*

Αποστολέας Θέμα: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών  (Αναγνώστηκε 10575 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
καλησπέρα
χθες είχαμε συνάντηση με τον δικηγόρο κ. Παλαιολόγο για το ζήτημα της προσφυγής για το διορισμό μας. δυστυχώς είδα λιγους από τον κλάδο μας.
μίλησα με την κοπέλα που εθελοντικά θα είναι ο συντονιστής της κίνησης μας και είναι νηπιαγωγός και είπαμε να προσπαθήσουμε να συσπειρωθούμε
για αυτό όποιο άτομο νηπιαγωγός ανήκει είτε στους διοριστεους ασεπ, είτε στο 24μηνο , είτε στο 40% το πραγματικό που είναι τα 200 άτομα περίπου μετά τα 324 του 24μηνου ας γράψει εδώ για να μαζευτούμε ή με κάποιο τρόπο να μιλήσουμε. ακόμα και τα άτομα που έχουν από 18 και κάτι μόρια, ακόμα και τα άτομα που είναι στον ενιαίο πίνακα διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 12, 2010, 02:30:43 μμ »
θα μαζευτουμε απο ολους τους κλαδους εγω ειμαι πε06 τι ειπε ο δικηγορος ποτε μπορουμε να προσφυγουμε?ειναι αισιοδοξος?

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 12, 2010, 02:31:00 μμ »
Εγώ είμαι μέσα, όπως είπα και σε άλλο topic ήμουν και εγώ χτες στη συναντηση (αν και αργοπορημένη γι'αυτό μάλλον δεν σας συνάντησα). Καιρός λοιπόν να συντονιστούμε!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 12, 2010, 02:36:48 μμ »
θα μαζευτουμε απο ολους τους κλαδους εγω ειμαι πε06 τι ειπε ο δικηγορος ποτε μπορουμε να προσφυγουμε?ειναι αισιοδοξος?

Για οποιαδήποτε πληροφορία δες εδώ: http://www.exetaseis-asep.com/index.php/forum
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος @per

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 12, 2010, 02:42:45 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους!παρακολουθω μερες τη συζητηση σας για την προσφυγη που ετοιμαζετε με τον κ Παλαιολογο. Ειμαι Πε06 κ ενδιαφερομαι κ εγω να λαβω μερος. Ποιος/α μπορει να μου πει εαν μπορω? ποσα μορια καθαρης προυπηρεσιας πρεπει να εχω με το 40% γιατι το 24μηνο το χανω για λιγο!! :'( ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 12, 2010, 05:12:56 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους!παρακολουθω μερες τη συζητηση σας για την προσφυγη που ετοιμαζετε με τον κ Παλαιολογο. Ειμαι Πε06 κ ενδιαφερομαι κ εγω να λαβω μερος. Ποιος/α μπορει να μου πει εαν μπορω? ποσα μορια καθαρης προυπηρεσιας πρεπει να εχω με το 40% γιατι το 24μηνο το χανω για λιγο!! :'( ευχαριστω εκ των προτερων

εννοείται ότι η προσφυγή θα γίνει από όλους τους διοριστέων όλων των πινακων και όλων των κλάδων. εγώ το έθεσα εδώ γιατί ήταν λίγοι οι νηπιαγωγοί χθες και θα χρειαστεί βοήθεια να βρούμε πίνακες κτλ για να βοηθήσουμε το δικηγόρο. όσον αφορά την περίπτωση σου πρέπει να δεις στον κλάδο σου πόσους διόρισαν περσι από κάθε πίνακα και αν βγάλεις το 24μηνο αν είσαι μέσα στο 40%. λογικά για να χάνεις για λίγο το 24μηνο όπως είπες είσαι μέσα στο 40%. μπείτε στο φορουμ που παρέθεσε πιο πάνω η maryc να δείτε

Αποσυνδεδεμένος antzy.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 12, 2010, 06:56:01 μμ »
καλησπέρα σας!όσοι έχουν γύρω στα 19 μόρια μπορούν να συμμετέχουν?

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 12, 2010, 06:57:49 μμ »
ο δικηγόρος μας είπε ότι εφόσον πέρσι διόρισε από 18 μόρια και κάτι όσοι έχουν αυτά τα μόρια και πάνω μπορούν. έχεις τσεκάρει αν είσαι στους 200 μετά τους 324 24μηνίτες?

Αποσυνδεδεμένος antzy.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 12, 2010, 07:02:54 μμ »
νομίζω ότι όχι γιατί σύμφωνα με τον πίνακα που είχε αναρτήθει, εδώ, στο forum στο 40% συμπεριλαμβανόντουσαν μόνο όσοι είχαν πάνω από 19,1 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος markira

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 12, 2010, 07:08:51 μμ »
καλησπέρα. διοριστέα επήσιμα πλέον γ φουρνιασ ΠΕ60.... ενδιαφέρομαι και εγώ για τισ διαδικασίες

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 12, 2010, 07:35:24 μμ »
Σε όποιες ενέργειες αποφασίσουμε μέσα είμαι κι εγώ. Όποια ανέλαβε το συντονισμό, παρακάλω ας μου στείλει μην. να ανταλλάξουμε και τηλ! Ας δούμε όμως και τη θετική πλευρά βρε παιδιά! Μας έφυγε το ένα άγχος....αν θα διοριστούμε και μας έμεινε το αν θα είμαστε αναπληρωτές! Κάτι είναι κι αυτό! :P

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 12, 2010, 07:41:39 μμ »
κορίτσια θα σας ενημερώσω άμεσα γιατί αυτή τη στιγμή πρέπει να φύγω από το ιντερνετ. αν και δεν είμαι ακριβώς η συντονίστρια έχω τα τηλ της και είμαστε σε επικοινωνία.

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 12, 2010, 07:43:25 μμ »
Εγώ είχα δηλώσει συμμετοχή στο αρχικό σάιτ. Απλώς πρέπει να το ξανακάνω στο καινούργιο. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 13, 2010, 03:02:01 πμ »
λοιπόν...λοιπόν..μπείτε στο φορουμ του www.exetaseis-asep.com και δηλωστε συμμετοχή στην προσφυγή.εκεί θα δείτε και ότι άλλη πληροφορία θέλετε. και αν έχετε καμιά απορία ρωτήστε με. σε γενικές γραμμές πρέπει να κάνουμε μια αίτηση στο υπουργείο εντός 10 ημερών που θα δείτε στο φορουμ πως θα είναι γραμμένη και που την στέλνετα και μετά να στείλουμε ένα μαιλ στον δικηγόρο με τα στοιχεία μας. από εκεί και πέρα μπορούμε να τον δούμε από τις 25 αυγούστου και μετά για να πληρώσουμε και να συζητήσουμε ότι άλλο χρειαστεί. αυτά είναι εν ολίγοις και ότι άλλες απορίες έχετε θα τα πούμε και από εδώ.φυσικά καλό θα ήταν να συγκεντρώσω κάπως τα ονόματα σας, το τηλ και από ποιόν πίνακα είστε για να οργανωθούμε με τους συντονιστές της προσφυγής αλλά και σαν νηπιαγωγοί

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 602
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.