*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς  (Αναγνώστηκε 191468 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #574 στις: Ιούλιος 28, 2011, 05:22:13 μμ »
εχεις κανει προσφυγη ή οχι ,εισαι τεχνικη ειδηκοτητα

Προσωπικά έχω κάνει. Είμαι ΠΕ05.

http://www.hellasedu.gr/2011/07/video.html

Για τις τεχνικές ειδικότητες αναφέρει : 1.100 εκπαιδευτικοί χωρίς ωράριο στο 09:49''
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:16:12 »

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #575 στις: Ιούλιος 28, 2011, 06:11:19 μμ »
Αυτό ήταν...και τώρα τι κάνουμε;;; μ'αρέσει που δε δήλωσα και πολλά ΑΜΩ... δεν έχουμε και σπίτια να τα βάλουμε σε ενοίκιο.. ; )

Αποσυνδεδεμένος venedictinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #576 στις: Ιούλιος 28, 2011, 06:34:34 μμ »
Να μην μπερδευουμε τα πραγματα.Δεν ζητουμαι να διοριστουμε.Απλά απαιτουμε να εφαρμοστουν οι νομοι του κρατους.Το τελειως παραλογο (εκτος ολων των αλλων ) είναι οτι θα αφησει ασεπιτες αδιοριστους για να παρει παλι απο το 24μηνο που δεν εχει θεμελιωμενο δικαιωμα διορισμου επιπεδου ασεπιτων.Αυτο το οτι στις βασικες ειδικοτητες υπαρχουν κενα δεν εχει κανενα νοημα γιατι αμα εχει κενα να παρει αναπληρωτες και να μην καταστρατηγει τους νομους του κρατους.Μονο σε χουντα αρμοζει αυτο το .....για τις αναγκες της υπηρεσιας  κανουμε οτι γουσταρουμε.Ναι φυσικα υπαρχουνε στρεβλωσεις και υπεραριθμιες αλλα δεν θα την πληρωσουμε εμεις ουτε θα πρεπει να ανεχτουμε παρανομιες.Αλλα αυτο το μπουρδελο φροντισε για να αποκτησει επιστρωση και επιφαση νομιμοτητας να διαλυσει πρωτα το δικαιικο συστημα οποτε εχει το ελευθερας να κανει οτι θελει.Αμ υπηρχε δικαιοσυνη θα επρεπε να αποφασιζε σε ενα μηνα για το αν εχουν δικαιο αυτοι που εχουν προσφυγει ,αλλα η Διαμαντω και η καθε Διαμντω εκει παταει ,ας κανουν προσφυγη,κανενα προβλημα ,το 234 το δικαστηριο θα μας πει ποιος εχει δικαιο.

Αποσυνδεδεμένος x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #577 στις: Ιούλιος 28, 2011, 06:58:41 μμ »
αν υπήρχε δικαιοσύνη δεν θα περιμέναμε ακόμα έτσι... είδα το βίντεο το πρωί και έγινα έξαλη με αυτό που τους απαντήσανε ότι τα πληρωμένα τα λεφτά που προορίζονταν για τους ασεπίτες πήγανε αλλού, αν βρισκόμουν στην Αθήνα θα την είχα στήσει και εγώ μαζί τους έξω από το υπουργείο. Εγώ δεν έχω κάνει προσφυγή και αν δεν με καλέσουν και φέτος θα τους παρει και θα τους σηκώσει..... είναι υποχρεωμένοι να μας διορίσουνε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:16:12 »

Αποσυνδεδεμένος samina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #578 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:26:01 μμ »
Ούτε εγώ έχω κάνει προσφυγή. Είμαι ΠΕ 06 διοριστέα ΑΣΕΠ και ακούω ότι από μας δε θαπάρει κανέναν. Ραντεβού τέλη Αυγούστου με όσους ενδιαφέρονται να μαζευτούμε ασεπίτες όλων των κατηγοριών που θα απομείνουμε για προσφυγή στη δικαιοσύνη. Θυμάμαι την Διαμάντω πέρυσι να λέει ότι τη χρονιά 2011-12 όλοι οι ασεπ'ιτες θα διοριστούν. Τί έγινε λοιπόν πάλι? Το ασέπ πάλι απ'εξω?

