτα σου!!πρώτη φορά γράφω στο forum αν και παρακολουθώ συνέχεια τα σχόλια σας. σχετικά με την προσφυγή...είχες βγάλει τον απρίλη ένα πίνακα με το εκτιμώμενο 40% που έχουν θεμελιώσει δικαίωμα διορισμού. στον πίνακα είμαι στα πρώτα 100 άτομα με μόρια 22,5. και είχες πει όσοι δεν διοριστούν καλά θα είναι να κάνουμε προσφυγη.τι θα πρέπει να κάνω?να στείλω mail στο παραπάνω που βλέπω??νομοθετικά ισχύει αυτός ο πίνακας του 40% ?
Τώρα πια έχουμε τον ενιαίο πίνακα διορισμών, οπότε δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις σε εκτιμώμενους πίνακες. Το 40% προκύπτει αν αφαιρέσουμε από τον ενιαίο διοριστέων τα 324 άτομα του 24μηνου. Θα το κάνω κάποια στιγμή.
Η μόνη δικαστική κίνηση που αυτή τη στιγμή έχω αντιληφθεί να υπάρχει είναι αυτή των αδιόριστων διοριστέων. Προσωπικά δήλωσα συμμετοχή, όπως και αρκετές νηπιαγωγοί του φετινού 40%, αλλά και του 24μηνου, που δεν είναι σίγουρες ότι θα πάρει ολόκληρο το 24μηνο στη διετή μεταβατική περίοδο.
Αν υπάρξει άλλη δικαστική κίνηση, από μένα θα είναι ευπρόσδεκτη. Κι αν δεν υπάρχουν συγκρουόμενα σημεία μεταξύ των αγωγών, θα δηλώσω συμμετοχή σε οποιαδήποτε καινούργια αγωγή.

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:18:25 μμ »
npanag θα ήθελα τα φώτα σου!!πρώτη φορά γράφω στο forum αν και παρακολουθώ συνέχεια τα σχόλια σας. σχετικά με την προσφυγή...είχες βγάλει τον απρίλη ένα πίνακα με το εκτιμώμενο 40% που έχουν θεμελιώσει δικαίωμα διορισμού. στον πίνακα είμαι στα πρώτα 100 άτομα με μόρια 22,5. και είχες πει όσοι δεν διοριστούν καλά θα είναι να κάνουμε προσφυγη.τι θα πρέπει να κάνω?να στείλω mail στο παραπάνω που βλέπω??νομοθετικά ισχύει αυτός ο πίνακας του 40% ?
Τώρα πια έχουμε τον ενιαίο πίνακα διορισμών, οπότε δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις σε εκτιμώμενους πίνακες. Το 40% προκύπτει αν αφαιρέσουμε από τον ενιαίο διοριστέων τα 324 άτομα του 24μηνου. Θα το κάνω κάποια στιγμή.
Η μόνη δικαστική κίνηση που αυτή τη στιγμή έχω αντιληφθεί να υπάρχει είναι αυτή των αδιόριστων διοριστέων. Προσωπικά δήλωσα συμμετοχή, όπως και αρκετές νηπιαγωγοί του φετινού 40%, αλλά και του 24μηνου, που δεν είναι σίγουρες ότι θα πάρει ολόκληρο το 24μηνο στη διετή μεταβατική περίοδο.
Αν υπάρξει άλλη δικαστική κίνηση, από μένα θα είναι ευπρόσδεκτη. Κι αν δεν υπάρχουν συγκρουόμενα σημεία μεταξύ των αγωγών, θα δηλώσω συμμετοχή σε οποιαδήποτε καινούργια αγωγή.


κατά πρώτον ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση σου,
με βάση τα λεγόμενα σου αν κατάλαβα καλά... στον ενιαίο πίνακα διορισμών έχω σειρά 411 άρα αφαιρω τα 324 που σημαίνει ότι είμαι σε θέση 87 άρα θα πρέπει να κάνω και εγώ προσφυγή.στέλνω απλό mail με τα στοιχεία μου?χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:19:03 μμ »
 npanag η τελευταία στον πίνακα διορισμών με ακριβως 24 μόρια έχει θέση 350 , πως θα υπολογίσουμε ποια είναι τα 200 ατομα του 40%; Ο τελευταίος του 40% πόσα μόρια έχει;  
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Κι από δω και πέρα, τι;
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:28:59 μμ »
και γω θα προσυπογραψω στην προσφυγη παρολο που εχω μονο μιας χρονιας προυπηρεσια,γιατι θεωρω αδικο να δινω καθε δυο χρονια ασεπ,να χανω απο λιγα μορια το διορισμο,και να δουλευω σαν ΑΚΩ η ΑΜΩ ωσπου να πεθανω ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 315

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.