*

Αποστολέας Θέμα: Για ακόμα μια φορά οι νηπιαγωγοί στην απέξω!!!!  (Αναγνώστηκε 1081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Για ακόμα μια φορά οι νηπιαγωγοί στην απέξω!!!!
« στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:35:15 μμ »
Σήμερα με ειδιποίησαν από το ΚΕΔΥΥ όπου έχω οργνανική θέση ότι βγήκε η εγκύκλιος για την πρόσληψη αναπληρωτών προϊσταμένων στο ΚΕΔΔΥ. Και εδώ, όπως και στην περιφέρεια της Αττικής λίγο καιρό πριν, από τη διαδικασία εξαιρούνται οι νηπιαγωγοί!!!!!!!!!! Λέει χαρακτηριστικά η εγκύκλιος ότι δικαίωμα έχουν οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης κλάδου δασκάλων(!) και οι εκπαιδευτικοί δευτεροβάθμιας που έχουν τα προσόντα να εργαστούν στην Ε.Α.
Ο νόμος της ΕΑ λέει ότι δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν όλοι όσι κατέχουν οργανική θέση σε ΚΕΔΔΥ (δεν ορίζει ειδικότητες) και όσοι έχουν τα απαιτούμενα τυπικά προσόντα.

Και έρχομαι εγώ να ρωτήσω απλοϊκά, οι νηπιαγωγοί τι έγιναν;;;;;;;;;;;;;;; Δεν μπαίνουμε ως κάτοχοι τυπικών προσόντων σε ΚΕΔΔΥ; Δεν έχουμε οργανική σε ΚΕΔΔΥ; Δεν έχουμε πτυχία πανεπιστημίου και επιπλέον προσόντα (μεταπτυχιακά, διδακτορικά κλπ);
Φαίνεται πως για κάποιους στο υπουργείο είμαστε κατώτεροι από τους άλλους κλάδους. Τουλάχιστον ας μας το πουν και ξακάθαρα να το γνωρίζουμε και επίσημα.....

Είμαι εξοργισμένη! Όχι γιατί θέλω να πάρω τη θέση (δεν με ενδιαφέρουν οι θέσεις), αλλά γιατί θέλω το πτυχίο μου να μην υποβιβάζεται έτσι κατάφωρα!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 574
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.