*

Αποστολέας Θέμα: Mε 23,5 μπήκαν άτομα στο 24μηνο;  (Αναγνώστηκε 10267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Mε 23,5 μπήκαν άτομα στο 24μηνο;
« στις: Αύγουστος 12, 2010, 03:16:36 μμ »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ   ΘΕΛΩ   ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΠΟΙΗΣΗ   ΤΩΝ ΜΟΡΙΩΝ ΜΟΥ   ΑΠΟ 26    ΚΑΙ ΚΑΤΙ  ΣΕ 27 , ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ , ΒΑΦΤΗΣΑΝ 24 ΜΗΝΙΤΕΣ  ΑΤΟΜΑ ΜΕ 23,5 ΜΟΡΙΑ , ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ   ΑΛΛΑ ΔΕ ΔΙΟΡΙΖΕΙ ΕΜΑΣ   ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ   ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ  , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΖΕΣΤΗ , ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ,ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΟΡΙΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΩΡΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2010, 07:40:10 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:00:42 »

Αποσυνδεδεμένος nini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 12, 2010, 03:31:04 μμ »
ειμαι εξαλλη με αυτη την επιλεκτικη συμπεριφορα!!!!!!ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?τι στρογγυλοποιηση κ μα.....εσ ειναι αυτες?τι ειμαστε ολοι οι υπολοιποι?παρτε τηλ στο 210 3443345  για πε03 για παραπονα!!!!!!!!να τους σπασουμε τα νευρα..πηρα προηγουμενως κ μου ειπανε οτι εστειλε εσωτερικο εγγραφο η υπουργος κ οσοι εχουν απο 23,5 κ πανω τα κανει 24.ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙ Η προισταμενη 210 3442789 αλλα δεν το σηκωνουν εννοειται !!!μου ειπανε οτι μπορω να κανω ενσταση κ αυτο κ θα κανω!!!!σας συμβουλευω να κανετε κ σεις το ιδιο.μμην τα τρωμε ΑΜΑΣΗΤΑ.ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ...........

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 12, 2010, 03:46:23 μμ »
Το υπουργείο μας κρατάει σε εγρήγορση. Είναι όλο εκπλήξεις!

Μάλλον ο αριθμός των συνταξιοδοτήσεων είναι πολύ μεγαλύτερος απ' ότι περίμεναν και θέλουν να έχουν εναν πίνακα με περισσότερο κόσμο και να απορροφούν από εκεί κατά το δοκούν...
Ο πίνακας του 24μηνου είναι ο καταλληλότερος.
Διαφορετικά θα έπρεπε να κάνουν ΑΣΕΠ για μερικές ειδικότητες μόνο ή να πάρουν επιπλέον κόσμο με το 60 - 40%, που δεν ξέρω αν στέκει νομικά!

Ποιος θίγεται, όμως, από αυτή την αυθαίρετη στρογγυλοποιήση (αν ισχύει κάτι τέτοιο ;)
για να στραφεί εναντίον της, αφού σίγουρα δεν μπορεί να στέκει νομικά;
Μάλλον οι ΠΕ03 και ΠΕ02, που περίμεναν παραπάνω διορισμούς, μέσω του 60- 40! :)
και κυρίως του 60%. ;D

