*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς  (Αναγνώστηκε 190682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #420 στις: Ιούνιος 28, 2011, 10:13:31 μμ »
Α ωραία, για τις φουρνιές των... καμένων! ::)

 ;D ;D ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:30:32 »

Αποσυνδεδεμένος NikolaosM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #421 στις: Ιούνιος 28, 2011, 10:28:20 μμ »
Παιδια,επειδη φοβαμαι οτι εφοσον τελειωσαν οι δασκαλοι απο το 60%,θα ξανακαταστρατηγηθει η αναλογια 60-40,ωστε να το φουλαρουν με δασκαλους ΠΑΛΙ,απο ενιαιο,δεν πρεπει να το επιτρεψουμε αυτο.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.Θα εχουμε τα περσινα καραγκιοζιλικια με αναλογιες ασεπ σε ειδικοτητες να φτανουν μετα βιας το 20%.Maraki28,τα βυσματα δεν πεθαινουν ποτε.Δεν καταλαβαινεις γιατι;

Από όλα τα παράνομα σε αυτή τη χώρα αυτό σε πείραξε;
Είναι πολύ βολικό να τα ρίχνουμε στους άλλους. Δες το δάσος και άσε το δέντρο

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #422 στις: Ιούνιος 28, 2011, 11:38:41 μμ »
αυτο το δολιο το δεντρο στο συγκεκριμενο δασος ουτε ξερω ποσες φορες εχει αναφερθει σ'αυτο το φορουμ!  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #423 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:08:47 πμ »
Οχι NikolaosM,δεν με πειραζει,μ αρεσει να περιμενω μεχρι το 2015,οταν θα αποφασισουν οτι υπαρχουμε κι εμεις.Εντωμεταξυ μπορω να τρωω ωραιοτατα χαρουπια,ξερεις βρε,οπως στην Κατοχη.Δεν τα ριχνω στους αλλους,οι αλλοι τα εριξαν τα σκατα σε εμας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:30:32 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #424 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:36:43 πμ »
Οχι NikolaosM,δεν με πειραζει,μ αρεσει να περιμενω μεχρι το 2015,οταν θα αποφασισουν οτι υπαρχουμε κι εμεις.Εντωμεταξυ μπορω να τρωω ωραιοτατα χαρουπια,ξερεις βρε,οπως στην Κατοχη.Δεν τα ριχνω στους αλλους,οι αλλοι τα εριξαν τα σκατα σε εμας

Ναι, αλλά θα σε ανταμείψει η πανοραμική θέα του δάσους...  :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #425 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:49:02 πμ »
Οχι NikolaosM,δεν με πειραζει,μ αρεσει να περιμενω μεχρι το 2015,οταν θα αποφασισουν οτι υπαρχουμε κι εμεις.Εντωμεταξυ μπορω να τρωω ωραιοτατα χαρουπια,ξερεις βρε,οπως στην Κατοχη.Δεν τα ριχνω στους αλλους,οι αλλοι τα εριξαν τα σκατα σε εμας
Ναι, αλλά θα σε ανταμείψει η πανοραμική θέα του δάσους...  :)
Πάνο έχεις πολύ ωραίο χιούμορ, αλλά για να συνεχίσω το σκεπτικό της Alceste θα πω ότι πέρα από την πανοραμική θέα που προσφέρει το δάσος, είναι και μια πολύ καλή κρυψώνα για να θάψουν και τα σκατά που έριξαν πάνω μας και εμάς τους ίδιους σκελετωμένους από την ασιτία!!!  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2011, 12:58:04 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #426 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:55:43 πμ »
Ναι οντως,ο συναδερφος ΝικολαοςΜ εχει πολυ ωραιο χιουμορ...χα χα χα χα χα

