*

Αποστολέας Θέμα: ιδιωτικά σχολεία  (Αναγνώστηκε 1250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DINAPE60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
ιδιωτικά σχολεία
« στις: Αύγουστος 12, 2010, 12:04:47 πμ »
Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η άποψη σας για τα ιδιωτικά σχολεία. Η ανεργία είναι πολύ μεγάλη και εμείς σαν νηπιαγωγοί δεν έχουμε πολλές επιλογές να θέλουμε να ασχοληθούμε με το αντικείμενο μας, αυτό είναι και το φυσιολογικό βέβαια
Σας ρωτάω λοιπόν αν εσείς θα πηγαίνατε να δουλέψετε σε ένα ιδιωτικό εκπαιδευτήριο όπου εκεί ο μισθός είναι ανάλογος με αυτόν του δημοσίου. Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει να πάτε σε ένα μεγάλο αστικό κέντρο (Αθήνα-Θεσσαλονίκη)..Το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι να πάρω το ρίσκο, γιατί εγώ σαν ρίσκο το βλέπω. Να πάω κάπου αλλού να προσπαθήσω για κάτι και πάντα να υπάρχει στο μυαλό μου ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ και η πιθανή αποτυχία μου σε αυτόν να σημαίνει και την αποτυχία στον επαγγελματικό τομέα της ζωής μου...πφφφφφ μεγάλο πρόβλημα!!!!!! Αλήθεια εσείς με τι ασχολείστε???   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ιδιωτικά σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:36:21 »

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά σχολεία
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 12, 2010, 02:50:05 πμ »
Αν μπεις σε κάποιο μεγάλο σχολείο για να δουλέψεις με τα ίδια χρήματα όπως στο δημόσιο τομέα τότε πιστεύω ότι συμφέρει. Νομίζω ότι οι επαγγελματικές επιλογές πάντοτε έχουν ρίσκο.

Εγώ προσωπικά έχω δώσει 2 φορές Ασεπ. Την πρώτη ήμουν επιτυχούσα αλλά όχι διοριστέα ενώ την δεύτερη στον τελευταίο Ασεπ έγραψα αρκετά καλά και δούλεψα ως αναπληρώτρια τη χρονιά που μας πέρασε. Είναι ικανοποίηση να δουλεύεις στον τομέα σου και να κάνεις τα πράγματα όπως ακριβώς τα σπούδασες ακόμα και σαν αναπληρώτρια. Φέτος ελπίζω ξανά σε αναπλήρωση και με υπομονή και επιμονή για διορισμό με τον επόμενο Ασεπ. Θεωρώ ότι σημασία έχει το σήμερα...να δουλεύεις και να έχεις χρήματα ακόμα και σαν αναπληρώτρια. Εφόσον διασφαλίζεις το σήμερα..νομίζω προχωράς και στα σχέδια για το αύριο. Δούλεψα και σε παιδικό σταθμό για ένα χρόνο...φυσικά δεν άξιζε..ούτε ο κόπος , ούτε η κούραση ούτε τα χρήματα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159802
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 415

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.