*

Αποστολέας Θέμα: Εκκλησιαστικα σχολεια  (Αναγνώστηκε 20837 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Εκκλησιαστικα σχολεια
« στις: Αύγουστος 20, 2010, 07:53:49 πμ »
γνωρίζετε αν για τα εκκλησιαστικα σχολεια θα βγει ξεχωριστος πινακας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:27 »

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 20, 2010, 09:45:48 πμ »
Κανονικά δεν θα έπρεπε να γίνει ξεχωριστός πίνακας! 'Επρεπε να είναι ένας ενιαίος πίνακας και εφόσον έχεις δηλώσει εκκλησιαστικό και έχεις δώσει βιογραφικό, να σε πάρουν!
Στην πράξη όμως έμαθα ότι πριν ένα μήνα κρίθηκαν οι αιτήσεις αυτών που ζήτησαν να διοριστούν στα εκκλησιαστικά και μάλλον έγινε ξεχωριστός πίνακας για εκκλησιαστικά! Δεν ξέρω με ποια κριτήρια μπορεί κάποιος να απορρίφθηκε, αλλά φαντάζομαι μπορεί να κάνει ένσταση αν απορριφθεί, γιατί μπορεί να χάσει αναπλήρωση ή και διορισμό (;) και μάλιστα σε πρωτεύουσες νομών, που βρίσκονται αυτά τα σχολεία!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 20, 2010, 10:06:26 πμ »
Πως μπορείς να κάνεις ένσταση σε μία διαδιακασία πρόσληψης που εμπεριέχει και αξιολόγηση του βιογραφικού σου από εκλκλησιαστικό συμβούλιο; Δεν είναι ούτως ή άλλως υποκειμενική η αξιολόγιση; Δεν μας έκανε και δεν τον πήραμε, μπορούν να ισχυριστούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2010, 10:32:02 πμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 20, 2010, 10:30:23 πμ »
ειναι τραγικοι ....μας δειξανε κα ικαλα οτι σταματησε το βυσμα ...αλλα απλα βαλανε αλλα ρουχαλακια κα ιτο βυσμα παει παλι συνεφο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:27 »

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 20, 2010, 10:38:23 πμ »
Όταν κάποιος που είναι πίσω από σένα διορίζεται ή πηγαίνει αναπληρωτής σε ένα κεντρικό μέρος και συ τρέχεις στα κατσάβραχα, δεν ανατρέπεται η σειρά στους πίνακες; Με ποια δικαιολογία σε απορρίπτουν, από τη στιγμή που το βιογραφικό σου δε δείχνει κάτι αρνητικό; Η συστατική επιστολή δεν ήταν υποχρεωτική, οπότε αν στο βιογραφικό σου έγραψες αυτά που ζητούσε η εγκύκλιος, δεν υπάρχει δικαιολογία!
Αν κάποιοι δεν μπήκαν στη διαδικασία να δηλώσουν εκκλησιαστικά, και κάποιοι που μπήκαν και τους απέρριψαν δεν κάνουν ένσταση, θα φτάσουν σε αυτούς που θέλουν πιο εύκολα!

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:13:49 πμ »
εστω θελω να κανω ενσταση δεν θα επρεπε να βγει καποιος πινακας με διοριστεους και απορριπτεους?

πως θα ξερω εγω σε τι σειρα βρισκομαι?

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:20:42 πμ »
Πιστεύω να βγει πίνακας! Όπως βγήκαν οι πίνακες για τα ειδικά σχολεία ίσως;
Εκτός αν φανεί κατευθείαν στους διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:30:18 πμ »
μολις πηρα τηλ στη διευθυνση της περιοχης μου να ρωτησω αν θα βγουν πινακες. και μου απαντησαν: "δεν θα βγουν το λεει και η εγκυκλιος"