Τα νέα στο σύνολό τους ειναι καλά. Όχι όμως για όλες τις ειδικότητες. :(


Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:03:24 μμ »
Θίγονται και οι υπόλοιποι 40%-60%, που θα διοριστούν του χρόνου, και θα τους φάνε τις θέσεις βαφτισμένοι 24μηνίτες, που θα προηγούνται στις προσλήψεις! έτσι θα διορίζεσαι και θα μένεις για 3 χρόνια σε ένα μέρος, γιατί το 23,5, σου έφαγε τη θέση!
Επίσης, αν του χρόνου χρειάζονταν κάποιους επιπλέον διορισμούς θα έπαιρναν επιλαχόντες του ΑΣΕΠ, για να διατηρήσουν το 60-40! Τώρα όμως θα μπορέσουν να καλύψουν τις ανάγκες τους με τον διευρυμένο πίνακα 24μήνου!
Άσε που κάποιοι μάλλον κάτι ήξεραν και τσίμπησαν κάπως τα μόρια τους, φαντάζομαι με νόμιμο τρόπο, για να πιάσουν το 23,50!Μου το είχαν αναφέρει μέσα στη χρονιά ότι χρειάζονται 23,5 μόρια για να διοριστούν, αλλά φαντάστηκα ότι ήταν απλά υποσχέσεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:00:42 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:06:09 μμ »
Θίγονται και οι υπόλοιποι 40%-60%, που θα διοριστούν του χρόνου, και θα τους φάνε τις θέσεις βαφτισμένοι 24μηνίτες, που θα προηγούνται στις προσλήψεις! έτσι θα διορίζεσαι και θα μένεις για 3 χρόνια σε ένα μέρος, γιατί το 23,5, σου έφαγε τη θέση!
Επίσης, αν του χρόνου χρειάζονταν κάποιους επιπλέον διορισμούς θα έπαιρναν επιλαχόντες του ΑΣΕΠ, για να διατηρήσουν το 60-40! Τώρα όμως θα μπορέσουν να καλύψουν τις ανάγκες τους με τον διευρυμένο πίνακα 24μήνου!
Άσε που κάποιοι μάλλον κάτι ήξεραν και τσίμπησαν κάπως τα μόρια τους, φαντάζομαι με νόμιμο τρόπο, για να πιάσουν το 23,50!Μου το είχαν αναφέρει μέσα στη χρονιά ότι χρειάζονται 23,5 μόρια για να διοριστούν, αλλά φαντάστηκα ότι ήταν απλά υποσχέσεις!

Μπορεί να έχει βάση αυτό; Δεν ήξεραν τότε, ποιες ανάγκες θα έχουν!

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:11:18 μμ »
nini το τηλ που έδωσες είναι για όλες τις ειδικότητες?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:16:38 μμ »
Ρε μπας και ήξεραν τα πάντα, τελικά, και το έγκλημα του νομοσχεδίου είναι προ- μελετημένο μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια ???

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:39:38 μμ »
Θίγονται και οι υπόλοιποι 40%-60%, που θα διοριστούν του χρόνου, και θα τους φάνε τις θέσεις βαφτισμένοι 24μηνίτες, που θα προηγούνται στις προσλήψεις! έτσι θα διορίζεσαι και θα μένεις για 3 χρόνια σε ένα μέρος, γιατί το 23,5, σου έφαγε τη θέση!
Επίσης, αν του χρόνου χρειάζονταν κάποιους επιπλέον διορισμούς θα έπαιρναν επιλαχόντες του ΑΣΕΠ, για να διατηρήσουν το 60-40! Τώρα όμως θα μπορέσουν να καλύψουν τις ανάγκες τους με τον διευρυμένο πίνακα 24μήνου!
Άσε που κάποιοι μάλλον κάτι ήξεραν και τσίμπησαν κάπως τα μόρια τους, φαντάζομαι με νόμιμο τρόπο, για να πιάσουν το 23,50!Μου το είχαν αναφέρει μέσα στη χρονιά ότι χρειάζονται 23,5 μόρια για να διοριστούν, αλλά φαντάστηκα ότι ήταν απλά υποσχέσεις!

Μπορεί να έχει βάση αυτό; Δεν ήξεραν τότε, ποιες ανάγκες θα έχουν!