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #579 στις: Ιούλιος 28, 2011, 08:51:24 μμ »
Μετά την έκδοση της εγκυκλίου θα εγκαινιάσουμε δυστυχώς νέο τόπικ ''Διοριστέοι δ' φουρνιάς'' το απευχόμασταν αλλά...
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #580 στις: Ιούλιος 28, 2011, 09:02:21 μμ »
Κοιτάξτε αφού είμαστε πλέον δ' φουρνιά είναι σαν να είμαστε διοριστέοι ΑΣΕΠ β΄φουρνιάς αλλά του ΑΣΕΠ του 2010!!! πέρυσι το πήρα πολύ κατάκαρδα...φέτος δεν έχω σκοπό

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #581 στις: Ιούλιος 28, 2011, 09:28:03 μμ »
Να μην μπερδευουμε τα πραγματα.Δεν ζητουμαι να διοριστουμε.Απλά απαιτουμε να εφαρμοστουν οι νομοι του κρατους.Το τελειως παραλογο (εκτος ολων των αλλων ) είναι οτι θα αφησει ασεπιτες αδιοριστους για να παρει παλι απο το 24μηνο που δεν εχει θεμελιωμενο δικαιωμα διορισμου επιπεδου ασεπιτων.Αυτο το οτι στις βασικες ειδικοτητες υπαρχουν κενα δεν εχει κανενα νοημα γιατι αμα εχει κενα να παρει αναπληρωτες και να μην καταστρατηγει τους νομους του κρατους.Μονο σε χουντα αρμοζει αυτο το .....για τις αναγκες της υπηρεσιας  κανουμε οτι γουσταρουμε.Ναι φυσικα υπαρχουνε στρεβλωσεις και υπεραριθμιες αλλα δεν θα την πληρωσουμε εμεις ουτε θα πρεπει να ανεχτουμε παρανομιες.Αλλα αυτο το μπουρδελο φροντισε για να αποκτησει επιστρωση και επιφαση νομιμοτητας να διαλυσει πρωτα το δικαιικο συστημα οποτε εχει το ελευθερας να κανει οτι θελει.Αμ υπηρχε δικαιοσυνη θα επρεπε να αποφασιζε σε ενα μηνα για το αν εχουν δικαιο αυτοι που εχουν προσφυγει ,αλλα η Διαμαντω και η καθε Διαμντω εκει παταει ,ας κανουν προσφυγη,κανενα προβλημα ,το 234 το δικαστηριο θα μας πει ποιος εχει δικαιο.

+++++++100%

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: ’ντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #582 στις: Ιούλιος 28, 2011, 10:27:56 μμ »
Ούτε εγώ έχω κάνει προσφυγή. Είμαι ΠΕ 06 διοριστέα ΑΣΕΠ και ακούω ότι από μας δε θαπάρει κανέναν. Ραντεβού τέλη Αυγούστου με όσους ενδιαφέρονται να μαζευτούμε ασεπίτες όλων των κατηγοριών που θα απομείνουμε για προσφυγή στη δικαιοσύνη. Θυμάμαι την Διαμάντω πέρυσι να λέει ότι τη χρονιά 2011-12 όλοι οι ασεπ'ιτες θα διοριστούν. Τί έγινε λοιπόν πάλι? Το ασέπ πάλι απ'εξω?

’ργησες να ξυπνήσεις και να πάρεις χαμπάρι τι παίζεται...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος katia2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #583 στις: Ιούλιος 28, 2011, 11:10:13 μμ »
οι υπεραρθμιες ειναι προιοντα ενος συστηματος εκπαιδευσης που δεν εχει ενιαια στο χρονο λογικη και συνεχεια! αν δε ξερεισ τι ειδους πολιτεσ θεσ να μορφωσεις με την  αρχικη εννοια της μορφης, και τη κοινωνια να παραγεις δε ξερεις να χειριστεις και τις πρωτεσ υλες που διαθετεις. δεν υπαρχουν υπεραριθμιες επι της ουσιας γιατι αν υπηρχαν ολα τα παιδια στα σχολεια θα εβρισκαν μεσα στην προσφερομενη ποικιλια και τα προτυπα ενηλικων που θα τα καθοδηγουσαν σε καλυτερες επιλογες! δεν ειναι δυνατον να περιττευουν ανθρωποι!!!

Αποσυνδεδεμένος remain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #584 στις: Ιούλιος 29, 2011, 04:11:07 μμ »
http://www.inews.gr/135/adioristoi-ekpaideftikoi-zitoun-ti-dikaiosi-tous.htm

Οι Διοριστέοι ΑΣΕΠ εκθέτουν επιτέλους το Υπουργείο Παιδείας...

