*

Αποστολέας Θέμα: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?  (Αναγνώστηκε 12952 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Λοιπόν πρίν απο 4 χρόνια πήρα το proficiency με σκοπό την διδασκαλία, αφού μου τα είπαν κάπως διαφορετικά στην σχολή που πέρασα..Άρχισα να προετοιμάζω κάποια παιδία που ήδη πήγαιναν σε φροντιστήρια αλλά δεν είχαν και τόση καλή αντιμετώπιση από τις καθηγητριές τους με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω..Τελικά και τα 4 κατάφεραν και πήραν τα πτυχία τους (Elementary kai Lower) αλλά σταμάτησα εκέι διότι ο φίλος μου άνοιξε ένα μεσιτικό γραφείο και άρχισα να δουλεύω φτιάχνοντας την ιστοσελίδα του στα Αγγλικά.Τώρα όμως έβγαλα την άδεια διδασκαλίας μου και θέλω να ασχοληθώ με τα ιδιαίτερα αλλά έχω ένα θέμα. Διάβασα για τις τιμές των ωρών και για το πόσες ώρες χρειάζονται στις τάξεις που θέλω να κάνω αλλα δεν ξέρω ποιά βιβλία να τους προτείνω να αγοράσουν. Θέλω να κάνω a+ b junior και Α class. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Θα το εκτιμούσα βαθύτατα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2010, 10:17:32 μμ από incognito »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος froufrou86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 25, 2010, 09:28:20 πμ »
γεια σου και καλη αρχη στα ιδιαιτερα...........
κατα τη γνωμη μου για a και b junior ωραιο βιβλιο ειναι το fairylandτης express publishing.....τα παιδια το διασκεδαζουν........
οσο για την a class πιστευω οτι ειναι καλο το upstream A1 (το κιτρινο)........ειναι απαιτητικο αλλα δινει καλες βασεις για τον μαθητη.......
καλη τυχη...........

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:28:58 πμ »
Ace from space αρκετα καλο...με συμπληρωματικες ασκησουλες ομως ...

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:35:03 πμ »
yazoo  a/b junior και  top secret1  a senior της  longman.τα διδαξα τη χρονια που περασε και μπορω να πω οτι ημουν ικανοποιημενη.βεβαια θα χρειαστεις και δικο σου συμπληρωματικο υλικο.
καλη αρχη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:40:00 πμ »
αχ αυτο ειναι το κακο , οτι σχεδον ολα τα βιβλια θελουν εχτρα ασκησεις...

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 25, 2010, 03:54:22 μμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.Θα τα κοιτάξω όλα..Όσο για τις έξτρα ασκήσεις ούτε και εκεί υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα διότι έχω ήδη μαζέψει αρκετό υλικό.Ασχολούμαι από τον Ιούνιο με αυτό το θέμα.
Σας ευχαριστώ και πάλι και καλή δύναμη για την σχολική χρονιά που ξεκινάει σε όλους...!!!

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 10:19:15 πμ »
ΚΑΛΗ  ΣΧΟΛΙΚΗ  ΧΡΟΝΙΑ  ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΚΑΙ  ΠΟΛΥ  ΔΥΝΑΜΗ ! Πραγματικά  θα  ήθελα  τη  βοήθεια  σας  με  κάτι  γιατί  δεν  ξέρω  πως  να  το  χειριστώ .. Πολύ  καλός  μαθητής , που  τώρα  θα  πάει  Β Γυμν.  και  ολοκλήρωσε  πέρσι  τη  σειρά  Wonderkids 3 ( c senior ) -longman σε  φροντιστήριο  θέλει  ιδιαίτερα  για  να  δώσει  lower όσο  το  δυνατόν  πιο  άμεσα . Απ΄ότι  είμαι  σε  θέση  να  γνωρίζω  διαβάζει  πολύ  και  στο  φροντιστήριο  ένιωθε  πως  έκανε  τα  ίδια  και  τα  ίδια !  Θεωρώ  πως  είναι  πολύ  δύσκολο - εώς  ανέφικτο  να  προλάβει  φέτος  να  δώσει , αλλά  όταν  προσπάθησα  να  το  εξηγήσω  στους  γονείς  καταλήξαμε  να  δούμε  πως  πάει  μέχρι  το Δεκέμβριο  και  έπειτα  αποφασίζουμε . Η  αλήθεια  είναι  πως  επιμένουν .. Τι  βιβλίο  θα  προτείνατε ? Ένα   Β1+ ( e senior )  ή  ένα  Coursebook  Β2 ? Kαι  προς  ποιες  εξετάσεις  να  κατευθυνθούμε ? ΕCCE  ή  EDEXCEL ? Συγνώμη  για  τη  φλυαρία ..

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 12:58:01 μμ »
ΚΑΛΗ  ΣΧΟΛΙΚΗ  ΧΡΟΝΙΑ  ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΚΑΙ  ΠΟΛΥ  ΔΥΝΑΜΗ ! Πραγματικά  θα  ήθελα  τη  βοήθεια  σας  με  κάτι  γιατί  δεν  ξέρω  πως  να  το  χειριστώ .. Πολύ  καλός  μαθητής , που  τώρα  θα  πάει  Β Γυμν.  και  ολοκλήρωσε  πέρσι  τη  σειρά  Wonderkids 3 ( c senior ) -longman σε  φροντιστήριο  θέλει  ιδιαίτερα  για  να  δώσει  lower όσο  το  δυνατόν  πιο  άμεσα . Απ΄ότι  είμαι  σε  θέση  να  γνωρίζω  διαβάζει  πολύ  και  στο  φροντιστήριο  ένιωθε  πως  έκανε  τα  ίδια  και  τα  ίδια !  Θεωρώ  πως  είναι  πολύ  δύσκολο - εώς  ανέφικτο  να  προλάβει  φέτος  να  δώσει , αλλά  όταν  προσπάθησα  να  το  εξηγήσω  στους  γονείς  καταλήξαμε  να  δούμε  πως  πάει  μέχρι  το Δεκέμβριο  και  έπειτα  αποφασίζουμε . Η  αλήθεια  είναι  πως  επιμένουν .. Τι  βιβλίο  θα  προτείνατε ? Ένα   Β1+ ( e senior )  ή  ένα  Coursebook  Β2 ? Kαι  προς  ποιες  εξετάσεις  να  κατευθυνθούμε ? ΕCCE  ή  EDEXCEL ? Συγνώμη  για  τη  φλυαρία ..
lambriana στα ιδιαιτερα μπορεις να κανεις και την d kai thn e μαζι αλλα οχι και τη lower. Εγω θα σου προτεινα αφου οπως λες ειναι τοσο γερός μαθητης να ξεκινησεις με Β1+ και αν καταφερετε και τελειωσετε σε ευλογο χρονικο διαστημα συνεχισε με ενα coursebook B2.  Εγω πιστευω οτι θα είναι έτοιμος για το δεκεμβρη του 2011 (μονο αν διαβαζει πολυ)....αν ομως οι γονεις επιμενουν να δωσει το μάιο να εισαι ξεκαθαρη μαζι τους...οτι δηλαδη μπορει να μην εχετε το επιθυμητο αποτελεσμα!

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ποιά βιβλία αγγλικών να αρχίσω να διδάσκω στα ιδιαίτερα?
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 02:40:23 μμ »
Και  γω  αυτό  πιστεύω .. θα  είχες  κάτι  να  προτείνεις  από  βιβλία ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 731

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.