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #427 στις: Ιούνιος 29, 2011, 01:00:01 πμ »
Ναι οντως,ο συναδερφος ΝικολαοςΜ εχει πολυ ωραιο χιουμορ...χα χα χα χα χα
Εγώ μιλούσα για το χιούμορ του Panos2, αλλά έγραψα από κεκτημένη ταχύτητα το όνομά του "Πάνω" αντί για "Πάνο". Κι εσύ άλλο που δεν ήθελες το εξέλαβες ως επίρρημα που αναφερόταν στο ΝικόλαοΜ.  ;D

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #428 στις: Ιούνιος 29, 2011, 08:01:30 πμ »
Οχι NikolaosM,δεν με πειραζει,μ αρεσει να περιμενω μεχρι το 2015,οταν θα αποφασισουν οτι υπαρχουμε κι εμεις.Εντωμεταξυ μπορω να τρωω ωραιοτατα χαρουπια,ξερεις βρε,οπως στην Κατοχη.Δεν τα ριχνω στους αλλους,οι αλλοι τα εριξαν τα σκατα σε εμας

Ναι, αλλά θα σε ανταμείψει η πανοραμική θέα του δάσους...  :)

 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)καλημερα βρε σεις!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαααα με εκανες και γελασα!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος NikolaosM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #429 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:15:00 μμ »
Για το δόλιο το δέντρο, το δάσος και την κοκκινοσκουφίτσα ξέρετε να λέτε ωραία πράγματα, αλλά η στενοκεφαλιά του να τα ρίχνουμε ο ένας στον άλλο παραμένει.
Κάθεστε και κλαίτε σαν τη Μαρία την άσχημη ή σαν την Πάττυ πριν βρει αγόρι και μία φταίνε οι δάσκαλοι μία φταίνε οι εξωγήινοι όλοι πάντως εκτός από σας. Αν δεν υπάρχει η απαιτούμενη αντίληψη για να διακρίνουμε τί φταίει (όχι ποιος), τότε προτιμώ να τρως χαρούπια μέχρι το 2015 από το να τρώω εγώ. Εκεί μας καταντούν αυτές οι λογικές του στυλ "γιατί ο Γιωργάκης να μοιράσει πάλι και όχι εγώ κυρία; Αυτό είναι παράνομο. Κλαψ κλαψ"

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #430 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:32:33 μμ »
Για το δόλιο το δέντρο, το δάσος και την κοκκινοσκουφίτσα ξέρετε να λέτε ωραία πράγματα, αλλά η στενοκεφαλιά του να τα ρίχνουμε ο ένας στον άλλο παραμένει.
Κάθεστε και κλαίτε σαν τη Μαρία την άσχημη ή σαν την Πάττυ πριν βρει αγόρι και μία φταίνε οι δάσκαλοι μία φταίνε οι εξωγήινοι όλοι πάντως εκτός από σας. Αν δεν υπάρχει η απαιτούμενη αντίληψη για να διακρίνουμε τί φταίει (όχι ποιος), τότε προτιμώ να τρως χαρούπια μέχρι το 2015 από το να τρώω εγώ. Εκεί μας καταντούν αυτές οι λογικές του στυλ "γιατί ο Γιωργάκης να μοιράσει πάλι και όχι εγώ κυρία; Αυτό είναι παράνομο. Κλαψ κλαψ"

NikolaosM, θεμελιώσαμε δικαίωμα διορισμού σε ένα διαγωνισμό με ονομαστικές πιστώσεις ο καθένας απο εμάς. Συμμετείχαμε με όρους και συνθήκες που στην πορεία άλλαξαν γεγονός που δημιουργεί ανισότητες. Υφιστάμεθα λοιπόν μια αδικία και πρέπει να είμαστε χαρούμενοι; Εσυ ποιος λες ότι φταίει; ή μήπως είμαστε θύματα συγκυριών; Δεν πρέπει να μας φταίει κανείς; το πεπρωμένο; Εμείς γιατί φταίμε; Που επενδύσαμε το χρόνο μας στο να καταφέρουμε να είμαστε στους πίνακες των διοριστέων;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2011, 12:39:46 μμ από phoebe1 »
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #431 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:40:43 μμ »
H alceste απλα ανεφερε μια περιπτωση και αυτες οι περιπτωσεις στις οποιες καναμε τα στραβα ματια οι περισσοτεροι μας οδηγησαν εδω. οποτε ναι, οταν ορισμενοι βλεπουν καποιους "πιο εξυπνους" να μπαινουν απο την καμιναδα, νευριαζουν. ειτε αυτοι οι καποιοι ειναι δασκαλοι, ειτε εξωγηινοι! το θεωρεις παραλογο?