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #585 στις: Ιούλιος 29, 2011, 08:01:27 μμ »
Ούτε εγώ έχω κάνει προσφυγή. Είμαι ΠΕ 06 διοριστέα ΑΣΕΠ και ακούω ότι από μας δε θαπάρει κανέναν. Ραντεβού τέλη Αυγούστου με όσους ενδιαφέρονται να μαζευτούμε ασεπίτες όλων των κατηγοριών που θα απομείνουμε για προσφυγή στη δικαιοσύνη. Θυμάμαι την Διαμάντω πέρυσι να λέει ότι τη χρονιά 2011-12 όλοι οι ασεπ'ιτες θα διοριστούν. Τί έγινε λοιπόν πάλι? Το ασέπ πάλι απ'εξω?

’ργησες να ξυπνήσεις και να πάρεις χαμπάρι τι παίζεται...

Θα συμφωνήσω...
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος samina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #586 στις: Ιούλιος 31, 2011, 02:35:53 πμ »
δεν πειραζει...καλυτερα αργα παρα ποτε...

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι γ΄φουρνιάς
« Απάντηση #587 στις: Αύγουστος 01, 2011, 12:06:08 μμ »
μπορεί να πάρει το 60 φέτος και το 40 του χρόνου....
νομικά ναι παράταση μεταβατικής και διορισμοί του χρόνου απο ενιαίο και 24+



ΠΡΟΣΟΧΉ ΟΜΩΣ
γιατι κάθε τι που μας φαινεται ουρανοκατέβατο...αυτοι το έχουν μελετήσει καλα...και μετα απο μήνες μας φαίνονται κατανοητά
το υπουργείο κάνει τις κουτσουκέλες του ομως δεν ειναι και ηλιθιοι
δλδ για καθε απόφαση που περνουν βρίσκουν παράθυρα του νόμου που εχουν μια στοιχειώδη νομική κάλυψη
με τοσους νομους....ομως υπαρχει ενα μπερδεμα...
υπάρχουν οι εργασιολογοι και ενα σωρό δικηγόροι που δουλευουν για το υπουργείο...
μην τους έχετε για τελείως χανους


Παράθεση από: irenead στις Ιούλιος 31, 2011, 21:44:02
Πιο συγκεκριμένα, το νομικό πλαίσιο διορισμού εκπαιδευτικών με βάση το άρθρου 9 του ν. 3848/2010, προβλέπει την ποσόστωση 60% από τον γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ και 40% από το σύνολο των ενιαίων πινάκων διορισμού αναπληρωτών. Τόσο οι πίνακες του 24μήνου και του 30μήνου, όσο και των ειδικών κατηγοριών, ανήκουν στο διευρυμένο 40% για αυτό, αφενός επιλέγεται πληθυντικός αριθμός για να χαρακτηρίσει τους πίνακες αυτούς, αφετέρου δεν τους αποδίδεται άλλο ποσοστό επί των προσλήψεων. Στην παραπάνω ερμηνεία συμφωνούν οι κάτωθι θεσμικοί φορείς: α) το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών, αποφάσεις 216/2010 και 286/2010, β)το Γ΄ τμήμα του Νομικού συμβουλίου του Κράτους, γνωμοδότηση 372/2010 με έκδοση την 6η Απριλίου του 2011, γ)το Σώμα Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης, με αριθμό  απόφασης 4/1313/4-02-11, δ) τον Συνήγορο του Πολίτη, με αριθμό απόφασης 134857/52743/15-12-10 και ε) το Γ΄ τμήμα του Συμβουλίου της Επικρατείας, με την απόφαση του 1856/2010.
Αυτά για όσους θέλουν να ερμηνεύουν τους νόμους,όπως τους βολεύει.

διαβάζοντας το παραπάνω...
το σεναριο 60 φετος 40 του χρονου μπορεί να ακούγετε τρελό...
ομως με το παραπάνω και για να μην ζητηθούν ευθύνες για καταστρατήγηση
η απάντηση τους ειναι πήραμε το 40 πέρυσι και φέτος παίρνουμε το 60...τωρα.
τρελο?....και αυτο αν θέλουν νομικά στέκει....

πολυ νομοι πολλές κατηγορίες τους δίνουν το δικαίωμα αυτο... πίνακες κατηγορίες πασπαρτού!
...''πλάθω πλάθω κουλουράκια''
κάποιοι εχουν αποφασίσει για εμας ....πριν απο εμας....ενα στα πλαίσια 5αστερων παροχών του υπουργείου μας...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 764
Σύνολο: 787

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.