*

Αποστολέας Θέμα: Ανανεώθηκαν οι πίνακες ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 997 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Ανανεώθηκαν οι πίνακες ωρομισθίων
« στις: Αύγουστος 18, 2010, 05:30:00 μμ »
Βλέπω οτι σήμερα ανανεώθηκαν οι πίνακες και βγάλανε τους διοριζόμενους! Επίσης φρικάρω και πάλι βλέποντα άτομα με πτυχίο του 2006 και κανέναν ασεπ να είναι πρώτοι και δέυτεροι σε περιφέρειες( δείτε δυτ μακεδονία πε03 και άλλα) έχοντας κάθε χρόνο προυπηρεσία σε δυσπρόσιτα. Α ρε άτιμη ζωή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανανεώθηκαν οι πίνακες ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:47:52 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Ανανεώθηκαν οι πίνακες ωρομισθίων
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 18, 2010, 05:54:34 μμ »
Εσείς έχετε τέτοια άτομα στους πινακές σας? ρε παιδιά παρόλου που σέβομαι τις θυσίες όσων τρέχουν σε βουνά και σε λαγκάδια εύχομαι να βάλει ένα τέρμα η Διαμαντοπούλου στους χωρίς ΑΣΕΠ και χωρίς μεταβατική γιατί μου την δίνει αυτά τα 10 - 20 άτομα να διοριστούν από την πίσω πόρτα. τι λέτε? είμαι κακός ε?

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Ανανεώθηκαν οι πίνακες ωρομισθίων
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 19, 2010, 12:42:20 πμ »
Κανείς τίποτα? ή όλοι έχετε μέσον ;) ή εγώ τα βλέπω λάθος! :P

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Ανανεώθηκαν οι πίνακες ωρομισθίων
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:14:25 πμ »
Πλάκα κάνεις; Στον δικό μου κλάδοΠΕ05 διόρισε μόνο 10 άτομα εκ των οποίων οι μισοί ήταν αλεξιπτωτιστές που μπήκαν τελευταία στιγμή στον κλειδωμένο με προϋπηρεσίες από ΟΑΕΔ, Σιβιτανίδειο, Σχολεία Φυλακών και Ευρωπαϊκό σχολείο. Όλοι αυτοί μέσα σε μια χρονιά πήραν από σχολεία καί σχολές που προσλάμβαναν εκτός πινάκων με απλή συνέντευξη τόσα μόρια όσα εμείς παλεύουμε να αποκτήσουμε με χρόνια ωρομισθίας και επανελειμμένες επιτυχίες ΑΣΕΠ και άφησαν αδιόριστους ανθρώπους με επιτυχίες ΑΣΕΠ και χρόνια ωρομισθίας.
Αυτό ήταν το νόημα της μεταβατικής για εμάς, να διορίσεί τα βύσματα που μπήκαν από το πουθενά στους πίνακες.
Και μην ελπίζεις ότι θα΄καταργηθεί αυτό από τήν Διαμαντοπούλου διότι κανείς δεν κατάργησε την προσμέτρηση της μοριοδότησης από σχολεία που προσλαμβάνουν εκτός πινάκων. Την ώρα που εσύ παλεύεις με ΑΣΕΠ και ωρομισθίες, κάποιοι ξύπνιοι προσλαμβάνονται με συνεντεύξεις σε διάφορα σχολεία και εξασφαλίζουν μόρια που θα τους δώσουν προβάδισμα στους πίνακες αναπληρωτών και στο ΑΣΕΠ (ευτυχώς ο ενιαίος κλείδωσε και όποιος μπήκε μπήκε)
Άστα φίλε μου, ποια ΑΣΕΠ και ποιες αξιοκρατιες, αυτά είναι στάχτη στα μάτια του κόσμου, το σύστημα πάντα βρίσκει τρόπο να βολέψει με το νόμο τα δικά του παιδιά...
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.