(δεν ηξερα οτι η Παττυ βρηκε αγορι...αληθεια?  :o)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #432 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:49:49 μμ »
εγω θελω απλα τα 20 ευρο πισω που ειχα δωσει παραβολο για να παρω μερος στις εξετασεις του ασεπ... 8)

Αποσυνδεδεμένος NikolaosM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #433 στις: Ιούνιος 29, 2011, 02:01:05 μμ »
Εγώ δεν είπα ότι δεν υπάρχει αδικία που την έχουμε βιώσει πολλοί από μας και μεγάλη και κατάφορη αδικία ναι. Σε αυτό που αντιδρώ όμως είναι στην κακία του συνδρόμου της Κατίνας: γιατί οι δάσκαλοι και όχι εμείς; Γιατί ο γιος του Μπάμπη και όχι το δικό μου παιδί; Από τη δημιουργία του κόσμου μέχρι σήμερα είναι φυσικός νόμος να υπάρχουν ευνοημένοι και αδικημένοι. Παλιά οι αδικημένοι αυτό το αποδεχόντουσαν, μετά προσπάθησαν να επαναστατήσουν για να το αλλάξουν (και πήραν τη θέση των ευνοημένων, ξεχνώντας την προηγούμενη κατάστασή τους).Σήμερα γκρινιάζουν ρίχνωντας το φταίξιμο ο ένας στον άλλο. Η κρίση δεν είναι πολιτική ούτε καν οικονομική, είναι βαθύτερη, πνευματική, κρίση παιδείας. Κι εγώ αδικημένος είμαι κι αν ανοίξω το στόμα μου να μιλήσω για ιστορίες αδικίας που έχω βιώσει μόνο μέσα στα 3 χρόνια που είμαι αναπληρωτής ακόμη, θα βγει βιβλίο ολόκληρο. Από υπερπολύτεκνη οικογένεια(που κανείς δε λογαριάζει για μόρια), με δικιά μου οικογένεια και παιδί(που ούτε αυτό μετράει πέρα από τα 18 ευρώ για τις πάνες του μήνα), με μηδαμινή περιουσία και στο νοίκι με άνεργη σύζυγο.Τί πρέπει να κάνω; Έτσι είναι τα πράγματα θα κάτσω να πεθάνω από τη στεναχώρια ή να δηλητηριάσω την ψυχή μου με κακία για όσους θεωρώ ευνοημένους; Δόξα τω Θεώ που έχω υγεία λέω και να βλέπω το παιδί μου να μεγαλώνει με αγάπη κι ας μην έχει καινούριο καρότσι, τσουλάει και το δανικό. Αυτό που μας πήραν τελικά είναι το γέλιο που είχαν η γενιά των πατεράδων και των παππούδων μας (και με Κατοχή και με Χούντα)και μας δώσαν άγχος και κακία.

Υ.Γ. -Ο Τσακ Νόρις έχει μετρήσει μέχρι το άπειρο.
-Σιγά, εδώ ο Μπομπ Σφουγγαράκης ανάβει φωτιά μέσα στο βυθό της θάλασας για να ψήσει καβουροπάτι.
-Σιγά ρε εδώ η Πάττυ βρήκε αγόρι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 768
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.