Όταν στους περσινούς πίνακες έχεις 14- 14,5 μόρια, και δεν έχεις επλίδα να διοριστείς αναπληρωτής 1 Σεπτέμβρη, για να εξασφαλίσεις το 24μηνο και να διοριστείς μόνιμος, χρησιμοποιείς όποιο νόμιμο τρόπο μπορεί να σε βοηθήσει να τσιμπήσεις λίγο ακόμη! Όταν σε παίρνουν αναπληρωτή μετά την πρώτη του σεπτέμβρη, μπορείς πλέον να υπολογίσεις ακριβώς με τι μόρια θα τελειώσεις τη χρονιά! Από συζήτηση που είχαμε όταν διορθώναμε γραπτά πενελλαδικών με άτομο που ήταν σε αυτή την περίπτωση, και το λυπόμασταν γιατί για λίγο δε θα διοριστεί στις 2 μεταβατικές χρονιές, μας είπε ότι μάλλον θα μπει στο 24μηνο και θα διοριστεί του χρόνου, ξεπερνώντας άτομα με 25-26 μόρια που δεν είχαν ΑΣΕΠ! Απλά νομίζαμε ότι είχε λιγότερα μόρια, με βάση την ημερομηνία που πήγε στο σχολείο , αλλά προφανώς πήρε μόρια και από αλλού που δε γνωρίζουμε, γιατί δεν το είχε αναφέρει, και βρέθηκε απειροελάχιστα πάνω από το 23,50 και έτσι στους πίνακες του 24μηνου! Απλά το συγκεκριμένο άτομο καυχιόταν πολύ ότι έχει τα μέσα και έτσι το παρατηρήσαμε χθές να μπαίνει στους πίνακες 24μηνου. Πιθανόν απλά να είχε κάποια πληροφορία!

Αποσυνδεδεμένος denkot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:55:01 μμ »
τελικά δεν υπάρχουν όρια....στην κοροϊδία!!! ποιος ξέρει ποιους θέλουν να βολέψουν πάλι!!!

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 12, 2010, 04:57:25 μμ »
Πωπω μόλις τα τσέκαρα κι εγώ...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Αποσυνδεδεμένος nini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 12, 2010, 05:23:15 μμ »
nini το τηλ που έδωσες είναι για όλες τις ειδικότητες?
ειναι για πε03.ομως μην το βλεπουμε μονο κατα κλαδο....ειναι ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΟ ΠΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 12, 2010, 05:23:48 μμ »
Η αδικία ίσως να μην είναι τόσο μεγάλη γιατί έτσι ίσως προσληφθούν περισσότεροι του χρόνου, αφού ίσως ανοίξουν θέσεις στο 40%, αν σε κάποια ειδικότητα διορίζονται με λιγότερους από 24 μήνες προϋπηρεσία! Η μεγάλη αδικία θα είναι στις τοποθετήσεις! Γιατί οι φετινοί διορισμένοι θα εγκλωβιστούν για 3 χρόνια σε δύσκολες ή μη συμφέρουσες περιοχές από άποψη μορίων και του χρόνου, που θα βγάλουν τα κενά των φετινών συνταξιοδοτήσεων, θα βρεθούν άτομα με 23,5 μόρια να προηγούνται στους διορισμούς και να πιάνουν τα καλύτερα κενά, που θα είναι πολλά και καλά του χρόνου. Δείτε πόσες αιτήσεις για συνταξιοδότηση έγιναν φέτος στα μεγάλα αστικά κέντρα! Σε αυτές τις θέσεις δε θα μπορούν να κάνουν φέτος αίτηση για μετάθεση, αυτοί που διορίζονται σήμερα - αύριο! θα εγκλωβιστούν σε περιοχές για τρία χρόνια και όταν πια μετά από 3 χρόνια κάνουν αίτηση για μετάθεση, θα έχουν καλυφθεί από άτομα με λιγότερα μόρια!

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 12, 2010, 05:29:41 μμ »
 Δε χρειάζεται νομίζω να το ψάχνουμε. Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει (ΟΑΕδίτες, κλπ). Κάποιοι είχαν βύσμα και μπήκαν στον πίνακα. Έτσι γίνονται όλα στο όνομα της "αξιοκρατίσς πάντα". Της προβαλλόμενης βέβαια αξιοκρατίας που πολλοί αδαείς ή ωφελιμιστές ή απλώς βλάκες πιστεύουν.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ME 23,5 ΜΠΗΚΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ 24 ΜΗΝΟ ;
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 12, 2010, 05:33:50 μμ »
βρε παιδια αγγλικος ειμαι και εχω 23,6 μορια ...ισχυει σε εσας η στρογγυλοποιηση και σε αλλους κλαδους οχι?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161427
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.