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:32:43 πμ »
ειναι τραγικοι ....μας δειξανε κα ικαλα οτι σταματησε το βυσμα ...αλλα απλα βαλανε αλλα ρουχαλακια κα ιτο βυσμα παει παλι συνεφο..
Α γειά σου! Και να ήταν μόνο τα εκκλησιαστικά... ένα σωρό σχολεία συνεχίζουν να προσλαμβάνουν με συνέντευξη και όμως να μοριοδοτούν στους πίνακες (σχολεία φυλακών, ευρωπαϊκό σχολείο κά) Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε την κάπα αλλιώς...
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:39:02 πμ »
μολις πηρα τηλ στη διευθυνση της περιοχης μου να ρωτησω αν θα βγουν πινακες. και μου απαντησαν: "δεν θα βγουν το λεει και η εγκυκλιος"
και πώς θα διοριστούν τότε; Μάλλον θα φανεί στους διορισμούς! Άρα, αν έχεις δηλώσει Πάτρα για παράδειγμα και διοριστεί κάποιος άλλος, που έχει λιγότερα μόρια από σένα, θα καταλάβεις ότι απορρίφθηκε η αίτησή σου! 'Ισως να ανακοινώνονται οι διορισμοί όπως στα δυσπρόσιτα που τα δηλώνεις ξεχωριστά! Δικές μου υποθέσεις όλα αυτά!
Ξέρω μόνο ότι αξιολογήθηκαν οι αιτήσεις πριν ένα μήνα περίπου, αλλά δεν έχω μάθει για αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:42:23 πμ »
Όταν κάποιος που είναι πίσω από σένα διορίζεται ή πηγαίνει αναπληρωτής σε ένα κεντρικό μέρος και συ τρέχεις στα κατσάβραχα, δεν ανατρέπεται η σειρά στους πίνακες; Με ποια δικαιολογία σε απορρίπτουν, από τη στιγμή που το βιογραφικό σου δε δείχνει κάτι αρνητικό; Η συστατική επιστολή δεν ήταν υποχρεωτική, οπότε αν στο βιογραφικό σου έγραψες αυτά που ζητούσε η εγκύκλιος, δεν υπάρχει δικαιολογία!
Αν κάποιοι δεν μπήκαν στη διαδικασία να δηλώσουν εκκλησιαστικά, και κάποιοι που μπήκαν και τους απέρριψαν δεν κάνουν ένσταση, θα φτάσουν σε αυτούς που θέλουν πιο εύκολα!
Τι εννοείς σε "απορρίπτουν"; Δεν θα βγεί ξεχωριστός πίνακας για να είσαι ή να μην είσια μέσα. Θα γίνουν κατευθείαν οι προσλήψεις των αναπληρωτών, απλά αυτοί θα πρέπει πια να είναι όπωσδήποτε και στους γενικούς πίνακες. Και όταν το βιογραφικό του άλλου γράφει ότι έχει ήδη δουλέψει σε εκκλησιαστικό σχολείο, έχουν πάτημα να τον πάρουν λόγω προυπηρεσίας στο αντικείμενο. Δηλαδή όσοι δούλευαν ως τώρα εκεί, θα συνεχίσουν να δουλεύουν.

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:51:02 πμ »
Υπέθετα ότι θα έβγαινε πίνακας. Αφού όμως δε θα βγει, πρέπει να δικαιολογήσουν γιατί δε θα πάρουν κάποιον! Έτσι λέει η εγκύκλιος.
Συνέντευξη δε θα πάρουν, για να πουν ότι δεν τους άρεσε κάποιος. Στο βιογραφικό εγώ μπορώ να δηλώσω ότι έχω πλούσιο φιλανθρωπικό έργο ;D. Πώς θα με απορρίψουν;

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:53:09 πμ »
Ξέρει κανείς αν θα κάνουν και διορισμούς μονίμων σε αυτά τα σχολεία;

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικα σχολεια
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 22, 2010, 11:16:14 πμ »
Υπέθετα ότι θα έβγαινε πίνακας. Αφού όμως δε θα βγει, πρέπει να δικαιολογήσουν γιατί δε θα πάρουν κάποιον! Έτσι λέει η εγκύκλιος.
Συνέντευξη δε θα πάρουν, για να πουν ότι δεν τους άρεσε κάποιος. Στο βιογραφικό εγώ μπορώ να δηλώσω ότι έχω πλούσιο φιλανθρωπικό έργο ;D. Πώς θα με απορρίψουν;
Μη το γελάς με το φιλανθρωπικό έργο! Όλο το χρόνο δούλευα στην ΠΔΣ και έχω ξοδέψει ένα σωρό σε βενζίνες και καφέδες και δεν έχω πάρει μια. Δεν είναι φιλανθρωπικό έργο αυτό???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.